Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Alphaville Arena 4 Brasov

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
Giselle89

Giselle89

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 06.02.2020
Salutare tuturor,

As dori sa stiu parerile voastre in legatura cu noul ansamblu rezidential Alphaville Arena 4 care se construieste langa Stadionul Municipal din Brasov.
Cunoasteti detalii despre acest constructor, este serios? Pretul pe metru patrat depaseste 1100 euro...
De asemenea, vedeti potential de inchiriere pentru apartamentele din aceasta zona?

Multumesc!

#2
Yoda

Yoda

    Eternal padawan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,466
  • Înscris: 04.10.2002
Potenţialul maxim de închiriere este pentru zona Tractorul/Coresi. Dar există un potenţial rezonabil pentru închiriere şi în viitorul Alphaville Arena 4, iar ce este foarte important, valoarea în timp se va consolida.

#3
Giselle89

Giselle89

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 06.02.2020
Buna tuturor!

Am achizitionat un apartament in acest ansamblu. Mai sunt persoane din Brasov care au cumparat aici? As dori sa stiu ce dificultati ati intampinat pana acum.

#4
zumiter

zumiter

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 06.01.2016
Eu chiar nu inteleg asta cu potential maxim de inchiriere este in zona Coresi/Tractorul. Poti argumenta de ce? Eu nu vad ce turist s-ar duce sa inchirieze apartament in Tractoru, mai ales aia care vin sa-si petreaca cateva zile relaxante la munte. Iar cei care sa zicem ca nu sunt bucuresteni si nu vin o data pe luna si stau in Brasov, nu vad de ce ar cheltui mai mult pe chirie pt un apartament nou la cuca macaii cand pot sta intr-unul comunist mai central si mai ieftin. Eu sunt bucurestean si asa as gandi toata faza asta. Am cumparat un ap in Alphaville, nu in ala de la Arena ca nu mi-a placut niciodata sa vad calea ferata din casa, iar daca tot am venit la Brasov am zis sa stau cat de cat aproape de munte.  

Ce este diferit la Arena fata de restu Alphaville e ca design-ul interior a fost facut in parteneriat cu cei de la Cosmopolit (astia au cele faine apartamente/blocuri construite noi din Brasov). Asta cel putin asa se zvonea inainte de inceperea constructiei.

#5
Giselle89

Giselle89

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 06.02.2020
Banuiesc ca Yoda s-a referit la faptul ca toate marile companii din Brasov (Schaeffler, Autoliv, Draexelmaier) sunt situate in apropierea zonei Tractorul si de acolo implicit si potentialul de inchiriere.
Referitor la colaborarea cu Cosmopolit, intradevar design-ul este deosebit (baile arata divin) si conceptul de smart home si incalzirea in pardoseala sunt iarasi puncte forte comparativ cu ceilalti constructori.
Acum cu criza coronavirus pretul apartamentelor va scadea in viitor, m-am impacat cu idea ca am platit cel putin cu 15-20% mai mult. Tot ce imi doresc este ca cei de la Alphaville sa finalizeze toate cele 3 blocuri si sa nu lase totul ca un santier.
Sa auzim numai de bine!

#6
belemistul

belemistul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,485
  • Înscris: 03.06.2020

View PostGiselle89, on 23 aprilie 2020 - 10:28, said:

Tot ce imi doresc este ca cei de la Alphaville sa finalizeze toate cele 3 blocuri si sa nu lase totul ca un santier.
ma indoiesc.
dupa cate inteleg multi noi proprietari se plang de calitate.

#7
lord hades

lord hades

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 491
  • Înscris: 05.12.2006
Adică? Blocul inca nu e finalizat, nu s-a mutat nimeni. Ce anume nu e calitativ? O zona de șantier e greu de catalogat.

#8
JustARandomGuy

JustARandomGuy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 562
  • Înscris: 13.02.2018

View PostGiselle89, on 23 aprilie 2020 - 10:28, said:

Banuiesc ca Yoda s-a referit la faptul ca toate marile companii din Brasov (Schaeffler, Autoliv, Draexelmaier) sunt situate in apropierea zonei Tractorul si de acolo implicit si potentialul de inchiriere.

??? poftim? de unde pana unde "zona Tractorul" e "in apropierea" acele companii mentionate de dv.?! mai degraba acest viitor complex este mai apropiat.

#9
belemistul

belemistul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,485
  • Înscris: 03.06.2020

 Giselle89, on 10 februarie 2020 - 17:58, said:

As dori sa stiu parerile voastre in legatura cu noul ansamblu rezidential Alphaville Arena 4 care se construieste langa Stadionul Municipal din Brasov.

pai vecinatatea este excelenta.
ceva tig.anie, ceva prostituate, ceva depozite, ceva aglomeratie, super.

#10
zumiter

zumiter

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 06.01.2016
E urata zona într-adevăr. La fel cum a zis si colegul mai sus, te simți ca la periferie cu calea ferată în fața si clădirea Anaf in stanga. Posibil ca cei care vor avea priveliștea asta sa plătească ceva mai puțin pe apartament. In rest Alphaville in trecut a avut ceva pb pe parte de calitate, la blocurile anterioare deja se desprinde decorativa de la balcoane. Sa vedem cum va fi la A4.

#11
aa_mishu

aa_mishu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 10.08.2013
Celor interesati de Alphaville: va recomand cu tarie sa faceti o vizita in blocurile construite de ei (eu am fost pe Vasile Alecsandri) si sa vedeti cam cum arata. Calitatea finisajelor este mediocra. Tencuieli care cad de pe pereti (si in apartamente si pe casa scarii, placi de gresie care se sparg pentru ca sub ele este doar partial adeziv, lucrari neterminate nici la ani buni de la darea in folosinta a blocurilor, greseli gen gresie extrem de alunecoasa la intrarea in bloc, mobilier pe casa scarii care se dezmembreaza si cate si mai cate. In general, impresia e de finisaje se mantuiala facute de muncitori total nesupravegheati.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate