Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cine suporta cheltuielile de jude...

Apartament Grecia - Kavala

obtinere venituri PFA / PFI in ti...

Recomandare Volvo
 Diferenta suprafata teren

Plafonare preturi energie

Vanzari foto - CIPA 2023

Recomandare perdele sau draperii ...
 Invertor Victron Easysolar-II 48/...

"Militarizarea" Antifraudei

Washington DC in 1940 - secvente ...

Miniatur Wunderland - Monaco
 Familia Simpson

plata impozit profit actiuni trad...

Extras de cont cu semnatura elect...

Ce parere aveti despre ascasa.de ...

Grup pentru a invata programare

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

Alin245

Alin245

New Member

• Grup: Candidate Members
Salut !
Vreau sa incep sa invat alaturi de cineva programare ( C++ ) , sunt de parere ca in 2 sau mai multi putem sa invatam mai multe.

Sunt o persoana care vrea 100% sa invete programare, uneori stau si noaptea pentru a intelege logica din spatele unei probleme , sunt in clasa a 11-a , mate-info , la un liceu bun , dar nu prea avem o profesoara buna la informatica
   Nu stiu multe lucruri ( if , for , while , do while , variabile , subprograme , incerc sa invat si grafuri , inteleg lucruri daca stau sa ma gandesc la ele , si incerc sa-mi dau seama singur uneori si zile , nu stau sa caut pe net daca dau de greu , dar daca vad ca chiar nu fac progrese ma uit peste rezolvare si dupa incerc sa inteleg cum functioneaza , pe scurt eu chiar sunt dispus sa invat.

Sper ca nu am facut ceva gresit facand acest topic , si-mi cer scuze daca am facut ceva gresit , este primul topic pe care-l fac

adrian919

adrian919

Member

• Grup: Members
C++ hmm de ce nu ceva mai usor : php, javascript

Nu stiu multe lucruri ( if , for , while , do while , variabile , subprograme , incerc sa invat si grafuri , inteleg lucruri daca stau sa ma gandesc la ele , si incerc sa-mi dau seama singur uneori si zile , nu stau sa caut pe net daca dau de greu

daca nu stii  astea atunci nu stii programare, fara suparare. Mai bine cauta tutoriale, carti video aplicatii din care sa inveti.

B-M-A

B-M-A

Junior Member

• Grup: Members
Daca doresti sa faci parte dintr-o comunitate activa de programatori, Internetul e plin de asa ceva si nu e nevoie sa creezi un grup ermetic de cateva persoane pentru ca exista site-uri cu zeci de mii de oameni gata sa ajute pe orice incepator
  • Invata engleza. E de incurajat promovarea limbii materne chiar si in domeniul tehnologic dar fara engleza e imposibil sa fii programator
  • Fa-ti cont pe GitHub, GitLab, StackOverflow, Reddit (r/programming). Intra pe grupuri pe Facebook de programare, pe Gitter, Discord, Slack canale IRC
  • Free Code Camp, CodeNewbie
  • Publica-ti codul acolo, discuta-l cu ceilalti, primeste si ofera sugestii, corectari, injuraturi (Posted Image)
  • Fii cu ochii pe Hacker News, vezi pe site-uri de joburi in IT ce tehnologii se cauta. Nu te lipi doar de un limbaj. Un limbaj in sine nu face nimic fara un framework, un SDK, un mediu de dezvoltare
Daca ce doresti e un tutor care sa-ti arate ceva, atunci exista si site-uri precum CodeAcademy dar chiar si canale de Youtube unde poti vedea si urmari tot felul de tutoriale foarte bine explicate in legatura cu orice concept si practica

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate