Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Mesaje disparute pe OLX?!?

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
XL700VA

XL700VA

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 29.04.2014
Aseara in jurul orei 23 am pus un apartament de vanzare la rubrica Imobiliare pe OLX. Pana aici totul ok. Azi in jurul orei 13-30 primesc notificare pe telefon (am instalata aplicatia OLX) ca am un mesaj pe OLX. Pe la ora 14 mai primesc o notificare cum ca am alt mesaj. La orele acelea ma aflam la cumparaturi in supermarket, si nu am stat sa verific contul OLX. Cand ajung acasa (pe la ora 17) deschid calculatorul sa vad mesajele. Surpriza. Nici un mesaj. Deschid olx pe telefon, nimic mesaje.
Care e faza? Unde au disparut mesajele? Sau OLX da notificari eronate?

Edited by XL700VA, 16 February 2020 - 18:14.


#2
alexupit

alexupit

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,327
  • Înscris: 23.09.2008
Poate ala de ti-a trimis mesajele si-a inchis contul sau i-a fost inchis contul sau mesajele au fost sterse de sistem in cazul in care continutul lor incalcau termenii si conditiile. Sunt mai multe posibilitati...

#3
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018
Adica ORI e faza ORI au disparut mesajele ORI OLX da notificari eronate ORI altceva
Intreaba-i direct pe ei, jos de tot: https://ajutor.olx.r...ultati-tehnice-

#4
XL700VA

XL700VA

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 29.04.2014

 trollerul_de_serviciu, on 16 februarie 2020 - 18:25, said:

Adica ORI e faza ORI au disparut mesajele ORI OLX da notificari eronate ORI altceva
Intreaba-i direct pe ei, jos de tot: https://ajutor.olx.r...ultati-tehnice-
Multumesc. Am transmis intrebarea la ei. Sa vad ce raspund.

#5
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,075
  • Înscris: 10.07.2013

 XL700VA, on 16 februarie 2020 - 18:08, said:

Aseara in jurul orei 23 am pus un apartament de vanzare la rubrica Imobiliare pe OLX. Pana aici totul ok. Azi in jurul orei 13-30 primesc notificare pe telefon (am instalata aplicatia OLX) ca am un mesaj pe OLX. Pe la ora 14 mai primesc o notificare cum ca am alt mesaj. La orele acelea ma aflam la cumparaturi in supermarket, si nu am stat sa verific contul OLX. Cand ajung acasa (pe la ora 17) deschid calculatorul sa vad mesajele. Surpriza. Nici un mesaj. Deschid olx pe telefon, nimic mesaje.
Care e faza? Unde au disparut mesajele? Sau OLX da notificari eronate?
Daca poti sa postezi aici anuntul original...iar noi iti vom spune daca ai incalcat vreo lege!Posted Image

#6
XL700VA

XL700VA

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 29.04.2014
Ce lege? Daca incalcam ceva, cei de pe OLX imi stergeau anuntul. Iar anuntul nu e sters.  As putera sa pun link-ul aici, dar nu stiu daca e conform cu regurile forumului ... aici nu e sectiunea Bursa, si s-ar putea sa supar unii moderatori/admini.

#7
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,075
  • Înscris: 10.07.2013

 XL700VA, on 16 februarie 2020 - 18:35, said:

Ce lege? Daca incalcam ceva, cei de pe OLX imi stergeau anuntul. Iar anuntul nu e sters.  As putera sa pun link-ul aici, dar nu stiu daca e conform cu regurile forumului ... aici nu e sectiunea Bursa, si s-ar putea sa supar unii moderatori/admini.

Posteaza anuntul ca sa il vedem iar adminii il vor sterge dupa cateva minute...Posted Image

Edited by xmanyacs77, 16 February 2020 - 18:59.


#8
bdx100

bdx100

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,508
  • Înscris: 03.06.2019
Poate ai primit mesaju " extindeti anuntul pt mai multe vizualizari " si ai crezut ca ti-a scris un potential cumparator . Citeste-ti cu atentie mail-urile .

#9
XTH

XTH

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,683
  • Înscris: 23.01.2010
Da.....apartamentul il mai ai...?
Mesajele...duca-se, vezi sa nu-ti fi luat si apartamentul...

#10
Stecheru

Stecheru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 804
  • Înscris: 16.09.2007
Pe OLX apar conturi care dau tot felul de tzepe. Mesajele care le-ai primit cel mai probabil au fost spam-uri din cele traduse cu google in care iti spunea ca vrea sa cumpere, dar sa-i dai email-ul, contul bancar, ca iti trimite banii maine. Aceste conturi sunt raportate de utilizatori si sunt sterse destul de repede impreuna cu mesajele care le-au trimis. Cam toate noile anunturi, mai ales cele cu sume mari, primesc in prima zi de postare cateva mesaje de acest gen.

#11
pisoiu_22

pisoiu_22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,842
  • Înscris: 13.01.2019
Nu scria nimic interesan tin mesaje.

In afara de "care e ultimul pret?" sau daca "mai e valabil anuntul?", ce altceva mai putea sa fie scris?

#12
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,298
  • Înscris: 07.02.2003

 XL700VA, on 16 februarie 2020 - 18:08, said:

Sau OLX da notificari eronate?
Au fost sterse de expeditor plictisit ca nu ai raspuns imediat sau vorba colegilor un bot de spamat.

Edited by andreic, 16 February 2020 - 20:43.


#13
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,377
  • Înscris: 16.03.2007
stai linistit, daca era cineva interesat de apartament te suna, nu iti trimitea mesaje pe olx.

#14
sorin_sm

sorin_sm

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 15.10.2009
Intrebare (nu am gasit explicatii pe OLX): cum pot accesa istoricul mesajelor de pe OLX (spre exemplu pe anul 2021? ... in casuta de mesaje nu le am decat pe cele din 2022. Va multumesc pentru ajutor.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate