Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 

Mini vacanta Aprilie

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#1
diu99

diu99

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 29.05.2019
Salut. Locuiesc si muncesc in Anglia. As dori ceva propuneri pentru o mini vacanta in Spania ( o tara pe care iubita mea o adora,iar eu nu am vazut-o pana acum). In perioada 10 Aprilie - 14 Aprilie , plus minus o zi (este liber de la stat in Anglia  vineri si luni in perioada asta pentru ca este Pastele), deci 4 nopti.
Ar putea fi la mare, dar nu neaparat. Nu as dori oras mare si aglomerat, deoarece vrem sa ne relaxam mai mult si sa ne incarcam bateriile in astea 4 - 5 zile. Multumesc anticipat si astept propunerile voastre :)

#2
bibi2014

bibi2014

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 149
  • Înscris: 24.05.2014
Sevillia, chiar daca nu e la mare, e un oras superb. In aprilie vremea e perfecta. La mare incearca Valencia sau Alicante.

Edited by bibi2014, 12 February 2020 - 12:56.


#3
spe_ripper

spe_ripper

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,519
  • Înscris: 04.03.2009

View Postdiu99, on 12 februarie 2020 - 12:21, said:

Salut. Locuiesc si muncesc in Anglia. As dori ceva propuneri pentru o mini vacanta in Spania ( o tara pe care iubita mea o adora,iar eu nu am vazut-o pana acum). In perioada 10 Aprilie - 14 Aprilie , plus minus o zi (este liber de la stat in Anglia  vineri si luni in perioada asta pentru ca este Pastele), deci 4 nopti.
Ar putea fi la mare, dar nu neaparat. Nu as dori oras mare si aglomerat, deoarece vrem sa ne relaxam mai mult si sa ne incarcam bateriile in astea 4 - 5 zile. Multumesc anticipat si astept propunerile voastre Posted Image

Primul roman care munceste in Anglia si scrie corect! Bravo! :)

Marbella, zone de pe acolo, Mallorca etc

#4
Friskey

Friskey

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 11,500
  • Înscris: 11.01.2013
Tenerife. Are si mare (de fapt ocean) si munte, si vulcan. Si puteti sa faceti si plaja ca acolo mereu e cald.

Edited by Friskey, 12 February 2020 - 13:06.


#5
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,920
  • Înscris: 25.06.2007

View PostFriskey, on 12 februarie 2020 - 13:04, said:

Tenerife. Are si mare (de fapt ocean) si munte, si vulcan. Si puteti sa faceti si plaja ca acolo mereu e cald.
În aprilie trecut mai mult cam 18-19-20 grade am prins, cald la 24-25 grade doar vreo 3 zile, la final.

Edited by Karhu, 12 February 2020 - 14:43.


#6
dcr

dcr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,020
  • Înscris: 01.05.2004
Valencia

#7
ciine

ciine

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,069
  • Înscris: 04.06.2007
Nu rata Barcelona  , face toti banii si poti  sa cobori catre Valencia

#8
Friskey

Friskey

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 11,500
  • Înscris: 11.01.2013
O alta varianta e Marbella. Si nu rata satele din jur, sunt absolut fabuloase.
Sau insulele baleare. Foarte frumos si liniste acolo acum. Vara e dezastru.

Edited by Friskey, 12 February 2020 - 13:51.


#9
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,660
  • Înscris: 29.12.2016

View PostFriskey, on 12 februarie 2020 - 13:04, said:

Tenerife. Are si mare (de fapt ocean) si munte, si vulcan. Si puteti sa faceti si plaja ca acolo mereu e cald.

Parerea mea e ca Tenerife merita mai mult decat 4 zile. Am fost acum 2 ani si abia mi-au ajuns doua saptamani...

#10
foxtian

foxtian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 606
  • Înscris: 03.10.2019
barcelona  , nu dai gres  sigur  cu destinatia  asta .

#11
giuliani

giuliani

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,153
  • Înscris: 18.05.2007
Faci cum am facut eu anul trecut: cauti pe kiwi.com zboruri in perioada aia si vezi ce optiuni ai:) Exact asa am ales Malaga si eu spun ca merita. Si orasul e frumos dar ai si ce face in zona.
Mie nu prea imi plac plajele mari si late cu mii de sezlonguri, pline cu hoteluri gen Benalmadena, Toremolinos, etc. de aceea am ales Malaga. Ai si ce face pe acolo, nu te plictisesti.

#12
mdt

mdt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,623
  • Înscris: 12.12.2006
Vezi ca Pastele Catolic e perioada turistica de varf in Spania, este Semana Santa (saptamana dinainte de Paste) si e aglomerat/greu de gasit cazare/preturi mari.

#13
diu99

diu99

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 29.05.2019

View Postmdt, on 12 februarie 2020 - 21:09, said:

Vezi ca Pastele Catolic e perioada turistica de varf in Spania, este Semana Santa (saptamana dinainte de Paste) si e aglomerat/greu de gasit cazare/preturi mari.

Alta posibilitate nu prea am, ca e cam greu cu concediul aici in Anglia, iar atunci este liber vineri si luni si vrem sa profitam de zilele alea libere. Am observat si eu ca preturile in perioada aia sunt cam piperate peste tot. Din ce am observat ,Alicante pare a fi putin mai ieftin. Barcelona si Sevilla probabil ca sunt frumoase, dar cum am spus in titlu nu as dori acum un oras mare si aglomerat, Barcelona o voi vizita cu alta ocazie, acum vreau liniste si relaxare , ca locuiesc in Londra si sunt satul de oameni multi, trafic, galagie etc etc.... Malaga cred ca suna bine...e si mai in sud si banuiesc ca va fi putin mai cald decat zonele dinspre nord, gen Barcelona.

#14
dariuscha

dariuscha

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,546
  • Înscris: 14.04.2008
Pt ce vreti voi Malaga suna bine, iar Marbella si mai bine. In perioada aia nu doar preturile la cazari sunt mai mari, ci si la avioane.
Valencia ar fi iar o idee buna!

#15
giuliani

giuliani

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,153
  • Înscris: 18.05.2007

View Postdiu99, on 13 februarie 2020 - 12:12, said:


Alta posibilitate nu prea am, ca e cam greu cu concediul aici in Anglia, iar atunci este liber vineri si luni si vrem sa profitam de zilele alea libere. Am observat si eu ca preturile in perioada aia sunt cam piperate peste tot. Din ce am observat ,Alicante pare a fi putin mai ieftin. Barcelona si Sevilla probabil ca sunt frumoase, dar cum am spus in titlu nu as dori acum un oras mare si aglomerat, Barcelona o voi vizita cu alta ocazie, acum vreau liniste si relaxare , ca locuiesc in Londra si sunt satul de oameni multi, trafic, galagie etc etc.... Malaga cred ca suna bine...e si mai in sud si banuiesc ca va fi putin mai cald decat zonele dinspre nord, gen Barcelona.

Daca-i prea scump, poti schimba tara si gasesti altceva. De ex. sub 100€ de pers sunt zboruri Londra-Bergerac, ai cam 1h pana la Bordeaux, apoi Atlantic, Dunes du Pilat, etc etc  :)

#16
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,456
  • Înscris: 24.02.2017

View PostFriskey, on 12 februarie 2020 - 13:04, said:

Tenerife. Are si mare (de fapt ocean) si munte, si vulcan. Si puteti sa faceti si plaja ca acolo mereu e cald.


Si gasesti numai batrani la tot pasul....

#17
spaily

spaily

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 19.08.2009
Vin si eu cu propunerea tot pt.Malaga mai ales ca voi venind din Anglia aveti aproape teritoriul britanic Gibraltar  care merita vizitat din plin si tot din zona puteti merge o zi in croaziera in Maroc asa cum am facut si noi in aprilie 2018.  Noi am inchiriat o masina pentru a ne deplasa mai usor in Gibraltar, Ronda, Caminito del Rey, Algeciras de unde se pleaca in croaziera din Maroc.

#18
diu99

diu99

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 29.05.2019
Multumesc frumos tuturor pentru recomandari si sfaturi. am achizitionat biletele ieri. am ales Marbella, Hotel de 4 stele cu mic dejun si cina plus avion, 4 nopti, 725 lire de 2 persoane. Pretul destul de mare, dar avand in vedere perioada, ca este exact de Paste, mai ieftin e f greu sa gasesti. Pana la urma conteaza sa fie frumos si sa ne simtim bine :) inca nu am pus si transfer aeroport (aterizam in Malaga)...ne mai gandim , luam in calcul si inchirierea unei masini pentru a ne deplasa in Gibraltar, Ronda etc...pe de alta parte trebuie sa ma interesez si daca sunt pachete gen te iau ei dimineata cu autocar , si te duc in Gibraltar de exemplu, caz in care putem pune transfer si nu mai luam masina.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate