Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul
 Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54
 Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?
 Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 

Dezinformare: ,,Legumele romanesti sunt mai toxice decat cele din import"

* * - - - 8 votes
  • Please log in to reply
255 replies to this topic

#217
SineNomine

SineNomine

    Artisan Distiller

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,446
  • Înscris: 12.02.2012

View PostVincentiu_1981, on 29 aprilie 2021 - 22:06, said:

Eu vad ca tu vorbesti doar din presupuneri, la fel ca si ceilalti care s-au luat dupa gura lumii si n-au adus nicio dovada.

Uite aici ca exista in Izbiceni ce spui tu ca nu exista:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/lXTjJw1zK7I?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Deci se poate, da? Acum sa vedem cine mai dezinformeaza.

Bravo! Vad ca incepi sa recunosti ca te-ai inselat. Ai gasit filmuletul in care apare erbicidul. Are in compozitie 2.4D. Vad ca are chiar doua bidoane... Multe tomate de stropit...
Dar cum de te-ai schimbat la 180°? Acum apreciezi cresterea la ghiveci crescuta cu ingrasaminte de sinteza si suplimente tot de sinteza? Plus erbicidul de rigoare.

L.E. Sau ti se pare ca butoaiele aluia "este supertehnologie"?

Edited by SineNomine, 30 April 2021 - 05:18.


#218
Vincentiu_1981

Vincentiu_1981

    Locatie: Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,259
  • Înscris: 02.11.2012
Trebuie sa ai si dovezi pentru minciunile debitate, altfel vor ramane apa de ploaie ca de obicei.
Acum vedeti ca tot ce spuneti este neacoperit de dovezi si fiecare bate campii din auzite.

Si vad ca rosiile se coc natural de jos in sus, fara sa existe dovezi cu minciunile stropirii cu erbicide care usuca rosia.
Deci cand vrei sa dezinformezi si sa minti un lucru incerci sa o faci in asa fel incat sa nu te prabusesti la prima adiere de vant.

Edited by Vincentiu_1981, 30 April 2021 - 11:18.


#219
SineNomine

SineNomine

    Artisan Distiller

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,446
  • Înscris: 12.02.2012

View PostVincentiu_1981, on 30 aprilie 2021 - 11:10, said:

Trebuie sa ai si dovezi pentru minciunile debitate,

Ca doar tu le vezi, vrei sa subliniezi la ce minciuni te referi? Eu vorbeam strict despre filmul prezentat de tine ca fiind "tehnologie de varf". Tu ai mintit? Ala din clip? Reporterul?
Esti cam confuz cand incerci sa o scalzi. Bine, esti cam confuz mereu... :)

Edited by SineNomine, 30 April 2021 - 12:20.


#220
Vincentiu_1981

Vincentiu_1981

    Locatie: Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,259
  • Înscris: 02.11.2012
Nu am spus ca e tehnologie de varf ceea ce e in acel filmulet, iarasi inventezi afirmatii si manipulezi.
Mai citeste o data ce raspuns am dat cand era vorba ca nu exista solarii incalzite in Izbiceni sau daca e nevoie citeste de 10 ori, fara sa uiti imediat.

Ce vroiai sa-ti subliniez cand tot ce ai spus e doar inventie? Subliniezi tu singur daca vrei.

#221
sandy76

sandy76

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,058
  • Înscris: 20.10.2008
Io nu înţeleg această înverşunare... câştigă  careva un premiu şi nu ştiu, ori sunt doar orgolii?

#222
SineNomine

SineNomine

    Artisan Distiller

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,446
  • Înscris: 12.02.2012
Vad ca iti este greu sa urmaresti sirul discutiei. Asta spunea danr:

View Postdanr, on 29 aprilie 2021 - 21:51, said:

tu ai vazut vreodata un solar la izbiceni, din asta cu caldura multa si tehnologie de varf ? unde ies rosiile alea cu o luna inainte ?
te doare capu....

La care tu ai raspuns:

View PostVincentiu_1981, on 29 aprilie 2021 - 22:06, said:

Uite aici ca exista in Izbiceni ce spui tu ca nu exista:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/lXTjJw1zK7I?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Deci se poate, da? Acum sa vedem cine mai dezinformeaza.

Si apoi am raspuns eu:

View PostSineNomine, on 30 aprilie 2021 - 05:15, said:

Bravo! Vad ca incepi sa recunosti ca te-ai inselat. Ai gasit filmuletul in care apare erbicidul. Are in compozitie 2.4D. Vad ca are chiar doua bidoane... Multe tomate de stropit...
Dar cum de te-ai schimbat la 180°? Acum apreciezi cresterea la ghiveci crescuta cu ingrasaminte de sinteza si suplimente tot de sinteza? Plus erbicidul de rigoare.
L.E. Sau ti se pare ca butoaiele aluia "este supertehnologie"?

Unde am mintit?

View PostSineNomine, on 30 aprilie 2021 - 05:15, said:

Ai gasit filmuletul in care apare erbicidul.
Aici?

View PostSineNomine, on 30 aprilie 2021 - 05:15, said:

Are in compozitie 2.4D.
Aici?

View PostSineNomine, on 30 aprilie 2021 - 05:15, said:

Vad ca are chiar doua bidoane....
Aici?

View PostSineNomine, on 30 aprilie 2021 - 05:15, said:

Acum apreciezi cresterea la ghiveci crescuta cu ingrasaminte de sinteza si suplimente tot de sinteza? Plus erbicidul de rigoare.
Aici?

Este un filmulet pus de tine ca sa subliniezi  ca aia din Izbiceni folosesc tehnologie de varf si nu folosesc erbicide si alte alea sintetice care tie ti se par peste poate sa foloseasca vreun legumicultor roman.

Deci, unde am mintit?

P.S. Aaaa, tie si lui validoe. Scuze, Vali! Era sa te uit. Posted Image

View Postsandy76, on 30 aprilie 2021 - 13:21, said:

Io nu înţeleg această înverşunare... câştigă  careva un premiu şi nu ştiu, ori sunt doar orgolii?

Initial, doar am vrut sa atrag atentia asupra a ce se intampla prin legumicultura romaneasca.
Mai sus am postat doar ca sa mai vad cum mai cade Vincentiu in cur.

Si prin alaturare si validoe... :)

Edited by SineNomine, 30 April 2021 - 13:38.


#223
SineNomine

SineNomine

    Artisan Distiller

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,446
  • Înscris: 12.02.2012
sandy76, raspunsul meu, desi este dupa postarea ta, nu este pentru tine, este pentru Vincentiu.

#224
subway_guru

subway_guru

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,519
  • Înscris: 27.01.2012
Un oltean si un grec
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/fak6JN_Yt3c?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#225
Vincentiu_1981

Vincentiu_1981

    Locatie: Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,259
  • Înscris: 02.11.2012

View PostSineNomine, on 30 aprilie 2021 - 13:47, said:

Unde am mintit?
De ce ma intrebi pe mine unde ai mintit cand tu continui sa manipulezi fara nicio jena in stil #rezist?

Nu era nevoie sa scoti din context mesajele si sa citezi cate o propozitie pe rand, unele nerelevante, asa cum se invata in #rezist. Eu ti-am spus ca toata postarea e o minciuna, deci mai exerseaza in a-ti gasi singur minciunile #rezist.

Oricum, nu ai niciun fel de cunostinte in domeniu, esti bata total si poti folosi basamid in continuare ca dupa capul tau ala e bio, deci nu avem ce sa mai discutam in domeniul asta, cu care n-ai nicio treaba.

Edited by Vincentiu_1981, 30 April 2021 - 15:50.


#226
validoe

validoe

    CUT TH3 5H1T!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,089
  • Înscris: 01.12.2006

View PostSineNomine, on 30 aprilie 2021 - 13:47, said:

Si prin alaturare si validoe... Posted Image
Ma baiete, stii cum se numesc aia care citesc dar nu inteleg?
Ce cauti tu in topicul asta, cu Basamidul tau cu tot?
Ai aflat si tu de 2,4D pentru ca am insistat eu sa aflu ce erbicid se foloseste
In rest esti doar linkuri si citate, zero practica, zero intelegere

Tu, sau oricare altul, daca ai impresia ca aia scot rosiile cu o luna mai devreme decat restul  pentru ca au dat cu sare DMA esti simplu rau
Pai ar lua premiul Nobel pentru pace ca ar scoate din foame niste natii de cetateni alb inchis de nu au auzit cuvantul eco

Degeaba ai solar cu centrala si calculator daca le dai caldura cat sa nu moara, iar ala cu cosmelia lui baga doua remorci de rumegus in godine si le da caldura sa si creasca
Gandeste, nu fi planta (de tomate)

#227
SineNomine

SineNomine

    Artisan Distiller

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,446
  • Înscris: 12.02.2012

View PostVincentiu_1981, on 30 aprilie 2021 - 15:46, said:

De ce ma intrebi pe mine unde ai mintit cand tu continui sa manipulezi fara nicio jena in stil #rezist?

Nu era nevoie sa scoti din context mesajele si sa citezi cate o propozitie pe rand, unele nerelevante, asa cum se invata in #rezist. Eu ti-am spus ca toata postarea e o minciuna, deci mai exerseaza in a-ti gasi singur minciunile #rezist.

Oricum, nu ai niciun fel de cunostinte in domeniu, esti bata total si poti folosi basamid in continuare ca dupa capul tau ala e bio, deci nu avem ce sa mai discutam in domeniul asta, cu care n-ai nicio treaba.

Posted Image) Adica fiecare propozitie este adevarata, dar mesajul intreg este o minciuna...
Nici macar Gadea nu putea sa vorbeasca atat fara sa spuna nimic.

View Postvalidoe, on 30 aprilie 2021 - 15:59, said:

In rest esti doar linkuri si citate, zero practica, zero intelegere

Uite cateva poze de duminica trecuta:
[ https://i.imgur.com/yOsSSgX.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://i.imgur.com/AFVnDqx.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://i.imgur.com/iUSufNv.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://i.imgur.com/oDYaB8o.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://i.imgur.com/WXfLjaT.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Ce zici? Ma descurc? I-am zis si gugustiucului sa puna poze cu rasadurile lui. Nu a avut cu ce. Tu ai? Poti sa pui ca sa facem o comparatie?

View Postvalidoe, on 30 aprilie 2021 - 15:59, said:

Ma baiete, stii cum se numesc aia care citesc dar nu inteleg?
Cred ca esti cel mai in masura sa imi raspunzi. Eu nu stiu.

Aia cu Basamidul a fost demontata pe topicul de rasaduri. Nu mai bateti campii pe tema asta.

Vali, eu cred ca tu esti baiat bun, nu ca gugustiucul ala. Dar ti s-a pus ceva pe mine de cand cu discutiile alea de demult despre distilare.
Uite, iti fac o invitatie publica. Cand vii pe la Bucuresti, dinspre Alexandria, opreste-te pe la mine. Dau si niste whisky din productia proprie. Posted Image

Edited by SineNomine, 30 April 2021 - 19:39.


#228
validoe

validoe

    CUT TH3 5H1T!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,089
  • Înscris: 01.12.2006
Scuze domnu', uitasem de cei 6 ardei curati cu Basamid eco, zero reziduuri
Nu pun poze ca mi-ar lua mult timp sa fac la cei 4000 mp de gradina, livada si altele de care ma ocup
Si chiar am altceva mai bun de facut acu de sarbatori

Pe probleme de semantica si linkuri sa te masori cu Vincentiu, si el e expert ca si tine
Oricum nici unul nu ati vazut cum arata sarea 2,4D

A propos, paine mananci? Ca ala e de baza la paioase. Si la doza normala pute o tarla de la kilometri
Eu zic ca esti norocos daca totusi nimeresti din grau cu erbicid hormonal, celelalte sunt otravuri in adevaratul sens al cuvantului
Dar tu nu ai de unde sa stii astea ca din balcon nu se vede

Departe de a fi un fan al lui Vicentiu, la faza cu hashtagu te-a bunghit
Vad si aia acum ca are un gust dubios ciocolata din campanie dar o mesteca in continuare decat sa admita ca au gresit

#229
SineNomine

SineNomine

    Artisan Distiller

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,446
  • Înscris: 12.02.2012
Imi cer scuze! Am gresit cand am crezut ca esti baiat bun. :) Si nu sunt 6 ardei... Si daca crezi ca Basamidul este naspa si eu l-am folosit, poate ar trebui sa te razgandesti. Uite ce rasaduri frumoase da! :)

Nici nu vreau sa vad cum arata 2.4D.

Ai zis ca habar nu am. Ti-am aratat ca stiu. Si acum ma iei cu nu stiu ce hashtaguri si ciocolata? Ce ai vrut sa spui cu asta?
Nimeni nu te-a intrebat cati mp ai. Poti sa pui cateva poze ca sa comparam ce facem?

#230
validoe

validoe

    CUT TH3 5H1T!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,089
  • Înscris: 01.12.2006
Deci eu am niste treaba ca incepu snookerul
Daca tot te plictisesti cauta sutele de poze postate de mine, pe categorii, in ultimii ani
Si rasaduri posteaza pe topicul dedicat, nu mai schimba directia discutiei

#231
SineNomine

SineNomine

    Artisan Distiller

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,446
  • Înscris: 12.02.2012
Ok, am inteles. Nu ai ce sa arati.

#232
validoe

validoe

    CUT TH3 5H1T!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,089
  • Înscris: 01.12.2006
Te-ai nascut cu logica asta? Sau ai luat cursuri?
Inca o data, tu intelegi ce citesti?
Ia citeste sus pe pagina care e subiectul. Ti se pare ca e despre cine e baiat bun si despre poze cu ardei la ghiveci?
Ai terminat argumentele si o dai in diverse, dupa ce ca esti habarnist mai esti si plictisitor
Continua cu cine te-o mai baga in seama, eu nu
Probabil nici Vicentiu :)

#233
SineNomine

SineNomine

    Artisan Distiller

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,446
  • Înscris: 12.02.2012
:) Bun.
Daca topicul este doar despre dezinformare, va las pe voi sa continuati.

P.S. Ti-am intins mana si ai refuzat-o. Acum imi este clar ce fel de om esti. Ai zis ca vorbesc doar din link-uri si ca nu am practica. Cand ti-am pus poze cu ce fac, zici ca sunt offtopic. Pe bune? Ia-te de mana cu Vincentiu! Nu eu ti-am cerut sa vorbesti cu mine. Du-te inapoi la snooker!

#234
SineNomine

SineNomine

    Artisan Distiller

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,446
  • Înscris: 12.02.2012
Le-ai facut varza pe toate.
Ardeii aia pe care i-ai vazut fara sa intelegi sunt crescuti hidroponic cu solutie nutritiva din extracte de alge. Nu au fost stropiti cu nimic si nici alte tratamente nu au avut pana acum.
O tii mai ceva ca gugustiucul cu Basamidul ala... Nu am mai avut Basamid in casa de vreo 3 ani. Si am mai explicat, Basamidul folosit conform instructiunilor, nu lasa urme in sol. Nu se poate folosi Basamid in timpul cultivarii pentru ca omoara plantele. Asa cum face si erbicidul ala dat pe plantele de tomate.
Nu am zis niciodata ca rosiile de import sunt minunate. Am zis doar ca sunt mai de incredere decat alea timpurii luate de la legumicultorii romani care te mint in fata cat de sanatoase sunt rosiile lor. Si am mai spus ca eu nu cumpar rosii mai devreme de jumatatea lui iunie pentru ca oricum nu imi plac rosiile cu gust de coaja de lubenita.
Iar daca tie iti place sa mananci rosiile alea timpurii nu inseamna ca toti vrem sa facem asta. Pofta buna! Si da si la nepoti! Ca sunt date doar cu agheasma de Izbiceni.

Si las-o mai usor cu atacul la persoana, ca astea nu se considera argumente.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate