Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

iOS 14

- - - - -
  • Please log in to reply
1261 replies to this topic

#73
nepot

nepot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,129
  • Înscris: 15.03.2005
A aparut public beta 5.

#74
Garkan

Garkan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,010
  • Înscris: 08.05.2017
Cum se mai prezinta beta? Are sens sa imi mai bat capul cu beta sau mai e prea putin pana apare oficial?

#75
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,664
  • Înscris: 15.12.2009
Beta 4 nu mi-a dat nici un crash (3-ul avea probleme). 4 insa mi-a creat niste comportamente ciudate la camera foto , aleator (fara sa blocheze telefonul) si cateodata altera volumul microfinului in timpul convorbirilor.
Este evident ca devine din ce in ce mai stabil cu trecerea timpului.

#76
nepot

nepot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,129
  • Înscris: 15.03.2005
La mine sg problema la 3 si 4 a fost ca uneori cand din trimiteam poze pe whatsapp (din folderul de poze al telefonului) nu-mi aparea tastatura care apare in mod normal sa adaugi si un text ce se trimite odata cu poza. In rest nicio problema.

#77
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,664
  • Înscris: 15.12.2009
Tocmai m-a anuntat telefonul de Beta6 in dimineata asta. L-am pus, vad ca e OK.

#78
hyper1971

hyper1971

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 589
  • Înscris: 02.02.2018
La mine nu mai functioneaza aplicatia bancara BRD

#79
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,484
  • Înscris: 19.04.2009
Poate aia de la BRD trebuie să actualizeze ceva api

Când ar trebui să apară iOS 14? Sunt multe chestii interesante in el dar beta nu as baga :lol:

#80
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,664
  • Înscris: 15.12.2009
Apare odata cu lansarea IOS12.
M-am tinut si eu deoparte de beta mult timp. Nu pun primele versiuni de beta .. dar astea, ultimele (4-5-6) sunt foarte aproape de produsul final. De la 4 nu am mai avut bug-uri care sa intrerupa functionalitatea sistemului. De blocat sau reboot, nu fost vorba.

Oricum, tin telefonul de backup incarcat si gata sa primeasca sim-ul in caz de ceva :D

Edited by ro_explorer, 27 August 2020 - 10:44.


#81
Bvdan2016

Bvdan2016

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,922
  • Înscris: 16.11.2016
Eu pana acum am fost foarte multumit de ios 14 , nu pot spune ca au fost probleme . Cu cati suntem mai multi ca beta testeri cu atat mai bine pt noi ca utilizatori si ii ajutam si pe dezvoltatori de aplicatii nu numai pe Apple.

#82
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,484
  • Înscris: 19.04.2009
Pai daca vrei sa iesi din Beta sa treci in normal dupa ce se lanseaza, ai nevoie de reset, right?

#83
Bvdan2016

Bvdan2016

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,922
  • Înscris: 16.11.2016
Da, nu e o mare problema, dar ma bucur de widgeturi pana atunci.

#84
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,664
  • Înscris: 15.12.2009
Sincer, nu cred ... este si o alternativa se pare.
De pe pagina de help de la Apple:

Quote

The easiest way to remove the public beta is to delete the beta profile, then wait for the next software update. Here's what to do:
Go to Settings > General, and tap Profiles & Device Management.
Tap the iOS Beta Software Profile.
Tap Remove Profile, then restart your device.
When the next public version of iOS is available, install it to move back to a non-beta version of iOS. If an update is already available, you can install it by going to Settings > General > Software Update, but the iOS version must be later than the version you have.


#85
nepot

nepot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,129
  • Înscris: 15.03.2005
Are dreptate ro_explorer, nu tb resetat nimic, am tot schimbat de pe beta pe normal si inapoi in ultimii ani, pur si simplu stergi profilul de tester beta din telefon si la urmatorul update il faci normal. Urmatorul pentru ca de ex daca o sa ai ios14 GM instalat si stergi profilul de beta nu o sa vezi update la ios14 curat cand se lanseaza (pt ca probabil e aceiasi versiune). Insa cum apare 14.0.1 o sa iti apara sa faci update si trece automat pe normal.

#86
Bvdan2016

Bvdan2016

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,922
  • Înscris: 16.11.2016
Am fost si anul trecut beta tester dar am uitat cum am facut, multumesc de lamuriri.

#87
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,484
  • Înscris: 19.04.2009
Uuuuuh ma manca dejtele amu :D

Widgeturile alea sunt sexy rau

#88
nepot

nepot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,129
  • Înscris: 15.03.2005
Lex, tine de gusturi, eu in afara de vreme si poze (care iti arata niste poze interesante din telefon dupa nu stiu ce altgoritm) n-am pus alt widget, erau unele cu ”stacks” in care pare ca ti le aseaza inteligent dar mi s-au parut enervante. Cel mai mare castig pt mine mi se pare ca nu-ti mai apare full screen cand te suna cineva atunci cand ai ecranul activ. Erau multe situatii in care faceam ceva pe telefon, incepea sa sune, nu vroiam nici sa raspund si nici sa inchid si nu puteam folosi telefonul pana nu renunta pers repectiva sa sune.

#89
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010
Mie widgetul de vreme mi se pare util. Restul nu ma incanta, nu le vad utilitatea practica.

#90
Bvdan2016

Bvdan2016

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,922
  • Înscris: 16.11.2016
Eu așa îl am configurat , acum depinde de fiecare de gusturi și de nevoi, pt mine aceasta este configurația perfecta.

Eu nu mai am pagina de aplicatii decat cea principala si cand dau slide intru direct in bibleoteca, iti trebuie un pic sa te obisnuiesti dar mi se pare mult mai practic.

Attached Files



Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate