Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

N-Sat Tv Regional devine EMI TV National

- - - - -
  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,797
  • Înscris: 06.11.2018
Attached File  unnamed.jpg   9.57K   10 downloads devine EMI TV National

Attached File  83947145_1220223471517337_3548326672275079168_n.jpg   16.49K   5 downloads

Consiliul Național al Audiovizualului a aprobat cererea N-Sat Tv Regional privind schimbarea numelui în EMI TV. Schimbarea a venit ca urmare a intrării lui Emil Badea în acționariat, acesta fiind un cunoscut interpret de muzică populară.

Consiliul Național al Audiovizualului a aprobat cererea N-Sat Tv Regional privind schimbarea numelui în EMI TV. Schimbarea a venit ca urmare a intrării lui Emil Badea în acționariat, acesta fiind un cunoscut interpret de muzică populară.

Totodată, C.N.A. a aprobat și extinderea ariei de acoperire de la regional la național.

“Mulțumesc lui Dumnezeu, mulțumesc tuturor celor care mi-au fost, îmi sunt și îmi vor fi aproape pe acest drum. Împreună facem lucruri frumoase”, a fost mesajul lui Badea.

Emi TV dedică o mare parte din orele de emisie muzicii populare și promovării tradițiilor. (A.A.)

Sursa: https://www.pandurul...ele_120576.html

Edited by megafanro, 29 January 2020 - 02:22.
...actualizare...


#2
Digix

Digix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,793
  • Înscris: 03.02.2007
Super! Nu am auzit niciodată de ei, nici de Emil Badea și probabil nici nu o să mai aud, sau să-i văd. Să fie sănătate!

#3
Adytuny

Adytuny

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 758
  • Înscris: 21.10.2017
Este o televiziune locală folclorista din județul Gorj care a devenit intre timp regională și acum se vrea națională. E plina țara de asemenea televiziuni:Tradițional tv, Rapsodia, Hora, Etno, Inedit, Favorit, Orizont tv, etc. Sper sa nu intre vreodată prin must carry pt ca probabil asta vor prin cererea licenței naționale mai ales ca la nivel regional se regăsește în grila UPC.

#4
dondhanny

dondhanny

    Master of WebTV

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,459
  • Înscris: 09.03.2007
Lui Marin Cornea nu au vrut să îi dea licența din acest motiv. Acum se poate? Mișto CNA avem...

#5
nickuv

nickuv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 410
  • Înscris: 18.01.2016
Consiliul Național al Audiovizualului a aprobat cererea N-Sat Tv Regional privind schimbarea numelui în EMI TV. Schimbarea a venit ca urmare a intrării lui Emil Badea în acționariat, acesta fiind un cunoscut interpret de muzică populară. Totodată, CNA a aprobat și extinderea ariei de acoperire de la regional la național. “Mulțumesc lui Dumnezeu, mulțumesc tuturor celor care mi-au fost, îmi sunt și îmi vor fi aproape pe acest drum. [ 28 more words ]
Sursa: sgorj.ro

Edited by nickuv, 28 January 2020 - 19:54.


#6
Adytuny

Adytuny

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 758
  • Înscris: 21.10.2017
Cum am mai spus și pe aria despre această televiziune este o televiziune locală folclorista din județul Gorj care a devenit intre timp regională și acum se vrea națională. E plina țara de asemenea televiziuni:Tradițional tv, Rapsodia, Hora, Etno, Inedit, Favorit, Orizont tv, etc. Sper sa nu intre vreodată prin must carry pt ca probabil asta vor prin cererea licenței naționale mai ales ca la nivel regional se regăsește în grila UPC.

#7
nickuv

nickuv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 410
  • Înscris: 18.01.2016
N-Sat promoveaza mult si tinerele talente.
Ai copilul talentat sau nu si vrei sa il vezi la tv cum canta, nimic mai simplu, vi cu el la n-sat si se rezolva problema.
Cam asa decurg lucrurile.

#8
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,797
  • Înscris: 06.11.2018
4. S.C. NORTEL SAT SRL Tg. Jiu pentru N-SAT TV Regional – modificare acționariat, siglă, format de difuzare și structură serviciu de programe
Tematic muzical regional 15 județe SD modifică acțioinariat - acord din 15 oct 2019, 2 asociati Stoenescu Aurelia și Norocea Viorel câte 50% cedează către Badea Filimon Emil 99% și Badea Loredana 1%.

Emi TV denumirea vine de la numele acționarului Emil și fiul său Emi. Solicită la nivel național pentru că a primit solicitări de la 4 rețele naționale de cablu. Costurile suportate de casa de discuri. Discuții cu Credidam UPFR ... am preluat aceste discuții, avem opere muzicale peste 2000 care ne aparțin. De curând am fost la Credidam avem și contracte cu artiștii cu acord difuzat gratuit fără taxe. Sunt artist - nu primesc drepturi de la Credidam, 3 milioane de lei in ultimii 10 ani banii nu se mai intorc inapoi. Am repertoriu difuzat la toate televiziunile naționale.
Avem 4 angajați și 5 colaboratori pe firme.
Intrați și în ARMA?
Vom intra la măsurătoare pentru a intra în must-carry la anul.

Am emisiune la Accent TV - Tezaur de folclor. Explică o emisiune de la Emi TV. Avem un car de televiziune în proporție de 90%. Transmisie live de 4 ore test.
VOT - unanimitate fără Borsos.

#9
STARTREK1

STARTREK1

    căutător pe gugăl

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,172
  • Înscris: 27.06.2007

 _-GEORGE-_, on 28 ianuarie 2020 - 17:05, said:

unnamed.jpg devine EMI TV National



Consiliul Național al Audiovizualului a aprobat cererea N-Sat Tv Regional privind schimbarea numelui în EMI TV. Schimbarea a venit ca urmare a intrării lui Emil Badea în acționariat, acesta fiind un cunoscut interpret de muzică populară.
scuze de off-topic, dar prima oara am citit in fuga si in loc de "cunoscut interpret" am citit "cunoscut interlop" Posted Image
Posted Image Posted Image

Edited by STARTREK1, 28 January 2020 - 21:55.


#10
daniel1976

daniel1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,527
  • Înscris: 30.04.2006

 Adytuny, on 28 ianuarie 2020 - 18:12, said:

Este o televiziune locală folclorista din județul Gorj care a devenit intre timp regională și acum se vrea națională. E plina țara de asemenea televiziuni:Tradițional tv, Rapsodia, Hora, Etno, Inedit, Favorit, Orizont tv, etc. Sper sa nu intre vreodată prin must carry pt ca probabil asta vor prin cererea licenței naționale mai ales ca la nivel regional se regăsește în grila UPC.
Da, N-Sat nu emitea in HD?
Ca parca cand mergeam acasa la parinti o gaseam in grila la akta (parca) cu logo-ul HD...

#11
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,797
  • Înscris: 06.11.2018
De astăzi N Sat TV Regional a fost înlocuit cu Emi TV Național.
Attached File  USER_SCOPED_TEMP_DATA_orca-image-1783592573.jpeg   129.17K   104 downloads

#12
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,825
  • Înscris: 07.07.2009
Adică a fost doar redenumit.

#13
Venboteam

Venboteam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,312
  • Înscris: 05.01.2012
Mama... Astia emit HD si altii vechi pe piata (Prima TV, National TV, samd) inca stau in SD...

#14
sorinqk

sorinqk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,025
  • Înscris: 08.02.2006
Prima TV (nenea Burci) spera sa mai prosteasca pe cineva sa i cumpere.
National TV se păstrează în Top 10 fără sa facă investiții 😁, în plus, nici dacă vor nu ai bani de investiții.

#15
Zygoth

Zygoth

    specimen

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,075
  • Înscris: 29.04.2006

View Post_-GEORGE-_, on 28 ianuarie 2020 - 21:16, said:

Emi TV denumirea vine de la numele acționarului Emil și fiul său Emi.

Doamne ferește... Doamne ferește!

#16
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,867
  • Înscris: 28.11.2006
Un fel de GiGa TV sau DDTV :P

#17
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,797
  • Înscris: 06.11.2018
Din sedinta CNA de maine

II. Solicitări prelungiri valabilitate licențe audiovizuale :

2. S.C. EMIEVENTS MUSIC SRL sat Bucureasa, jud. Gorj pentru EMI TV/EMI TV HD cu modificarea zonei de difuzare

#18
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,797
  • Înscris: 06.11.2018
A fost aprobata prelungirea licentei iar zona de difuzare o sa fie internationala pentru Republica Moldova, Spania si Italia.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate