Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Bitdfender Total Security 2020

- - - - -
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#1
jonnie007

jonnie007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 678
  • Înscris: 22.02.2009
Va salut,

Am un Bitdfender Total Security 2020 pentru 3 licente timp de 2 ani. Daca vand o licenta unui strain/necunoscut, o avea ceva?
Ma gandesc ca eu am controlul, avand un fel de cont pe site la Birdefender.  O fi asa cum imi imaginez eu? :)

#2
ChemTeacher

ChemTeacher

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,936
  • Înscris: 26.05.2007
Ai inscris licenta in contul tau Bitdefender Central ? Ai controll absolut la PC-urile in care va instalat.  Licenta a fost in acest caz activata si termenul se scurge de la data inscrierii.

#3
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,568
  • Înscris: 15.06.2004
Pai ca sa o activeze trebuie sa-i dai userul si pass-ul tau.
Deci va avea si el control. Ba poate schimba si parola...

Nu recomand.

P.S. BTS e Security Suite. Se muta unde trebuia deschis.

#4
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,796
  • Înscris: 30.08.2006
Nu are acces la Bitdefender Central. El primeste doar un link de descarcare si atat. Singura problema este ca are posibilitatea sa genereze un nou link de descarcare si sa instaleze antivirusul pe alt dispozitiv dar poti  sa-l scoti din Bitdefender Central.

#5
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,568
  • Înscris: 15.06.2004
Linkul de descarcare iti instaleaza BTS-ul, dar nu-l activeaza.
Activarea se face doar dupa logarea in BTS.

Folosesc Bitdefender - diverse versiuni de 10 ani.
Noul "Central" a fost facut tocmai ca sa previna chestiile astea - vechiul sistem cu cont putea fi evitat.

#6
valirex

valirex

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,746
  • Înscris: 30.07.2006
Va salut, nu am gasit unde sa intreb de Bitdefender in alta parte si am vazut ca aici s-a mai discutat,poate ma puteti ajuta.
Am avut pana azi Bitdefender Free Edition instalat,de ani de zile,rula in bara jos si isi facea treaba,pana a aparut azi mesaj ca a expirat,nu mai recunoaste nici contul si ma pune sa intru in Bitdefender central,in fine,am facut alt cont si acolo si am inceput sa descarc altul,crezand ca gasesc o varianta ca si pana acum,sau un update ceva sa merg mai departe dar orice as instala de acolo spune ca nu intrunesc cerintele minime ale calculatorului,desi le intrunesc,(vezi printscreen)
Intrebarea e mai exista vreo varianta free de bitdefender pentru ce am eu sau pierd timpul de pomana cautand?

Attached Files



#7
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,568
  • Înscris: 15.06.2004
Bug. Da-le un mail celor de la Bitdefender.
Poti sa ceri suport si din Bitdefender Central.

Ceva de genul imi da si mie la BTS cand vreau sa instalez pe un Asus Transformer, dar exista posibilitatea sa continui instalarea.
Ideea e ca trebuie un procesor cu o frecventa peste 1,5 GHz. Cand e in idle procesorul poate scadea si sub - la mine ajunge si la 0,6GHz..

#8
valirex

valirex

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,746
  • Înscris: 30.07.2006
Dar mai exista vreo varianta la ei pe site care sa fie free si sa nu mai expire,ca aia de o aveam pana acum tot asa a fost de la ei de pe site si ani de zile a mers fara probleme?

#9
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,568
  • Înscris: 15.06.2004
Pai in mod normal versiunea free nu expira, dar nu strica sa fie updatata.

#10
tico18

tico18

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,771
  • Înscris: 17.05.2018
Am o intrebare?. De ce mi-as instala Bitdefender Free Edition sau cu bani, daca baza antivirusului din Windows 10 este bazat pe platforma celor de la Bitdefender? In urma cu multi ani Microsoft a vrut sa cumpere si brandul Bitdefender da' nu s-au inteles la bani

Edited by tico18, 30 March 2020 - 11:27.


#11
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,568
  • Înscris: 15.06.2004
In primul rand Defenderul nu e bazat pe BitDefender. Si nici nu au incercat sa-i cumpere.

Undeva departe e bazat pe fostul RAV - concurentul principal al Bitdefender pe piata din Romania acum vreo 15 ani.

E un antivirus foarte bun - trebuie doar o idee configurat.

Eu nu as instala versiunea free sau simpla. Dar folosesc BIS sau BTS -depinde ce oferta gasesc, pe calculatoarele mele - firewall-ul e peste cel al windows-ului. Si oricum Defenderul ramane activ ptr scanare si in conditiile instalarii altui antivirus.

#12
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,796
  • Înscris: 30.08.2006
https://www.bitdefen...-opt/index.html

Succes!

#13
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,796
  • Înscris: 30.08.2006
Si inca un link de testare Bitdefender Total Security pentru 90 de zile primit acum pe facebook.

#14
cristifull

cristifull

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 06.04.2010
Merge perfect, l-am activat si eu acum. Merci.

#15
valirex

valirex

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,746
  • Înscris: 30.07.2006
Multumim,il voi instala si eu

#16
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,568
  • Înscris: 15.06.2004
Exista topic dedicat ptr oferte, sunt deja date linkurile acolo.
https://forum.softpe...-de-securitate/

#17
valirex

valirex

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,746
  • Înscris: 30.07.2006
Din pacate eu nu am reusit sa-l instalez,la fel imi spunea ca nu intrunesc conditiilePosted Image
Am luat legatura cu suportul lor,si dupa cateva intrebari,spune ca trebuie sa am service pack1 si de aceea nu merge,si,imi recomanda sa instalez windows 10 ca in viitor nici ala nu va ma functiona. Am intrebat daca mai pot folosi Bitdefender in situatia asta si a zis ca nu,momentan nu am niciun antivirus,nu stiu ce sa fac,nu as instala nici windows 10,pentru ca nici nu am de unde nici nu vreau sa stric ce am acum,sunt multumit de cazanul meu.

#18
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,568
  • Înscris: 15.06.2004
Pai chiar nu inteleg. Tu ai 7-le chel ?
Ala nu mai are suport de ani de zile, de cand a aparut SP1.
Exista deja si un fel de Sp2. - vezi pe aria de 7 la important.

Si evident ca va dispare suportul. 7 nu mai primeste de prin februarie niciun fel de suport de la Microsoft. E doar chestiune de timp pana ceilalti producatori de soft vor renunta la el.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate