Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Ati reusit sa va realizati in Romania?

  • Please log in to reply
464 replies to this topic

#433
marin1973

marin1973

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,587
  • Înscris: 19.11.2019

View Poston64, on 28 ianuarie 2020 - 17:11, said:

marine vezi a eu nu ma joc
daca fac fete le bag pe unde au venit si le expediez cu tot cu mama lor
da stiu ca o sa imi iau ban dupa postarea asta

Nu aștepta că am copil, păcat că nu înțeleg părinții tăi ce tip de om ești că eu cunosc și 2 care trebuie să iasă la pensie mai tinerei și cam ca tine au fost în tinerețe dar era tatăl lor om de SUS din ceruri când i-a pus pe picioare.

Edited by marin1973, 28 January 2020 - 17:21.


#434
on64

on64

    DEGEABA, RAMAN O LEGENDA!!!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,760
  • Înscris: 17.03.2012
sa stiti ca marin adevar graieste
mai ales in aparatul bugetar este formata o casta de incompetenti care au grija sa isi aranjeze odraslele
asa functioneaza societatea romaneasca

#435
marin1973

marin1973

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,587
  • Înscris: 19.11.2019

View Poston64, on 28 ianuarie 2020 - 17:22, said:

sa stiti ca marin adevar graieste
mai ales in aparatul bugetar este formata o casta de incompetenti care au grija sa isi aranjeze odraslele
asa functioneaza societatea romaneasca

Se cam termină cu tipul ăsta de angajări că unii chiar nu vor să lucreze la bugetari, mulți nu își mai angajează copii la bugetari.

Fac afaceri sau pleacă din România dar la bine, nu la munca de jos, cam se termină și cu generațiile la bugetari.

Edited by marin1973, 28 January 2020 - 17:26.


#436
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,767
  • Înscris: 01.11.2005

View Postmarin1973, on 28 ianuarie 2020 - 17:19, said:

Nu aștepta că am copil,
Deja ai spulberat orice vis....

#437
marin1973

marin1973

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,587
  • Înscris: 19.11.2019
On24 - un jurist într-o primărie care a făcut MILIOANE pe vremea revendicărilor dădeam cu rahat de câine în el când eram copii.

L-a băgat mama lui care a lucrat și ea în primăria aia.

Cam așa e soarta unora norocoși în viață.

#438
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,506
  • Înscris: 20.10.2015
Sa inteleg ca Marin asteapta un copil? Pe on64?
SI io credeam ca e baietel

#439
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,528
  • Înscris: 26.01.2010

View PostSoulstream, on 27 ianuarie 2020 - 22:02, said:

Ideea e ca daca planul tau de a te "realiza" in viata e sa astepti mostenirea te poti arde rau. Nu stii ce valoare va avea mostenirea peste X ani cand va fi a ta. Mostenirea e un fel de bonus la nivelul tau actual de trai, nu un scop in sine.

Nu cred ca se ''poate'' arde, cred ca e ars deja. Genul asta de gandire nu e sanatos pentru nimeni. Indiferent de cati bani au parintii copilul trebuie sa fie in stare sa aibe grija de el fara ajutorul lor.Una e sa te ajute si alta sa-ti ofere pe tava mai mult decat strictul necesar iar el sa continue sa ceara mai mult.

View Postmarin1973, on 28 ianuarie 2020 - 10:26, said:


Mergi la părinții tăi să îți dea o sumă de bani să-i dai fratelui pe jumătatea lui de apartament sau fă un credit și dă-i tu jumătate din valoarea apartamentului.

La munca de ce nu-l trimiti Marine?

View Postmarin1973, on 28 ianuarie 2020 - 16:51, said:

Dacă erai băiatul meu așa cum ai scris pe forumul ăsta la 25 de ani te mutai singur și aveai 1500 de euro pe lună bani care îi primeai de la nevastă-mea.

Nu trebuia să muncești că eu cunosc tipul tău de oameni care nu se pot adapta și trebuie ținuți mulți ani de părinți și unele fete care stau și la 43 - 45 de ani și mănâncă pensiile la unii.

Ceilalți care citesc aici nu înțeleg de ce trebuie ținut un copil din ăsta toată viața.

Și ceva foarte important - majoritatea bugetarilor angajați de părinți la stat sunt tipul ăsta de neadaptați și care la muncă sunt - băiatul lui tata sau fata lui tata sau mama dar ăștia primesc case de la familie sau stau cu părinții în apartamente mari din vile sau din centru.

Așa am copil care e sânge din sângele meu și îmi poartă numele și chiar e deștept și descurcăreț pentru vârsta lui.
Baiatul tau o sa traiasca bine merci de pe urma mostenirilor sau o sa trebuiasca sa-si foloseasca creierul sa nu moara de foame dupa ce a cheltuit toata mostenirea ?

#440
marin1973

marin1973

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,587
  • Înscris: 19.11.2019

View PostNoua_pe_site, on 28 ianuarie 2020 - 18:17, said:

La munca de ce nu-l trimiti Marine?

Baiatul tau o sa traiasca bine merci de pe urma mostenirilor sau o sa trebuiasca sa-si foloseasca creierul sa nu moara de foame dupa ce a cheltuit toata mostenirea ?

Nu îl trimit pe inițiator la muncă pentru banii care trebuie să-i dea fratelui că e vorba de vreo 50.000 de euro (estimez 100.000 de euro un apartament cu 2 camere în centrul Clujului).

Eu chiar sunt realist și cam știu cum se câștigă banii în România și cam 1000 de euro NET ia inițiatorul.

Dacă e să pună 500 de euro lunar înseamnă 6.000 de euro pe an x 9 ani = 54.000 de euro.

NU așteaptă fratele lui atâta timp și în imobiliare inițiatorul a prins o POMANĂ imobiliară - să plătească acum repede 50.000 de euro pentru ceva de 100.000 de euro.

De ce e calculul așa ?

Că el nu are nimic și practic cumpără TOT apartamentul cu 50.000 de euro.

El habar nu are că ACUM ar trebui să-i dea repede, repede 50.000 de euro fratelui cât timp vrea ăla să vândă apartamentul.

Dacă se răzgândește fratele lui ajunge să stea într-o garsonieră de la periferia Clujului.

Cam NU are timp să muncească să prindă repede, repede pomana asta imobiliară din centrul Clujului.

Soluția să facă rost de bani - să ceară familiei, părinți, bunici sau un credit la bancă dar se pare că nu poate lua creditul.


Copilul meu am eu grijă de el sau toată familia, vreo 40 de ani de acum sigur va trăi măcar măsa să-l țină dacă o să mor eu până atunci.

Edited by marin1973, 28 January 2020 - 18:56.


#441
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,767
  • Înscris: 01.11.2005

View Postmarin1973, on 28 ianuarie 2020 - 18:48, said:

Eu chiar sunt realist și cam știu cum se câștigă banii în România și cam 1000 de euro NET ia inițiatorul.
Marin, tu de unde stii ? Ca initiatorul se fereste sa ne spuna salariul lui..

#442
marin1973

marin1973

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,587
  • Înscris: 19.11.2019

View Posttehnics, on 28 ianuarie 2020 - 19:31, said:

Marin, tu de unde stii ? Ca initiatorul se fereste sa ne spuna salariul lui..

A scris că lucrează în IT în Cluj și că e plătit prost față de alții care sunt în IT din Cluj, deci un salariu prost în IT în Cluj nu are cum să fie mai mic de 1000 de euro NET.

Să nu credeți că inițiatorul este un amărât - din ce a scris pare om care stă într-un apartament de 100.000 de euro în centrul Clujului și câștigă cam 1000 de euro NET.

Și pentru un om ca el chiar este sărăcie cum trăiește el că are gândirea omului din centru care a primit pe tavă totul și așa gândesc toți ca el.

De aia și consideră o casă de 400.000 de euro ceva normal că tipul ăsta de case vede pe geamul apartamentului unde stă.

Edited by marin1973, 28 January 2020 - 19:50.


#443
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,506
  • Înscris: 20.10.2015

View Posttehnics, on 28 ianuarie 2020 - 19:31, said:

Marin, tu de unde stii ? Ca initiatorul se fereste sa ne spuna salariul lui..

I-a completat in cererea de adoptie, ca a inteles ca Marin asteapta un copil

#444
marin1973

marin1973

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,587
  • Înscris: 19.11.2019

View PostTsunnnami, on 28 ianuarie 2020 - 19:59, said:

I-a completat in cererea de adoptie, ca a inteles ca Marin asteapta un copil

Numai glume din astea știi să faci, la ce prieteni ai mă mir că nu m-ai și înjurat până acum pe topicul ăsta.

Edited by marin1973, 28 January 2020 - 20:15.


#445
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,506
  • Înscris: 20.10.2015

View Postmarin1973, on 28 ianuarie 2020 - 20:13, said:

Numai glume din astea știi să faci, la ce prieteni ai mă mir că nu m-ai și înjurat până acum pe topicul ăsta.

_____________________|
|____###########___|
|__###############___|
|__################___|
|_##################____|_____######___|
|__##################_____###########___|
|__##################___##############___|
|___##################_################___|
|____##################################___|
|______###############################___|
|_______#############################___|
|________=##########################___|
|__________########################___|
|___________######################___|
|____________###################___|
|_____________=###############___|
|_______________#############___|
|________________##########___|
|________________=########___|
|_________________#######___|
|__________________#####___|
|__________________####___|
|___________________##___|
|___________________#___|

#446
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,655
  • Înscris: 15.12.2009
Concluzia mea e clara de ceva vreme: @on64 si @marin1973 ne-au trolat maxim. Creierul meu da "compute error" cand il pun in situatia sa accepte ca exista asemenea personaje in viata reala, care mai si povestesc in felul asta pe forum. Le doresc succes amandurora ...

#447
marin1973

marin1973

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,587
  • Înscris: 19.11.2019

View Postro_explorer, on 28 ianuarie 2020 - 20:27, said:

Concluzia mea e clara de ceva vreme: @on64 si @marin1973 ne-au trolat maxim. Creierul meu da "compute error" cand il pun in situatia sa accepte ca exista asemenea personaje in viata reala, care mai si povestesc in felul asta pe forum. Le doresc succes amandurora ...

Vezi că un om care nu înțelege ce scrie altul și i se pare SF ce se scrie e tipul de om care cam nu a ieșit dintr-un sat, tocmai de aia și dă cu virgulă mare când unii pe aici scriu că ei câștigau cam 4000 de euro în România în București acum 10 ani dar și-au luat apartament în rate la periferia orașului.

Cam tipul ăsta de apartament cumpărau acum 10 ani cei care aveau venituri de 4000 de euro în familie și nu la periferia orașului iar ăsta la 144.000 de euro era cam 100.000 de euro acum 10 ani când s-a făcut blocul ăla acolo, deci era IEFTIN pentru unii cu un venit de 4000 de euro atunci.

https://www.olx.ro/o...html#9f376324bb

Vezi că mulți scriu pe aria de imobiliare că au apartamente în București și că iau chirii dar ei habar nu au cum arată un contract de închiriere sau un contract de comodat și au văzut Bucureștiul doar pe internet.

Edited by marin1973, 28 January 2020 - 21:03.


#448
Angela456

Angela456

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,990
  • Înscris: 23.07.2018

View Postvrajitoruldinoz, on 28 ianuarie 2020 - 00:06, said:



Orice produce o cantitate rezonabila de fericire/placere pe $ cheltuit.

(Ce inseamna "rezonabil" depinde de starea materiala, pentru ca valoarea banului e foarte diferita intre un sarac si un miliardar. )



Problema ta in viata nu e lipsa de bani, ci frustrarea si otrava cu care esti plin de da pe afara. Credinta ca "meriti", "ti se cuvine".
Bine, asta daca nu ai fi un trol.



De ce i-ar pasa unui om de esenta definita de tine?
Am vaga senzatie ca vrei sa ma enervez.🙂 Cand rezumi totul la bani si placere , deja mi s a ridicat parul la bataie.🙂 Daca spui vreo trasnaie...scot colții. 🤭🤣

View PostTsunnnami, on 28 ianuarie 2020 - 00:35, said:


Ce vrea on64 e exact ce fac tiganii.
Trimit copiii la cersit, cumpara masini tari, isi fac castele sa para ca si ei... sunt cineva
Sistemul lor de valori este in fapt bazat pe ceea ce au altii.

Ar vrea o vila cu piscina cu 6 camere si 5 bai, ar vrea 2 masini, un SUV si una sport.
Cu coate astea, nu se poate rezuma la un pat confortabil sau la o masina care sa-l duca la supermarket doar
Valoarea lui este data de lucrurile pe care nu si le permite
Pacat ca nu a ajuns la intelegerea faptului ca ne trebuie atat de putin , dar dorim atat de mult . Valoarea omului e cu totul altceva decat banii. Banii pot arata gradul de inteligenta, de cat de descurcaret e un om( unii nici nu mai tin cont cum si cu ce pret castiga banii, pe cine nenoroceste, sau nefericeste, bani sa iasa), cat de intuitiv e, dar cam atat.

#449
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,655
  • Înscris: 15.12.2009

View Postmarin1973, on 28 ianuarie 2020 - 20:57, said:

....
Marine, lasa-te de trolleala ieftina ca nu mai tine.

#450
marin1973

marin1973

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,587
  • Înscris: 19.11.2019

View Postro_explorer, on 28 ianuarie 2020 - 21:10, said:

Marine, lasa-te de trolleala ieftina ca nu mai tine.

Exact asta zic și eu - lăsați tată VISELE că PUTE sărăcia și în scris la unii.

Edited by marin1973, 28 January 2020 - 21:13.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate