Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

oneplus vs restul chinezariilor

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
38 replies to this topic

#19
RzX_2008

RzX_2008

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 273
  • Înscris: 20.04.2008

View PostPaz, on 05 martie 2020 - 21:43, said:

Eu cred ca pt unii si la redarea de muzica.

Nu cred ca cineva cu pretentii audio se bazeaza pe telefon :D
Cei de la LG parca aveau ceva in plus pe partea de audio dar si eu pe OnePlus 5T am aptX cu niste casti Bluetooth de la Optoma.

#20
sailor62

sailor62

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,208
  • Înscris: 28.07.2008
Nu o iau că pe o jignire, eu nu am incercat un versus aici ci chiar am vrut păreri obiective care sa justifice diferența tripla de preț. Comparația capabilităților mașinii și a tel e forțată. Sa fii iubit

#21
Blackhat

Blackhat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 792
  • Înscris: 11.09.2005
oneplus este dpmdv alegerea corecta.
ecran amoled, procesor de top, memorie ufs3.0, incarcare rapida etc...


#22
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
Nici o chinezarie nu merita 3000 de lei.

#23
TrafalgarLaw

TrafalgarLaw

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,450
  • Înscris: 30.10.2017

 Mosotti, on 22 martie 2020 - 08:58, said:

Nici o chinezarie nu merita 3000 de lei.

Dar haifon merita, ha?

OnePlus e misto, dar in ultima vreme s-au cam tot scumpit. OnePlus 7T poti sa-l iei cu vreo 2600 de lei.

#24
senzanome

senzanome

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,271
  • Înscris: 12.07.2017

 TrafalgarLaw, on 31 martie 2020 - 23:01, said:



Dar haifon merita, ha?

OnePlus e misto, dar in ultima vreme s-au cam tot scumpit. OnePlus 7T poti sa-l iei cu vreo 2600 de lei.
Ținând cont ca Apple oferă cel mai lung suport software pentru un smartphone dintre toate companiile, un iPhone merita banii. Seria Galaxy S20 de la Samsung a ajuns sa coste mai mult decât orice iPhone, iar suportul software pentru acest smartphone este anunțat  de doar 2 ani de zile, versus 5 ani de zile la un iPhone.

#25
birau1982

birau1982

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,784
  • Înscris: 07.01.2010
Dupa 5 ani de zile orice telefon e depășit raportat la ziua curenta. Nu te ajuta la nimic acest suport, e doar de palmares.

#26
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010
In ce sens e depasit?
Atat timp cat functioneaza toate aplicatiile pe care le ai in telefon nu e depasit.
Doar nu participi la concurs de frumusete sau de curse.
Daca primeste si actualizari de soft mai mult timp si mai bine.

#27
birau1982

birau1982

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,784
  • Înscris: 07.01.2010
Ok. Foloseste-l in continuare.

#28
TrafalgarLaw

TrafalgarLaw

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,450
  • Înscris: 30.10.2017

 senzanome, on 01 aprilie 2020 - 16:41, said:

Ținând cont ca Apple oferă cel mai lung suport software pentru un smartphone dintre toate companiile, un iPhone merita banii. Seria Galaxy S20 de la Samsung a ajuns sa coste mai mult decât orice iPhone, iar suportul software pentru acest smartphone este anunțat  de doar 2 ani de zile, versus 5 ani de zile la un iPhone.

Galaxy Note 3 (2013) a primit Android 10: https://forum.xda-de...os-3-0-t4000767

 breitner, on 02 aprilie 2020 - 14:23, said:

In ce sens e depasit?
Atat timp cat functioneaza toate aplicatiile pe care le ai in telefon nu e depasit.
Doar nu participi la concurs de frumusete sau de curse.
Daca primeste si actualizari de soft mai mult timp si mai bine.
Órice aplicatie importanta merge pe toate versiunile de Android de la Marshmallow incoace. Si Google Play primeste update-uri pentru versiunea aia. Nu e capat de tara sa nu ai cea mai noua versiune de Android.

Edited by TrafalgarLaw, 02 April 2020 - 23:11.


#29
senzanome

senzanome

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,271
  • Înscris: 12.07.2017

 TrafalgarLaw, on 02 aprilie 2020 - 23:10, said:

Galaxy Note 3 (2013) a primit Android 10: https://forum.xda-de...os-3-0-t4000767
Tu compari un update oficial de OS cu unul oferit de  XDA Developers?
Am instalat acum mai mulți ani pe un Motorola Atrix 2, o versiune de Android Jelly Bean a celor de XDA Developers, ca sa fac upgrade de software de la Android Ice Cream Sandwich, și era plină de erori. Dacă eram sunat de cineva, nu apăreau apelurile primite pe ecranul telefonului.

Edited by Ciubex, 03 April 2020 - 15:56.


#30
PsYcloNe

PsYcloNe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 554
  • Înscris: 11.09.2003
Si-a schimbat cineva display-ul la service-ul oneplus din Polonia ?

#31
TrafalgarLaw

TrafalgarLaw

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,450
  • Înscris: 30.10.2017

 senzanome, on 03 aprilie 2020 - 14:26, said:


Tu compari un update oficial de OS cu unul oferit de  XDA Developers?
Am instalat acum mai mulți ani pe un Motorola Atrix 2, o versiune de Android Jelly Bean a celor de XDA Developers, ca sa fac upgrade de software de la Android Ice Cream Sandwich, și era plină de erori. Dacă eram sunat de cineva, nu apăreau apelurile primite pe ecranul telefonului.

Da, pentru că și update-urile oficiale pot aduce bug-uri peste bug-uri, cum am pățit eu când am trecut de la MIUI 9 la 10. Nu se incarca rapid și nu facea hotspot ca lumea.

#32
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,990
  • Înscris: 15.04.2011

 senzanome, on 01 aprilie 2020 - 16:41, said:

Ținând cont ca Apple oferă cel mai lung suport software pentru un smartphone dintre toate companiile, un iPhone merita banii. Seria Galaxy S20 de la Samsung a ajuns sa coste mai mult decât orice iPhone, iar suportul software pentru acest smartphone este anunțat  de doar 2 ani de zile, versus 5 ani de zile la un iPhone.
Merita pe naiba, 40% din pret e marca la Apple, atat au marja de profit. Cat despre suport, sa nu uitam ca au dat actualizari ca sa mearga telefoanele mai prost pentru ca vezi domne protejau bateria.
La dispozitivele vechi dau actualizari limitate doar cu o parte din functii pentru ca e hardware-ul depasit. Defapt vor sa cumperi ultimul model.

Daca ai un model de top poti sa il tii mult si bine, trebuie doar sa ii schimbi bateria. As putea sa folosesc OP3-ul in continuare daca i-as schimba bateria si as curata difuzorul.
Eu sunt foarte multumit de OnePlus pentru ca au hardware performant, Android curat bine optimizat, suport software 3 ani si preturi decente.
Am trecut de la Samsung S4 la Xiaomi Mi5 apoi OnePlus 3 si acum OnePlus 7T.  Ironia e ca am ajuns accidental la OP3, Mi5-ul s-a stricat, pata galbena pe ecran si nu au putut sa il repare sau sa imi dea altul, asa ca le-am spus sa imi dea un OP3 nou.

Am si un iPad Air 2019 de 256GB pentru ca am vrut o tableta noua, initial luasem un Samsung Tab S6 dar am zis hai sa vedem daca se confirma calitatea Apple si daca merita diferenta de bani.
Pot sa spun dupa 5 luni ca e un mit faptul ca produsele Apple sunt mai bune, hardware-ul e mai slab iar softul nu e cu nimic mai deosebit, appstore-ul mi-a dat crash-uri  cand il foloseam intens si sunt destule aplicatii abandonate. Nu am putut sa o mai returnez pentru ca am activat-o, voriam sa revin la Tab S6.

#33
RzX_2008

RzX_2008

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 273
  • Înscris: 20.04.2008

 PsYcloNe, on 03 aprilie 2020 - 18:48, said:

Si-a schimbat cineva display-ul la service-ul oneplus din Polonia ?

Eu am schimbat mufa USB si spatele telefonului... De ce?

#34
kNN

kNN

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 380
  • Înscris: 28.08.2008

View PostPapillon_, on 06 aprilie 2020 - 10:33, said:

Nu am putut sa o mai returnez pentru ca am activat-o
cum adica...?

#35
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,809
  • Înscris: 22.12.2005

View Postsenzanome, on 03 aprilie 2020 - 14:26, said:

Tu compari un update oficial de OS cu unul oferit de  XDA Developers?
Am instalat acum mai mulți ani pe un Motorola Atrix 2, o versiune de Android Jelly Bean a celor de XDA Developers, ca sa fac upgrade de software de la Android Ice Cream Sandwich, și era plină de erori. Dacă eram sunat de cineva, nu apăreau apelurile primite pe ecranul telefonului.

man, stima si ai grija ce debitezi. esti in mare eroare. apple e un gunoi.rom-urile "aftermarket" sunt BETON! in ambele cazuri e nevoie de nitica cultura tehnica ( IT sa zicem)
daca ai probleme cu aparatele da te stire si te ajut. gratis.

#36
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,990
  • Înscris: 15.04.2011

View PostkNN, on 19 aprilie 2020 - 16:51, said:

cum adica...?
La Apple când activezi un telefon sau o tableta se activează garanția internațională de 1 an iar magazinele, in cazul meu Flanco numai accepta returnarea produsului chiar dacă am cumpărat-o online și eram in primele 14 zile.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate