Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 

Herpes genital - super enervant

- - - - -
  • Please log in to reply
121 replies to this topic

#109
Mily123

Mily123

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 23.12.2013
Cum adica sa il alinti? :))
Eu de cand am aflat ca am virusul acesta, am fost intr-o continua stare irascibila, nervoasa, nu mi se parea corect ce mi s-a intamplat. Insa nu pot trai in depresie toata viata, asa ca am schimbat putin unghiul din care sa vad problema. V-o spun si voua, poate ajuta. Ok, stim ca de ls asta nu se moare, nici macar nu iti afecteaza viata ( decat psihic, daca lasi gandurile sa te afunde, este totusi etichetata ca o boala secuala). Mai stim ca el se activeaza in momentele de stres, obosesla, viata sexuaka prea activa, sistem umunitar slabit. Oameni buni, poate par ca sunt o ciudata, dar acest virus este genial. In lumea super rapida pe care o avem, lipsa odihnei, prea multe vicii, stres etc lasa o amprents mult prea apasata pe organismul nostru. Noi nu realizam aceste lucruri si chiar ignoram cand corpul ne "urla" ca e obosit. De cate ori nu v-a durut ficatul de la un exces facut sau de la oboseala? Sau capul zile intregi? Noi ignoram aceste semne. Ei bine, cand ai herpes, ai practic un clopotel care suna inainte ca ficatul sa dea semne ca scartaie. Vad herpesul ca o alarma care apare fix cand trebuie si intelegi imediat ca ceva nu faci corect si iti intaresti astfrl sistemul imunitar. Un sistem imunitar scazut poate duce si la cancere. Tu nu iti permiti luxul de a slabi sistemul imunitar, pt ca nimeni nu vrea o noua eruptie, chiar daca abia o simti, sa zicem. Personal, sunt un workaholic, ma stresez la job, imi place sa fac munca mai multor oameni,etc, deci stres maxim. Daca ma intrebati ce prefer, o intepatura de ficat obosit, durere de cap trei zile sau un mic reminder de la prietenul meu herpesel, il aleg ibtotdeauna pe al doilea. Morala, oricat de bizar ar parea, daca vreti sa traiti sanatos si lung, luati herpes :))

#110
nasorum

nasorum

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,422
  • Înscris: 19.11.2005
http://www.smh.com.a...0203-31wvb.html

#111
StormRiderrr

StormRiderrr

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 28.12.2013

 StormRiderrr, on 28 decembrie 2013 - 19:42, said:

Hello . Sunt Marius si m am pricopsit si eu cu virusul asta de vreo 3 ani Posted Image am invatat sa traiesc cu el sa l alint chiar Posted Image) si uite asa il pacalesc si apare rar... Daca esti fata si vrei sa discutam pe aceasta tema si eventual sa ne cunoastem, poti sa mi scrii pe adresa  [email protected]

Sau imi puteti lasa un mesaj aici in imbox :)

#112
StormRiderrr

StormRiderrr

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 28.12.2013
Si uite asa a murit forumul nostru :)))))

#113
nasorum

nasorum

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,422
  • Înscris: 19.11.2005
Poate ajuta pe cineva, in acesti ani de cand stiu sigur cam HSV2, am observar ca unele eruptii (spre 50% dintre ele) apar in momentul in care ma deshidratez. Mai exact, in timpul sau dupa unele "sedinte" cu alcool. Barbat fiind, se intampla la cateva luni, la anumite evenimente sa beau destul de mult. Se stie ca alcoolul deshidrateza, fapt care aduce automat si eruptii.

De asemenea, dupa 2-3 zile extrem de stresante (la mine doar din cauza jobului), iarasi ma aleg cu eruptii.

Edited by nasorum, 21 October 2014 - 13:23.


#114
Halfex

Halfex

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 31.01.2015

 bogdansbg, on 19 februarie 2010 - 00:30, said:

Urmatoarele relatari vin in completarea textului meu anterior.

Ceea ce nu stie multa lume este ca herpesul NU iese la nici o analiza. De nici un fel. Atata timp cat este in stare latenta si nu ai simptomele aparitiei lui.

In ultimii ani am avut timp sa observ o multitudine de reactii si stari, pe propria piele, pentru ca persoana proprie e cel mai bun cobai, cand nu te impacientezi si tratezi totul cu raceala si ratiune.

Haideti sa va linistesc mai bine zis:

- Herpesul NU ESTE O BOALA. Herpesul Este un VIRUS. Spre deosebire de virusii de calculator acest VIRUS este Existent in toti umanoizii, nu are antivirus care sa-l stearga, e inteligent si foarte jucaus. Toti il avem. Ca multi alti virusi care zac latenti datorita Evolutiei Umane. Probabil in cateva zeci de mii de ani acest Herpes isi va diminua proprietarile si forta si va adormi definitiv.

- Credeti ca ati rezista socului de a afla cati virusi zac in noi si care abia asteapta sa faceti un Exces pentru a iesi la iveala ? Cred ca Nu. Dar sa continuam cu al nostru Herpes.

- Herpesul NU este in virus malefic ! Este un virus local, efemer si sensibil la mediul care-l gazduieste.

- Herpesul ca si VIRUS Infecteaza, aproape orice. Chiar si panze, obiecte, ORICE. Daca ai pus mana in zona unde a erupt si ai dus in casa, herpesul e viu, in casa, si va rezista pe orice obiect (mai putin pe metale). Herpesul este un VIRUS fascinant si deosebit, DAR NU Periculos. Ascultati in continuare si deschideti-va ochii si mintea. Nu fiti reticenti si invatati din experienta altora.

- Herpesul este un Virus Migrator. Adica azi iti poate aparea intr-un loc si data viitoare in altul. Fascinant este ca de la o recidiva la alta el apare in alta locatie de fiecare data si pot trece 3-5 zile sau 3-5 luni sau 3-5 ani. Nu exista o predictie cu privire la locatie, simti doar mancarimea si e deajuns. Important este de notat ca nu apare niciodata in acelasi loc. Uneori se poate manifesta cu dureri locale intinse dar de suprafata cat o palma, pe picioare la coapse sau pulpe sus.

- Herpesul este un Virus Destept. In sensul ca te simte si cand iti intinzi nervii la maxim te "umple" de spume. Destept mai spun pentru ca daca reusesti sa te Controlezi nu te va deranja niciodata. E Destept pentru ca de cand e declansat el te va invata si te va cunoaste mai bine decat te cunosti tu.

- Herpesul este Limitat: Cel genital ca si cel bucal nu vor aparea niciodata pe picioare sau in zone unde pielea este mai tare, mai rigida, mai batatorita. El se limiteaza la zonele cu piele ultra-sensibila. Asta nu inseamna ca trebuie sa va maltratati zonele respective pentru a le face impenetrabile Posted Image

- Herpesul este un Virus Oportunist. Cand uiti de el iti aminteste cu mici eruptii poate foarte mici de nici nu le dai importanta si crezi ca e altceva. El doar te anunta ca ceva nu faci bine si ca e pe cale sa iasa iar la iveala. Si credeti-ma ca va va da lovitura de gratie cand aveti mai multe belele pe cap.

- Herpesul este un Virus Emotiv. Reactiile tale emotive il pot determina sa iasa. Fie ca sunt pofte (sexuale), fie ca este stres zilnic. El reactioneaza deasemenea la masturbare. El reactioneaza la prea mult sex. El NU reactioneaza la contact sexual intretinut (2-3 ori / saptamana), pentru ca sexul se presupune sa dea stare de bine si iti relaxeaza centrii nervosi. Herpesul nu actioneaza in conditii de relaxare si in prezenta starilor de bine. Herpesul este un Virus al starilor rele si de refuz.

- Herpesul este Invincibil: Rezita la fiert, la detergenti, la aproape orice forma de spalare. D-aia recomandam si in celalalt text a se arunca lenjeria pe care ati purtat-o cat ati avut leziuni.

- Herpesul este un Virus care poate sa NU se manifeste la tine niciodata, cu toate ca il ai in tine si sa ti-l activeze una din 10 partenere, si ea fara virus manifestat. Asta este un lucru pe care nu am reusit sa-l descopar. Nu stiu care sunt conditiile de declansare. Oricum cred ca tine foarte mult de organismul fiecaruia. Deci este haotic.

Nu va mai invinuiti partenerii pentru ca "ati luat" Herpes sau ca va vor da. Poate ca nici nu au avut manifestat vreodata si doar vi l-au declansat.

ATENTIE LA SEXUL ORAL!!! Herpesul de la gura este identic cu cel genital, se formeaza in zone asemanatoare (ca sensibilitate si tegument). Deci o partenera cu bube la gura si printre ele si un herpes mic iti poate Declansa Herpesul tau Propriu si frumusel care se va manifesta in mai putin de 5-10 zile.

Partenerul va poate da acest virus Daca are eruptii, nu si daca este in perioada de incubaj/mancarime (fara eruptii) sau Daca organismele voastre s-au starnit prea rau Posted Image.

Nu disperati, nu este o boala. Este un Virus care azi poti sa-l manifesti si pe urma abia peste 20 de ani, la fel ca un neg, ulcior la ochi samd.

Multi vor sari cu gura ca ce se transmite pe cale sexuala intra in categoria bolilor venerice, corect, conform catalogului doctorului modern. O boala trebuie sa aibe si repercursiuni in urma infectarii. Si cand zici boala trebuie sa fie ceva grav. Herpesul nu aduce nimic grav in viata individului. Daca esti destul de descuiat la minte Herpesul te ajuta sa te controlezi si sa fii mai relaxat. Conform teoriei mele este Herpesul este un Virus si atat, care se transmite sexual (cand sunt prezente leziuni), se poate declansa pe fond nervos sau emotional (EXACT ca herpesul de la gura) sau puteti sa-l luati de pe diverse lenjerii sau obiecte infectate (de voi sau alte persoane).


Cum sa va protejati ? folositi prezervativ. Fiti deschisi in relatiile voastre si discutati de orice, pentru ca daca si el si ea stiu cum sa comunice nu veti avea probleme niciodata. Daca ea sau el isi informeaza partenera/ul ca are o problema, o rezolvati si continuati, nu trebuie sa fiti paranoici. Mai multe bube pe creier si in organism raman dupa o Candida sau Blenoragie decat dupa Herpes. (ah si Candida o avem toti in corp, deci poti s-o manifesti fara sa te fi infectat nimeni niciodata, asa ca linistiti-va).

ULTIM STUDIU:
BICARBONATUL DE SODIU - se procura din farmacii (50-100mg) si are o proprietati terapeutice incredibile. Unii vor spune "asta e sare" dar nu este sare de masa, e o sare farmaceutica buna pentru mai multe afectiuni. Puteti citi pe net de bicarbonatul de sodiu.

Tot ce pot sa va spun eu de acest bicarbonat este ca da rezultate superbe cand vine vorba de herpes. Este o metoda aplicata si testata.

Preparare: Un varf de cutit se dizolva intr-o cana/recipient cu 200-300ml de apa, se amesteca pana se dizolva complet. Se impregneaza cu un tampon de vata sau orice altceva igienic si higroscopic (absorbant) si tamponati zona unde ati avut herpesul sau unde simtiti ca apar mancarimi. Nu ustura, nu doare. Este o solutie alternativa la medicamente.

Deasemenea pentru eliminarea posibilelor cicatrici dupa eruptii puteti folosi o crema de fata cu aloe vera.

ATENTIE!!! Dupa ce a disparut complet de pe piele acordati cel putin 10 zile in care sa nu faceti sex. Va faceti un bine propriu. E normal dupa 5-10 zile de tratament sa prinzi pofte de partener/i dar rabdarea in acest caz este chiar o virtute. Altfel veti avea  parte de recidive care nu va vor incanta prea mult, mai ales daca migreaza de pe scrot la baza penisului sau chiar pe penis (nu mai zic de variate locatii la femei).


Alte Mentiuni:
- Persoane apropiate au adus in vedere faptul ca Zovirax da rezultate bune cand vine vorba de Herpes si e folosit cu incredere. Dar depinde de la organism la organism. Poate unora le face bine Aciclovirul, poate altora Zoviraxul si altora HerpesStop.


RECOMANDARI:
Daca vi s-a declansat acest Virus impacati-va cu gandul ca este parte din viata voastra. El se va manifesta atata timp cat veti fi un om slab si prapastios, stresat si prost. Herpesul nu reactioneaza la oameni care-si controleaza emotiile si care duc o viata sexuala normala. Respectati acest virus, el va impune un stil de viata relaxat, altfel va altoieste.


Sper ca experienta si experimentele mele sa fie de folos multor oameni.

Cu stima

De unde ai scos-o p-asta ca toti au HSV, si ca HSV-ul altuia de fapt iti activeaza HSV-ul tau? Cum ai sti tu asta?

De ce n-ai presupune ca de fapt tu n-avea inainte HSV si pur si simplu te-ai pricopsit cu HSV-ul celuilalt?

Pe aia cu rezistenta lui incredibila, inclusiv la fierbere, de unde ai scos-o?


In alta ordine de idei, pe mine ma deranjeaza nesimtitii care se stiu cu HSV1/2, cu Aciclovirul  prin casa, si uita sa mentioneze aspectul, desi interactioneaza prin moduri care pot duce la raspandirea lui:
obiecte personale folosite la comun, sticle de apa, cani, pahare, mancare, sex, etc.

Edited by Halfex, 31 January 2015 - 16:39.


#115
Halfex

Halfex

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 31.01.2015
Am observat pe net-ul asta multe "filozofii" care vor sa schimbe/amelioreze perceptia negativa despre virusul asta. Ba ca il are toata lumea, dar la unii nu se manifesta, ba ca il are 80% din populatie, ba ca pana la varsta de 40 ani, cf statisticilor il vei dobandi, ba ca s-a gasit prin ADN-ul uman, si alte prostii de genul asta.

Din momentul in care iti erupe chestia asta, in conditiile in care te stiai ca in trecut nu-ti aparea, o sa vezi ca nu mai conteaza nicio "filozofie"..

Edited by Halfex, 31 January 2015 - 18:12.


#116
Kors

Kors

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 17.06.2015
Buna!Am fost de curand la medicul dermatovenerolog si mi-a zis ca am herpes genital. Am facut si analize (inca astept rezultatul), mi-a dat si tratament(azi l-am inceput).Ma confrunt cu aceasta problema de 5 zile, iar pe zi ce trece se agraveaza. Intrebarea mea este pentru un moment dat: Cum pot sa ameliorez durerea si usturimrea de la urinare? Nu prea ma hidratez ca sa nu am nevoie sa urinez doar ca am deja cam 14 ore si mi-e frica sa nu fac vro complicatie dar pur si simplu incerc si nu pot sa fac asta. Aveti vro idee?

Edited by Kors, 17 June 2015 - 22:15.


#117
bogdansbg

bogdansbg

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 18.04.2006
Dupa 6 ani subiectul asta inca este "la moda", pentru ca multi s-au bagat in seama ca sa faca cat mai multe reply-uri, multi ca l-au descoperit (eg. herpes) si nu vroiau sa-l accepte iar din ipocrizie nu au revenit sa recunoasca toate cele relatate de mine. Nici macar cu povestea lor, din rusine, din prostie, din micime.

Restul m-au contactat pe privat si i-am lamurit pe fiecare in parte. Pana in ziua de azi n-am omorat pe nimeni cu sfaturile mele, ba cred ca am ajutat.

Revenind la subiectul "herpes" si experientele din ultimii ani, completez:

- scade rata recidivelor daca aveti o alimentatie preponderent alcalina. De asemenea daca vreti sa preveniti si sa nu aveti vreodata incercati sa incepeti diminetile cu un fresh dintr-o lamaie (cu tot cu coaja) si un grepfruit (alb sau rosu). Un corp alcalin este mai putin expus la orice fel de virus.

- daca experimentati recidive la mai putin de 1 luna, incercati ca la 3-5 zile sa faceti comprese cu apa si bicarbonat. Chiar daca sunteti vindecati, continuati cu compresele. Daca marii producatori de sapunuri ar introduce bicarbonatul in "meniu" am avea mai putine probleme cu pielea.

- un stil de viata haotic, cu somn putin si mancare la ore neregulate creeaza un mediu propice dezvoltarii herpesului. Dar cred ca asta cu stilul de viata se aplica pentru mai multe boli sau situatii. Metabolismul dat peste cap favorizeaza aparitia herpesului.

- consumul de apa chioara ajuta foarte mult la prevenire. Corpul nostru se trateaza si repara cu apa.

- DESCOPERIRE recenta: alcoolul in cantitati mici-moderate ajuta la prevenire si stopare. Exemple: 50ml de palinca / zi inainte sau dupa masa sau un pahar de 200-300ml de vin rosu seara dupa masa, fac minuni, cel putin in cazul meu si al unor cunostinte la inceput de "drum".

- spirtul sanitar ajuta la vindecare, pentru cine suporta usturimea aplicarii lui direct pe bubitele "sparte".

- cremele regenerate de la Himalaya (intensiv hidratante) ajuta la vindecare dupa "spargerea" bubitelor. Mai era o crema de la P'Onds, in cutie rotunda verde, cu aloe, dar a disparut de pe piata. Era geniala la vindecare.

Factorii emotionali raman cei mai des intalniti la cei care-l declanseaza sau la care recidiveaza.

Pentru cei carora li se declanseaza pt prima data o doza soc de 2 x 400mg de aciclovir este recomandata. La fel si la recidive. Cel mai bine e sa se apuce momentul mancarimilor care nu dispar, ala e primul semn ca veti avea herpes. Daca dupa scarpinare nu dispar si aveti impresia ca mancarimea nu e de suprafata ci sub piele, ala e herpes.


Sa fiti sanatosi si KEEP CALM ! Posted Image

Edited by bogdansbg, 20 November 2016 - 00:11.


#118
Anabelle1976

Anabelle1976

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 04.11.2019
Buna ziua! Citesc cu surpriza ca mai avem putin si luam virusul din aer. Daca veti citi studiile de afara si nu numai, veti constata ca acest virus nu rezista in mediul extern! Nu cred ca cineva se sterge cu un prosop al unei persoane infectate la cateva secunde dupa... Mai mult decat atat, chiar daca persoana e infectata, riscul ei de a transmite virusul fie si piele pe piele e mai mare in perioadele simptomatice cand se formeaza veziculele.
Sunt recent infectata cu hsv2. Fericire mare! Mai am putin si dau petrecere! Cu doliu...
Vaccin nu vom vedea prea curand. Gen 003 a trecut de faza 2 de trial, dar nu vor continua pt ca nu au bani. Cauta finantare. Oricum gen 003 doar atenueaza simptomele. Upenn e pentru cei neinfectati si arata excelent pana acum, dar nu au inceput trial-urile. Cel mai bine arata vaccinul de la Rational vaccines...dar sunt sub investigatie Fda pt ca medicul care a descoperit minunea a testat vaccinul fara niciun protocol. Pe sine si pe altii. Culmea e ca a obtinut rezultate. Virusul a disparut. Cel putin asa reiese din documentele medicului si din spusele celor care au fost infectati. Aici ar parea sa fie o sansa. Dar pana trec 3 faze de trial si pana cand se termina investigatia fda...noi mai avem de asteptat.
Sunt ceva “remedii” pe net. Una pare extrem de pertinenta si recunosc ca, neavand nimic de pierdut, am optat pt ea. Cea de la Synergy Pharmaceuticals. O combinatie de astragalus, tribulus, rodiola, lysine si amino acizi (formula proprie) care maresc imunitatea si cica ar scoate virusul din “ascunzis” eliminandu-l. Am inceput de o luna. M-am ales cu o infectie cat casa. (E drept, m-au prevenit sa nu iau doza dubla din prima). Dureri de spate ca si cum cineva mi-ar fi scormonit in coloana, mancarime, senzatie de arsura, etc. Continui. Acum s-a calmat. Compania asta a incercat in 2019 sa intre la conferinta de virusologie de la Singapore, dar, se pre ca tratamentele naturiste, desi oamenii aveau rezultatele (pozitiv la negativ la hsv igg), nu sunt agreate. Explicatiile pe care le-am gasit in studiu sunt pertinente si coincid cu alte studii medicale care vizeaza mecanismul prin care hsv ar trebui scos din organism. Ori e o scamatorie extrem de bine ticluita, ori chiar s-ar puteasa mearga in 75% din cazuri, cum spun ei. Avand in vedere ca nu e scump (daca nu ar fi taxele vamale pe australia, ar fi chiar mai ieftin decat daca le-am lua de aici), nu am decat sa astept cele 6 luni si sa vad. Am intrat intr-un grup care foloseste produsele. Se pare ca sunt 2 rez la limita si unul negativ. O tipa documenteaza evolutia fiecaruia dintre noi.
Un alt imunomodulator interesant este cantastim-ul. E facut de cantacuzino si de la ei se si procura. E pt cancer in mare parte, dar si pt forme severe de herpes. Daca nu scapi de nenorocire, macar sa nu mai ai efectele. Cam asta e situatia in acest moment...
Inca ceva. Citeam ca virusul apare la analize dupa 3 sapt! Fals! Poate sa nu apara si anul! Depinde de viteza de reproducere a celulelor virale. De obicei, 3 luni ar fi perioada in care igg poate arata un rez pozitiv sau echivoc.

#119
Anabelle1976

Anabelle1976

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 04.11.2019
In alta ordine de idei, s-a dovedit ca alimentele bogate in arginina (nuci, alune, fistic, seminte de toate felurile, ca si alcoolul de altfel....in special vinul....) nu fac altceva decat sa ajute virusul. Vinul, favoritul meu, scos din alimentatie acum.... Berea nu e nici ea indicata . Asa ca povestea cu alcoolul....e speculatie.

#120
flory68

flory68

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 03.01.2020
Buna ziua...Sufar de herpes genital de foarte multa vreme.Am incercat tot felul de tratamente pentru a il face sa apara mai rar...Ultima data in urma cu 10 ani eram sub tratament homeopat iar herpesul nu a mai reactionat la tratament si a inceput sa apara anarhic...Tot timpul...Practic un an intreg am avut herpesul mai tot timpul...Dupa 10 ani de la aceasta trista experienta anul trecut dupa un tratament mai agresiv la dentist si in urma anesteziilor foarte multe(cred) herpesul a inceput sa imi apara din nou de maniera necontrolata si mai tot timpul...Cineva s-a mai confruntat cu o astfel de situatie?

Buna, sunt interesata de acest tratament pe care il urmezi tu  de la Synergy Pharmaceuticals. as vrea mai multe informatii cum se pot procura medicamentele..Merci pentru un eventual raspuns...

Edited by Dany_Darke, 04 January 2020 - 21:34.


#121
Marga24

Marga24

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 30.12.2020

 Anabelle1976, on 04 noiembrie 2019 - 12:28, said:

In alta ordine de idei, s-a dovedit ca alimentele bogate in arginina (nuci, alune, fistic, seminte de toate felurile, ca si alcoolul de altfel....in special vinul....) nu fac altceva decat sa ajute virusul. Vinul, favoritul meu, scos din alimentatie acum.... Berea nu e nici ea indicata . Asa ca povestea cu alcoolul....e speculatie.


#122
Marga24

Marga24

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 30.12.2020
Buna, sunt interesată si eu de tratamentul de la Synergy Pharmaceutical.Multumesc in cazul unui raspuns.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate