Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

GTA Cyberpunk mod

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
VePeNe

VePeNe

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 04.02.2020
Pentru cine nu mai are rabdare pana in septembrie, a aparut un mod Cyberpunk pentru GTA V! Posted Image
Modul se poate descarca aici, necesitand OpenIV.

https://www.gta5-mod...dcyberpunk-ymap
Instructiuni:
1. Drop custom_maps folder into mods/update/x64/dlcpacks
2. Go to mods/update/update.rpf/common/data/dlclist.xml
and paste dlcpacks:/custom_maps/


Au facut si un filmulet  cu Michael si Lester calatorind in viitor, urmariti de o terminatoare!
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/koSXRyK2rz0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by VePeNe, 09 February 2020 - 20:16.


#2
VePeNe

VePeNe

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 04.02.2020
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/SS8aZwCn91w?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#3
james_tont89

james_tont89

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 704
  • Înscris: 25.11.2015
asa si nu este lansat oficial de catre rockstart deci nu multumesc nu instalez rahaturi

#4
VePeNe

VePeNe

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 04.02.2020

View Postjames_tont89, on 09 februarie 2020 - 21:53, said:

asa si nu este lansat oficial de catre rockstart
De aia se numeste MOD, fiindca e facut de un modder independent.  
Daca era lansat oficial de Rockstar, se numea patch sau DLC.

Quote

deci nu multumesc nu instalez rahaturi
Nu cred ca isi permit modderii sa scoata rahaturi avand in vedere ca modurile pot sa-i propulseze in cariera de IT.  
Daca candideaza pentru un post de grafician sau modelator  cu salariu de mii de dolari pe luna  la o companie ce dezvolta jocuri    si trec in CV modul respectiv,  au sanse marite pentru angajare.   Angajatorul  testeaza  modul si daca vede ca e  bine facut, il angajeaza!  

Demonstreaza ca stiu sa lucreze in modelare si grafica , doar nu credeai ca se chinuiesc mii de ore degeaba  livrand gratis modul respectiv.....

Iar jocurile, fiind tot mai proaste si nefinalizate in ziua de azi la lansare, e musai sa instalezi moduri ce-ti pot imbunatati experienta de joc.

Edited by VePeNe, 09 February 2020 - 23:24.


#5
whiteboy

whiteboy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 927
  • Înscris: 18.12.2007
Da` astea-s lucruri stiute domne`. De ce sa faci o facultate sau un curs de grafica si modelare cand poti sa faci un mod pe genunchi si sa te angajezi pe sute de mii de miliarde de dolari la o companie care produce jocuri video. Tu esti omul care vine cu schimbarea, nu restul de cateva zeci/sute/mii de graficieni care stiu exact cu ce se mananca ce fac.
Majoritatea mod-urilor de genul sunt pur si simplu drag and drop a unor asset-uri gasite pe internet peste hartile default ale jocurilor facute.

Nu am instalat si nici nu am de gand sa instalez asa ceva peste jocul original din mai multe motive.
1. Rockstar nu accepta modificarea fisierelor jocului si orice incercare va conduce spre ban permanent.
2. De ce sa am incredere in Oleg din Bișkek ca nu a pus cine ce spywares prin codul modului?
3. Nu are nici o treaba cu ce va fi Cyberpunk.
4. Nu are nici o functionalitate reala. Tot ce poti sa faci este sa te arunci de pe alte cladiri cu parasuta in locul celor default.

#6
VePeNe

VePeNe

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 04.02.2020

View Postwhiteboy, on 10 februarie 2020 - 16:18, said:

Da` astea-s lucruri stiute domne`. De ce sa faci o facultate sau un curs de grafica si modelare cand poti sa faci un mod pe genunchi si sa te angajezi pe sute de mii de miliarde de dolari la o companie care produce jocuri video.
Pai uite ca facultatile si cursurile de grafica si modelare sunt adevarate fabrici de someri cu diploma.  
Modelarea o inveti ACASA exersand.


Quote


Tu esti omul care vine cu schimbarea, nu restul de cateva zeci/sute/mii de graficieni care stiu exact cu ce se mananca ce fac.
Conservatoretardism to much?  Cum esti tu  romanu' ala tipic care le stie pe toate!    

Quote

Majoritatea mod-urilor de genul sunt pur si simplu drag and drop a unor asset-uri gasite pe internet peste hartile default ale jocurilor facute.

Modderii aia muncesc sute sau mii de ore ca sa  inlocuiasca  texturi si modele, sa le testeze, sa le programeze. Nu e deloc usor.
Ia fa tu un mod de nivelul lui Cyberpunk  sa te vad daca esti in stare.

Quote



Nu am instalat si nici nu am de gand sa instalez asa ceva peste jocul original din mai multe motive.
Pierderea ta!
Sunt jocuri ca GTA 5, Witcher 3 si Skyrim care merita jucate cu moduri.  


Quote

1. Rockstar nu accepta modificarea fisierelor jocului si orice incercare va conduce spre ban permanent.
Banul permanent e doar pentru modul GTA ONLINE .
Am doar doua ore jucate in modul ala, o porcarie de care ma pot lipsi.  
Care e oricum un mare cacat ce nu trebuia sa existe, menit doar sa stoarca banii de la fraieri sa cumpere masini, costume, masti si alte manelarii  de microtranzactii, plus jocuri de noroc care nu le sufar.  
Daca vrei, poti evita sa te joci modul online cat ai modul instalat.

Quote

2. De ce sa am incredere in Oleg din Bișkek ca nu a pus cine ce spywares prin codul modului?
Pentru ca il testeaza mii sau sute de mii de jucatori si chiar youtuberi  care n-au patit nimic pana acum.  



Quote

3. Nu are nici o treaba cu ce va fi Cyberpunk.
Nu are, dar trebuie sa apreciezi munca lui facuta.  

Quote

4. Nu are nici o functionalitate reala. Tot ce poti sa faci este sa te arunci de pe alte cladiri cu parasuta in locul celor default.

Daca tu crezi ca pentru astea sunt modurile Posted Image

Edited by VePeNe, 10 February 2020 - 16:51.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate