Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Compatibilitate componente

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
Gfcoamin

Gfcoamin

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 03.02.2020
Salutare am si eu o intrebare tuturor deținătorilor Traxxas si sper sa nu va deranjez. Am un roller nou de la turnigy sct 2wd modelul acela asemănător cu traxxas slash. Intrebarea este ca as vrea sa achiziționez un motor si un esc  vxl 3s si as vrea sa stiu daca este compatibil cu orice telecomanda si servo sau trebuie sa fie si telecomanda si servo-ul numai de la traxxas? Sper sa ma ajutati sunt incepator in domeniu o seara buna!!!

#2
buntzi

buntzi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,327
  • Înscris: 09.09.2006
Ai uitat o componentă majoră în sistemul tău: receptorul. Emițătorul trimite semnal către receptor, care la rândul lui comandă atât ESC-ul cât și servo. Prin urmare, compatibilitatea principală este stație > receptor, apoi receptor > ESC și receptor > servo.
Nu ai zis în mod explicit, dar presupun că ai deja un alt model (presupun că e un Traxxas) și vrei să folosești în continuare același emițător. Așa încât, primul pas ar fi să iei un receptor compatibil (de preferat identic) cu cel pe care deja îl folosești și apoi ESC și servo. Experiența mea e destul de limitată, dar eu am folosit aceeași telecomandă pe două modele, cu ESC și receptoare cumpărate separat.
HiH

Edited by buntzi, 05 February 2020 - 07:56.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate