Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 Va rog recomandati echipa serioa...

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...

Marci Biciclete - recomandari
 Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa

Stimulente AJOFM
 

Soho Residence - Brasov ( Str. Narciselor 12 )

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
LiliSmurf

LiliSmurf

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 28.10.2011
Buna tuturor,

Recent am descoperit acest nou complex rezidential care se construieste langa fosta groapa de gunoi a Brasovului (inactiva de 20 de ani). Apartamentele au fost.puse in vanzare din Octombrie 2019. Este cineva care s-a mai interesat de achizitionarea unui apartament aici?
Nu este o zona ideala, dar pare ca se va dezvolta in urmatorii ani.

Apreciez parerile voastre.
Multumesc,
Lili

#2
Lowrider

Lowrider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,439
  • Înscris: 22.05.2005
Intr-o parte groapa de gunoi, in cealalta cimitirul si pe teren linii de inalta tensiune. What could go wrong? Posted Image

Asta cu groapa de gunoi imi aminteste de niste clasici in viata: ai orizonturi largi, dar ai o mare problema, ca fereastra camerei tale are vedere la ghenaPosted Image

#3
sergr

sergr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 975
  • Înscris: 16.09.2019
Cea mai proasta zona, numai sa treci prin zona aia iti da un vibe atat de negativ.
Pana si zona cu Mallul care e mai aproape de oras are un vibe negativ.

#4
vali

vali

    forumist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,887
  • Înscris: 03.12.2001
măcar copiii o să aibă un loc de joacă următorii 20-30 de ani.

#5
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,577
  • Înscris: 12.03.2006

 LiliSmurf, on 20 ianuarie 2020 - 23:35, said:

Buna tuturor,

Recent am descoperit acest nou complex rezidential care se construieste langa fosta groapa de gunoi a Brasovului (inactiva de 20 de ani). Apartamentele au fost.puse in vanzare din Octombrie 2019. Este cineva care s-a mai interesat de achizitionarea unui apartament aici?
Nu este o zona ideala, dar pare ca se va dezvolta in urmatorii ani.

Apreciez parerile voastre.
Multumesc,
Lili
Esti brasoveanca?

#6
cristirg

cristirg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,711
  • Înscris: 16.11.2012
si cat costa un studio?

#7
LiliSmurf

LiliSmurf

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 28.10.2011
Un studio cu plata integrala este aproximativ 49.500 ( tva inclus ), dar ca si alti dezvoltatori, aplica crestere de pret pentru optiunea de credit imobiliar.

#8
LiliSmurf

LiliSmurf

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 28.10.2011
Da, sunt din Brasov si bunicii mei stau in Triaj. Deci stiu ca nu mai este utilizata groapa de prin anii '90.

#9
Lowrider

Lowrider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,439
  • Înscris: 22.05.2005
Studio e ceea ce astia mai oldschool numesc garsoniera nedecomandata? Adica si camera si bucataria la un loc, asa numitul open space? Sau ce intelege dezvoltatorul prin studio, cati mp?

#10
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,577
  • Înscris: 12.03.2006

 LiliSmurf, on 21 ianuarie 2020 - 10:56, said:

Da, sunt din Brasov si bunicii mei stau in Triaj. Deci stiu ca nu mai este utilizata groapa de prin anii '90.
Pai in Triaj e mai bine decat acolo, e mai aerisit. Cimitir e si colo si colo. Frumos...!

#11
JustARandomGuy

JustARandomGuy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 562
  • Înscris: 13.02.2018
50k un studio...
Brasov...
canalizare este? sau fosa?

#12
Lowrider

Lowrider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,439
  • Înscris: 22.05.2005

 LiliSmurf, on 21 ianuarie 2020 - 10:56, said:

Da, sunt din Brasov si bunicii mei stau in Triaj. Deci stiu ca nu mai este utilizata groapa de prin anii '90.
Cunosti diferenta dintre „dezafectata“ si „ecologizata“, nu?

#13
lord hades

lord hades

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 491
  • Înscris: 05.12.2006
Lili strumf esti informată gresit. La dealul ala de gunoi, ca groapă e altceva, s-au aruncat chestii cel puțin până prin anii 2000. Tot cam le atunci a fost si un incendiu urât, abia l-au stins. Chiar nu ai de unde alege?

#14
Lowrider

Lowrider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,439
  • Înscris: 22.05.2005
Feeling-ul meu e ca LiliSmurf a incercat sa faca reclama "complexului rezidential", dar e posibil sa ma insel (pe undeva pe la 0.3% sanse sa fi gresit). N-am vrut sa sar pe colegul/colega din prima, am zis sa mizez pe buna credinta, insa dupa atatia ani pe forum incepi sa prinzi un feeling legat de useri si de data asta intuitia imi spunea ca miroase a "tentativa ingenioasa de promovare in online" :D
Judecand si dupa reactiile colegilor, orice om normal pune groapa de gunoi pe coloana de argumente "contra", insa LiliSmurf incearca sa ne convinga ca groapa de gunoi nu e nicio problema (probabil din cauza ca asta a fost argumentul pe care l-au mentionat toti potentialii clienti atunci cand s-au ridicat si au plecat mai departe).

Oricum, amuzanta treaba legata de nume, mai ales cand le spui unora mai umblati ca locuiesti in Soho. Unii isi vor imagina un cartier plin de viata in Londra, altii o zona mustind de galerii de arta in Manhattan si cand colo tu vorbesti de groapa de gunoi a Brasovului Posted Image

#15
lord hades

lord hades

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 491
  • Înscris: 05.12.2006
Nu as da cu pietre. Cata promovare poti face pe un topic citit poate de câțiva curioși? Unde nici nu ai control asupra comentariilor postate.



#16
Lowrider

Lowrider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,439
  • Înscris: 22.05.2005
Nu arunc cu pietre, doar observ cateva detalii si inafara cazului in care colegul/colega nu incearca sa se convinga singura ca in ciuda evidentelor nu e dracul asa negru si ar merita sa-si cumpere un apartament acolo, I'll call it reclama mascata.
Detaliile:
- da, e o groapa de gunoi in zona, dar nu e bai, ca a crescut in zona si "stie" ca nu mai e folosita de 20 de ani. Niciun cuvant despre istoricul gropii si incendiile care mai au loc din cand in cand in zona, cu degajare de fum dens si mirosuri care mai de care mai imbietoare. Cine a crescut acolo stie despre ce vorbesc, atata timp cat de obicei fumul care se ridica de la incendiile de acolo se vede si din oras
- zona pare ca se va dezvolta in urmatorii ani. Asta e textul pe care-l baga orice dezvoltator cand incearca sa-si vanda apartamentele construite la cucuietii din deal, acolo unde vulturii intorc cu frana de mana si cantecul de fundal din filmele western insoteste praful ce se ridica de pe ceea ce pare a fi solul lunar.
- numele complexului, adresa si orasul sunt direct in titlul topicului, lucru foarte rar daca te uiti in zona asta a forumului. Nu e un unicat, dar e relativ rar. Nu e nevoie ca lumea sa faca un topic de 500 de pagini pe tema asta, important e ca lumea sa vada ca acest complex exista si apoi sa caute pe net restul de info. Hai ca nu-i greu.

Da, as putea sa ma insel si colegul/colega sa fie de buna credinta dar extrem de naiv/a, insa dupa cum ziceam: sansele sunt mici.

Edited by Lowrider, 26 January 2020 - 14:24.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate