Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...
 La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)
 sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android

Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...
 Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri

Sfat / recomandare construire aco...

Cablu analog vs digital
 

Stornare integrala, client atehnic.

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#19
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

View Postdonmarcoluciano, on 30 ianuarie 2020 - 21:56, said:

Doresc sa precizez din nou ca este o afacere de familie. Ies din discutie juristii, managerii si alte tipuri de personal.
Legat de devize, procese verbale la terminarea lucrarii etc. efectiv nu am cum deoarece as pierde jumatate de zi completand numai hartii. Efectiv ziua de lucru incepe de la 8.00 dimineata si o termin uneori si pe la 22.00. Cateodata am comenzi ce dureaza si doua luni de zile..iar alte comenzi 20 minute (iar pt o comanda de 20 minute pierd 30-40 minute cu hartiile de la A la Z)
Primesc zilnic cam 3-4 cereri de oferta si credeti-ma ca daca m-as apuca de hartii, as pierde potentiali clienti si de aceea trebuie sa ma misc rapid.
Acum ma gandesc serios la realizarea unui contract.

Sa inteleg ca lucrezi la negru ?

#20
donmarcoluciano

donmarcoluciano

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 141
  • Înscris: 15.10.2008

View PostIon_de_la_Raion, on 31 ianuarie 2020 - 10:25, said:

Sa inteleg ca lucrezi la negru ?

Nu. Emit facturi / chitante si sunt la zi cu taxele. Era vorba de alte hartii...

#21
rex

rex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,619
  • Înscris: 16.06.2004

View Postdanvlas, on 31 ianuarie 2020 - 10:16, said:

In baza acestei mentiuni, i-as spune (pe mail) ca-i returnez suma daca-mi returneaza stanta. In caz ca doreste sa foloseasca stanta, se presupune ca aceasta functioneaza conform solicitarii, deci stornarea nu se justifica.
Daca-mi returneaza stanta, ii dau banii inapoi, dar il pun pe lista neagra si nu mai iau nici o comanda de la acel client pe motiv de capacitate de productie incarcata complet pe urmatorul an.
asta cred ca e cea mai buna varianta ca sa termini cu clientul si nici el sa nu poata sa foloseasca matrita/produsul facut de tine gratis.
iar in viitor cand va veni inapoi plangand sa ii faceti voi matrita/produsul evita-l ca e un client ce iti va da numai batai de cap.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate