Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

O intrebare pentru ”Martorii lui Iehova”

* - - - - 2 votes
  • This topic is locked This topic is locked
84 replies to this topic

#73
heart_of_ice

heart_of_ice

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,551
  • Înscris: 12.11.2011

View Postmario_bril, on 15 martie 2020 - 19:53, said:

Un fel de curat-murdar, așa... :whistling:

Așa și... ce-ai vrut să transmiți de fapt?! :habarnam:

#74
mariusr1976

mariusr1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,425
  • Înscris: 26.04.2016

View Postmario_bril, on 15 martie 2020 - 19:53, said:


Un fel de curat-murdar, așa... :whistling:
Fata de preotul care butona la telefon atunci când un om se confesa, cred ca e o diferență uriașă.

Edited by mariusr1976, 15 March 2020 - 20:27.


#75
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View Postmariusr1976, on 15 martie 2020 - 20:26, said:

Fata de preotul care butona la telefon atunci când un om se confesa, cred ca e o diferență uriașă.

Putea sa joace si poker in acel moment, nu preotul este cel care da iertarea de pacate, el doar alege cui sa o dea si cui nu. Iertarea de pacate o da Dumnezeu, care se foloseste de ochii si urechile preotului, ca sa auda si sa vada ce spune si ce face cel ce se marturiseste, indiferent daca preotul care este ochii si urechile lui Dumnezeu este sau nu atent la ce ii spune cel de sub patrafir.

#76
mariusr1976

mariusr1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,425
  • Înscris: 26.04.2016

View PostDorel666, on 15 martie 2020 - 21:02, said:

Putea sa joace si poker in acel moment, nu preotul este cel care da iertarea de pacate, el doar alege cui sa o dea si cui nu. Iertarea de pacate o da Dumnezeu, care se foloseste de ochii si urechile preotului, ca sa auda si sa vada ce spune si ce face cel ce se marturiseste, indiferent daca preotul care este ochii si urechile lui Dumnezeu este sau nu atent la ce ii spune cel de sub patrafir.

Departe de mine judecata ,si imi cer si scuze pentru ce am zis ,dar.......
Mai incetati odata cu prosteala asta pe fata ,oameni buni!
Mi-ar fi rusine sa iau apararea unor asemenea specimene,plus ca ce ai scris tu acilea da pe fata inutilitatea clasei preotesti ortodoxe.
Eu zic sa recitesti ce ai scris.

Edited by mariusr1976, 15 March 2020 - 21:41.


#77
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View Postmariusr1976, on 15 martie 2020 - 21:37, said:

Departe de mine judecata ,si imi cer si scuze pentru ce am zis ,dar.......
Mai incetati odata cu prosteala asta pe fata ,oameni buni!
Mi-ar fi rusine sa iau apararea unor asemenea specimene,plus ca ce ai scris tu acilea da pe fata inutilitatea clasei preotesti ortodoxe.
Eu zic sa recitesti ce ai scris.

Este ca si cum ai zice ca stiloul este inutil, pentru ca nu stiloul scrie, ci omul. Pai, daca nu ar fi stiloul, cu ce ar scrie omul? Deci, daca nu ar fi preotul, cu cine ar ierta Dumnezeu pacatele oamenilor? Cu nimeni!
Eu zic sa-ti folosesti creierul...

#78
mario_bril

mario_bril

    Hermetic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,421
  • Înscris: 13.05.2010

View Postmariusr1976, on 15 martie 2020 - 21:37, said:

Mi-ar fi rusine sa iau apararea unor asemenea specimene,plus ca ce ai scris tu acilea da pe fata inutilitatea clasei preotesti ortodoxe.
Pentru un ateu, orice religie este inutilă. Asta până ajunge în pragul morții, că atunci pentru majoritatea se schimbă lucrurile.

#79
mariusr1976

mariusr1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,425
  • Înscris: 26.04.2016

View PostDorel666, on 15 martie 2020 - 21:50, said:



Este ca si cum ai zice ca stiloul este inutil, pentru ca nu stiloul scrie, ci omul. Pai, daca nu ar fi stiloul, cu ce ar scrie omul? Deci, daca nu ar fi preotul, cu cine ar ierta Dumnezeu pacatele oamenilor? Cu nimeni!
Eu zic sa-ti folosesti creierul...
Eu zic sa recitești din nou ce ai scris.

View Postmario_bril, on 15 martie 2020 - 22:02, said:


Pentru un ateu, orice religie este inutilă. Asta până ajunge Ă®n pragul morții, că atunci pentru majoritatea se schimbă lucrurile.
Mda, ai dreptate. Vreau sa cred ca exista câte puțin din Dumnezeu în toate religiile și cultele de pe acest pământ.

#80
mario_bril

mario_bril

    Hermetic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,421
  • Înscris: 13.05.2010

View Postmariusr1976, on 15 martie 2020 - 22:08, said:

Mda, ai dreptate. Vreau sa cred ca exista câte puțin din Dumnezeu în toate religiile și cultele de pe acest pământ.
Dacă vrei asta, nu te împiedică nimic în a o obține. Doar lenea, eventual.

#81
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View Postmariusr1976, on 15 martie 2020 - 22:08, said:


Eu zic sa recitești din nou ce ai scris.


Reformulez, daca nu ai inteles: preotul este cat se poate de necesar si util, chiar daca citeste romane, in timp ce spovedeste. Nu zic ca nu este pacat sa faca acest lucru, ci zic ca spovedania este primita de Dumnezeu si iertarea de pacate data de preot este deasemenea primita.

#82
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Postmariusr1976, on 15 martie 2020 - 16:05, said:

Stiti ce este cel mai tare la aceste topice impotriva martorilor?
Ei nici nu se complica sa raspunda la toate acuzatiile care li se aduc ,isi vad de treaba lor.
Stii care-i adevaru? Nu raspund penca, precum in orice alta Secta, sunt incorsetati intr-o doctrina facil de combatut de oricare dintre noi, sfintii sectanti nebisericosi dupe Tarla. :)

#83
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Nu mai suntem in evul mediu... Daca in secolul XXl, mai crezi in Dzeu, problema e grava, rau de tot. Ce rost are un asemenea topic? Demonstratica Dzeu exista, Iisus a existat, apoi discutia poate avea sens.

#84
mario_bril

mario_bril

    Hermetic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,421
  • Înscris: 13.05.2010
Pentru cine? Pentru cineva ca dumneata, care habar nu are nici măcar de istorie și pleacă convins de la ideea că Dumnezeu nu există, întrucât el nu L-a văzut încă?

Edited by mario_bril, 22 March 2020 - 16:26.


#85
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View Postrumegus, on 22 martie 2020 - 16:21, said:

Nu mai suntem in evul mediu... Daca in secolul XXl, mai crezi in Dzeu, problema e grava, rau de tot. Ce rost are un asemenea topic? Demonstratica Dzeu exista, Iisus a existat, apoi discutia poate avea sens.

Dar in Covid-19 crezi?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate