Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

[recomandare] - imprimanta/multifunctional ptr acasa

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#19
Savi0r26

Savi0r26

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 11.09.2012
Imprimantele/multifunctionalele laser pot sa listeze pe hartie  FOTO , la fel de bine cum listeaza si o imprimanta ink fara sa ii afecteze fuser-ul, sau alte componente Posted Image Posted Image .
Imprimantele / multifunctionalele laser, au setari la fuser, care il fac sa se incalzeasca la o anumita temperatura pentru a fixa bine textul/ imaginea pe foaie, astfel incat sa nu creeze nici un fel de problema , sau sa  afecteze fuser-ul cu ceva Posted Image Posted Image

#20
tflorin40

tflorin40

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,436
  • Înscris: 22.10.2007
De unde detineti aceste pretioase informatii?
Si daca tot dati dovada de cunostinte pretioase de  ce ar fi nevoie de a utiliza hartie foto intr-un echipament  de printare prin procedeu electrostatic, adica laser la ora actuala.
Si apropo, ce intelegeti prin hartia aia foto?

#21
fiordm

fiordm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 242
  • Înscris: 24.02.2007
Gasesti aici detalii despre hartia fotografica pentru imprimante .

#22
Moldoveanul

Moldoveanul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,082
  • Înscris: 01.02.2005
Si eu caut un multifunctional laser color pentru acasa. Imprimanta mea Epson D92 cred ca incepe sa ma lase (capul de printare)...foarte economica ca si refil cu cartuse compatibile. Listez aproape zilnic...texte...grafice...cateodata si poze. Doresc ceva fiabil, fara chip la toner sa pot incarca singur. Bineinteles...cat mai avantajos ca si cost de utilizare.  Multumesc.

Edited by Moldoveanul, 02 April 2020 - 23:16.


#23
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,784
  • Înscris: 30.08.2006
Laserele color sunt voluminoase si cu preturi foarte ridicate la consumabile.Nu exista sa printezi ieftin pe o imprimanta laser color.
Ramai in continuare pe gama Epson ,versiunea ecotank.
https://www.epson.ro/for-home/ecotank

#24
Moldoveanul

Moldoveanul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,082
  • Înscris: 01.02.2005
Pana sa iau un Ecotank de la Epson (trebuie ceva banuti)...m-am pricopsit cu 2 bucati tot de la Epson, modelul SX230. Am un pic de mesterit la ele dar sper sa le aduc in stare normala de functionare.

#25
nei-k

nei-k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,528
  • Înscris: 21.12.2006
Au specificatii bune, văd că sunt ieftine consumabilele compatibile. Sper să le pui rapid in funcțiune

#26
l_stoian79

l_stoian79

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,779
  • Înscris: 29.08.2006
Am luat Brother T710 , multifunctional, inkjet, color, autodocument feeder, wifi, etc...
i-as da nota 9 din 10 momentan

Pros:
compacta, rapida, calitate a printurilor si a scanarii buna (ptr nivel de acasa), am tiparit de m-am plictisit inca nu se vede sa fi scazut cerneala in rezervoare, am un rezervor negru de rezerva venit cu imprimanta, 3 ani garantie ... e OK ptr pretul cu care am luat-o...cred

Cons:
programul(ele) de utilizare este incredibil de imbarligat, adica ai un program ptr scanare, ai alt program ptr setari de printare, mai ai alt program ptr nu mai stiu ce naiba de functie... in fine...  mi-am facut 2 shortcuturi pe desktop catre aplicatiile utile mie, si in rest am sters/ascuns ce nu ma intereseaza...as fi vrut sa fie o aplicatia care sa includa toate functionalitatile...
Mi-ar fi placut sa aibe optiunea "Autorotate" cand alegi Portrait sau Landscape
Putin zgomotoasa (cand trage hartia din tava), dar fiind acasa, nu listez sute de pagini zilnic, asa ca e ok.

Alte:
instalare usoara pe PC prin reteaua WiFi, merge totul ok. Nu am testat tiparire direct de pe mobil, nu am avut nevoie.


Consumul de cerneala nu il observ, cum ziceam ami sus...am tiparit vreo 1000-1200 de pagini pana acu. Cu un soft mai ergonomic gandit ar putea fi un produs super, asa e doar un produs OK.

#27
wather

wather

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,381
  • Înscris: 09.05.2018
As dori si eu cateva exemple de multifunctionale ( printare/scanare/copiere ) care sa fie dotate cu :
- conexiune ethernet
- conexiune wireless pt tiparirea de pe telefon/tableta
- posibilitatea de a printa automat fata-verso
- adf
- posibilitatea de a folosi cartuse refill
Exclus HP-urile , fiindca pana acum numai aceasta firma am avut , dar sunt scumpe la cartuse si nici cu refilurile nu prea se impaca
Va fi folosita acasa , deci nu modele care tiparesc sute de pagini lunar
Cred ca 100 de pagini lunar e mult si de acea , prefer modele mai ''economice'' d.a.p.d.v

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate