Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...
 

Este normal sa astepti 10 ore?

- - - - -
  • Please log in to reply
56 replies to this topic

#55
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Ați făcut până acum ceva analize legate de migrene. Medicii ce-au zis ?

#56
underb

underb

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,491
  • Înscris: 08.03.2015
"Side Story: Ea are migrenele astea urat de vreo 5 ani cu voma cu dureri de cap cu amorteli uneori si burta."

In conditiile astea, da, e nornal sa astepti si din pacate au mascata problema reala pt care de obicei nu se asteapta.
Din pacate prea persoane care nu au o urgenta ajung la urgenta cu afectiuni cronice pe care le stiu si pt care se pot prezenta in timpul programului nornal al spitalului cand sunt si 7-8 ori mai multi medici in spital.

Exista niste protocoale. Nu se trateaza cazurile in ordine cronologica.

View PostGingisHan2015, on 26 februarie 2020 - 15:55, said:

Cu o simplă analiză  banala le reiea numărul crescut de leucocite dar nu le-a păsat .
Putea fi orice sau nimic. Din pacate nu merge asa, te prezinti la urgente si pac, toate analizele instant.
In plus, problema era de cateva zile, timp suficient sa isi faca analize. Nu mai zic de cealalta prob, care dura de ani de zile.

View PostDeenman, on 26 februarie 2020 - 13:55, said:

Trecut prin asa ceva intr-o vacanta in Bg cu niste amici. Dureri, voma, migrene.

Am mers la 2 spitale, am venit si in Ro la Mangalia la urgenta, era 2 am.

Verdict, apendicita.

Ne-am intors acasa la Buc, a mers la 2 spitale in Buc, unul privat. Verdict, apendicita.

Ghici ce a avut? intoleranta grava la gluten, nici pe dracu apendicita. Ahahaha, what a fucking joke, medicii din spitale.

Inainte de orice, fa un test de alergeni, ai test inclusiv pt gluten, simplu de facut acasa.
Fix acelasi lucru ca sus cu sugestia lui Gingis.
Dupa ce afli, e simplu.

Intoleranta cine a descoperit-o? Femeia de serviciu?

Bine ca nu a fost invers.

Edited by underb, 28 February 2020 - 11:54.


#57
yulyk666

yulyk666

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 213
  • Înscris: 06.01.2013

View Postwaterman, on 28 februarie 2020 - 11:39, said:

Ați făcut până acum ceva analize legate de migrene. Medicii ce-au zis ?
Ca atunci cand o doare capul corpul resimte mult mai rau decat in realitate. Un fel de fake news si corpul incearca sa trateze utilizand mai multe resurse. Ceva de genul asta

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate