Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"Noi nu furam ca romanii"

Canalele Sky Showtime 1 și S...

Recomandare anvelope lexus rx

Extindere rețea wireless int...
 Configuratie PC

Mufa TV

PPC Energy

Camera conferinta Tenveo tevo-vl12u
 Recomandare rulouri exterioare us...

Gaoyue 858

Telefon performant pe parte audio...

Aspecte legale https://registratu...
 Filtru de apa curata apa de miner...

Unde gasesc borcane mari 5 - litr...

sfat achiziție bicicleta pli...

NVIDIA Shield Programe Romania IP
 

FC Sevilla - CFR Cluj pronostic

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
103 replies to this topic

#37
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017

View Postdan1980_25, on 28 februarie 2020 - 00:07, said:

Daca tinea mana lipita, nu-i venea mingea lui Paun deci nu avea cum sa suteze si sa dea gol. Mingea a plecat din piciorul unui jucator spaniol care a sutat spre afara terenului. A lovit mana lui Traore si i-a schimbat traiectoria spre Paun. Practic nu avea ce sa faca.

parca era omrani cu hentul. sau a fost traore?
preluare putea face si cu piciorul daca ridica nitel mai sus, sau incerca si el miscari ca la gimnastica. de regula mainile se tin aproape de corp indiferent de unde vine mingea, chiar daca deviata. intotdeauna se poate presupune ca poate apare o deviere si atunci mana trebuie tinuta lipita.

#38
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,830
  • Înscris: 14.08.2007
A fost Traore si nu poti sa zici ca a fost hent, era in alergare si i-a tras jucatorul Sevilliei de la 1 metru in mana ... dar sunt acoperiti de noul regulament (dar tot nu se considera hent in mod normal asa ceva, asta e o "exceptie" cand se da gol - o atingere chiar si accidentala cu mana e considerata ca invalideaza golul), asa ca ... asta e.

CFR trebuie sa repete in urmatorii ani ce a facut anul asta daca vrem sa ne revenim ca si tara, iar Craiova/FCSB/etc sa aduca si ele puncte mai multe, doar asa putem sa avem din nou un nivel fotbalistic decent in Europa.

Edited by utopium, 28 February 2020 - 09:50.


#39
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
de regula se tine mana lipita de corp , asta a fost vina lui. ca din alergare uneori mai tii mana departata...teoretic asa e, ca tine, daca se da de aproape, n-ar trebui sa fie hent. sau cel putin sa se vada daca cel ce a comis hentul vazuse mingea sau nu.

#40
sandel1

sandel1

    Avat de 4 kg/75 cm. Ultimul, balastierele usl au distrus râul.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,063
  • Înscris: 24.02.2011
Bursucul veninos este penibil. Și un copil de grădiniță ar fi văzut că Traore nu se omoară cu alergatul. Adică cum băi nene, și negru și puturos?
De Omrani nu mai zic, ăla are în cap numai cum să simuleze sau să păcălească arbitrul.

Edited by sandel1, 28 February 2020 - 10:35.


#41
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

View Postsandel1, on 28 februarie 2020 - 10:32, said:

De Omrani nu mai zic, ăla n-are în cap numai cum să simuleze sau să păcălească arbitrul.

Si nici la asta nu se pricepe, ar trebui sa ia niste lectii de la Tanase.

#42
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,830
  • Înscris: 14.08.2007

View Postkarax, on 28 februarie 2020 - 10:09, said:

de regula se tine mana lipita de corp , asta a fost vina lui.
Cand alergi? Serios ... nu are absolut nici o vina Traore acolo ca i-a tras ala mingea in mana ...

View Postsandel1, on 28 februarie 2020 - 10:32, said:

De Omrani nu mai zic, ăla are în cap numai cum să simuleze sau să păcălească arbitrul.
Omrani are momentele lui bune .... nu ii ies foarte des, dar cand ii ies, e bine.

Pe ansamblu oamenii foarte harnici si dedicati sunt Arlauskis, Camora, Deac, Paun, Burca, Djokovici, Vinicius, ei par a fi baza solida a echipei. Omrani mai simuleaza faulturi/etc, el nu e genul care sa fie harnic. Traore ... nu cred ca merita prima echipa ... dar mai are si el momente bune. Manea, Chipciu, Golofca au potential bun sa mai creasca echipa. Rondon e foarte eficient, chiar daca nu joaca de obicei multe minute. Costache se straduie, dar nu prea ii iese de obicei. Tucudean sper sa revina la forma pe care a avut-o ... e solida echipa, suficient incat sa castige titlul fara mari probleme si sa faca si in urmatorul sezon puncte bune/bani buni in Europa.

#43
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Mingea lovindu-l pe Traore in mana a ricosat favorabil si si-a creat un avantaj. Golul a fost anulat pe drept.

Daca se petrecea faza in careu, aproape de linia portii si unu de la Sevilla, incercand sa degajeze, il loveste pe Traore in mana si mingea intra in poarta, e gol valabil ? Cu mana ?

#44
lupini

lupini

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,220
  • Înscris: 29.12.2006

View PostCinevadragsiiubit, on 27 februarie 2020 - 19:07, said:

Ce pronostic daţi la meciul FC Sevilla - CFR Cluj ?

N-am dat niciun pronostic pentru meci, însă dacă aş fi făcut-o, dădeam un scor ce asigura victoria echipei spaniole. Eram sigur că va câştiga FC Sevilla. Şi totuşi n-a fost aşa.

Mi-a plăcut jocul CFR-ului din Cluj, şi în România şi în Spania.

S-ar părea că această calificare s-a pierdut din cauza acelui gol primit acasă de clujeni, şi statistic aşa e, însă eu sunt sigur că dacă ar fi câştigat CFR-ul cu 1-0 la Cluj, sigur sigur nu lăsau andaluzii ca meciul să se termine 0-0 la ei acasă.

#45
lost_in_a_dream

lost_in_a_dream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,688
  • Înscris: 03.07.2019
Eu am ghicit atat scorul din tur(1-1), cat si scorul din retur (0-0).
Daca puneam la pariuri...

#46
Cinevadragsiiubit

Cinevadragsiiubit

    PLOIEȘTI CITY

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,755
  • Înscris: 18.01.2019
DACĂ ... :P

#47
denky

denky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,360
  • Înscris: 09.03.2009
Singura greseala a fost ca arbitrul nu s-a dus personal sa vada faza video. In rest, se vede din avion cum Traore isi potriveste mingea, aia nu e mana lovita accidental nicicand. Eu pot intelege frustrarea lui Petrescu, dar parca prea e victima perfecta, tot Universul comploteaza intru a-l fura pe el.
Craciunescu o fi imbatranit de poate sustine ineptia cu gol valabil.

View Postutopium, on 28 februarie 2020 - 11:43, said:

Cand alergi? Serios ... nu are absolut nici o vina Traore acolo ca i-a tras ala mingea in mana ...


Omrani are momentele lui bune .... nu ii ies foarte des, dar cand ii ies, e bine.

Pe ansamblu oamenii foarte harnici si dedicati sunt Arlauskis, Camora, Deac, Paun, Burca, Djokovici, Vinicius, ei par a fi baza solida a echipei. Omrani mai simuleaza faulturi/etc, el nu e genul care sa fie harnic. Traore ... nu cred ca merita prima echipa ... dar mai are si el momente bune. Manea, Chipciu, Golofca au potential bun sa mai creasca echipa. Rondon e foarte eficient, chiar daca nu joaca de obicei multe minute. Costache se straduie, dar nu prea ii iese de obicei. Tucudean sper sa revina la forma pe care a avut-o ... e solida echipa, suficient incat sa castige titlul fara mari probleme si sa faca si in urmatorul sezon puncte bune/bani buni in Europa.

Pana prin minutul 43 nu am vazut nimic din ce zici mai sus. Cred ca Sevilla a avut o zi destul de slaba, altfel scorul era altul. Faptul ca CFR e lidera clasamentului in Romania nu e neaparat o mandrie in sine, avem un campionat de 2 lei, de ani buni. Din pacate.

#48
jobist

jobist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,746
  • Înscris: 23.04.2010

View PostIon_de_la_Raion, on 28 februarie 2020 - 12:37, said:

...
Daca se petrecea faza in careu, aproape de linia portii si unu de la Sevilla, incercand sa degajeze, il loveste pe Traore in mana si mingea intra in poarta, e gol valabil ? Cu mana ?
Doar dacă e în finala CM.Posted Image

#49
lost_in_a_dream

lost_in_a_dream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,688
  • Înscris: 03.07.2019
Daca treceam de Sevilla, dadeam de Roma. Ar fi avut sansa italienii sa-si ia revansa dupa acel 0-2, din UCL.

#50
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

View Postdenky, on 28 februarie 2020 - 22:38, said:

Craciunescu o fi imbatranit de poate sustine ineptia cu gol valabil.

Craciunescu de cand e la Digi, le canta in struna. Iar Digi s-a transformat treptat intr-o televiziune din asta de starnit zazanie, ca asta face audienta la mase.

View Postdenky, on 28 februarie 2020 - 22:38, said:

Cred ca Sevilla a avut o zi destul de slaba, altfel scorul era altul.

De asta poti fi sigur. E intr-o pasa proasta. Iar antrenorul ala lopatar (asa-i spun eu la Lopetegui) e slab rau. Nu incerc sa stirbesc meritele CFR-ului, dar joci cat te lasa adversarul. Dortmund sau orice echipa in forma stergea pe jos cu CFR-ul.

#51
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,830
  • Înscris: 14.08.2007
Pasa proasta sau nu, Sevilla valoreaza pe transfermarkt de 10 ori mai mult. Si cand esti pe 3 in Spania - ma rog, la egalitate de puncte cu inca doua echipe (dar unde oricum la locul 1 si 2 sunt abonate Barca si Real), inseamna ca nu esti intr-o pasa prea proasta, stai deja bine :) Sevilla de obicei termina campionatul pe locurile 5-7, deci pozitia actuala e chiar buna.

Rennes e pe 3 in Franta, ceea ce din nou e neobisnuit de sus pentru ei, care de obicei termina mai jos de locul 7.

Lazio e pe 2 in Italia, neobisnuit pentru ei, care de obicei termina de la locul 5 in jos.

Celtic e pe 1, pentru ei e ceva normal.

Deci teoria cu "a fost adversarul in forma proasta" nu se confirma. Poate ca fotbalul romanesc nu e la un nivel asa de slab cum il cred unii dintre noi. Bugetele echipelor sunt la un nivel foarte slab, dar se pare ca diferentele nu sunt asa de mari cum ne-am astepta.

Edited by utopium, 29 February 2020 - 08:38.


#52
ioppo

ioppo

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,404
  • Înscris: 20.02.2008
Doar ca in ultimii ani, la noi la noi doar CFR au miscat ceva si au aratat ceva fotbal. Daca ar lua si ceilalti exemplu... de la ei si de la Hagi. Asta cred eu ca ar fi o combinatie buna.

#53
denky

denky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,360
  • Înscris: 09.03.2009

View Postutopium, on 29 februarie 2020 - 08:37, said:

Pasa proasta sau nu, Sevilla valoreaza pe transfermarkt de 10 ori mai mult. Si cand esti pe 3 in Spania - ma rog, la egalitate de puncte cu inca doua echipe (dar unde oricum la locul 1 si 2 sunt abonate Barca si Real), inseamna ca nu esti intr-o pasa prea proasta, stai deja bine :) Sevilla de obicei termina campionatul pe locurile 5-7, deci pozitia actuala e chiar buna.

Rennes e pe 3 in Franta, ceea ce din nou e neobisnuit de sus pentru ei, care de obicei termina mai jos de locul 7.

Lazio e pe 2 in Italia, neobisnuit pentru ei, care de obicei termina de la locul 5 in jos.

Celtic e pe 1, pentru ei e ceva normal.

Deci teoria cu "a fost adversarul in forma proasta" nu se confirma. Poate ca fotbalul romanesc nu e la un nivel asa de slab cum il cred unii dintre noi. Bugetele echipelor sunt la un nivel foarte slab, dar se pare ca diferentele nu sunt asa de mari cum ne-am astepta.

Eu nu ma mai uit la fotbal de ceva timp. Dar ce am vazut joi seara nu intra la nu stiu ce fotbal, vorbesc de ambele formatii.
Iar retorica lui Petrescu cu singuri impotriva tuturor au mai experimentat-o si altii si nu au ajuns prea departe. Sa vezi un hent atat de evident (as fi dat si galben pt cum isi aseaza de profesionist mingea) si sa sustii cu regulamentul in mana ca e alba, cand e neagra, pot intelege imediat dupa faza, dupa meci e mai greu.

View Postioppo, on 29 februarie 2020 - 10:01, said:

Doar ca in ultimii ani, la noi la noi doar CFR au miscat ceva si au aratat ceva fotbal. Daca ar lua si ceilalti exemplu... de la ei si de la Hagi. Asta cred eu ca ar fi o combinatie buna.

De acord.

#54
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

View Postutopium, on 29 februarie 2020 - 08:37, said:

cand esti pe 3 in Spania - ma rog, la egalitate de puncte cu inca doua echipe (dar unde oricum la locul 1 si 2 sunt abonate Barca si Real), inseamna ca nu esti intr-o pasa prea proasta, stai deja bine
Locul asta se datoreaza mai mult prestatiei din prima parte a sezonului, cam cum au strans puncte si la noi Medias. Apoi au intrat in vrie si de-abia au dres-o pe final.

View Postutopium, on 29 februarie 2020 - 08:37, said:

Rennes e pe 3 in Franta

Lazio e pe 2 in Italia

Ambele si-au bagat picioarele in Europa League, campionatul intern e mai important decat Europa League.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate