Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 

Ortoped bun in reteaua spitalelor de stat pentru operatie secundara de revizuire a unei operatii nereusite de LIA

  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
yimaida

yimaida

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 02.05.2016
Cred ca titlul se explica pe sine. Deci ce doctor bun știți in spitalele de stat (le excludem pe cele private si ecludem aceleasi nume de doctori care apar la mai toate cautarile google) destul de experimentati pentru a corecta cu succes o operatie de LIA nereusita?

#2
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,778
  • Înscris: 12.01.2018
de ce nu la privati  fiindca sunt spitale private care lucreaza exact ca in sistemul de stat si aici ma refer la costuri adica pe acea asigurare de angajat

#3
Sebastian_Jinga

Sebastian_Jinga

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 73
  • Înscris: 16.01.2020
Spitalul Universitar de Urgenta Bucuresti,Prof.Dr. Radu Radulescu.

#4
oaspetele

oaspetele

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,902
  • Înscris: 31.03.2003
Ce zona?

#5
abac

abac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,328
  • Înscris: 28.10.2018
Doctorii buni sunt prin vestul europei.

Cred ca intrebarea corecta este daca ti se poate recomanda un doctor care sa nu iti faca rau.

Vorbesc prin prisma unor experiente absolut oribile cu doctorii din Romania. Rar gasesti doctori mai tafnosi, mai iritabili, mai nesimtiti si cu un ego de cel putin zece ori mai mare decat nivelul lor real de competenta.

Da, conteaza si bedside mannner la un doctor, nu doar ce stie despre medicina (sau ce crede ca stie).

Edited by abac, 26 January 2020 - 14:54.


#6
yimaida

yimaida

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 02.05.2016

 oaspetele, on 26 ianuarie 2020 - 09:41, said:

Ce zona?

Bucuresti, Cluj, Timisoara

 EMPP, on 26 ianuarie 2020 - 09:09, said:

de ce nu la privati  fiindca sunt spitale private care lucreaza exact ca in sistemul de stat si aici ma refer la costuri adica pe acea asigurare de angajat

Din cate stiu la privat e cu banul jos. Dacă deduc vreun procente din suma, acesta este destul de mic, undeva sub 10 la suta. Costurile totale vin in jurul sumei de doua mii de euro. Foarte bine pentru cei ce-si permit. Dar dupa cum vezi, topicul postului e altul

Presupun ca sunt intre vizitatori persoane care s-au operat de reconstructie LIA cu succes, aceasta insemnand ca genunchiul e stabil in primul rand si refacut la capacitatea anterioara. E plin de doctori care efectueaza acest tip de interventie, o buna parte specializati pe acest tip de articulatie, avand experienta, mana buna si rata mare de succes, chiar intre cei mai tineri. Daca ati avut noroc de asemenea medici, va rog mentionati-i. Acesta este topicul postului. Multumesc.

#7
oaspetele

oaspetele

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,902
  • Înscris: 31.03.2003
La Tg Mures, Ortopedie  sunt cativa ortopezi cu rezultate foarte bune. Un exemplu Russu Octav
http://spitaljudetea...-traumatologie/


Mai stiu de Roman de la Sibiu, desi n-am mai auzit mare lucru de el in ultima vreme.

In rest, nu ma bag.

#8
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,778
  • Înscris: 12.01.2018

 yimaida, on 26 ianuarie 2020 - 17:58, said:

Bucuresti, Cluj, Timisoara



Din cate stiu la privat e cu banul jos. Dacă deduc vreun procente din suma, acesta este destul de mic, undeva sub 10 la suta. Costurile totale vin in jurul sumei de doua mii de euro. Foarte bine pentru cei ce-si permit. Dar dupa cum vezi, topicul postului e altul

Presupun ca sunt intre vizitatori persoane care s-au operat de reconstructie LIA cu succes, aceasta insemnand ca genunchiul e stabil in primul rand si refacut la capacitatea anterioara. E plin de doctori care efectueaza acest tip de interventie, o buna parte specializati pe acest tip de articulatie, avand experienta, mana buna si rata mare de succes, chiar intre cei mai tineri. Daca ati avut noroc de asemenea medici, va rog mentionati-i. Acesta este topicul postului. Multumesc.
la privat este cu banul jos DAR dacă operatia costă la stat 3000 de euroi și privatul o face tot cu 3000 atunci acceptă și pacienți cu asigurări de stat

#9
yimaida

yimaida

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 02.05.2016

 oaspetele, on 27 ianuarie 2020 - 06:46, said:

La Tg Mures, Ortopedie  sunt cativa ortopezi cu rezultate foarte bune. Un exemplu Russu Octav
http://spitaljudetea...-traumatologie/


Mai stiu de Roman de la Sibiu, desi n-am mai auzit mare lucru de el in ultima vreme.

In rest, nu ma bag.

Roman doar in privat lucreaza. Oricum, multumesc pentru raspuns.
Astept si alte sugestii de la alti vizitatori

#10
Mirela2012

Mirela2012

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 458
  • Înscris: 17.08.2011
Ortoped bun la stat, dr Mihailide la Foisor.

#11
rbp210

rbp210

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 06.04.2020
Salutare

Eu sunt kinetoterapeut si lucrez cu dr.Octav Russu din Târgu Mureș.

El este unul dintre cei mai buni Ortopezi din România, a lucrat și la Bologna dacă știi clinica.

Dacâ dorești pot să-ți dau mai multe informații.

#12
Adval

Adval

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 11.08.2020
Cine ma poate ajuta cu un numar de contact pentru dl dr Mihailide Nicolae, sp. Foisor ?! La nr. ptr programari din spital nu raspunde nimeni si nu se poate face programare online,
Multumesc anticipat

#13
Audica

Audica

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 11.10.2011

 rbp210, on 01 mai 2020 - 10:54, said:

Salutare

Eu sunt kinetoterapeut si lucrez cu dr.Octav Russu din Târgu Mureș.

El este unul dintre cei mai buni Ortopezi din România, a lucrat și la Bologna dacă știi clinica.

Dacâ dorești pot să-ți dau mai multe informații.

Eu as avea rugămintea de ami oferi informații in acest sens daca sunteti in masura sa ma ajutati. Va multumesc.

#14
yimaida

yimaida

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 02.05.2016
Vă mulţumesc pentru răspunsuri. Subiectul rămâne deschis. Dacă auziţi sau treceţi prin mâini de doctori cu nume bune, dacă sunteţi mulţumiţi de prestaţia lor, menţionaţi-i aici.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate