Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Femeia apocalipsei

* - - - - 1 votes
  • This topic is locked This topic is locked
1822 replies to this topic

#91
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View PostSilika, on 30 ianuarie 2020 - 10:07, said:



Da, frate Dude, citesc si ascult... uneori poate imi mai dau si cu parerea vizavi de coarne si broaste, dar ce conteaza in final este ca tot ce spun sa nu contrazica o alta doctrina biblica fundamentala. Doctrina bazata nu pe vro' profetie sau interpretare profetica ci pe un cuvant clar, direct, de nestramutat.

Pot sa am pareri si incredintari de tip cornu = SUA sau mai stiu io ce, dar in niste limite.

Pentru ca in situatia asta profetia iti face mai mult rau decat bine.

Frate Dude :)

Aici este un mare bai de-al tau, ti-ai ridicat interpretarea personala mai sus decat doctrina biblica. :)
Baiu tau e ca ti-ai ridicat doctrina SECTEI -nu a Bibliei- de-asupra REVEATIEI/DESCOPERIRII/UPDATEILUIdivin. :)

Cand Descoperirea iti spune clar ca toti dregatorii pamantuluiimpreua cu imparatii ce le comanda, sunt sugi ale farei, tu continui sa o tot tiilanga ca de fapt ei sunt insi de Dumnezeu sa-I faca voia. Dupa legea fisrei, nu alu Dumnezeu insa..:hypocrite:

View PostSilika, on 30 ianuarie 2020 - 10:07, said:

Pot sa am pareri si incredintari de tip cornu = SUA sau mai stiu io ce, dar in niste limite.
Singura limitare e Scriptura.
Ea iti da indiciile irefutabile cine e, cum sa nu te inchini lui, dar cum sa NU te rascoli impotriva lui.

SILIKA. :)

#92
Silika

Silika

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,869
  • Înscris: 14.08.2006

View PostDude_2nd, on 30 ianuarie 2020 - 10:11, said:

Baiu tau e ca ti-ai ridicat doctrina SECTEI -nu a Bibliei- de-asupra REVEATIEI/DESCOPERIRII/UPDATEILUIdivin. Posted Image

Cand Descoperirea iti spune clar ca toti dregatorii pamantuluiimpreua cu imparatii ce le comanda, sunt sugi ale farei, tu continui sa o tot tiilanga ca de fapt ei sunt insi de Dumnezeu sa-I faca voia. Dupa legea fisrei, nu alu Dumnezeu insa..Posted Image

Atata timp cat Scriptura (in mai multe locuri) spune cu exactitate ce sunt dregatorii, cum au ajuns acolo si ce chemare au, nu mai poti uzita de nici o interpretare pentru a rasturna doctrina.

Si da, asta e doctrina sectei pentru ca asta e doctrina bibliei.

Mai departe, ca la un moment dat in istorie dregatorii se supun altcuiva (de genul unui imparat foarte puternic), sau va aparea o imparatie care le va subjuga pe celelalte, in acest fel fortand "slujirea" tuturor imparatilor, asta e altceva. S-a mai intamplat in istorie treaba asta.

#93
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011
De la Hristos incoace, institutiile lumesti ale imparatilor, dregatorilor si bisericilor organizate la curtea lu Herod, au fost dusmanu pradator natural al crestinilor. Dupe cum a avertizat Domnu:

'Dar inainte de toate acestea, vor pune mainile pe voi si va vor prigoni: va vor da pe mana sinagogilor, va vor arunca in temnite, va vor tari inaintea imparatilor si inaintea dregatorilor, din pricina Numelui Meu. (Luc.21:12)'

Si pe vremea aia dregatorii din intreaga lume nu lucrau inca dupe legea unica inchinata fiarei. :)


Gata, e ultima data cand iti mai raspunz provocarilor cu dregatorii pe acest subiect care e ci totu altu. AI UITAT?  SILIKA?. :)  ai ceva de spus pe subiect? Cine e femeia? Cine e samantza femeii. Aka copilu de parte barbateasca?  

SILIKA?  :)

Edited by Dude_2nd, 30 January 2020 - 10:33.


#94
heart_of_ice

heart_of_ice

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,551
  • Înscris: 12.11.2011

View PostSilika, on 30 ianuarie 2020 - 00:53, said:

Sincer nu, mai ales cand vorbeste despre El la viitor. :)

Și de ce n-ar fi doi?! Sau unul care îl prefigurează pe celălalt, adică Isus salvatorul să-l prefigureze pe Mesia care va să vie, da, ai auzit (citit) bine! :)

Edited by heart_of_ice, 30 January 2020 - 10:42.


#95
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View PostSilika, on 30 ianuarie 2020 - 10:24, said:



Atata timp cat Scriptura (in mai multe locuri) spune cu exactitate ce sunt dregatorii, cum au ajuns acolo si ce chemare au, nu mai poti uzita de nici o interpretare pentru a rasturna doctrina

Luca 4:5-7:

'Diavolul L-a suit pe un munte inalt, I-a aratat intr-o clipa toate imparatiile pamantului

6. si I-a zis: "Tie Iti voi da toata stapanirea si slava acestor imparatii; caci MIE IMI ESTE DATA si O DAU ORICUI VOIESC

7. Daca, dar, Te vei inchina inaintea mea, toata va fi a Ta."'

#96
Silika

Silika

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,869
  • Înscris: 14.08.2006

View PostDude_2nd, on 30 ianuarie 2020 - 10:32, said:

De la Hristos incoace, institutiile lumesti ale imparatilor, dregatorilor si bisericilor organizate la curtea lu Herod, au fost dusmanu pradator natural al crestinilor.

Si inainte de Hristos a fost identic, frate Dude. IDENTIC.

49. De aceea Intelepciunea lui Dumnezeu a zis: "Le voi trimite proroci si apostoli; pe unii din ei ii vor ucide, iar pe altii ii vor prigoni,

50. ca sa se ceara de la acest neam sangele tuturor prorocilor, care a fost varsat de la intemeierea lumii:

51. de la sangele lui Abel pana la sangele lui Zaharia, ucis intre altar si Templu; da, va spun, se va cere de la neamul acesta!


Si ai inca din Geneza conflictul dintre cele 2 parti (oameni duhovnicesti prigoniti de oameni pamantesti), si o vezi in Cain - Abel, Iacov - Esau etc.

Dar asta nu a impiedicat niciodata descoperirea faptului ca dregatorii sunt slujitorii lui Dumnezeu, chemati de El sa faca dreptate. Si in VT si in NT.

Cele 2 chestiuni nu sunt in contradictie.

View PostDude_2nd, on 30 ianuarie 2020 - 10:32, said:

Posted Image  ai ceva de spus pe subiect? Cine e femeia? Cine e samantza femeii. Aka copilu de parte barbateasca?  

SILIKA?  Posted Image

Stai sa-mi scot zarurile de la naftalina... Posted Image

View PostDude_2nd, on 30 ianuarie 2020 - 10:43, said:

6. si I-a zis: "Tie Iti voi da toata stapanirea si slava acestor imparatii; caci MIE IMI ESTE DATA si O DAU ORICUI VOIESC

Cine zice?

Cine?

.... Satana ai zis? Inca o victima a cazut la datorie. Posted Image

4. El este slujitorul lui Dumnezeu pentru binele tau....El este in slujba lui Dumnezeu - Semnat: Pavel


View Postheart_of_ice, on 30 ianuarie 2020 - 10:41, said:

Și de ce n-ar fi doi?! Sau unul care îl prefigurează pe celălalt, adică Isus salvatorul să-l prefigureze pe Mesia care va să vie, da, ai auzit (citit) bine! Posted Image

Ce sa faci cu doi?

Nu-ti ajunge unul si bun?

Fiul lui Dumnezeu, Fiul omului (ambele indicand si natura Dumnezeiasca si natura umana), Mesia, Mielul lui Dumnezeu...

#97
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View PostSilika, on 30 ianuarie 2020 - 10:49, said:



Si inainte de Hristos a fost identic, frate Dude. IDENTIC.

49. De aceea Intelepciunea lui Dumnezeu a zis: "Le voi trimite proroci si apostoli; pe unii din ei ii vor ucide, iar pe altii ii vor prigoni,

50. ca sa se ceara de la acest neam sangele tuturor prorocilor, care a fost varsat de la intemeierea lumii:

51. de la sangele lui Abel pana la sangele lui Zaharia, ucis intre altar si Templu; da, va spun, se va cere de la neamul acesta!


Si ai inca din Geneza conflictul dintre cele 2 parti (oameni duhovnicesti prigoniti de oameni pamantesti), si o vezi in Cain - Abel, Iacov - Esau etc.

Dar asta nu a impiedicat niciodata descoperirea faptului ca dregatorii sunt slujitorii lui Dumnezeu, chemati de El sa faca dreptate. Si in VT si in NT.

Cele 2 chestiuni nu sunt in contradictie.



Stai sa-mi scot zarurile de la naftalina... Posted Image
In vremurile cand Israel era poporu sfant,dregatoru lucra dupa legea lu YHWH. Abia acolo era valabila treaba ce o aplici tu astazi cand dregatoru lucra dupa legislatiunea fiatei, NU a lu YHWH. :nonobad:


Baga si macar ci polonicu, nu doar cu zarurile.:D

View PostSilika, on 30 ianuarie 2020 - 10:52, said:

Cine zice?

Cine?

.... Satana ai zis? Inca o victima a cazut la datorie. Posted Image

4. El este slujitorul lui Dumnezeu pentru binele tau....El este in slujba lui Dumnezeu - Semnat: Pavel




'stapanitoru acestei lumi...'  semnat Isus Hristos.


'i s-a dat stapanire peste orice natiune, orice popor...' cu dregatorii lor cu tot, si mai ales PRIN ei.  :)  Semnat Ioan Apocalipticu ca UPDATE pt scrierile lu Pavel. :D

Edited by Dude_2nd, 30 January 2020 - 11:02.


#98
Silika

Silika

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,869
  • Înscris: 14.08.2006

View PostDude_2nd, on 30 ianuarie 2020 - 10:52, said:

In vremurile cand Israel era poporu sfant,dregatoru lucra dupa legea lu YHWH. Abia acolo era valabila treaba ce o aplici tu astazi cand dregatoru lucra dupa legislatiunea fiatei, NU a lu YHWH. Posted Image

Ce treaba avea Israel cu Abel, frate Dude? Chiar nu vrei sa intelegi deloc ce vrea sa spuna Hristos?

Care e legatura?

7. Pe voi lumea nu va poate uri; pe Mine Ma uraste, pentru ca marturisesc despre ea ca lucrarile ei sunt rele.


Deci ai conflictul nu doar in tagma dregatorilor, ci direct intre cele 2 parti: oamenii ceresti si oamenii pamantesti.

Lasa-ma cu "pe vremea lui Israel..."

Poti sa te uiti sa vezi ca in orice vreme a fost la fel, intr-o masura mai mare sau mica.

Deci nu mai inventa probleme false. Accepta ce scrie.

#99
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View PostSilika, on 30 ianuarie 2020 - 11:01, said:



Ce treaba avea Israel cu Abel, frate Dude? Chiar nu vrei sa intelegi deloc ce vrea sa spuna Hristos?

Care e legatura?

7. Pe voi lumea nu va poate uri; pe Mine Ma uraste, pentru ca marturisesc despre ea ca lucrarile ei sunt rele.


Deci ai conflictul nu doar in tagma dregatorilor, ci direct intre cele 2 parti: oamenii ceresti si oamenii pamantesti.

Lasa-ma cu "pe vremea lui Israel..."

Poti sa te uiti sa vezi ca in orice vreme a fost la fel, intr-o masura mai mare sau mica.

Deci nu mai inventa probleme false. Accepta ce scrie.

In orice stapanire lumeasca, dregatorii au pedepsit credinciosii dupe legislatiunea aferenta oranduirii. Cum ai vazut cu ochii tai in epoca trecuta, si cum vezi in actuala oranduire. :)
Hristos a pus ca baza a prigonirii Bisericii autentice triada:  secta/biserica angajata a lu Herod, imparatii si dregatorii acestora. Asta e baza .Accepta realitatea. :)

Cea mai vizibila si explicita forma de idolatrizare a cuplului iconic(Fiara stacojie + Femeie), este prezent in emisiile negutorului pamantului AlfaOmegaTv.
SILIKA, ai sesizat asta?  Sau si la voi la secta se face tot asa? :P

Edited by Dude_2nd, 30 January 2020 - 11:13.


#100
Xlander

Xlander

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,099
  • Înscris: 24.11.2016
De acord cu dude, cu ideea de baza, ce nu poate fi demontata de NIMENi, din moment ce suntem indemnati sa studiem totul, inclusiv profetiile.

Edited by Xlander, 30 January 2020 - 11:17.


#101
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Da prostiile astea religioase de ce nu se muta in Poiana?

#102
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View PostXlander, on 30 ianuarie 2020 - 11:17, said:

De acord cu dude, cu ideea de baza, ce nu poate fi demontata de NIMENi, din moment ce suntem indemnati sa studiem totul, inclusiv profetiile.
Revelatiunea, updateul a fost dat tocmai pentru ca are un rost vital, deconspirand ceea ce doctrina NU poate deconspira la acel nivel incipient.

View PostMembruAnonim, on 30 ianuarie 2020 - 11:19, said:

Da prostiile astea religioase de ce nu se muta in Poiana?
Penca va mutati voi din Poiana acia...:lol: ...sa trageti cu ochiu. :undercover:

Edited by Dude_2nd, 30 January 2020 - 11:21.


#103
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Ce glumita habotnica...

#104
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View PostMembruAnonim, on 30 ianuarie 2020 - 11:21, said:

Ce glumita habotnica...
Tu esti habotnic, penca desi n-ai nici o treaba cu religia, nu poti sa te desprinzi de tarlaua asta, sanu tragicu ochiu si sa faci ceva sa distrugi discutia...:lol:

#105
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
M-am dezabonat - sa nu imi consum postarile si timpul pe rahaturi religioase! Nici macar glume nu merita facute pe asa o troleala de 2 bani...

#106
penticostalul

penticostalul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,919
  • Înscris: 21.01.2014

View PostDude_2nd, on 29 ianuarie 2020 - 11:02, said:

Ps: avem destui sectanti care deja noteaza/ invata cate ceva dupe tarlaua asta fertila. Posted Image
Eu am avut multe de invatat...

View PostMembruAnonim, on 30 ianuarie 2020 - 11:30, said:

M-am dezabonat - sa nu imi consum postarile si timpul pe rahaturi religioase!
Nu consumai nicio postare.
Dimpotriva, scriai prostii cu nemiluita si ajungeai la locuri de verdeață in Poiana mult visata.

#107
Silika

Silika

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,869
  • Înscris: 14.08.2006

View PostDude_2nd, on 30 ianuarie 2020 - 11:13, said:

Hristos a pus ca baza a prigonirii Bisericii autentice triada:  secta/biserica angajata a lu Herod, imparatii si dregatorii acestora. Asta e baza .Accepta realitatea. :)

Aha.

Realitatea... zici.

Ia sa văz io proba biblică cu biserica/secta angajată de Herod, sa prigoneasca Biserica "autentică".

Frate Dude? :|

#108
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View Postheart_of_ice, on 30 ianuarie 2020 - 00:26, said:

Atât creștinii cât și evreii au dreptate, creștinii când spun că Isus din Nazaret a fost fiul lui Dumnezeu și s-a coborât ca să se jertfească pentru rasa umană, iar evreii au dreptate atunci când spun că Mesia (Unsul) trebuie să fie un om și încă nu a venit... ca să instaureze era mesianică! Posted Image

Evreii au dreptate atunci când spun că venirea lui Mesia nu este un eveniment în două acte...

Creștinii au dreptate când spun că fiul lui Dumnezeu s-a jertfit pentru rasa umană...

Chestii de optică... Posted Image


Pacatul evreilor nu a constat in faptul ca l-au rastignit pe Hristos, pentru ca El oricum trebuia sa fie jertfit, ci in faptul ca nu l-au recunoscut. Asa ca, vezi, optica aceasta este foarte, foarte importanta.
Cu aceeasi optica proasta, evreii credeau si probabil inca mai cred, ca nu exista iad. Cu toate acestea, cand bogatul nemilostiv il roaga pe parintele Avraam sa-l trimita pe Lazar la fratii lui, sa le spuna de locul de chin, Avraam ii spune ”au pe Moise si pe proroci, sa asculte de ei”. Adica in Moise si proroci se vorbeste de iad, daca ai optica buna.

View Postcriztu, on 30 ianuarie 2020 - 00:32, said:


uite textul in Biblehub:
Matei 11:12 - From the days of John the Baptist until now, the kingdom of heaven has been subject to violence, and the violent lay claim to it.
Din zilele lui Ion Botezatorul pana acum, imparatia cerurilor a fost siluita, si siluitorii au luat-o in stapanire.


Deci nici o treaba cu ce-ti imaginezi tu ca salvarea s-ar face la gramada...

Duuuuu-teeeeeeeeeee cu traducerile tale cu tot! Ori accepti ca Duhul Sfant vorbeste prin toate scripturile, ori nu mai accepti nici o scriptura si nici o traducere, ca toate sunt scrise de om si sunt proaste!

Chiar si asa nu stii ce inseamna siluire? Alege, femeia siluita, pe cei care o siluiesc?! Nu, ci ii primeste la gramada, ca vrea sau ca nu vrea, pe toti cei cu scula sculata! Deci tot ca mine zice si in traducerea ta ”corecta” si ”minunata”.

Asa ca daca salvarea se face cum se face la posta, atunci iara este la gramada!

View PostXlander, on 30 ianuarie 2020 - 00:20, said:

Corect, Israelul. Natural, doar tu stii ce e.
Pentru cei care minimalizeaza visul lui Iosif, mentionat si de dude si de mine, ca un element important pentru identificarea femeii, Geneza 37:9, atat zic. Nici macar crestinii, aia care mai sunt, care citesc Biblia, nu realizeaza cine a fost Iosif, atat ca importanta in Egipt, era practic la acelasi nivel cu faraonul, dar si importanta lui in istoria israeliților. Pour les connaisseurs, s-a descoperit inclusiv mormantul lui, care era gol-golut, ramasitele lui au fost luate de evrei cand au parasit Egiptul.
Iti recomand toate documentarele din seria Patterns of Evidence, Exodus si Moses` Controversy, a mai iesit unul recent, nu l-am vazut inca.

Iosif este mai mult decat cele unsprezece stele, mai mult decat soarele si luna. Asa ca el nu are cum sa fie a douasprezecea stea din cununa femeii!

View PostXlander, on 30 ianuarie 2020 - 01:19, said:


Sa-i raspund si lui Dorel ca mi-am amintit. Doreleeee, inca nu te-am trecut la ignore, desi as avea 99 motive si doar un singur motiv sa n-o fac. Deci iti dai seama cat de important esti, daca un singur motiv din 100 a prevalat. Si acela este ca nu stiu cum reușești, dar din 100 de lucruri care le zici, doar unul pare a fi cu sens.

Pentru tine 11 + 1 = 111. Ca esti caz special.

Ca oile  mele cunosc glasul meu...

View Postlogic1, on 30 ianuarie 2020 - 09:32, said:

Uneori Isus a folosit sintagma "fiul omului" cu sensul simplu de om, în antiteză cu Dumnezeu. Preoții la templu și vindecătorii îi asigurau pe oameni că păcatele le sunt iertate, pentru a obține o vindecare sufletească și/sau psihosomatică.

Uneori Iisus a folosit sintagma ”fiul omului” la persoana a treia, pentru ca se referea la celalalt ”maslin” si ”sfesnic”, Iisus fiind unul din acestia doi:

Zaharia 4:11 Eu am luat cuvântul şi i-am zis: „Ce înseamnă aceşti doi măslini, la dreapta sfeşnicului şi la stânga lui?”

Apocalipsa 11:4 Aceştia sunt cei doi măslini şi cele două sfeşnice care stau înaintea Domnului pământului.

View PostDude_2nd, on 30 ianuarie 2020 - 10:05, said:


Cu alte cuvinte, odata cu cresterea cunostintei si a implinirii profetiilor, invremurile din urma indiciile vor fi suficiente pentru deconsirarea ea mare. Posted Image
Profetia NU e inutila, intrucat, chiar daca mergi pe cale dar te inchini fiarei si icoanei ei pentru ca esti habarnist, nu stii ce-s alea, nu te-a interesat...vei merge la stanga lui:



Este scris ”fericiti cei saraci cu duhul, ca a lor este Imparatia Cerurilor”. Dar Dude il contrazice pe Hristos si zice ca ”habarnistii” nu se mantuiesc, doar inteleptii ca el...
Doar ca inteleptii merg in focul vesnic, alaturi de ceilalti intelepti, dracii,  iar habarnistii merg cu oile si ca oile in Imparatia  lui Dumnezeu.

View PostDude_2nd, on 30 ianuarie 2020 - 10:05, said:


Copilu de parte barbateasca e Biserica a carei cap e Isus zis si Cristos. Posted Image e indubitabil, am pus mai la inceput dovezile irefutabile.

Cat despre Mesiah, e drept ca RE-vine, insa de data asta ca Judecator, nu ca Mantuitor cum a venit prima data. De asta, cei care spun caevreii au o cale a lor, proprie de mantuire prin Moses, gresesc, si-i duc in ratacire pe fratii lor evrei carora le toarna acest vin . Posted Image

Ce facusi, Dude? Operatie de schimbare de sex, Bisericii? Acum nu mai este nici fecioara, nici femeie, ci a devenit barbat in toata legea. Hai,  mai Dude, ca tu insuti esti ratacit si bei cucuta fermentata.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate