Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 

Samsung A51 problema extrem de ciudata....

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013
Salut dragi colegi.
Deschid acest subiect fiindca ma confrunt cu o problema extrem de ciudata la un Samsung A51, mai exact am vrut sa cumpar acest telefon de la cineva si desi telefonul era cumparat recent cu factura si garantie, aplicatia Phone INFO imi arata ca telefonul este reconditionat....
Omul disperat cand a vazut asa ceva s-a dus la service Samsung extrem de suparat iar cei de-acolo i-au spus ca vezi doamne aplicatia da aceasta eroare pe Android 10....
Pe mine nu m-a convins drept pt.care am renuntat momentan pana nu voi vede la un alt A51 aceeasi problema. Am facut testul pe zeci de telefoane si la toate aplicatia spune ca tel.sunt originale, doar la acest A51 apare cum ca ar fi reconditionat.
Cei care aveti A51 sau A71 ce va spune aplicatia Phone INFO? Ce credeti despre explicatia celor de la service Samsung?

#2
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018
Daca ti-au zis ca asa da eroare, ei au verificat acel telefon ?
DA - si ce au zis ?
NU - pai, sa verifice

Sau verifici singur, pe asemenea site-uri (nu stiu cit de bune sint informatiile oferite, totusi)
https://imei24.com/imei_check/Samsung/
https://www.google.c...sung check imei

#3
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013
Este posibil ca aplicatia sa dea eroare pe android 10, voi verifica cu alt A51 sau A71 sa vad cum apare....daca si la alea apare ca tel.este reconditionat atunci e posibil ca cei de la service samsung sa aiba dreptate, insa daca apare ca tel.este original....sah mat!

#4
iliemirea

iliemirea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,662
  • Înscris: 17.07.2014
Modelul este lansat de o luna, nu are cum sa fie reconditionat.
Mai ganditi-va si voi inainte de a lua de bun ce spune o aplicatie.

#5
robylup

robylup

    ala cu bateriile

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,483
  • Înscris: 27.11.2009
S10 luat de la orange
La fel apare si un note10 al unui coleg

Attached Files



#6
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013

 iliemirea, on 21 februarie 2020 - 14:07, said:

Modelul este lansat de o luna, nu are cum sa fie reconditionat.
Mai ganditi-va si voi inainte de a lua de bun ce spune o aplicatie.
O fi nu zic nu, dar am testat pe zeci de telefoane(cu android 9) si la niciunul nu aparea reconditionat...
Cum spuneam este posibil ca aplicatia sa nu aiba update pt.adroid 10, iar asta ma va convinge doar un test pe un alt A51 sau A71...

#7
ILIE31

ILIE31

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 209
  • Înscris: 15.01.2008
Este  o aplicatie fake !!!

#8
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013
Daca era fake nu o gaseai de descarcat, ar fi fost doar apk.

#9
cristimihai19

cristimihai19

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 25.08.2019
E doar o eroare de la aplicatie, cu siguranta. Modelul este lansat de nici o luna, cum sa fie reconditionat?

#10
danutw203

danutw203

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 26.12.2020
Am o problema cu un samsung galaxy a51, s a stins dintr o data,nu se mai aprinde din butonul power,doar la incarcat din butonul power si butonul volum sus,intra in meniul de boot dar nu pot selecta doar reboot system,butoanele functioneaza,dar nu si in acel meniu,iar cand ii dau reboot system doar se stinge ai imi apare din nou cercul acela cu un mic fulger,dar nu si ca se incarca,totusi baterie are ca a stat mai mult de o zi la incarcat,va rog ajutati ma

#11
danutw203

danutw203

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 26.12.2020
Am o problema cu un samsung galaxy a51, s a stins dintr o data,nu se mai aprinde din butonul power,doar la incarcat din butonul power si butonul volum sus,intra in meniul de boot dar nu pot selecta doar reboot system,butoanele functioneaza,dar nu si in acel meniu,iar cand ii dau reboot system doar se stinge ai imi apare din nou cercul acela cu un mic fulger,dar nu si ca se incarca,totusi baterie are ca a stat mai mult de o zi la incarcat,va rog ajutati ma

#12
Poll7777

Poll7777

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 646
  • Înscris: 24.12.2020
Du-l la ESD, e service autorizat Samsung și te ajuta pe garanție.

#13
LauCalin

LauCalin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,143
  • Înscris: 08.12.2008
Ceva de genul asta am patit cu un Huawei acum 2 ani. L-am luat de la eMag nou, sigilat, iar pe site-ul orange îmi apărea ca fiind recondiționat. Cei de la eMag se jurau că e o problema cu site-ul orange și că telefonul e nou, cei de la Orange ziceau că aplicația lor e buna și telefonul e recondiționat, iar cei de la Huawei spuneau că e posibil orice. :D
Oricum am avut garanție 2 ani la el și niciodată nu am avut probleme. Dar ideea in sine e frustranta. :)

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate