Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Transfer fisiere de pe iphone pe PC.

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010
Trebuie sa fii conectat la Wi-Fi si sa tii telefonul in priza si cu ecranul inchis pentru asta. O porcarie.

#20
costinuti

costinuti

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,433
  • Înscris: 19.09.2007
Boy, tu esti unicat fara wi-fi; chiar nu te intelege nimeni de pe aici de ce te incapatanezi sa nu iti pui acasa internet fix, mereu auzim aceasi “placa wi-fi/back-up”..... (da, da, stiu zici ca esti mereu pe drumuri).

Tine ti-a zis ca trebuie sa il tii in priza pt asta?
Ecranul oricum nu ai cum sa stai cu el deschis 100%, mai si dormi nu?

#21
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,665
  • Înscris: 15.12.2009
Eh .. asa e el, mai special ... ca o fi greu sa cumperi asa ceva : Netgear Nighthawk M1 4G - https://www.netgear....ers/MR1100.aspx

Edited by ro_explorer, 30 August 2020 - 17:59.


#22
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010
De ce sa imi bag internet fix, doar pentru ca nu vrea Apple sa fac backup prin date mobile?? Nu vad rostul sa platesc pentru ceva ce nu folosesc. La ce mai am cartela cu zeci de GB in telefon, pentru ce platesc la operatorul meu? Sa dau bani pe Wi-Fi ca sa ce? Ce ma doare daca telefonul sta mereu pe date mobile? Nu de-aia am 4G si zeci de GB trafic?

 costinuti, on 30 august 2020 - 17:56, said:

Tine ti-a zis ca trebuie sa il tii in priza pt asta?
Ecranul oricum nu ai cum sa stai cu el deschis 100%, mai si dormi nu?
Si cum ti se copiaza tie pozele in iCloud fara a tine telefonul in priza?

 ro_explorer, on 30 august 2020 - 17:58, said:

Eh .. asa e el, mai special ... ca o fi greu sa cumperi asa ceva : Netgear Nighthawk M1 4G - https://www.netgear....ers/MR1100.aspx

Adica dau banii si pe aparat si mai incarc inca o cartela de date? Pentru ce? Am suficient trafic pe SIM-ul meu, de ce as mai plati inca o data pretul? 🤦

Edited by boy4ever, 30 August 2020 - 21:35.


#23
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,665
  • Înscris: 15.12.2009

 boy4ever, on 30 august 2020 - 21:32, said:

Si cum ti se copiaza tie pozele in iCloud fara a tine telefonul in priza?
Prin wifi .. fara priza.

 boy4ever, on 30 august 2020 - 21:32, said:

Adica dau banii si pe aparat si mai incarc inca o cartela de date? Pentru ce? Am suficient trafic pe SIM-ul meu, de ce as mai plati inca o data pretul? ��
Nu, nu mai incarci INCA o cartela .. ci iei un abonament de date cu 2 cartele. Toti providerii au asta.
Acum, daca tu te zgarcesti si la un echipament de comunicatii de care este evident ca ai nevoie, nu am ce sa iti fac.

Ceri o cartela aditionala la operator, pe acelasi abonament de date si gata ... ai net acasa, cu aceleasi costuri. Dar , da, trebuie sa scoti bani pentru un echipament suplimentar. Ce am pus eu in link e top of the top. best of the best ... cel mai probabil ca nu ai nevoie de asa ceva .. sunt si chestii mai ieftine, mai simple .. la o fractiune din pretul ala (pe la 80-100 euro).

Edited by ro_explorer, 30 August 2020 - 21:57.


#24
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010
Si sincronizarea cu iCloud iti merge automat sau manual?

Nu am abonament. Nu stau mereu in aceeasi tara, nu o sa imi fac abonamente peste tot. Repet, nu am nevoie, nu e chestia de a ma zgarci. Am nevoie de iCloud, il platesc de aproape 4 ani. Tot de atata timp plateac si pentru Apple Music. Nu e chestia de bani, este o chestie de principiu pentru mine. Cum nici la Banca Transilvania nu dau 5 lei (sau cat o fi) pentru a folosi aplicatia lor, atata timp cat la toate bancile din UK nu platesc NIMIC.

#25
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,665
  • Înscris: 15.12.2009
Totul e automat. Daca fac acum o poza, in 20-30 secunde este si in cloud.

Stii ca in UE nu se mai plateste roamingul de date, da? Iti faci un abonament baban cu date multe si gata .. il folosesti peste tot in Europa.
Sau, iti cumperi cartela de date europeana .. sunt servicii care ofera asta. Functioneaza in multe tari.

#26
underb

underb

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,491
  • Înscris: 08.03.2015
Cate luni e considerat fair use?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate