Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dezmenbrare teren - cedare drum l...

Zilele catalogelor Americane

Poate Rh-ul negativ afecta o viit...

Solutie Backup pentru Server Linux
 Laptop CS 2

AirGPU (cloud gaming)

KAZA Univisa

Reciclare hard disk-uri defecte v...
 Vacanta 7-10 zile auto

Procedura inmatriculare auto din UE

Pot pune faianta noua peste adezi...

Probleme martorii de bord Opel Me...
 Opel Astra K sau Skoda Octavia 3?...

Completare formular Detalii Tehni...

Investitie intro firma

Buget de vis: ce caravana sa aleg...

Si rusii fac hip hop de calitate

* * - - - 5 votes
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

karax

karax

Guru Member

• Grup: Senior Members
Sau mai bine zis mai ales rusii fac hip hop de calitate. Exemple? Uite aici ce melodii tari:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/fqOJmICUfQA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/y7zgr6r5GxM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/y1XUUPvgBUk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Bq1Xl9yopFM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

by the way ati vazut vreodata prin bucuresti vreo masina modificata Brabus?

TruculMagic

TruculMagic

Egalitatea nu există decât în matematică

Chiar aseara ascultam in masina la un prieten ucrainean. Posted Image Nu stiu ce zicea ,  dar suna bine Posted Image

Edited by TruculMagic, 03 February 2020 - 16:54.

karax

karax

Guru Member

idem si la mine. nu stiu ce zic respectivii da e misto.Posted Image

ce am remarcat e ca au un hip hop mult mai negru, mai real , mai underground decat ce avem in tara noi. la noi fata de ei e parca e asa mai mult show off si cam atat. stilul lor de hip hop cam aduce cu "cam asta e strada" si " realitate" ale astora de la "la familia"

Edited by karax, 03 February 2020 - 16:56.

TruculMagic

TruculMagic

Egalitatea nu există decât în matematică

Ii ajuta limba.

xcit

xcit

afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

mie imi place cand zice kak....e cum ar zice parazitii ca se caca pe orice :)))), oricum beatul e misto

karax

karax

Guru Member

View PostTruculMagic, on 03 februarie 2020 - 17:00, said:

Ii ajuta limba.

da poate si asta. si vocea. timbrul vocal este asa mai degerat , mai potrivit cu hip hop-ul. parca nitel ragusiti.

View Postxcit, on 03 februarie 2020 - 17:02, said:

mie imi place cand zice kak....e cum ar zice parazitii ca se caca pe orice Posted Image))), oricum beatul e misto

se traduce prin "cum". am invatat rusa pana prin clasa a 3-a , chiar de la mama care era profesoara de romana si de rusa.

overseas

overseas

Guru Member

Am ascultat MOT, tot rusi.

silverflower

silverflower

Anti-dogmatic

- Pe VKontakte, VK (un fel de facebook rusesc cu pleier încorporat și mp3-uri descărcabile legal) aveți comunitatea (grupul) Korolevskie ♚! Să auziți acolo muzică de-a lor și să vedeți mașini bengoase și femei, uh, eee....
https://vk.com/korolevskiemuzic

on64

on64

DEGEABA, RAMAN O LEGENDA!!!

par a fi mai cinici, mie mi se pare interesant cum isi fac fetele poze de tinder/badoo intr-un stil de umor foarte cinic

Fjell

Fjell

Member

• Grup: Members
Suna ca un topor, dar tot'' hiphapul rusesc'' nu face cat : [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/NIu5ZVDO3kQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Fjell, 03 February 2020 - 17:59.

Kean

Kean

Senior Member

Prima piesa are tenta balcanica fanariota,la o doua iti vine sa adormi pe ea.A treia hai sa zic ca ar mere ceva si a patra e un fel de balada ruseasca cu cateva ritmuri de rap prin ea.

karax

karax

Guru Member

balcanica fanariota? cred ca nu stii ce e ala hip hop

scy

scy

Active Member

esti frumos ca limba rusa

cam asta e si cu hip hopul rusesc

mi se par penibili albii europeni care incearca sa emuleze subcultura negroida din USA

Rockyy

Rockyy

Member

Ceva muzica ruseasca din ce asculta prietena mea. Am gasit melodia asta acum, era in history, sa nu mai caut pe WhatsApp.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/nidQCt_HEsY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Paz

Paz

Kitzbühel

View Postxcit, on 03 februarie 2020 - 17:02, said:

mie imi place cand zice kak....e cum ar zice parazitii ca se caca pe orice Posted Image))), oricum beatul e misto

Mie cand zice "druga". Ma gandesc ca indruga. :)
Nu-mi place muzica aia. Le-ati gasit o calitate rusilor: sunt si ei cocalari ca toata lumea.

karax

karax

Guru Member

diferenta e ca in rusia strazile sunt mai salbatice decat in Romania si intr-adevar hip hop-ul lor vorbeste de lucruri reale de la ei. la noi in Romania bug mafia sau ceva nu sunt altceva decat o trupa de show off, de spectacol si cam atat

Piscopescu

Piscopescu

Senior Member

Daca mai traia saracu' Gheorghe, pun pariu ca facea cunoscut de mult genul si in Romania, asa cum la vremea respectiva le-a difuzat pe Tatu...

Piscopescu

Piscopescu

Senior Member

Si inca o chestie - cu scuze de offtopic - mai tine minte cineva filmele americane post '91 (mult spre sfarsitul deceniului) in care muzica preferata in viata de noapte moscovita, post-URSS era Charleston, Foxtrot si alte balarii gen anii Prohibitiei in America... Posted Image?! Ingrozitor Posted Image

Edited by Piscopescu, 03 February 2020 - 22:05.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate