Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...
 

Neplata chiriei pt un spatiu comercial

- - - - -
  • Please log in to reply
44 replies to this topic

#37
marius2k

marius2k

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 808
  • Înscris: 11.03.2014

View Postneamanole, on 06 februarie 2020 - 11:17, said:

   asta cu vorbeste omeneste e ca si cum ai incerca sa vorbesti omeneste cu hotul care te-a praduit,- hai ma frate fii om si da-mi portofelul inapoi, ce dracu doar oameni suntem

Pai, conform legii, daca ii dai la mecla, iti iei si tu pedeapsa pentru vatamare corporala... nu a zis bine cine a zis ca legile apara hotii!

#38
neamanole

neamanole

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 840
  • Înscris: 12.01.2014
Eu am inteles asa-  daca inregistrezi un contract de inchiriere la Fisc( nu este obligatoriu acest lucru, dar daca o faci)  atunci acest contract devine titlu executoriu,  adica poti evacua chiriasul doar cu ajutorul executorului judecatoresc, nu mai trebuie sa mergi in instanta cu proces , etc. Nu stiu daca asa este, dar eu asta am inteles

#39
DaculScoril0

DaculScoril0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,670
  • Înscris: 03.12.2014

View PostTsunnnami, on 07 februarie 2020 - 04:04, said:


Depinde de contract.
Aici ii dai notice 30 de zile si il scoti cu politia.
ai încercat? Vezi că-s multe jurisdicții acolo.

#40
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,850
  • Înscris: 20.10.2015

View PostDaculScoril0, on 07 februarie 2020 - 20:51, said:

ai încercat? Vezi că-s multe jurisdicții acolo.

N-am nevoie, eu platesc la timp, dar am vazut multe cazuri uite chiar la Judecatoarea Judy

#41
DaculScoril0

DaculScoril0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,670
  • Înscris: 03.12.2014

View PostTsunnnami, on 08 februarie 2020 - 17:21, said:


N-am nevoie, eu platesc la timp, dar am vazut multe cazuri uite chiar la Judecatoarea Judy
întrebarea era dacă ai încercat din postura de ”landlord” să scapi de un chiriaș.
M-ai dat gata cu judecătoarea Judy, aveam altă impresie despre tine. Chiar ai așa mult timp să te uiți la emisiunile tv de dimineață?

#42
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,850
  • Înscris: 20.10.2015

View PostDaculScoril0, on 09 februarie 2020 - 01:18, said:

întrebarea era dacă ai încercat din postura de ”landlord” să scapi de un chiriaș.
M-ai dat gata cu judecătoarea Judy, aveam altă impresie despre tine. Chiar ai așa mult timp să te uiți la emisiunile tv de dimineață?

Emisiunea ei este de la 4 la 5 dupa amiaza
O urmaream cand aveam cablu si inregistram, ma uitam dupa ce mancam de seara cand ajungeam de la serviciu.
Nu, nu am incercat pentru ca nu a fost cazul, am insa 2 colegi la munca si ei au facut-o
30 zile notice si schimbat de yala, lucru prevazut in contract.
La unu a urmat si judecata pentru acoperirea chiriei si curateniei

#43
neamanole

neamanole

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 840
  • Înscris: 12.01.2014
Cum schimbi yala? nu poti pastra o cheie ,nici un chirias nu accepta asta, sau schimba yala dupa ce preia spatiul.

#44
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,850
  • Înscris: 20.10.2015

View Postneamanole, on 09 februarie 2020 - 12:32, said:

Cum schimbi yala? nu poti pastra o cheie ,nici un chirias nu accepta asta, sau schimba yala dupa ce preia spatiul.

Cine-l intreaba?
Daca el o schimba, exista lacatus

#45
neamanole

neamanole

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 840
  • Înscris: 12.01.2014
pacat ca topicul asta a murit, a ramas o problema nerezolvata, eu chiar am o situatie de acest gen, chiriasul persoana juridica nu plateste chiria, nu are activitate in spatiul inchiriat, nu raspunde la telefon, efectiv nu pot lua legatura cu el, am spatiul blocat ,  ce pot face in cazul asta, si mai ales care ar fi metodele ca pe viitor sa nu se mai intimple asta

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate