Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Reteta compensata dupa scrisoare ...

aerofoto mapn dji mini 4 pro

Click inchidere fereastra Win11 e...

Nedumerire produs
 Se justifica constructia edificii...

Sfat achizitie masina - drumuri n...

Sticla noua de la Sigma

La multi ani @fiuny!
 Ghiocei - nu mai infloresc

Laowa 10mm F/2.8 pentru FF

Daca imi fac casa cu fosa, cat co...

Navigatie Octavia 3
 Cum obtin reducere la Bolt? Sau e...

Garantie reciclabile, monopolizata?

Suport auto biciclete

A murit Vasile Diba 1954-2024

Huawei P40 Pro

* * * * * 5 votes
  • Please log in to reply
4230 replies to this topic

tdan08

tdan08

Senior Member

• Grup: Senior Members
Deci de la 4800 lei la lansara de dimineață, la 4000 lei seara (fără a pune și căștile la socoteală)... A picat prețul în nici 24 de ore. Dacă P30 pro acum este 2499, este de așteptat ca p40 pro sa ajungă la acest preț mult mai repede

Din punctul meu de vedere prețul de 2499 pentru p30 pro este un preț imbatabil pentru un telefon excelent. Cameră bună, baterie bună, procesor bun, soft bun, preț excelent, plus serviciile Google direct din fabrică. Eu personal la 2500 de lei nu văd o alternativa mai bună și nici p40 pro nu îl vad ca un upgrade major fata de p30 pro

Edited by tdan08, 26 March 2020 - 22:48.

Smarty

Smarty

Member

• Grup: Members
Pacat de lipsa serviciilor google, altfel e un telefon fain, mie imi place si ca design si ca dotari. Probabil peste cateva luni o sa fie mult mai ieftin, fara google au vanzari mici + criza cu virusu.

HouseFreak

HouseFreak

Active Member

Chestia e ca momentul lansarii e inoportun acum , toti tinem de bani si nu stim ce zi mai e maine , vremuri grele !

DuskGerman

DuskGerman

Senior Member

Eu astept google pixel 4a sa vad daca chiar se lanseaza la 399 euro.

Edited by DuskGerman, 26 March 2020 - 23:23.

tdan08

tdan08

Senior Member

View PostHouseFreak, on 26 martie 2020 - 22:57, said:

Chestia e ca momentul lansarii e inoportun acum , toti tinem de bani si nu stim ce zi mai e maine , vremuri grele !

Azi am fost pana la Cora (Bacău), unde este și un magazin Altex... Magazinul era ticsit de paleți cu produse. Au atât de mult pe stoc, încât nu mai au loc în magazie și depozitează paleții direct în magazin. Clienți zero. Și era între orele 15 și 16, de obicei o oră mai aglomerată pentru ca mulți terminau serviciul. Am intrat în Altex pentru ca doream sa vad un seflie stick Huawei. Cel de la pază mi-a luat temperatura la intrare. Oricum toți angajații stăteau cu pixul în gură plictisiți de moarte. Mi s-a părut o situație atât de deplorabilă și o sa fie și mai rău. Nimeni nu mai cheltuie bani, toți stau și așteaptă. Incertitudinea viitorului ii face pe mulți sa renunțe la micile plăceri. Supraviețuirea și siguranța zilei de mâine sunt mai importante acum decât mofturile și plăcerile nevinovate. Chibzuința o sa fie cuvântul de ordine în următoarea perioada

Pana la urma am luat selfie stick-ul de la emag. Era 80 de lei, față de 130 cât era la Altex.

Pentru cei care au bani, eu zic că o sa vina o perioada bună pentru achiziții. Din cauza faptului că nu mai exista cerere, preturile o sa scadă destul de mult în următoarea perioadă.

Edited by tdan08, 26 March 2020 - 23:34.

teleki

teleki

Member

View Postsilviu03, on 26 martie 2020 - 21:14, said:

Gusturile nu se discuta, dar tu nu te uiti la display, te uiti la spatele telefonului?
Adica daca si display superb de 120Hz, ce dracu mai conteaza spatele?
Mie mi se par motive astea.
Seria P de anul asta probabil va merge in China, daca depasesc financiar momentul asta greu.
Camerele de pe fata sunt imense, colturile rotunjite ciudat parca, in rest imi place, dar fara google oricum nu mai conteaza aspectul.
Display-ul e la 90Hz.Si trebuiau sa pluseze la un QHD.Cat despre colțuri parca display-ul ala a fost facut pentru alta rama.

pykko

pykko

I love, therefore I am

View PostL_aurentiu, on 26 martie 2020 - 21:58, said:

La emag pana pe 5.04 au 600 ron reducere + huawei free buds 3 gratis plus 50gb in storage free 1 an
E ciudat ca nu apare pe emag la cautare... sau am eu vreo problema cu browser-ul.
L-am gasit doar printr-un link de referinta dat pe un site de tehnologie.

La 4000 lei si casti cadou pare demn de luat in calcul.

Edited by pykko, 27 March 2020 - 03:28.

utopium

utopium

Guru Member

Tentante ofertele (chiar daca freebuds-urile alea nu ma atrag deloc ca nu folosesc asa ceva), dar eu as vrea P40 Pro+

Apar la cautare pe emag, dar undeva mai jos in lista ...

Edited by utopium, 27 March 2020 - 05:17.

breitner

breitner

Senior Member

Huawei P40 Pro+ 8GB/256GB 1399 Euro!!!

Probabil chinejii au confundat euro cu moneda lor.

DuskGerman

DuskGerman

Senior Member

Cred ca o sa pice preturile dupa ce se prind si ei ca nu prea mai au brand sa puna preturile astea.

sergiu_gh

sergiu_gh

Member

În orice caz, pentru nișa celor care vor flexibilitate maximă pe foto, Huawei nu se dezmint. E tristă alegerea asta de marketing cu 3 flagships, deja o dau în ciulini cu enșpe mii de variante.

Sunt extrem de curios ce știe ansamblul tele de pe Pro+ cu 240mm focală reală, optic, și export RAW. Practic, s-a depășit pragul de 200mm echivalent. Ai în buzunar un telefon polivalent pe bune.

Astelalte două sunt o îmbunătățire ușoară față de seria P30 (ultrawide-ul de pe Pro pare promițător).

Samsung,în schimb, vinde gogoși cu hybrid zoom și alte prostii. S20 și S20+ au "tele" cu focala identică cu a celei de pe senzorul principal, adică 1x! Restul e software. Dar asta se cere, asta e masa de utilizatori. De ce să bagi bani în R&D când nu te întreabă nimeni de sănătate? Nici măcar AF nu au pus pe ultrawide...

Păcat de situația Huawei cu Gogule. Produsele sunt chiar foarte bune.

caiuscorneliu

caiuscorneliu

Lazy Member

Nu e de mirare că conaționalii de la Xiaomi le-au luat caimacul.

CoolZone

CoolZone

Member

Ca si la lansarea seriei P30, reviewerii nu se concentreaza mai deloc pe P40 non-pro (probabil ca nu au primit deloc sample-uri cu acest model?). Ar fi interesant sa vedem diferentele de calitate pe parte de foto intre P30 si P40 simplu, mai ales ca acestea sunt foarte cautate de cei ce nu vor sa aiba de-a face cu un telefon de dimensiuni mai mari. P30 simplu este perfect de folosit cu o singura mana si cred ca este acelasi lucru si cu P40 non-pro.

Edited by CoolZone, 27 March 2020 - 08:12.

ionut_lazar2001

ionut_lazar2001

Member

Nu cred ca au primit p40 simplu pentru review. Momentan folosesc un p30 simplu, multumit de el, insa as vrea da vad ce stie p40 si ce pret va avea.

pykko

pykko

I love, therefore I am

E o tactica clasica de marketing: lansezi 3 produse cu preturi diferite si intotdeauna 70% din vanzari vor fi generate de produsul cu pret mediu.
E o chestiune psihologica. Nici ei nu se asteapta sa vanda in cantitati industriale varianta P40 Pro +.

Edited by pykko, 27 March 2020 - 09:07.

Groh

Groh

Senior Member

View Postsilviu03, on 26 martie 2020 - 21:14, said:

Gusturile nu se discuta, dar tu nu te uiti la display, te uiti la spatele telefonului?
Adica daca si display superb de 120Hz, ce dracu mai conteaza spatele?
Mie mi se par motive astea.
Seria P de anul asta probabil va merge in China, daca depasesc financiar momentul asta greu.
Camerele de pe fata sunt imense, colturile rotunjite ciudat parca, in rest imi place, dar fara google oricum nu mai conteaza aspectul.

Pt mine conteaza si aspectul.
Anul asta nu imi plac nici Samsung, nici Huawei, ca design.
Probabil la anu' vor mai aparea doua camere in plus.
In fine, cum ziceam si ziceai, fara Google...

elmacount

elmacount

Member

Din ce am observat au făcut o aplicatie gen facetime apel video. Știe cineva când apare emui 10.1 pe telefoane?

utopium

utopium

Guru Member

View Postsergiu_gh, on 27 martie 2020 - 08:06, said:

E tristă alegerea asta de marketing cu 3 flagships, deja o dau în ciulini cu enșpe mii de variante.
De ce ar fi trist ca ai mai multe optiuni ca si client? Plus ca la fel fac cam toti.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate