Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Tibi Ușeriu a terminat ultramaratonul Yukon Arctic Ultra 2020 pe locul 2

* * * - - 8 votes
  • Please log in to reply
42 replies to this topic

#19
Eekstein

Eekstein

    White Supremacist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,056
  • Înscris: 28.10.2016
O porcarie de ultramaraton.

#20
ndor

ndor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,314
  • Înscris: 21.04.2005
Toata stima pentru Tibi.
Si stima asta este cu atat mai mare avand in vedere trecutul sau de care nu s-a ascuns niciodata .
Prin tot ce a realizat acum a dovedit ca intodeauna exista o a doua sansa la reabilitare .

Nu e nevoie sa fim ipocriti . Societatea il accepta asa cum e .
Sau il accepti pe un un politician care te fura razand la drumul mare ?
Diferenta e enorma.

Edited by ndor, 07 February 2020 - 21:17.


#21
Eekstein

Eekstein

    White Supremacist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,056
  • Înscris: 28.10.2016

View PostCinevadragsiiubit, on 07 februarie 2020 - 20:08, said:

un ADEVĂRAT SPORTIV Posted Image

Pana nu merge in mersu piticului 100 de km sau in maini prin sahara... e o nulitate.

#22
MikeSpike

MikeSpike

    Cinic real

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,654
  • Înscris: 22.01.2015
Eekst.,DOVEDESTE-O IN PERSOANA!  Si strugurii sant ciclame!

#23
DanyHiker

DanyHiker

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,192
  • Înscris: 06.07.2007

View PostEekstein, on 07 februarie 2020 - 21:15, said:



Pana nu merge in mersu piticului 100 de km sau in maini prin sahara... e o nulitate.
Daca sta in p*la si se invarte ca titirezul se pune?
E grea viata de flamer?

Edited by dan1980_25, 07 February 2020 - 21:17.


#24
ndor

ndor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,314
  • Înscris: 21.04.2005

View PostEekstein, on 07 februarie 2020 - 21:10, said:

O porcarie de ultramaraton.

Tu nu ai rezista acolo nici o ora .

Edited by ndor, 07 February 2020 - 21:18.


#25
maccip

maccip

    45 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,065
  • Înscris: 06.01.2007

View PostEekstein, on 07 februarie 2020 - 21:15, said:


Pana nu merge in mersu piticului 100 de km sau in maini prin sahara... e o nulitate.
Apropo de nulitati, tu esti okay? Bea un ceiuc cald, te vad cam agitat, te va linisti.

#26
Eekstein

Eekstein

    White Supremacist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,056
  • Înscris: 28.10.2016
Pe bune... o baba de 76 de ani ce se invarte in genunchi si coate in jurul manastirii Nicula e cel putin la fel de sportiva.

Sunt fel si fel de ambitii ciudate. :naughty:

#27
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,181
  • Înscris: 13.01.2011
Bravo băbăete" :clapping:  :roflag:

#28
persona695

persona695

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,599
  • Înscris: 17.07.2014
ce-mi plac astia care compara indivizii normali cu un sportiv "ca nu poti sa mergi 5 km" bla bla
ala e totusi un sportiv, un fost puscarias, dar un sportiv

View Postndor, on 07 februarie 2020 - 21:15, said:

Nu e nevoie sa fim ipocriti . Societatea il accepta asa cum e .
suntem ipocriti daca spunem ca societatea il accepta
stim cu totii cum sare societatea de cur in sus cand se scrie ceva in favoarea puscariasilor
bine, el este un fost puscarias
cati au vazut reportaje despre viata lui?
pe wikipedia apare doar ca este ultramaratonist
treceti cu vederea prea usor o tentativa de omor, bine, si pe Huidu l-ati reabilitat dupa 3 morti
strict din punctul meu de vedere, un condamnat pentru infractiuni cu violenta ce face dupa ce iese din puscarie este doar pentru a ajunge la nivelul de normalitate, nu o sa fie niciodata pe plus ca valoare umana
polologhia asta e necesara cand vorbim de promovat valori, trebuie sa stim ce e in spatele lor
*pe Andreea Esca nu ati accepta-o sa va prezinte stirile daca ar fi condamnata penal

#29
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
este vorba instinctiv in primul rand. oamenii au repulsie pentru ca nu stiu ce e in mintea unui puscarias. pentru ei , puscariasii au o minte diferita ce ii impinge mereu la comis fapte antisociale. numai un neurolog sau psihiatru ne pot spune clar diferentele intre oameni si daca exista "creier de puscarias" sau mai degraba "creier de criminal". din punct de vedere genetic se zice ca la o populatie de 5 milioane trebuie sa fie si un criminal in serie, chestie stabilita dupa studii genetice si calcule de probabilitati si sanse.

la populatii mai mici sunt altii , mai multi, cu alte afectiuni antisociale insa nu asa grave.

Edited by karax, 07 February 2020 - 22:01.


#30
MikeSpike

MikeSpike

    Cinic real

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,654
  • Înscris: 22.01.2015
Oameni mici cu idei de viata preconcepute.  Maratonistul asta a demonstrat ca a gresit si e diferit fata de multi.. Si a castigat pariul cu viata si istoria! Va ramane in wiki,spre deosebire de mine si multi de pe aici!  Si ca sa fiu echidistant :l-as pupa-n coor pe dragnea daca ar castiga si el maratoanele alea. Chit ca imi sta pe amigdala si bastonasele oculare. Sant multi care daca e zapada de 10cm si ceva ger se umecteaza intrafesier de panica.

#31
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,023
  • Înscris: 09.01.2007

View Postpersona695, on 07 februarie 2020 - 19:45, said:


de psiholog a auzit?

Ce cacat e o diploma de psiholog? Tibi are doctorate in viata reala.

#32
Wotan

Wotan

    Io n-am cerut sa ma nasc argyelean. Amu, am avut noroc...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,621
  • Înscris: 01.10.2002

View Postmyshyk, on 07 februarie 2020 - 19:10, said:

Care vasazica, pe ultimul loc eligibil!Posted Image Bravo lui,
Eu stiu ce inseamna pe munte -15 grade si vant de peste 50 km/h... E la limita suportabilului, daca stai cateva ore. Majoritatea oamenilor contemporani n-ar rezista, s-ar baga intr-o groapa de zapada si ar suna la 112, ca sa fie salvati. Nu vreau sa ma gandesc ce inseamna un vant la -30 de grade, cand trebuie sa lasi nasul expus ca sa poti respira... Respect, Tibi!!!

#33
corina_geo

corina_geo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,093
  • Înscris: 30.09.2008

View Postmaccip, on 07 februarie 2020 - 19:30, said:

Omul asta se lupta cu o multime de demoni.
Si castiga!

#34
KING_99

KING_99

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 435
  • Înscris: 25.05.2007

View PostWotan, on 08 februarie 2020 - 00:40, said:

Eu stiu ce inseamna pe munte -15 grade si vant de peste 50 km/h... E la limita suportabilului, daca stai cateva ore. Majoritatea oamenilor contemporani n-ar rezista, s-ar baga intr-o groapa de zapada si ar suna la 112, ca sa fie salvati. Nu vreau sa ma gandesc ce inseamna un vant la -30 de grade, cand trebuie sa lasi nasul expus ca sa poti respira... Respect, Tibi!!!


Fara sa contest meritul lui Tibi iti spun ca la -30C acolo e cam ca la tine la -10C.. aerul e uscat si mult mai ok... Eu alerg la -20C ok, -25C mai incet dar inca decent.... putin mai la Sud dar nu cu mult...

#35
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017

View PostMikeSpike, on 07 februarie 2020 - 23:20, said:

Oameni mici cu idei de viata preconcepute.  Maratonistul asta a demonstrat ca a gresit si e diferit fata de multi.. Si a castigat pariul cu viata si istoria! Va ramane in wiki,spre deosebire de mine si multi de pe aici!  Si ca sa fiu echidistant :l-as pupa-n coor pe dragnea daca ar castiga si el maratoanele alea. Chit ca imi sta pe amigdala si bastonasele oculare. Sant multi care daca e zapada de 10cm si ceva ger se umecteaza intrafesier de panica.

daca n-am fi fost sensibili nu aveam nevoie de foc. si daca focul nu se inventa...nu se inventau multe

#36
Fjell

Fjell

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 932
  • Înscris: 21.08.2012
Noua ani de puscarie si o gramada de ganduri ! Cei mai multi de pe site nu reusesc sa mearga pana la munca fara masina personala, dar tipul asta a reusit sa mearga pe jos mai mult decat o fac unii intr-o viata ! Culmea ''puscariasului'' ? A purtat in permanenta steagul romanesc in rucsac ! L-as strange in brate !

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate