Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 

Mysql

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
ariana23

ariana23

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 13.02.2020
Bună tuturor! Postez pentru prima data pe acest forum. Am nevoie de ajutor, începătoare fiind, în ceea ce privește lucrul cu bazele de date. Vreau sa creez o pagina de înregistrare și login și nu știu în ce programe as putea face asta. Adică am citit ca cel mai bine este sa fac lucrul acesta în Java folosind mySQL însă nu reușesc sa găsesc versiunea de mySQL care sa se potrivească cu MacOS 10.10.5.. Am încercat cam toate variantele și toate îmi dau eroare.. Sigur greșesc undeva.. Mulțumesc frumos celor care ma vor ajuta cu aceasta problema! O seara frumoasa tuturor

#2
sorin147

sorin147

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,359
  • Înscris: 11.08.2003
Pentru inceput: la ce vrei sa folosesti pagina de inregistrare? Ai o tema in acest sens? Vrei sa faci un proiect? Pentru tine? Pentru altcineva?
Apoi daca nu gasesti varianta de mySql care sa mearga pe Mac, foloseste o masina virtuala (Linux, Windows) pe care sa instalezi ce-ti trebuie.

#3
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
De ce o versiune atât de veche de OSX? E Macul incapabil?Baga o mașină virtuală și instalează acolo ce-ți trebuie (via Windows).

#4
Cris007

Cris007

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,732
  • Înscris: 06.08.2004
vreti sa iti ti serverul web local pe mac?
Ca pagini de log-in ai si in wordpress iar ala isi face singur bazele de date in spate, nu trebuie sa sti tu multe despre asta.

Un ghid de instalare local pentru mac os x: https://pawelgrzybek...s-from-scratch/

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate