Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn

Didgeridoo
 Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...

Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo
 comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...

Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id
 DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana

Cum se imparte legal o mostenire ...

Avem sanse sa avem energie electr...
 

Consolidare gratar

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
293 replies to this topic

#37
claudiu2012

claudiu2012

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,370
  • Înscris: 03.05.2012

View Postclaudiu2012, on 16 aprilie 2020 - 18:53, said:

Am reusit ss decofrez lateralele. Nu am decofrat dedesubt. M-am gandit sa fixez placa de beton in rectangulara de deasupra care e tapana.. 4 gauri fata 4 gauri spate 2 gauri stanga 2 gauri dreapta. Cam greu cu gaurile din 4 in 5 in 6 in 7 in 8 in 9 in 10 la burghie ma refer pt ca.nu am scula  profi de gaurit..In gauri introduc conexpanduri de 110 mm lungime cu camasa de m10...intra in carne cam 7 cm. Deci 12 conexpanduri si cred ca nu mai am probleme sa mi cada placa pt ca e fixata. La urma scot placa de lemn de dedesubt.
Gaurile.in placa le.dau cand se usuca placa bine deocamdata nu e uscata
Conexpand urile sunt Conexapand cu surub cu cap hexagonal de inalta rezistenta - grupa 8.8. Produsul este acoperit prin zincare alba.

#38
claudiu2012

claudiu2012

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,370
  • Înscris: 03.05.2012
Cred ca merge si cu fier striat pus in gauri si sudat de recrangulara la.capat...asta ca sa mi repar greseala sau sudate direct conexpandurile.cu adaos.de.fier atat intre placa.si rectangulara cat si la capat la hexagon...dar cred ca e greu de sudat zincatul..

Edited by claudiu2012, 16 April 2020 - 19:58.


#39
sacos

sacos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,826
  • Înscris: 17.03.2008
Tu te joci cu viata ta si a celor din jur.... Teava aia acum, dupa gaurire, aproape.... nimic. In fine!... banii tai, munca ta, viata voastra!....
Nu am inteles de ce ai turnat o placa de 15 vm grosime peste o structura asa firava.

Edited by sacos, 16 April 2020 - 20:01.


#40
claudiu2012

claudiu2012

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,370
  • Înscris: 03.05.2012

View Postsacos, on 16 aprilie 2020 - 20:00, said:

Tu te joci cu viata ta si a celor din jur.... Teava aia acum, dupa gaurire, aproape.... nimic. In fine!... banii tai, munca ta, viata voastra!....
Da o solutie pt placa ...stiu ca am slabit rezistenta la teava dar nu cred ca e o problema pt ca e dispersata greutatea in 12 puncte...astept solutii...nu mai vreau romanisme de genul critica....solutii

View Postsacos, on 16 aprilie 2020 - 20:00, said:

Tu te joci cu viata ta si a celor din jur.... Teava aia acum, dupa gaurire, aproape.... nimic. In fine!... banii tai, munca ta, viata voastra!....
Nu am inteles de ce ai turnat o placa de 15 vm grosime peste o structura asa firava.

View Postsacos, on 16 aprilie 2020 - 20:00, said:

Tu te joci cu viata ta si a celor din jur.... Teava aia acum, dupa gaurire, aproape.... nimic. In fine!... banii tai, munca ta, viata voastra!....
Nu am inteles de ce ai turnat o placa de 15 vm grosime peste o structura asa firava.

View Postsacos, on 16 aprilie 2020 - 20:00, said:

Tu te joci cu viata ta si a celor din jur.... Teava aia acum, dupa gaurire, aproape.... nimic. In fine!... banii tai, munca ta, viata voastra!....
Nu am inteles de ce ai turnat o placa de 15 vm grosime peste o structura asa firava.

Inca o data ii repet da mi solutie....rectangulara tine destul cred ca 400.kg la.cum e.sheletul sa zicem ca am mai gaurito ar.duce 200 kg minim placa sta si pe.caramida pt ca are fier de 10 si de 8 in ea barele.de.fier.stau cate 2 cm stanga dreapta pe zidarie.

Edited by claudiu2012, 16 April 2020 - 20:05.


#41
sacos

sacos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,826
  • Înscris: 17.03.2008
La constructia actuala nu am. Gandeste-te ca se macina de la inghet caramida aia, ca teava aia este subdimensionata, ca placa ta are ca armatura niste sarma impletita.... Tu vrei sa reziste 250 de kg pe chestiile alea? .... Darami tot, pui caramida normal, nu pe cant, torni placa de maxim 5 cm.

#42
claudiu2012

claudiu2012

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,370
  • Înscris: 03.05.2012

View Postsacos, on 16 aprilie 2020 - 20:08, said:

La constructia actuala nu am. Gandeste-te ca se macina de la inghet caramida aia, ca teava aia este subdimensionata, ca placa ta are ca armatura niste sarma impletita.... Tu vrei sa reziste 250 de kg pe chestiile alea? .... Darami tot, pui caramida normal, nu pe cant, torni placa de maxim 5 cm.
Probabil.ar.mai.mergeo intarire.pe.interior.de.rectangulara.sudata pe pereti stanga dreapta.cate.4 bare.dreapta 4.bare.si spate.4.bare dupa.care.sus alte 4 bare si atunci sta si o tona pe el pt ca.baza am bloc de.beton de o tona....

#43
claudiu2012

claudiu2012

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,370
  • Înscris: 03.05.2012
asa cred ca e ok dar e munca la sudura

Attached Files



#44
claudiu2012

claudiu2012

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,370
  • Înscris: 03.05.2012
Placa are 150 kg pentru ca 1 mc de beton are aprox 2400 kg si placa mea are 70 cm latime si 50.cm lungime cu 17 cm grosime deci 0.5x0.7x0.17 =0.06 mc deci 0.06x2400 kg = 144 kg...deci nu 250 o fi ea groasa dar e mica se rezolva usor cu sprijinul in conexpandur
Nu omoara pe nimeni nu cade pe nimeni prinsa in 12 puncte....7 cm fiecare si sudur la.urma si gat nu are.moarte..i

#45
sacos

sacos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,826
  • Înscris: 17.03.2008
Tu stii mai bine ce faci acolo!.....

#46
bobitzaaa

bobitzaaa

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,185
  • Înscris: 23.02.2007
Darama-l tot si du-l la gunoi. Tot. Dar tot. Apoi te gandesti ce mai faci. Poti face altul, sau mai degraba faci unul mic de fier de 1m inaltime.

#47
filipxxx

filipxxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,920
  • Înscris: 25.04.2006
Ai o obsesie cu rectangulara aia, pare solutia ta la orice pentru orice. :) Nu stiu la ce te-ai gandit cand ai pus o greutate asa mare in varful structurii, dar las-o asa si nu mai baga nimic pe interior ca nu mai ai unde pune carnea, ci concentreaza-te sa protejezi foarte bine rectangulara existenta cu zidarie ca sa nu ajunga apa si inghet pe langa ea ca in maxim 5 ani e umflata de rugina.

#48
claudiu2012

claudiu2012

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,370
  • Înscris: 03.05.2012
Ia sa vedem ce a iesit. Ma incapatanez si o sa iasa super. Placa am decofrat o e babana nu cade nimic nu stiu ce tot debitezi bobitza nu dau gratarul asta pe nimic....nu cred ca ai asa ceva...peste 10 ani iti postez din nou asa mi a mai zis cineva si despre foisor ca o sa mi cada si au trecut 3 ani si nu are nimic...in fine...

1. Placa aia de 159 de kg are fier de 14 in ea la.baza 4 bare paralele si inca 6 peste ea perpendiculat pe urma vine sarma aia ....deci carnea de beton e sus...cele 4 bare stau pe caramida stanga dreapta cate 2 cm stanga si 2 cm dreapta .
2. Am prins nu baban ci diabolic placa in 12 conexpand uri 8 lei bucata care tine fiecare cam 50 kg deci nu prea avem ce sa comentam sunt 12 x 50 kg forta...si betonul este b300 ca.popa are 30.kg de ciment piatra nisip....
3. Rectangulara aia nu si a pierdut rezistent...si am probat o m am agatat de ea asa cu alea 4 gauri date si eu am 100 kg si nu s a strambat....doar pe o latura din cele 4 deci despre.ce naiba vorbiti??? Chiar de am avut boala cu rectangulara aia...structura aia metalica ii confera rezistenta si ma pot agata de ea cu alte extinderi pt 3 compartiment adica masa si depozit lemne si depozit ustensile gratar
4.Arata urat ca design dar o sa pun un alt.rand de caramida pe exterior sa acopar rectangularele si gata....

Attached Files


Edited by claudiu2012, 17 April 2020 - 20:25.


#49
sacos

sacos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,826
  • Înscris: 17.03.2008
Daca tu esti fericit si multumit, eu nu am ceva impotriva. Nu eu stau pe langa el.

#50
claudiu2012

claudiu2012

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,370
  • Înscris: 03.05.2012

View Postsacos, on 17 aprilie 2020 - 21:23, said:

Daca tu esti fericit si multumit, eu nu am ceva impotriva. Nu eu stau pe langa el.
Tu ai executat vreunul pana acum ?

#51
sacos

sacos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,826
  • Înscris: 17.03.2008
Nu sunt fan gratar din caramida.
Imi pare inutil. Eu fac gratar altfel.

#52
claudiu2012

claudiu2012

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,370
  • Înscris: 03.05.2012

View Postsacos, on 17 aprilie 2020 - 21:30, said:

Nu sunt fan gratar din caramida.
Imi pare inutil. Eu fac gratar altfel.
Esti invidios ����������

#53
sacos

sacos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,826
  • Înscris: 17.03.2008
MaCSim!🤣🤣🤣🤣
Daca tu te simti in siguranta cu asa ceva, nu am a ma opune.
Fiecare e liber sa daca ceea ce doreste, cat timp nu atenteaza la siguranta si confortul psiholigic al celorlalti.
Bafta!

#54
3matrix

3matrix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,344
  • Înscris: 21.06.2019
Confort psihologic ????😈

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate