Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Configurare router TP-Link (trans...

Informatie job secundar

VLC Media Player

WoW Ascension parere
 Eliberare fiscal - ajutor

Caut un NVR model HGNVK-48902

Baterie Macht

Complex termogenic opinii ( Arzat...
 Reteta compensata dupa scrisoare ...

aerofoto mapn dji mini 4 pro

Click inchidere fereastra Win11 e...

Nedumerire produs
 Se justifica constructia edificii...

Sfat achizitie masina - drumuri n...

inceput de drum Uber/Bolt pe SRL

Sticla noua de la Sigma

Huawei P40 Pro

* * * * * 5 votes
  • Please log in to reply
4230 replies to this topic

DuskGerman

DuskGerman

Senior Member

• Grup: Senior Members
Nu cred ca sunt pe treaba lor cu preturile astea.

netty1994

netty1994

Senior Member

Care sunt preturile? Nu am urmărit prezentarea

Alekxxx23

Alekxxx23

Member

• Grup: Members
Cam asa

Attached Files

utopium

utopium

Guru Member

Suna bine P40 Pro+ si e semnificativ mai compact decat S20 Ultra. E cam mare diferenta de pret intre P40 Pro si P40 Pro+ totusi (400 de euro pentru o extra camera si 256 GB? Hmmm) ... vom vedea daca merita acea diferenta cand va aparea, trebuie sa performeze serios acea camera ca sa merite banii ...

DuskGerman

DuskGerman

Senior Member

Ma uit pe la review si camera nu pare asa de superioara la P30 Pro.
Ca desigur youtuberi aveau deja telefonul si postara reviewuri.

netty1994

netty1994

Senior Member

p40 e cam scump,mai ales ca nu are serviciile gogole si bateria cam mica. pt plus 1400 de euro e ca mult,au innebunit astai cu preturile anul asta,si samsugn la fel

DuskGerman

DuskGerman

Senior Member

Nu sunt prosti ei ca cer sumele astea.

utopium

utopium

Guru Member

P40 Pro+ are si ceramica pe spate, sa zicem ca si ala e un motiv sa fie mai scump ...

Specificatiile suna foarte bine, acu' sa vedem cum performeaza. Din ce vad pe GSMArena la review-ul lor de P40 Pro, camera principala pare sub cea de la S20 Ultra (detalii mai slabe, desi zgomotul de imagine e mai mic). La zoom e mai buna, cum era de asteptat (iar P40 Pro+ ar trebui sa fie si mai bun la zoom, ca are 10x optic).

HWFreak

HWFreak

Member

Pe Gmail poți intra din brawser sau în aplicația lui Huawei îți poți seta toate conturile de mail(Gmail, yahoo etc) și deschide fără stresuri.
YouTube se poate deschide din browser, instala varianta vanced sau trai fără.
Singurele chestii care îi încurcă pe Huawei sunt: YouTube, Google photos și Gmaps/Waze ce influențează tare Uber.
Pe telefoanele mele, cu adb, șterg tot de la Google în afara celor de mai sus, doar pt că nu am chef de căutat alternative.

Salut
G-mail - pot folosi aplicatia preinstalata pe telefon E-mail unde ma pot loga cu contul Gmail,yahoo etc.
Youtube - Poate fi clonat de pe un alt telefon sau recomand Youtube Vanced - varianta premium fara reclame,poti asculta cu display-ul blocat - MOCA!
Google photos - aici am gasit pe APK Pure o aplicatie Photo Tool - m-am logat cu contul de Gmail si pozele sunt incarcate
Uber - este disponibil de azi in AppGallery
Waze/Gmaps - se pot clona de pe alt telefon si functioneaza  sau le pot descarca de pe APK Pure. - folosesc un P40lite si functioneaza perfect.
Mai nou in APPGallery este o aplicatie numite MoreApps care te ajuta sa gasesti aplicatiile de top...

Solutii sunt depinde de fiecare daca este dispus sa faca un minim efort.
Spor

Precomanda in Ro

[ https://i.imgur.com/4V1B1Yk.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Dany_Darke, 26 March 2020 - 20:34.

M@nuel

M@nuel

Senior Member

Pot avea și 20x zoom, dacă nu au serviciile Google, nu merită. Și o spun din perspectiva unuia care are numai telefoane și tabletă Huawei de prin 2015, am fost mare fan, însă din punctul meu de vedere Huawei a murit odată eliminarea serviciilor Google. Să dai 1000 de euro munciți pe un telefon și apoi să cauți metode să îl bricolezi ca să funcționeze cât de cât normal, mi se pare masochism. Dar fiecare face ce crede cu banii lui...

pykko

pykko

I love, therefore I am

P40 Pro+ are un design mai reusit pe spate (fata de S20 Ultra), dar partea frontala este urata rau. Decupajul lateral imens este inestetic.
Camera poate fi senzationala (desi GSMarena sunt rezervati), insa nu merita 1399 euro.
La banii astia ma asteptam la filmare 8K si suport Widevine L1. Cu serviciile si aplicatiile Google sigur vor exista solutii, dar cu cele 2 nu ai ce face...

Ce e drept par sa fi lucrat la partea de filmare si de data asta chiar au stabilizare buna si au rezultate f bune si in lumina scazuta (vedeti hands-on de la MrWhosetheBoss).

Ca un alt minus... nu agreez deloc ecranele curbate. Asa ca sincer, pt mine S20 Ultra (cu minusurile lui) este o varianta mult mai buna.

Edited by pykko, 26 March 2020 - 19:10.

NaturalBornGamer

NaturalBornGamer

Senior Member

Părerea mea umila,e că Huawei își sapă singuri groapa. Deci nu ai cum sa ceri atâta ban pe un telefon cu handicap imens. Lipsa serviciilor Google apasă rău.
Și zic asta,din cauză că am avut Mate 30 pro,deși aveam instalate serviciile Google,tot simțeam că..nu e telefon de 3800 de lei. Mai ales acuma când nu mai poți instala suita pe nici un telefon Huawei.
Dacă vindeau cu 1800 de lei un P40..și 3000 maxim un Pro,poate mai vindeau ceva in lume,așa...slabe șanse să reușească vânzări care sa le permită dezvoltare pe viitor. O să ajungă să producă doar pentru conaționali,in exterior nu prea ii mai vad bine...nu la preturile astea.
Păcat,chiar mi-au plăcut telefoanele lor,P30 pro fiind cel mai longeviv telefon deținut vreodată.

birau1982

birau1982

Active Member

Ce mare e decupajul la camera frontala.

Attached Files

DuskGerman

DuskGerman

Senior Member

Si eu cred ca sunt prea optimisti.
Si ma uitam pe review pe youtube cred ca le-au pus vreo conditie sa nu vorbeasca despre produsele google ca 0 VORBA sau precizare in vreun review.
In schimb observai ca nu discutam despre vreun telefon senzational, nimic iesit din comun.

cichity

cichity

Member

preturile sunt mari,clar!in contextul actual mondial si mai ales in situatia in care lipseste toata suita google,iar noile telefoane nu impresioneaza fata de samsung.cata lipsa de imaginatie sa vi cu p40 pro,o copie al lui s10 plus de anul trecut.este trist sa vad cu huawei se duce la fund.

Edited by cichity, 26 March 2020 - 20:17.

Groh

Groh

Senior Member

Doar mie mi se par oribile telefoanele astea cu nu stiu cate camere pe spate?
Si Huawei si Samsung mai au putin si o sa umple spatele de camere.
Cum fac doi ani si expira contractul, asteptam luna Aprilie sa schimb "vechiul" P20Pro care functioneaza inca impecabil.
Speram la o rezolvare intre Huawei si americani, dar degeaba.
Iar sa dau o mie si ceva de euro si apoi sa ma apuc sa fac una alta si poate imi vor functiona toate aplicatiile.. Nu este de mine.
Samsung, la fel de urat spatele ala...
Asa ca, poate la anul se mai schimba ceva.

silviu03

silviu03

Senior Member

Gusturile nu se discuta, dar tu nu te uiti la display, te uiti la spatele telefonului?
Adica daca si display superb de 120Hz, ce dracu mai conteaza spatele?
Mie mi se par motive astea.
Seria P de anul asta probabil va merge in China, daca depasesc financiar momentul asta greu.
Camerele de pe fata sunt imense, colturile rotunjite ciudat parca, in rest imi place, dar fara google oricum nu mai conteaza aspectul.

L_aurentiu

L_aurentiu

Member

La emag pana pe 5.04 au 600 ron reducere + huawei free buds 3 gratis plus 50gb in storage free 1 an

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate