Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

DigiMobil - 2 milioane de numere de telefon mobil portate

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
34 replies to this topic

#19
PicoDazore

PicoDazore

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,960
  • Înscris: 25.11.2011

View PostA-ONE, on 18 februarie 2020 - 11:09, said:

Felicitări!
Prin mărirea bazei de clienți, va fi necesar și un nou proiect de densificare a rețelei, mai sunt zone unde acoperirea este deficitară.

Ai dreptate, în zona noastra, din Tinutul Dinozaurilor Pitici-Tara Hategului (Poieni,Criva, Stei - HD), de peste 9 ani, de cand tot îi rog sa vina-n zona, atat de la nivel central cat si regional, am tot primit promisiuni, ca au in plan extinderea retelei. Ei s-au decis sa vina-n zona, dar decizia finala trebuie luata la alt nivel. Si uite asa, de atatia ani: S-a decis, ca se va decide rezolvarea solicitarilor. Iar Telekomul domina cum vrea el zona.

#20
toto_riina

toto_riina

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,564
  • Înscris: 20.08.2014

View Postheinz, on 18 februarie 2020 - 15:19, said:

N-are cum sa fie asa. Digi nu are 5 milioane de clienți. Ultima data avea 3.4 e imposibil sa fi ajuns la peste 5 milioane. Iar din câte vad la Vodafone și Orange sunt incluși și abonații la serviciile fixe.
Gresit, cei 3,4 milioane erau abonatii la tv, nu la mobil despre care se discuta aici! Alta gasca-n alta traista, intre timp au mai crescut si aia, oricum.😉

#21
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,586
  • Înscris: 11.02.2016
Numărul abonaților la serviciile de telecomunicații mobile a crescut de la aproximativ 3.367.000, la data de 30 iunie 2018, la aproximativ 3.383.000 la data de 30 iunie 2019, o ușoară creștere de aproximativ 0,5%.

https://www.paginade...ti-are-compania

#22
daniel28

daniel28

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,184
  • Înscris: 07.08.2003
Cu alte cuvinte cati au venit atatia au plecat.

#23
StefanRO

StefanRO

    Hai noroc straine

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,756
  • Înscris: 06.03.2018
Degeaba daca nu ii si păstrați,  decât să spuneți o sa facem da nu stim cand, ati face treaba cu acoperirea. Dar asta in 10 ani ...

#24
asda

asda

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,010
  • Înscris: 02.11.2009

View PostMasterboy, on 18 februarie 2020 - 11:24, said:

Pai portarea se reflecta in oscilatia numarului de clienti al retelelor mobile din Romania la sfarsitului lui 2019 conform Wikipedia:
https://en.wikipedia..._Europe#Romania

Orange - 10.94 milioane
Vodafone - 10.86 milioane
Digi Mobil - 5.57 milioane
Telekom - 4.89 milioane


E aproape incredibil cati pot pune botul la orange in 2020....

#25
gabybcr

gabybcr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,189
  • Înscris: 22.03.2008
De ce e incredibil? Dau până în 29 de lei pe lună și am net suficient. Sunt singurii care investesc constant și aduc noi tehnologii, angajații sunt cat de cat ok in rezolvarea problemelor. Am și o cartela Digi pe care o încarc o data la 3 luni. La Telekom o problema sunt angajații care cu greu poți rezolva o problema. Iar la Vodafone mă deranjează stilul lor mincinos din tot ceea ce promovează si investițiile cu întârziere.

#26
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,529
  • Înscris: 15.06.2004

Quote

Ai dreptate, în zona noastra, din Tinutul Dinozaurilor Pitici-Tara Hategului (Poieni,Criva, Stei - HD), de peste 9 ani, de cand tot îi rog sa vina-n zona
Ei inca nu sunt in stare sa aiba semnal peste tot in Bucuresti...

#27
Sebastian_Jinga

Sebastian_Jinga

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 73
  • Înscris: 16.01.2020

View Postgabybcr, on 19 februarie 2020 - 11:35, said:

De ce e incredibil? Dau până în 29 de lei pe lună și am net suficient. Sunt singurii care investesc constant și aduc noi tehnologii, angajații sunt cat de cat ok in rezolvarea problemelor. Am și o cartela Digi pe care o încarc o data la 3 luni. La Telekom o problema sunt angajații care cu greu poți rezolva o problema. Iar la Vodafone mă deranjează stilul lor mincinos din tot ceea ce promovează si investițiile cu întârziere.

Ofertele pentru PJ sunt sub orice critica la Orange.
Din punctul asta , Vodafone este net superior.

#28
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015

View Postasda, on 19 februarie 2020 - 11:09, said:


E aproape incredibil cati pot pune botul la orange in 2020....

Nu stiu cati se incadreaza (sigur sunt destui), dar am abonament de mobil la Orange si televiziune si internet de la Digi. Vedem care se misca mai repede (ori Digi da drumul la VoWiFi la IPhone, ori Orange aduce fibra la adresa de domiciliu). Singurul serviciu suplimentar pentru care nu ma gandesc trec inca doua numere la Digi este apelul WiFi. Abia atunci voi lua in calcul (stiu, nici Vodafone nu-l ofera pentru produsele Apple, iar Telekom nici macar nu-l are). Vedem daca la lansarea IOs 14 se va intampla ceva.

#29
gabybcr

gabybcr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,189
  • Înscris: 22.03.2008
Trag și ei de unde pot ca să își poată scoate de undeva investițiile în rețea. La Vodafone și acoperirea 4g e mai redusă chiar și ca Digi.

#30
asda

asda

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,010
  • Înscris: 02.11.2009

View Postgabybcr, on 19 februarie 2020 - 11:35, said:

De ce e incredibil? Dau până în 29 de lei pe lună și am net suficient. Sunt singurii care investesc constant și aduc noi tehnologii, angajații sunt cat de cat ok in rezolvarea problemelor. Am și o cartela Digi pe care o încarc o data la 3 luni. La Telekom o problema sunt angajații care cu greu poți rezolva o problema. Iar la Vodafone mă deranjează stilul lor mincinos din tot ceea ce promovează si investițiile cu întârziere.

Pentru ca mult marketing foarte scump pentru buzunarul vostru, al clientilor lor. La o treime de pretul tau am net suficient si eu, no marketing, no bullshit cu reclame de milioane de euro pe spinarea clientului naiv care are de multi ani de unde alege, nu mai e ca acum aproape doua decenii cand se statea pe Orange pentru ca minutele in afara retelei erau foarte putine marea majoritate fiind abonatii lor...

#31
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,909
  • Înscris: 24.06.2002

View Postheinz, on 18 februarie 2020 - 20:40, said:

Numărul abonaților la serviciile de telecomunicații mobile a crescut de la aproximativ 3.367.000, la data de 30 iunie 2018, la aproximativ 3.383.000 la data de 30 iunie 2019, o ușoară creștere de aproximativ 0,5%.

https://www.paginade...ti-are-compania

Probabil cele 5.6 milioane se refera la numerele active in retea. La Digi sunt abonati persoane fizice care au mai multe numere pe abonanament, mai ales cu discount-ul la Optim nelimitat. De aici cred ca au reiesit cei circa 5.6 milioane "subscribers", ceea ce cam are sens la cele peste 2 milioane de portari castigate. Posted Image

View Posteiffel, on 19 februarie 2020 - 11:53, said:

Ei inca nu sunt in stare sa aiba semnal peste tot in Bucuresti...
Unde in Bucuresti ai mai gasit zone fara semnal? De vreo doua luni de cand au activat si 2G si 4G pe 900 Mhz e semnal excelent cam peste tot.

Edited by Masterboy, 19 February 2020 - 16:58.


#32
daniel28

daniel28

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,184
  • Înscris: 07.08.2003

View Postasda, on 19 februarie 2020 - 11:09, said:

E aproape incredibil cati pot pune botul la orange in 2020....

Eu am Orange si Digi numere personale si Vodafone nr de la job.

Trebuie sa recunosc ca Orange are cea mai calitativa retea pentru ceea ce folosesc eu si vin cu tehnologii noi. Acum folosesc e-SIM. Calitatea vocii e superba si netul zbarnaie. Acasa am peste 90 Mbps la Orange. Abonament de 9 euro pe care il voi reduce in curand la 6 euro sau trec la prepay.

La Digi abonamentul e 5 euro dar...sa traiasca VoWifi, ca semnalul 4G este 1-2 linii, viteza e maxim 4 Mbps si in jumate de casa (Balotesti, Ilfov) nu pot vorbi daca arata 1 linie (interlocutorul nu ma aude). In TOATE supermarket-urile din zona mea semnalul este ZERO la Digi. Daca nu as avea Orange, nevasta nu ar putea adauga nimic la lista de cumparaturi pe care o am la mine. Posted Image
Folosesc Digi exclusiv pentru convorbiri internationale. Am avut intotdeauna Digi Mobil, dar e periculos sa il folosesti fara un back-up in alta retea.

Da, Orange e mai scump, dar as prefera sa dau la Digi aceiasi bani cat dau la Orange daca ar avea macar o parte din calitatea Orange.

Edited by daniel28, 19 February 2020 - 17:11.


#33
melcmiop

melcmiop

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 265
  • Înscris: 29.08.2006

View Posteiffel, on 19 februarie 2020 - 11:53, said:

Ei inca nu sunt in stare sa aiba semnal peste tot in Bucuresti...
Eu stau la parter in Colentina Bucharest si am semnal ful 4g Digi. La ceilalti operatori trebuie sa scot capul pe geam sa pot vb pe 2g.

#34
asda

asda

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,010
  • Înscris: 02.11.2009

View Postdaniel28, on 19 februarie 2020 - 17:09, said:

Eu am Orange si Digi numere personale si Vodafone nr de la job.

Trebuie sa recunosc ca Orange are cea mai calitativa retea pentru ceea ce folosesc eu si vin cu tehnologii noi. Acum folosesc e-SIM. Calitatea vocii e superba si netul zbarnaie. Acasa am peste 90 Mbps la Orange. Abonament de 9 euro pe care il voi reduce in curand la 6 euro sau trec la prepay.

La Digi abonamentul e 5 euro dar...sa traiasca VoWifi, ca semnalul 4G este 1-2 linii, viteza e maxim 4 Mbps si in jumate de casa (Balotesti, Ilfov) nu pot vorbi daca arata 1 linie (interlocutorul nu ma aude). In TOATE supermarket-urile din zona mea semnalul este ZERO la Digi. Daca nu as avea Orange, nevasta nu ar putea adauga nimic la lista de cumparaturi pe care o am la mine. Posted Image
Folosesc Digi exclusiv pentru convorbiri internationale. Am avut intotdeauna Digi Mobil, dar e periculos sa il folosesti fara un back-up in alta retea.

Da, Orange e mai scump, dar as prefera sa dau la Digi aceiasi bani cat dau la Orange daca ar avea macar o parte din calitatea Orange.

Eu nu fac reclama la digi dar mie imi merge impecabil in oras mare de ani de zile fara nicio exceptie, chiar si in afara orasului, prin apropiere. Raport pret calitate imbatabil in zonele unde functioneaza corespunzator ca sunt convins ca nu peste tot zbarnaie cum nici macar ceilalti nu au acoperirea beton chiar peste tot.

Alternativa de pret la Orange  e Voda, portocala are cele mai mari tarife si cel mai mult marketing platit cu bani grei de client prin tarifele practicate.
Nici nu mai pomenesc de netul sau de televiziunea de la ei : ))))

Edited by asda, 19 February 2020 - 20:17.


#35
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,353
  • Înscris: 16.04.2014

View Postdaniel28, on 19 februarie 2020 - 17:09, said:

Eu am Orange si Digi numere personale si Vodafone nr de la job.

Trebuie sa recunosc ca Orange are cea mai calitativa retea pentru ceea ce folosesc eu si vin cu tehnologii noi. Acum folosesc e-SIM. Calitatea vocii e superba si netul zbarnaie. Acasa am peste 90 Mbps la Orange. Abonament de 9 euro pe care il voi reduce in curand la 6 euro sau trec la prepay.

La Digi abonamentul e 5 euro dar...sa traiasca VoWifi, ca semnalul 4G este 1-2 linii, viteza e maxim 4 Mbps si in jumate de casa (Balotesti, Ilfov) nu pot vorbi daca arata 1 linie (interlocutorul nu ma aude). In TOATE supermarket-urile din zona mea semnalul este ZERO la Digi. Daca nu as avea Orange, nevasta nu ar putea adauga nimic la lista de cumparaturi pe care o am la mine. Posted Image
Folosesc Digi exclusiv pentru convorbiri internationale. Am avut intotdeauna Digi Mobil, dar e periculos sa il folosesti fara un back-up in alta retea.

Da, Orange e mai scump, dar as prefera sa dau la Digi aceiasi bani cat dau la Orange daca ar avea macar o parte din calitatea Orange.

Salut, daniel28,
Te rog sa imi trimiti un PM cu datele de identificare ale contractului pentru a verifica aceasta situatie.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate