Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Si rusii fac hip hop de calitate

* * - - - 5 votes
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#1
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
Sau mai bine zis mai ales rusii fac hip hop de calitate. Exemple? Uite aici ce melodii tari:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/fqOJmICUfQA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/y7zgr6r5GxM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/y1XUUPvgBUk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Bq1Xl9yopFM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

by the way ati vazut vreodata prin bucuresti vreo masina modificata Brabus?

#2
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Chiar aseara ascultam in masina la un prieten ucrainean. Posted Image Nu stiu ce zicea ,  dar suna bine Posted Image

Edited by TruculMagic, 03 February 2020 - 16:54.


#3
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
idem si la mine. nu stiu ce zic respectivii da e misto.Posted Image

ce am remarcat e ca au un hip hop mult mai negru, mai real , mai underground decat ce avem in tara noi. la noi fata de ei e parca e asa mai mult show off si cam atat. stilul lor de hip hop cam aduce cu "cam asta e strada" si " realitate" ale astora de la "la familia"

Edited by karax, 03 February 2020 - 16:56.


#4
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Ii ajuta limba.

#5
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,890
  • Înscris: 29.06.2006
mie imi place cand zice kak....e cum ar zice parazitii ca se caca pe orice :)))), oricum beatul e misto

#6
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017

View PostTruculMagic, on 03 februarie 2020 - 17:00, said:

Ii ajuta limba.

da poate si asta. si vocea. timbrul vocal este asa mai degerat , mai potrivit cu hip hop-ul. parca nitel ragusiti.

View Postxcit, on 03 februarie 2020 - 17:02, said:

mie imi place cand zice kak....e cum ar zice parazitii ca se caca pe orice Posted Image))), oricum beatul e misto

se traduce prin "cum". am invatat rusa pana prin clasa a 3-a , chiar de la mama care era profesoara de romana si de rusa.

#7
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,088
  • Înscris: 09.01.2007
Am ascultat MOT, tot rusi.

#8
silverflower

silverflower

    Anti-dogmatic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,828
  • Înscris: 04.05.2008
- Pe VKontakte, VK (un fel de facebook rusesc cu pleier încorporat și mp3-uri descărcabile legal) aveți comunitatea (grupul) Korolevskie ♚! Să auziți acolo muzică de-a lor și să vedeți mașini bengoase și femei, uh, eee....
https://vk.com/korolevskiemuzic

#9
on64

on64

    DEGEABA, RAMAN O LEGENDA!!!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,760
  • Înscris: 17.03.2012
par a fi mai cinici, mie mi se pare interesant cum isi fac fetele poze de tinder/badoo intr-un stil de umor foarte cinic

#10
Fjell

Fjell

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 932
  • Înscris: 21.08.2012
Suna ca un topor, dar tot'' hiphapul rusesc'' nu face cat : [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/NIu5ZVDO3kQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Fjell, 03 February 2020 - 17:59.


#11
Kean

Kean

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 14.09.2016
Prima piesa are tenta balcanica fanariota,la o doua iti vine sa adormi pe ea.A treia hai sa zic ca ar mere ceva si a patra e un fel de balada ruseasca cu cateva ritmuri de rap prin ea.

#12
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
balcanica fanariota? cred ca nu stii ce e ala hip hop

#13
scy

scy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,452
  • Înscris: 18.04.2019
esti frumos ca limba rusa

cam asta e si cu hip hopul rusesc

mi se par penibili albii europeni care incearca sa emuleze subcultura negroida din USA

#14
Rockyy

Rockyy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 490
  • Înscris: 24.01.2010
Ceva muzica ruseasca din ce asculta prietena mea. Am gasit melodia asta acum, era in history, sa nu mai caut pe WhatsApp.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/nidQCt_HEsY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#15
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018

View Postxcit, on 03 februarie 2020 - 17:02, said:

mie imi place cand zice kak....e cum ar zice parazitii ca se caca pe orice Posted Image))), oricum beatul e misto

Mie cand zice "druga". Ma gandesc ca indruga. :)
Nu-mi place muzica aia. Le-ati gasit o calitate rusilor: sunt si ei cocalari ca toata lumea.

#16
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
diferenta e ca in rusia strazile sunt mai salbatice decat in Romania si intr-adevar hip hop-ul lor vorbeste de lucruri reale de la ei. la noi in Romania bug mafia sau ceva nu sunt altceva decat o trupa de show off, de spectacol si cam atat

#17
Piscopescu

Piscopescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,507
  • Înscris: 24.03.2018
Daca mai traia saracu' Gheorghe, pun pariu ca facea cunoscut de mult genul si in Romania, asa cum la vremea respectiva le-a difuzat pe Tatu...

#18
Piscopescu

Piscopescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,507
  • Înscris: 24.03.2018
Si inca o chestie - cu scuze de offtopic - mai tine minte cineva filmele americane post '91 (mult spre sfarsitul deceniului) in care muzica preferata in viata de noapte moscovita, post-URSS era Charleston, Foxtrot si alte balarii gen anii Prohibitiei in America... Posted Image?! Ingrozitor Posted Image

Edited by Piscopescu, 03 February 2020 - 22:05.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate