Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Oamenii care mananca prea incet

  • Please log in to reply
60 replies to this topic

#1
titi_steel

titi_steel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 470
  • Înscris: 31.12.2019
Nu obisnuiesc sa mananc foarte repede, dar cand ma uit la altii si vad cum le ia 5 minute ca sa rumege un mar, o jumatate de ora pentru o felie de paine cu gem, efectiv nu imi explic, oamenilor astora chiar le place sa stea asa si sa piarda timpul, nemaisocotind mizeria facuta de mancare.

#2
flrz

flrz

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,490
  • Înscris: 12.11.2019
Topicul asta trebuia deschis de Alyn Holiavo.

#3
scaiba

scaiba

    Pastafarian

  • Grup: Validating
  • Posts: 12,602
  • Înscris: 03.11.2006
Mno, și eu mă plictisesc mai repede decât trebuie, însă cei care nu îți plac ție fac treaba corect.

View Posttiti_steel, on 28 ianuarie 2020 - 20:45, said:

...nemaisocotind mizeria facuta de mancare.
Adică se și cacă mai încetișor așa, sau ce ai vrut să zici? Posted Image

#4
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018

View Posttiti_steel, on 28 ianuarie 2020 - 20:45, said:

oamenilor astora chiar le place sa stea asa si sa piarda timpul, nemaisocotind mizeria facuta de mancare.

Mancarea face mizerie ?

#5
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Pana acum nu am vazut pe nimeni sa manance juma de ora la o felie de pita...
Te invarti prin cercuri dubioase...Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image

#6
greenlife

greenlife

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,971
  • Înscris: 29.07.2017
Medical e bine sa mananci incet si sa mesteci cat mai bine.

#7
Darkman48

Darkman48

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,099
  • Înscris: 24.05.2009

View Posttiti_steel, on 28 ianuarie 2020 - 20:45, said:

efectiv nu imi explic

nemaisocotind mizeria facuta de mancare.

Nu mai cauta sa iti explici, efectiv pierzi timpul aiurea.

#8
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,857
  • Înscris: 20.10.2015

View PostDarkman48, on 28 ianuarie 2020 - 20:54, said:

Nu mai cauta sa iti explici, efectiv pierzi timpul aiurea.

Nu-l pierde, isi face posturile pentru Poiana, :lol:

#9
Seteh

Seteh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,846
  • Înscris: 21.02.2009
Sunt de acord cu initiatorul. Exista oameni inceti. La minte, la gandire sau la reflexe. Unii au o scuza, stiu persoane, altii din pacate nu.
Ii si vad pa aia de spune initiatorul. Sunt peste tot. La metrou se opresc in mijlocul multimii sa se gandeasca. Pe un bulevard gol cand sunt cu masina ei merg cu 30 ca daca se intampla ceva si trebuie sa gandeasca ceva rapid? Cand mananca cred ca de fapt se gandesc daca au taiat bine bucata sau au taiat-o prea mare.

Si la sfarsit ii vezi... Dorm cu sosete noaptea, eventual si cu o caciula. Caciula cu care si conduc masina de altfel. Nu dau drumul la centrala sau calorifiere decat daca au turturi. Spala masina in fata blocului ca doar ei stiu cum sa o spele. Intreaba la administratie ca de ce costa asa mult liftul ca ei folosesc scarile. Au locul lor de parcare de la Decebal incoace, ce daca e pe trotuar? Si folosesc ceaiuri si alte saltele minune in loc de medicamente. Ca nu? E o mafie a medicamentelor si costa si mult.

Edited by Seteh, 28 January 2020 - 21:00.


#10
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,857
  • Înscris: 20.10.2015

View PostSeteh, on 28 ianuarie 2020 - 20:58, said:

Sunt de acord cu initiatorul. Exista oameni inceti. La minte, la gandire sau la reflexe. Unii au o scuza, stiu persoane, altii din pacate nu.
Ii si vad pa aia de spune initiatorul. Sunt peste tot. La metrou se opresc in mijlocul multimii sa se gandeasca. Pe un bulevard gol cand sunt cu masina ei merg cu 30 ca daca se intampla ceva si trebuie sa gandeasca ceva rapid? Cand mananca cred ca de fapt se gandesc daca au taiat bine bucata sau au taiat-o prea mare.

Si la sfarsit ii vezi... Dorm cu sosete noaptea, eventual si cu o caciula. Caciula cu care si conduc masina de altfel. Nu dau drumul la centrala sau calorifiere decat daca au turturi. Spala masina in fata blocului ca doar ei stiu cum sa o spele. Intreaba la administratie ca de ce costa asa mult liftul ca ei folosesc scarile. Au locul lor de parcare de la Decebal incoace, ce daca e pe trotuar? Si folosesc ceaiuri si alte saltele minune in loc de medicamente. Ca nu? E o mafie a medicamentelor si costa si mult.

Si au multi copii cu toate ca nu fac seps cu nevasta

#11
Eekstein

Eekstein

    White Supremacist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,056
  • Înscris: 28.10.2016

View Posttiti_steel, on 28 ianuarie 2020 - 20:45, said:

Nu obisnuiesc sa mananc foarte repede, dar cand ma uit la altii si vad cum le ia 5 minute ca sa rumege un mar, o jumatate de ora pentru o felie de paine cu gem, efectiv nu imi explic, oamenilor astora chiar le place sa stea asa si sa piarda timpul, nemaisocotind mizeria facuta de mancare.

Niste ciudati. Am intalnit cazuri. O ora pt 2 pulpe de pui si cartofi prajiti. Mesteca cam 3 minute fiecare imbucatura astfel de oameni.

#12
jobist

jobist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,746
  • Înscris: 23.04.2010
Ehheee, lasă că sunt unii care bagă în ei - nu mănâncă - iar când au curaj deschid topic despre slăbit.

#13
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

View PostEekstein, on 28 ianuarie 2020 - 21:10, said:


Niste ciudati. Am intalnit cazuri. O ora pt 2 pulpe de pui si cartofi prajiti. Mesteca cam 3 minute fiecare imbucatura astfel de oameni.

10 grame mancare si 50 saliva....

#14
remyyy

remyyy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 365
  • Înscris: 31.08.2011
Eu sunt tipul de om incet si sunt mandru cu asta. Mancarea e o arta, de marul ala e gustos l-as taia in bucatele si l-as savura, sutime cu sutime (din cand in cand as mai inchide ochii sa imi imaginez cum a crescut el in pom, preafericitul, in gradina bunicii din spatele padurii). In trafic cleptomanii, mafiotii si sagetatii in pupile maniaci dupa fuga si bani apasa pedala, se avanta in depasiri. Eu, foarte relaxat apreciez dimineata cu bruma si hainele damelor de pe trotuare: nu mai mult de 48 la ora. Viata-i minunata atunci cand esti calugar budist si din cand in cand mai consumi Xanax.

#15
Alecsandru010

Alecsandru010

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,227
  • Înscris: 29.06.2011
Frate-meu e un astfel de om. In timpul in care mananca asta o masa, io mananc trei. Lejer.

Da' de trait mai mult sunt sigur ca va trai el si nu io.. :D

#16
Kres

Kres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,314
  • Înscris: 21.03.2019
Ultima dată când am intrat într-o sală de cinema, adică acu 15 ani, era în sala o duamna corporatista care savura pe intuneric un iaurt cu cereale, cu lingurița, cu incetinitorul, in timpul filmului. Până a terminat iaurtul, jumătate din personaje fuseseră împușcate și filmul se apropia de final

Mereu când merg pe la tzara la un grătar, bai nene, stau oamenii aia la masa, lingând o sticla sau un pahar, ore întregi, de te dispera.

Edited by Kres, 28 January 2020 - 21:39.


#17
flrz

flrz

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,490
  • Înscris: 12.11.2019
Iaurtul era si el un nenorocit capitalist ?
Filmul asisderea ?

#18
CovertTwo

CovertTwo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,057
  • Înscris: 16.09.2019
Mde, ei pierd timpul mâncând, tu il pierzi căscând gura la ei ca să vezi cat de încet mănâncă...
Ciudate dileme ai.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate