Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne
 Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 

Maiami Bici

* * - - - 4 votes
  • Please log in to reply
50 replies to this topic

#1
Aldulescu

Aldulescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,785
  • Înscris: 04.01.2018
Filmul „Miami Bici“, în regia lui de Jesus del Cerro, a stabilit un număr record de spectatori în primul weekend de la lansarea în cinematografe și devine cea mai populară comedie românească din ultimii 26 de ani. Lungmetrajul „Miami Bici“, care a avut premiera pe 21 februarie, a înregistrat audiențe record în România, fiind vizionat de peste 153.000 de spectatori în primul weekend în cinematografe.
Scenariul filmului „Miami Bici“ este scris de Codin Maticiuc și de Alex Coteț, iar rolurile principale sunt jucate de Codin Maticiuc și Matei Dima (BRomania).

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/zUOneia4y6A?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018
Mie mi-a placut.
Nu din cale afara extrem de mult, dar a fost OK.

#3
kuniva

kuniva

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 455
  • Înscris: 04.08.2008
Dovadă că nu trebuie să sorbi o ciorbă 40 de minute ca să ai succes :D

#4
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,364
  • Înscris: 15.06.2004
Mda, pare a fi o porcarie...

#5
iri_rim

iri_rim

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 873
  • Înscris: 01.04.2018
înjurăturile au fost și sunt glumele frustraților pubertani de 40 ani. ăsta e un CĂCAT ca toate celelalte filme românești (țtigăaneșsti) de calitate îndoielnică. nici banii nu merită mizeria asta. bine că se cheltuiesc banii statului pe plimbările unor fitecine prin America.

#6
JustARandomGuy

JustARandomGuy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 562
  • Înscris: 13.02.2018
Oameni buni, sunt actori.
Ce daca se plimba? Asta e parte din jobul lor.
Ai vrea sa ii stii la Copsa Mica, la Cazane, la Praid in beci?!

Probabil o sa incerc sa il vad.

#7
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 50,989
  • Înscris: 31.07.2007
Genu' de comedie de situatie fumata din anii '50. In rest, "hahaha, ai vazut? Il f*te-n cur!! hahaha!!".

#8
STARTREK1

STARTREK1

    căutător pe gugăl

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,146
  • Înscris: 27.06.2007

View PostAldulescu, on 25 februarie 2020 - 12:08, said:

Filmul „Miami Bici“, în regia lui de Jesus del Cerro, a stabilit un număr record de spectatori în primul weekend de la lansarea în cinematografe și devine cea mai populară comedie românească din ultimii 26 de ani.
adica a detronat alt 💩 de film: 5-l-a-b-e triste

Martin Scorse, Steven Spielberg, Quentin Tarantino isi plang in pumni de ciuda ca nu au regizat o asemea capodopera mioritica

#9
Jemapel

Jemapel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 536
  • Înscris: 05.08.2019

View Postiri_rim, on 25 februarie 2020 - 12:23, said:

înjurăturile au fost și sunt glumele frustraților pubertani de 40 ani. ăsta e un CĂCAT ca toate celelalte filme românești (țtigăaneșsti) de calitate îndoielnică. nici banii nu merită mizeria asta. bine că se cheltuiesc banii statului pe plimbările unor fitecine prin America.

Au explicat destul de clar ca au dorit sa faca un film "comercial" intrucat filme artistice au tot fost facute in Romania insa filme de genul acesta, mai putin. Nu inteleg ura asta ... nu esti in targetul lor asta este evident. Nu te obliga nimeni sa te uiti.
Sunt curios daca totusi ai vazut filmul inainte de a critica ? In alta ordine de idei, poate gresesc, nu sunt sigur 100% dar din cate am inteles filmul este finantat de catre Codin si Bromania. Este posibil sa gresesc.

injuraturile ... fac parte din viata cotidiana. Nu poti face un asemenea film ( in care ai droguri, prostituate, "zmardoi" ) fara sa ai injuraturi in el...sa fim seriosi.

#10
iri_rim

iri_rim

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 873
  • Înscris: 01.04.2018
La "glume" adică la "hai să râdem de necazul altuia" n-am găsit niciodată motiv de râs, în schimb îi vedeam pe alții cum se tăvăleau pe jos de amuzamentul pe care eu nu-l înțelegeam. de atunci am tras concluzia că aceste persoane au fost hărțuite, "bullied" în copilărie/adolescență și așa găsesc ei satisfacția temporară în "glume" de genul. ca un sentiment lăuntric de mulțumire a închipuirii unei răzbunări.

Edited by iri_rim, 25 February 2020 - 12:42.


#11
Jemapel

Jemapel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 536
  • Înscris: 05.08.2019
P.S. Am gresit...A contribuit si statul roman la creearea acestui film, cu 5000 de euro din totalul de ~ 1 milion 500 de mii de euro.

https://imgur.com/a/jb9bLqg

Edited by Jemapel, 25 February 2020 - 12:44.


#12
iri_rim

iri_rim

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 873
  • Înscris: 01.04.2018
comercial înseamnă cam tot ce se întâmplă în viața de zi cu zi in mediul cotidian, trăiască fameleea tah și mâncați-aș orezul din farfurie ce chiparos ești, aud în fiecare zi când mă plimb pe stradă. glumele bune se pot face și fără apropouri batjocoritoare sau înjurături inutile.

Edited by iri_rim, 25 February 2020 - 12:46.


#13
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 50,989
  • Înscris: 31.07.2007

View PostJemapel, on 25 februarie 2020 - 12:43, said:

P.S. Am gresit...A contribuit si statul roman la creearea acestui film, cu 5000 de euro din totalul de ~ 1 milion 500 de mii de euro.

Atat statu' cat si baietii ce-au facut filmu' pe banii lor se duc in pierdere.

#14
Jemapel

Jemapel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 536
  • Înscris: 05.08.2019

View Postiri_rim, on 25 februarie 2020 - 12:45, said:

comercial înseamnă cam tot ce se întâmplă în viața de zi cu zi in mediul cotidian, trăiască fameleea tah și mâncați-aș orezul din farfurie ce chiparos ești, aud în fiecare zi când mă plimb pe stradă. glumele bune se pot face și fără apropouri batjocoritoare sau înjurături inutile.

Diversitatea nu e buna pentru noi...Era mai bine cand producea doar P.C.R. toate filmele. Sunt filme pentru toate categoriile de oameni. Comediile cu "zmardoi" si "ghertoi" presupun si limbaj explicit. Desigur ca sunt comedii foarte bune ce nu contin nici macar un singur "fuck" in cele 90 de minute. Nu iti inteleg supararea ... Au facut-o pe banii lor ( excluzand cei 5000 de euro ).

Sorb fiecare minut dintr-un film artistic de calitate. Apreciez enorm filmele ce iti dau de gandit, filmele ce te surprind, nu cele in care dupa 20-30 de minute de vizionare reusesti sa prezici ce urmeaza sa se intample in scenariu. Totusi nu am nimic impotriva daca altii vor sa se uite la .... nu stiu... Avenger:Endgame sau mai stiu eu ce blockbuster american cu super-eroi. Pot spune ca detest teribil de mult filmele de genul. Insa fiecare se uita la ce vrea. Nu zic ca Avenger e un film rau sau bun. Zic doar ca nu ma pasioneaza...cam la fel e si in cazul tau, numai ca tu mai adaugi si o picatura de hate Posted Image in mod gratuit ( dupa umila mea parere ).

Edited by Jemapel, 25 February 2020 - 12:57.


#15
iri_rim

iri_rim

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 873
  • Înscris: 01.04.2018
nu am nicio urmă de supărare, dacă așa au ales ei să creeze divertismentul în țara asta, așa să continue. dar eu am văzut destule filme în care divertismentul nu consta numai în fenomenul cotidian social al frustrării.

#16
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,721
  • Înscris: 13.07.2011
Dupa parerea mea filmul are secvente si este filmat la un nivel destul de ridicat. Ai putea spune ca este facut la Hollywood.
Partea proasta este ca atat Matinciuc cat si BRomania nu prea au talent. Si idea filmului si scenariul este destul de slab. Ei se bazeaza pe un humor destul de tampit prin injuraturi si alte rahaturi.

Din cate am inteles a costat 1,5 mio € productia.

#17
iri_rim

iri_rim

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 873
  • Înscris: 01.04.2018
filmul ăsta e tocmai un film în care anticipezi ce urmează pentru că e un film adolescentin pentru adulți. care va umple sălile de cinematograf cu copiii.

filmările 4K în ziua de azi fac orice film plictisitor într-o artă.

Edited by iri_rim, 25 February 2020 - 13:06.


#18
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 50,989
  • Înscris: 31.07.2007

View PostJemapel, on 25 februarie 2020 - 12:57, said:

Diversitatea nu e buna pentru noi...

Filmu' asta nu-i prea ... divers.

Quote

Sorb fiecare minut dintr-un film artistic de calitate.

Din nou, nu cred ca e cazu' aici.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate