Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea
 Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?
 Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Withings scan watch

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

diva_hipsterova

diva_hipsterova

Active Member

• Grup: Members
Are cineva smartwatch de la withings? Ceva păreri? M-ar interesa un Scanwatch de la ei. Se lansează în Q2.

asiodf

asiodf

Senior Member

• Grup: Senior Members
Ai apnee ? :)

Xavier_em

Xavier_em

Member

Am eu. Ce informatii te intereseaza mai exact ?

asiodf

asiodf

Senior Member

• Grup: Senior Members
De exemplu daca are utilitate ceasul in cazul apneei.

Xavier_em

Xavier_em

Member

@asiodf:
Deci, in primul rand ca eu nu am apnee ca sa pot spune ca ceasul functioneaza bine sau nu.
Intr-adevar, el are o functie care permite activarea permanenta pe timpul noptii a senzorului pulsoximetrului. Dimineata iti spune pe langa durata somnului, daca ai avut probleme cu respiratia, intr-o categorie numita "Breathing disturbances", insa nu zice un numar exact de probleme, sau o valoare exact, de obicei mie imi arata "Few", care se incadreaza la normal, fara probleme cu respiratia.
Ce e mai nasol, e ca daca activezi functia asta, permanenta senzorului pe timpul noptii descarca multa mai rapid bateria, gen intr-o saptamana trebuie iar incarcat ceasul. Altfel, cel putin la inceput chiar tine o luna bateria, chiar mai mult.

Edited by Xavier_em, 15 December 2020 - 09:04.

Xavier_em

Xavier_em

Member

Salut. Astazi am primit un update la scanwatch prin care se vad exact valorile si graficul respiratiei din timpul noptii. Zic ei ca au facut un uograde si la oximetrie si arata separat SPO2 de breathing problems.
Sunt foarte incantat ca au imbunatatit partea asta, care ma intereseaza foarte mult.

Attached Files

estadrian

estadrian

Member

Salut. Am cumpărat și eu azi ceasul. Dar am observat ca da erori mari la citirea pulsului. De doua ori m-am trezit ca a citit puls de 177, eu stand pe scaun în acel moment. Oare durează pana se calibreaza senzorii? Ca dacă e defect, îl returnez

Xavier_em

Xavier_em

Member

@estadrian: Nu am patit sa am masuratori asa mari niciodata. Mai asteapta putin, poate isi revine. Ai grija sa fie incarcat(desi nu are mare relevanta), si sa fie apropiat de piele, dar nu neaparat apasat.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate