Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn

Didgeridoo
 Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...

Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo
 comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...

Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id
 DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana

Cum se imparte legal o mostenire ...

Avem sanse sa avem energie electr...
 

De ce propovaduiesc neoprotestantii in Asia?

* - - - - 2 votes
  • This topic is locked This topic is locked
458 replies to this topic

#379
husand

husand

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,437
  • Înscris: 09.09.2009

View PostDonald_Duck, on 19 februarie 2020 - 11:22, said:

(„nu există dumnezeu în afară de Allah”), în loc să spunem la Allah illa Allah. Prin la ilaha illa Allah , în primul rând negăm existența altor zeități și apoi Îl afirmăm pe Cel Unic cunoscut sub numele de Allah. Cu alte cuvinte, doar Allah este Allah și doar El este demn de venerare."

ok

Dumnezei fiind multi
totusi  doar unul este

Alti dumnezei.Alte legi .

Dupa legi poti intelege. Asa sunt si hindusi cei mai drepti si zeitatile lor cele mai demne  pana cand omoara pe musulmani ,nu ?
La fel uni ca isis ,omoara .

Dumnezeu este altul  si anume acela care spune diferit de ceilalti



27. Dar Eu va spun voua care Ma ascultati: Iubiti pe vrajmasii vostri, faceti bine celor ce va urasc,
28. binecuvantati pe cei ce va blestema, rugati-va pentru cei ce se poarta rau cu voi.
29. Daca te bate cineva peste o falca, intoarce-i si pe cealalta. Daca iti ia cineva haina cu sila, nu-l opri sa-ti ia si camasa.
30. Oricui iti cere, da-i; si celui ce-ti ia cu sila ale tale, nu i le cere inapoi.
31. Ce voiti sa va faca voua oamenii, faceti-le si voi la fel.
32. Daca iubiti pe cei ce va iubesc, ce rasplata vi se cuvine? Si pacatosii iubesc pe cei ce-i iubesc pe ei.
33. Daca faceti bine celor ce va fac bine, ce rasplata vi se cuvine? Si pacatosii fac asa.
34. Si daca dati cu imprumut acelora de la care nadajduiti sa luati inapoi, ce rasplata vi se cuvine? Si pacatosii dau cu imprumut pacatosilor, ca sa ia inapoi intocmai.
35. Voi insa iubiti pe vrajmasii vostri, faceti bine si dati cu imprumut, fara sa nadajduiti ceva in schimb. Si rasplata voastra va fi mare si veti fi fiii Celui Preainalt; caci El este bun si cu cei nemultumitori si cu cei rai.

Ce zici te bagi cu Dumnezeul asta ?

Edited by husand, 19 February 2020 - 13:14.


#380
Donald_Duck

Donald_Duck

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,431
  • Înscris: 09.11.2014

View Posthusand, on 19 februarie 2020 - 13:13, said:

ok

Dumnezei fiind multi
totusi  doar unul este

Alti dumnezei.Alte legi .



Ce zici te bagi cu Dumnezeul asta ?

deci am stabilit ca esti habarnagiu in ceea ce priveste islamul, acum sa vedem si cum sta treaba cu repartizarile facute mai sus...

"Nu oricine imi zice: Doamne, Doamne va intra in imparatia cerurilor, ci cel ce face voia Tatalui Meu celui din ceruri"

"Nu judecati, ca sa nu fiti judecati; caci cu judecata cu care judecati veti fi judecati, si cu masura cu care masurati, vi se va masura."

#381
penticostalul

penticostalul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,919
  • Înscris: 21.01.2014

View PostDorel666, on 18 februarie 2020 - 20:55, said:

Au mai fost inca saptezeci, in afara de cei doisprezece.
Da.
Conform adevarului, cei saptezeci sunt ortodocsii iar cei doisprezece sunt protestantii.
Si cei doisprezece erau mai importanti si mai aproape de Isus decat cei saptezeci.

Asta arata ca, chiar si in Biblie, protestantii sunt , fara indoiala, mai mari si mai tari decat ortodocsii.
Dar si ortodocsii sunt, totusi, pe aproape, frate Dorele, no offence!  Posted Image


Noi asta incercam sa demonstram pe aici, nu?
Care-i cel mai mare si mai tare...
Sper sa nu fi gresit concursul!?! Posted Image

Ca sa clarificam, Dorele, si ca sa nu mai deschizi tot felul de topicuri aiuritoare despre protestanti si ortodocsi, putem stabili odata pentru totdeauna ca noi reprezentam bisericile noastre iar tu esti cel mai mare si mai tare, dupa mine!

Edited by penticostalul, 19 February 2020 - 14:01.


#382
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View PostFluk3, on 18 februarie 2020 - 22:58, said:

Corect, dumnezeu nu are nevoie sa demonstreze ca exista, noi cativa avem nevoie, faptul ca iti demonstreza in moduri incoerente, neclare sau dubioase da dovada ca ori nu ii pasa sa-ti demonstreze ori nu iti demontreza si tu de fapt poti sa crezi ce doresti sa crezi.

Explica-mi cum adica el zice.... adica auzi o voce care iti zice ceva ? Asta iti spuneam, de ce nu-ti scrie pe o hartie, eu sunt dumnezeul tau ...etc... ?

Avem Biblia, in care Dumnezeu ne spune in peste o mie de pagini ca El este Dumnezeul nostru. Ne spune cum este si de ce este si ce are de gand sa faca cu noi. In ceea ce ma priveste pe mine, am ajuns la stadiul de mai sus:

Galateni, 4:
1 Dar câtă vreme moştenitorul este nevârstnic, eu spun că nu se deosebeşte cu nimic de un rob, măcar că este stăpân pe tot.
2 Ci este sub epitropi şi îngrijitori până la vremea rânduită de tatăl său.
3 Tot aşa şi noi, când eram nevârstnici, eram* sub robia învăţăturilor începătoare ale lumii.


Adica  mi-am primit ”ingrijitorii si epitropii”, care sunt ingeri ce ma ghideaza in mod direct si ma ajuta sa cresc. Si, da, comunicam si prin cuvinte. In ceea ce te priveste pe dumneata, se pare ca inca nu te-ai nascut din nou.

View PostFluk3, on 18 februarie 2020 - 23:15, said:

Una din intrebarile mele era de ce dzeu este atat de misterios si nu se arata pe intelesul tuturor oamenilor, daca este atotputernic si atotstiutor, de ce unora li se "arata" si altora nu, unii il percep altii nu... daca e imposibil nu e nici o suparare... e doar o discutie.


Ai vazut Matrix? Daca ai fi in situatia lui Neo, ai lua pastila care sa te scoata din Matrix, sau ai prefera sa ramai acolo?

View Posthusand, on 19 februarie 2020 - 10:14, said:

Evanghelia aceasta a Imparatiei va fi propovaduita in toata lumea, ca sa slujeasca de marturie tuturor neamurilor. Atunci va veni sfarsitul. (Mat.24:14)
Adevarat va spun ca oriunde va fi propovaduita Evanghelia aceasta, in toata lumea, se va spune si ce a facut femeia aceasta, spre pomenirea ei." (Mat.26:13)
Adevarat va spun ca, oriunde va fi propovaduita Evanghelia aceasta, in toata lumea, se va istorisi si ce a facut femeia aceasta, spre pomenirea ei." (Marc.14:9)

Cand va veti vindeca voi, protestantii, sa scoateti din context? Cand va veti vindeca sa luati in calcul toata Scriptura, atunci cand judecati, si nu doar versetele care va convin...?

Coloseni 1:23 negreşit, dacă rămâneţi şi mai departe întemeiaţi şi neclintiţi în credinţă, fără să vă abateţi de la nădejdea Evangheliei pe care aţi auzit-o, care a fost propovăduită oricărei făpturi de sub cer şi al cărei slujitor am fost făcut eu, Pavel.

Romani 10:18 Dar eu întreb: „N-au auzit ei?” Ba da, căci „glasul lor a răsunat prin tot pământul şi cuvintele lor au ajuns până la marginile lumii”.

Deci, daca apostolii au dus deja Evanghelia prin tot pamantul si pana la marginile lumii, voi ce va credeti? Extra-apostoli?!

Edited by Dorel666, 19 February 2020 - 14:31.


#383
Fluk3

Fluk3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,630
  • Înscris: 22.03.2019
Dorel, sa inteleg ca ingerii aia ti-au spus si sa deschizi topicurile astea gen .. ortodocsi vs the rest who's the best ?
Cum comunicati ca sunt si eu curios ? Auzi voci le raspunzi si iti raspund inapoi ?

Ce legatura are Matrix cu realitatea ? :) Ai tu vre-o pastila care daca o inghit ma scoate din Matrix ? Imi poti arata "dosul" realitatii dupa ce iau pastila aia... sau sunt doar promisiuni ca dupa moarte bla bla...

#384
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View Posthusand, on 19 februarie 2020 - 10:42, said:

Caci de oricine se va rusina de Mine si de cuvintele Mele, se va rusina si Fiul omului de el, cand va veni in slava Sa si a Tatalui si a sfintilor ingeri. (Luc.9:26)

Pentru un moment am avut impresia ca esti un crestin  insa doar tam tam..


Momentele dumitale sunt treaba dumitale. Deocamdata, unde am spus eu sa te rusinezi de Hristos si Cuvantul lui? Eu nu-l propovaduiesc pe Hristos? Eu ma rusinez de Cuvantul lui Hristos? Bineinteles ca nu! Doar ca nu ma duc sa fac noi ucenici si sa-i botez in numele meu, ci ma cert cu fratii de credinta. Dupa cum vezi, propovaduirea Cuvantului este posibila si fara apostolat. Apostolatul din ziua de azi vine de la Dracu, propovaduirea fara apostolat, vine de la Dumnezeu.

#385
penticostalul

penticostalul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,919
  • Înscris: 21.01.2014

View PostDorel666, on 19 februarie 2020 - 14:30, said:

Deci, daca apostolii au dus deja Evanghelia prin tot pamantul si pana la marginile lumii, voi ce va credeti? Extra-apostoli?!
Ti-am mai spus ca Iisus a zis ca protestantii vor face semne mai mari chiar decat apostolii.

Apostolii au dus Evanghelia pe tot pamanul cunoscut in vremea lor.
De atunci si pana acum s-au mai descoperit niste continente.

Apoi, apostolilor li s-a interzis intrarea in anumite tari, pe cand protestantilor li s-a dat intrare absolut peste tot.
Este posibil ca protestantii sa duca in curand Evanghelia chiar si pe Marte!

Edited by penticostalul, 19 February 2020 - 14:39.


#386
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View PostFluk3, on 19 februarie 2020 - 14:33, said:

Dorel, sa inteleg ca ingerii aia ti-au spus si sa deschizi topicurile astea gen .. ortodocsi vs the rest who's the best ?
Cum comunicati ca sunt si eu curios ? Auzi voci le raspunzi si iti raspund inapoi ?

Ce legatura are Matrix cu realitatea ? Posted Image Ai tu vre-o pastila care daca o inghit ma scoate din Matrix ? Imi poti arata "dosul" realitatii dupa ce iau pastila aia... sau sunt doar promisiuni ca dupa moarte bla bla...

Ai auzit expresia ”din inima ies ganduri”? Stii ce sunt acelea ganduri? Cred ca da. Ei bine, prin intermediul ”inimii”, din care ies ganduri, comunic cu aceste entitati, ca or fi ingeri sau altceva. Si, da, ei mi-au spus sa deschid aceste topicuri, dar recunosc ca imi face si placere. Si, da, le raspund inapoi, tot prin intermediul gandurilor.
Exemplul cu pastila ti l-am dat ca sa intelegi de ce nu toti pot comunica cu Dumnezeu, DEOCAMDATA. Pentru ca nu toti sunt dispusi sa iasa din Matrix. Pentru ca, o data iesit, nu te mai poti intoarce! Si unele idei sunt extrem de greu de suportat. Atat de greu, incat poti sa mori. Cand ai sa fii pregatit sa iei pastila, vei sti. Si, da, pot da pastila si altuia. Dar numai sa i-o pun in ”mana”. De inghitit, trebuie sa o inghita singur. Realizezi, insa, ca nu voi da oricui asemenea putere...

Edited by Dorel666, 19 February 2020 - 14:41.


#387
penticostalul

penticostalul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,919
  • Înscris: 21.01.2014

View PostDorel666, on 19 februarie 2020 - 14:34, said:

Doar ca nu ma duc sa fac noi ucenici si sa-i botez in numele meu
Este foarte bine sa-ti vezi lungul nasului si sa nu mergi absolut nicaieri.
Pentru ca dumneata nu ai o chemare speciala in acest sens.
Si nici nu poti avea pentru ca esti ortodox.

Singura sansa ar fi sa treci la protestanti dar nu are niciun rost!

#388
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View Postpenticostalul, on 19 februarie 2020 - 14:38, said:

Ti-am mai spus ca Iisus a zis ca protestantii vor face semne mai mari chiar decat apostolii.

Apostolii au dus Evanghelia pe tot pamanul cunoscut in vremea lor.
De atunci si pana acum s-au mai descoperit niste continente.

Apoi, apostolilor li s-a interzis intrarea in anumite tari, pe cand protestantilor li s-a dat intrare absolut peste tot.
Este posibil ca protestantii sa duca in curand Evanghelia chiar si pe Marte!

Te porti ca un copil la minte si nu tratezi subiectul cu seriozitate. Ceea ce inseamna ca, probabil, copil la minte si esti. Oamenii maturi inteleg ca orice afimatie trebuie si dovedita si ca orice functie trebuie sa aiba o hartie la mana. Dumneata nu prezinti nici dovezi si nici ”hartii”. Maturizeaza-te!

View Postpenticostalul, on 19 februarie 2020 - 14:41, said:

Este foarte bine sa-ti vezi lungul nasului si sa nu mergi absolut nicaieri.
Pentru ca dumneata nu ai o chemare speciala in acest sens.
Si nici nu poti avea pentru ca esti ortodox.

Singura sansa ar fi sa treci la protestanti dar nu are niciun rost!

Gargaraaaaaaaaaaaaaaaa!

View Postpenticostalul, on 19 februarie 2020 - 14:06, said:

Da.
Conform adevarului, cei saptezeci sunt ortodocsii iar cei doisprezece sunt protestantii.
Si cei doisprezece erau mai importanti si mai aproape de Isus decat cei saptezeci.

Asta arata ca, chiar si in Biblie, protestantii sunt , fara indoiala, mai mari si mai tari decat ortodocsii.
Dar si ortodocsii sunt, totusi, pe aproape, frate Dorele, no offence!  Posted Image


Noi asta incercam sa demonstram pe aici, nu?
Care-i cel mai mare si mai tare...
Sper sa nu fi gresit concursul!?! Posted Image

Ca sa clarificam, Dorele, si ca sa nu mai deschizi tot felul de topicuri aiuritoare despre protestanti si ortodocsi, putem stabili odata pentru totdeauna ca noi reprezentam bisericile noastre iar tu esti cel mai mare si mai tare, dupa mine!

Ti se pare ca eu glumesc?! Atunci vorbeste si dumneata serios. Daca esti in stare...

Edited by Dorel666, 19 February 2020 - 14:54.


#389
penticostalul

penticostalul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,919
  • Înscris: 21.01.2014
Cand nu mai ai absolut niciun argument, o dai in copilarii? Posted Image

View PostDorel666, on 19 februarie 2020 - 14:48, said:

Ti se pare ca eu glumesc?!
Da, uneori glumesti. N-ai glumit nicodat in viata dumitale?
Doar ca subiectele biblice nu-s de gluma.

#390
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View Postpenticostalul, on 19 februarie 2020 - 14:52, said:

Cand nu mai ai absolut niciun argument, o dai in copilarii? Posted Image


Argument la niste bascalii pe care le postezi si care,  in cel mai bun caz, sunt afirmatii neargumentate? Adica dumneata imi spui ca ti-a vorbit Hristos si ti-a dat si hartie la mana ca te trimite sa fii apostol, iar eu trebuie sa argumentez de ce nu esti? Pai, arata-ne intai hartia, apoi vedem daca-i falsa sau originala!

#391
penticostalul

penticostalul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,919
  • Înscris: 21.01.2014

View PostDorel666, on 19 februarie 2020 - 14:41, said:

Si unele idei sunt extrem de greu de suportat.
Atat de greu, incat poti sa mori.

Cand ai sa fii pregatit sa iei pastila, vei sti.
Si, da, pot da pastila si altuia.
Dar numai sa i-o pun in ”mana”.
De inghitit, trebuie sa o inghita singur.

Realizezi, insa, ca nu voi da oricui asemenea putere...

Are dreptate fratele Dorel cu Pastila.
Doar ca la ortodocsi pastila se da numai si numai in situatii foarte speciale.
Pe cand la protestanti toti iau pastile!

(Hopa, nu stiu daca sa o scriu p'asta, ca nu stiu daca-i de bine sau de rau! Totusi concursu'-i concurs!)

La noi, iti da pastila direct. Oricui se boteaza. Acea Pastila de Putere, la protestanti este doar nvielul basic.
De fapt este un set de sapte alte pastile. Din ce in ce mai profi.

View PostDorel666, on 19 februarie 2020 - 14:54, said:

Pai, arata-ne intai hartia, apoi vedem daca-i falsa sau originala!
Daca o arati chiar si unei singure persoane, isi pierde valabilitatea.
Aici functioneaza pe deplin principiul "sa nu stie stanga ce face dreapta".

View PostDorel666, on 19 februarie 2020 - 14:54, said:

Eu trebuie sa argumentez de ce nu esti?
Nu.
Dumneata nu trebuie decat sa crezi.
Nimic altceva.

Dupa cum scrie la Isaia 7:9, Dacă nu credeţi, veţi fi zdrobiţi!
:habarnam:

Edited by penticostalul, 19 February 2020 - 15:05.


#392
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View Postpenticostalul, on 19 februarie 2020 - 15:08, said:


Daca o arati chiar si unei singure persoane, isi pierde valabilitatea.
Aici functioneaza pe deplin principiul "sa nu stie stanga ce face dreapta".

Posted Image

”Hartia” despre care vorbesc este totdeauna la vedere. Nu mai pacaliti lumea cu hartii invizibile si haine invizibile!

View Postpenticostalul, on 19 februarie 2020 - 15:08, said:

Are dreptate fratele Dorel cu Pastila.
Doar ca la ortodocsi pastila se da numai si numai in situatii foarte speciale.
Pe cand la protestanti toti iau pastile!

(Hopa, nu stiu daca sa o scriu p'asta, ca nu stiu daca-i de bine sau de rau! Totusi concursu'-i concurs!)

La noi, iti da pastila direct. Oricui se boteaza. Acea Pastila de Putere, la protestanti este doar nvielul basic.
De fapt este un set de sapte alte pastile. Din ce in ce mai profi.


          Voi ar trebui sa faceti concurs pentru ”Cine-i cel mai prost”. Ca doar un asemenea om poate sa va creada. Adica ii dati o pastila care nu se vede si pastila produce niste efecte care nici ele nu se vad. Iar daca persoana se plange, o trimite-ti la nebuni, ca refuza sa vada darurile voastre invizibile si imaginare.

View Postpenticostalul, on 19 februarie 2020 - 15:08, said:

Nu.
Dumneata nu trebuie decat sa crezi.
Nimic altceva.

Dupa cum scrie la Isaia 7:9, Dacă nu credeţi, veţi fi zdrobiţi!
Posted Image

Mai, voi vreti sa legalizati nu prostitutia, ci idiotenia! Adica nu-ti dau nici o dovada dara, daca nu ma crezi, te zdrobesc! Dumneata chiar nu te auzi ce spui?!

#393
Fluk3

Fluk3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,630
  • Înscris: 22.03.2019

View PostDorel666, on 19 februarie 2020 - 14:41, said:

Ai auzit expresia ”din inima ies ganduri”? Stii ce sunt acelea ganduri? Cred ca da. Ei bine, prin intermediul ”inimii”, din care ies ganduri, comunic cu aceste entitati, ca or fi ingeri sau altceva. Si, da, ei mi-au spus sa deschid aceste topicuri, dar recunosc ca imi face si placere. Si, da, le raspund inapoi, tot prin intermediul gandurilor.
Exemplul cu pastila ti l-am dat ca sa intelegi de ce nu toti pot comunica cu Dumnezeu, DEOCAMDATA. Pentru ca nu toti sunt dispusi sa iasa din Matrix. Pentru ca, o data iesit, nu te mai poti intoarce! Si unele idei sunt extrem de greu de suportat. Atat de greu, incat poti sa mori. Cand ai sa fii pregatit sa iei pastila, vei sti. Si, da, pot da pastila si altuia. Dar numai sa i-o pun in ”mana”. De inghitit, trebuie sa o inghita singur. Realizezi, insa, ca nu voi da oricui asemenea putere...
Nu am auzit o astfel de expresie.... stiu doar ca gandurile sunt rezultatul unor expresii neurologice si nu ale inimii...
Iti pot spune insa ca Stomacul si sistemul digestiv are mai multe celule de gen neuronal decat inima, asta cu siguranta, care comunica si ele cu sistemul nervos... gandim si cu stomacul, cu burta ?

De unde stii ca nu sunt doar niste dracusori care-ti joaca feste ? Iti spun sa te pui cu tot felul de crestini pe aici si pe urma rad de tine ?

Eu zic ca daca un om ar avea un asemena dar, adica sa arate omenirii valul lumii asteia fizice l-ar da in secunda urmatoare pentru ca este un dar  prea greu de suportat si de tinut doar pt el, le-ar arata in secunda urmatoare tuturor necredinciosilor care ii spun in fiecare zi ca nu exist nimic altceva decat ceea ce vezi... dar la fel e bine s-ar putea sa nu ai o astfel de pastila...

Ce fel de idei sunt atat de greu de suportat incat ai putea sa mori ?

#394
penticostalul

penticostalul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,919
  • Înscris: 21.01.2014

View PostDorel666, on 19 februarie 2020 - 15:14, said:

”Hartia” despre care vorbesc este totdeauna la vedere.
La ortodocsi e mai la vedere din pricina mandriei dar la protestanti e mai discret, mai in ascuns, mai fara multa fală.
Mai smerit.

Edited by penticostalul, 19 February 2020 - 15:32.


#395
husand

husand

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,437
  • Înscris: 09.09.2009

View Postpenticostalul, on 19 februarie 2020 - 14:41, said:

Este foarte bine sa-ti vezi lungul nasului si sa nu mergi absolut nicaieri.
Pentru ca dumneata nu ai o chemare speciala in acest sens.
Si nici nu poti avea pentru ca esti ortodox.

Singura sansa ar fi sa treci la protestanti dar nu are niciun rost!

Nu subestima, omul nu doreste darul  nr 1,   are nr 2 sau 3  e bine insa ca ignora pe cei care au e altceva.
Sunt de acord ca acest lucru starneste invidia



[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Njb1qfbvO78?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by husand, 19 February 2020 - 15:27.


#396
penticostalul

penticostalul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,919
  • Înscris: 21.01.2014
Nu stiu de ce fratele Dorel este asa de invidios pe protestanti Posted Image

Edited by penticostalul, 19 February 2020 - 15:31.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate