Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...
 Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 

iOS 14

- - - - -
  • Please log in to reply
1261 replies to this topic

#91
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010
Multe mi se par inutile. Ce imi trebuie widget de baterie? Nu vad sus in colt cat mai are? Sau aia cu CNN ori Google Maps. Prefer ceva cat mai simplu si util, nu doar de dragul de a fi.
Widget de vreme este si acum si sunt multumit, trebuie doar sa dau in stanga o data pe display.

#92
AdalwinRo

AdalwinRo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 896
  • Înscris: 03.03.2014

View Postro_explorer, on 27 august 2020 - 10:43, said:

Apare odata cu lansarea IOS12.
M-am tinut si eu deoparte de beta mult timp. Nu pun primele versiuni de beta .. dar astea, ultimele (4-5-6) sunt foarte aproape de produsul final. De la 4 nu am mai avut bug-uri care sa intrerupa functionalitatea sistemului. De blocat sau reboot, nu fost vorba.

Oricum, tin telefonul de backup incarcat si gata sa primeasca sim-ul in caz de ceva Posted Image
apare 1data cu lansarea a ce? come again?

#93
Bvdan2016

Bvdan2016

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,922
  • Înscris: 16.11.2016
ios 14 apare cu lansarea iphone 12, in aceasi zi sau la vreo 2 zile distanta.

#94
AdalwinRo

AdalwinRo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 896
  • Înscris: 03.03.2014
asta stiam si eu. tanarul de mai sus parea usor incurcat in termeni Posted Image

#95
Bvdan2016

Bvdan2016

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,922
  • Înscris: 16.11.2016
Se mai întâmpla , a  scris in mare graba și logica sa pierdut printre rânduri .

#96
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,664
  • Înscris: 15.12.2009
Eu am un singur ecran (mereu a fost unul singur, chiar si inainte de widgeturi, doar ca folderele erau aranjate pe 2 randuri):

Vremea si calendarul - ambele importante in cazul meu.

Attached File  File_001 (1).png   654.82K   66 downloads

View PostAdalwinRo, on 27 august 2020 - 14:55, said:

apare 1data cu lansarea a ce? come again?
Scuze .. iPhone 12 :) .... am scris prea repede (stii si tu, dar ai simtit nevoia sa ma impungi un pic :P )

#97
Bvdan2016

Bvdan2016

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,922
  • Înscris: 16.11.2016
https://9to5mac.com/...in-its-ios-app/

Attached Files



#98
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,664
  • Înscris: 15.12.2009
Am testat chestia asta cu PIP (pe aplicatiile care o suporta, gen netflix) ... mi se pare o mare inutilitate pe un ecran de telefon. Ai nevoie de macar 10" de display ca sa poti spune ca ai utiliza asa ceva din cand in cand .. asadar mi se pare mai utila la tablete (ca pe PC-uri deja poti face asta cu orice).

#99
Bvdan2016

Bvdan2016

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,922
  • Înscris: 16.11.2016
Este utila , ca poți vedea ceva și poți lucra in altceva sau scrie un mesaj când te uiți la un eveniment sportiv de exemplu pe digi sport sau eurosport etc .
  Nu este gândit sa te uiți NON stop este gândit sa nu închizi aplicația sau filmul

Și cică și YouTube lucrează la aplicație dar se pare ca va fi valabilă doar pt cea premium

#100
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,481
  • Înscris: 19.04.2009
PIP si background play la YT am impresia ca e doar la premium si pe android.

#101
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,664
  • Înscris: 15.12.2009

View PostBvdan2016, on 28 august 2020 - 13:56, said:

Este utila ,
In cazul meu nu se aplica. E cool de aratat la prieteni si cam atat. Repet, pentru mine. Altii au alte nevoi si nu le neg.

View PostLex404, on 28 august 2020 - 14:00, said:

PIP si background play la YT am impresia ca e doar la premium si pe android.
Corect. SI ca tot ai mentionat asta ... background play este o treaba pe care o folosesc la greu.

#102
AidenIrish

AidenIrish

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,741
  • Înscris: 08.08.2018

View Postro_explorer, on 28 august 2020 - 13:49, said:

Am testat chestia asta cu PIP (pe aplicatiile care o suporta, gen netflix) ... mi se pare o mare inutilitate pe un ecran de telefon. Ai nevoie de macar 10" de display ca sa poti spune ca ai utiliza asa ceva din cand in cand .. asadar mi se pare mai utila la tablete (ca pe PC-uri deja poti face asta cu orice).

De acord. Ecranul provenit din PIP este mult prea mic ca sa intelegi ceva, mai ales in timp ce scrii vreun mail sau tastezi vreun mesaj. Daca faci browsing e destul de clar ca te plictiseste ce urmaresti. xD

La fel mi se pare si split screen-ul de pe Android.

#103
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Am revenit la 14 beta 6 (IPhone SE 1st gen). Pana acum:
  • nu mai apare problema cu apelurile (ma plangeam ca, aleator, [eu] nu aud interlocutorul)
  • se pare ca Hartile [Apple] raman aactive (la fel, ma plangeam ca ecranul nu ramane activ in timpul utilizarii)
  • bateria parca nu se mai descarca asa repede (raportat la 13.6.1, parca e un consum mai mare, dar nu cum era la 14 beta 3 sau cat am avut eu acum aproape 2 saptamani)
  • apelurile raman la fel, calitate simtitor superioara raportat la 13.6
  • widget-urile par sa mearga asa cum ar trebui
  • spatiul folosit este cu vreo 2GB mai mare raportat la 13.6 (aplicatiile de baza + cele pe care le folosesc uzual, nimic extra pentru a pastra diferentierea cat mai aproape de adevar)
  • usoare cosmetizari (in bine) prin meniuri
  • semnanul parca e mai bun (avem un update de modem, daca am retinut bine)


#104
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,664
  • Înscris: 15.12.2009
Subscriu ... cam asa am observat si eu la 14b6 ... cred ca urmatorul e oficialul. Am sa imi scot profilul de beta si am sa stau cumionte pana apare ala oficios :)

#105
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Aplicatiile terte (ING Homebank, Whatsapp, My [Enel], [Engie], [Digi], Rompetrol, Kaufland) merg ca si cum n-ar fi versiune beta. MyOrange mai are mici intarzieri de Cronos (verificarea resurselor), dar nu difera fata de 13.6 ca viteza.

#106
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,508
  • Înscris: 16.12.2006
Inseamna ca urmatorul build o sa fie la stadiul de GM si o sa fie de fapt varianta finala ce o sa o primim oficial undeva intre 10 si 20 septembrie. :D

#107
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Cel mai probabil, dar au am vazut ca au mai scos si un 13.7, si ma cam deruteaza un pic. Nu-i vad rostul daca ne apropiem de versiunea 14 oficiala (desi cred ca o s-o vedem la inceputul lui octombrie, cu noile lansari).

#108
AidenIrish

AidenIrish

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,741
  • Înscris: 08.08.2018
13.7 vine cu o setare pe care daca o activezi primesti notificari Covid din zona ta. Probabil ei vad asta ca pe o urgenta si il vor scoate oficial inaintea lansarii iOS 14.

Edited by AidenIrish, 31 August 2020 - 12:44.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate