Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 

Biserica Ortodoxă ne-a abandonat

* * - - - 7 votes
  • This topic is locked This topic is locked
236 replies to this topic

#37
Xlander

Xlander

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,098
  • Înscris: 24.11.2016

 odastramosilor, on 18 ianuarie 2020 - 18:14, said:

te faci ca nu intelegi. se refera la pecetea din Apocalipsa. Nu-mi zi ca nu stii despre asta.
Eu chiar nu inteleg la ce se refera. N-am inteles nimic, suntem parasiti, un cip electronic etc. A uitat sa spuna si care e legatura intre ele.

Care pecete din Apocalipsa, ca sunt 7. Ai vrut sa zici si tu "semnul fiarei", probabil...

#38
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,939
  • Înscris: 18.09.2008
Stiu, card citit invers inseamna "DRAC".

Problema e ca termenul asta de "card" e important din engleza... dar, na... s-a sarit din vedere asta.

Da, eu am card cu chip... nu vad care e problema.

#39
BasculantaSexy

BasculantaSexy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,439
  • Înscris: 09.12.2019

 odastramosilor, on 18 ianuarie 2020 - 18:14, said:



te faci ca nu intelegi. se refera la pecetea din Apocalipsa. Nu-mi zi ca nu stii despre asta.

Nu citesc povesti de petre ispirescu,

#40
odastramosilor

odastramosilor

    resemnat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,716
  • Înscris: 29.02.2004

 Xlander, on 18 ianuarie 2020 - 18:20, said:

Eu chiar nu inteleg la ce se refera. N-am inteles nimic, suntem parasiti, un cip electronic etc. A uitat sa spuna si care e legatura intre ele.

Care pecete din Apocalipsa, ca sunt 7. Ai vrut sa zici si tu "semnul fiarei", probabil...

cand am zis pecete ma refeream la pecetluire. Da, la semnul ala se refera. Se vb de un implant fara de care nu se vor putea face tranzactii financiare, de nici un fel. Asta inseamna predarea in fata sistemului. Automat nu vei avea dreptul la proprietate, mancare, asistenta medicala, samd... In principiu poti trai de unul singur in vagauni, daca te tine... Ce se intampla acuma cu cipurile prin Suedia care deja se fac sub piele sau astea tip card este considerat de noi ceva premergator.  Unii au mers prea depăarte si sustin ca acesti pasi premergatori sunt insasi pecetluirea din Apocalipsa si cer Bisericii sa reactioneze ca atare. Imbecili de care se foloseste dracul sa compromita tema si Biserica. Nu e ironic? Sa te plangi de posedare cand esti deja posedat?

 BasculantaSexy, on 18 ianuarie 2020 - 18:22, said:


Nu citesc povesti de petre ispirescu,

pai nici eu n-am timp sa-ti fac rezumat. Stii ca nu esti obligat sa iei parte la discutie daca nu esti pus in tema, nu? ;)

#41
BasculantaSexy

BasculantaSexy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,439
  • Înscris: 09.12.2019

 odastramosilor, on 18 ianuarie 2020 - 18:28, said:

Stii ca nu esti obligat sa iei parte la discutie daca nu esti pus in tema, nu? Posted Image

Nu sunt pus in tema cu prietenii imaginari. Cred ca va e frica, altfel. nu v-ar fi frica Posted Image

bor va controleaza prin frica Posted Image)))

Edited by BasculantaSexy, 18 January 2020 - 18:30.


#42
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 50,989
  • Înscris: 31.07.2007

 Xlander, on 18 ianuarie 2020 - 18:20, said:

Care pecete din Apocalipsa, ca sunt 7.

Se pare ca este una la evidenta populatiei sau cine dracu' emite buletinu' ala cu Satana in el.

#43
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,869
  • Înscris: 17.04.2016

 edy_wheazel, on 18 ianuarie 2020 - 18:19, said:

Buzunaru'? Il gol Tudorele, saracu' de el! Posted Image

Anticipam pentru momentul cand buletinul va fi si card bancar...

 BasculantaSexy, on 18 ianuarie 2020 - 18:30, said:

bor va controleaza prin frica Posted Image)))

De fapt tocmai noua, astora care suntem ortodocsi practicanti, nu ne este teama de cip-uri si card-uri. Pe cata vreme la ortodocsii nepracticanti si la protestanti le este frica de se scapa pe ei...

Edited by Dorel666, 18 January 2020 - 18:35.


#44
odastramosilor

odastramosilor

    resemnat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,716
  • Înscris: 29.02.2004

 Dorel666, on 18 ianuarie 2020 - 18:35, said:

Anticipam pentru momentul cand buletinul va fi si card bancar...
De fapt tocmai noua, astora care suntem ortodocsi practicanti, nu ne este teama de cip-uri si card-uri. Pe cata vreme la ortodocsii nepracticanti si la protestanti le este frica de se scapa pe ei...

pai cand ajunge dincolo oricum se duce in pielicica goala, n-o sa aiba buzunar sa-si puna cardul sai buletinul, ori le tine in mana ori si le baga in poponet :))

#45
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,869
  • Înscris: 17.04.2016

 odastramosilor, on 18 ianuarie 2020 - 18:28, said:


Nu e ironic? Sa te plangi de posedare cand esti deja posedat?



Nu-i deloc ironic, pentru ca tocmai cand esti posedat realizezi ce naspa este sa fii posedat.

#46
BasculantaSexy

BasculantaSexy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,439
  • Înscris: 09.12.2019

 odastramosilor, on 18 ianuarie 2020 - 18:36, said:


pai cand ajunge dincolo oricum se duce in pielicica goala, n-o sa aiba buzunar sa-si puna cardul sai buletinul, ori le tine in mana ori si le baga in poponet Posted Image)

Am auzit ca daca nu platesti darile la biserica nu ajuungi dincolo, deci-...unde tine lumea banii?

#47
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,869
  • Înscris: 17.04.2016

 odastramosilor, on 18 ianuarie 2020 - 18:36, said:


pai cand ajunge dincolo oricum se duce in pielicica goala, n-o sa aiba buzunar sa-si puna cardul sai buletinul, ori le tine in mana ori si le baga in poponet Posted Image)

Cardul este primul pas. Urmatorul este cipul plantat direct in mana. Asa ca inviezi si te trezesti tot cu el!

#48
odastramosilor

odastramosilor

    resemnat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,716
  • Înscris: 29.02.2004

 Dorel666, on 18 ianuarie 2020 - 18:38, said:


Nu-i deloc ironic, pentru ca tocmai cand esti posedat realizezi ce naspa este sa fii posedat.

pai poti sa fii posedat si fara sa-ti dai seama. nu se manifesta neaparat prin crize.

 BasculantaSexy, on 18 ianuarie 2020 - 18:38, said:


Am auzit ca daca nu platesti darile la biserica nu ajuungi dincolo, deci-...unde tine lumea banii?

tocmai! Strangeti comori acolo unde nici molima nu le roade nici furul nu le fura! :)

#49
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,869
  • Înscris: 17.04.2016

 BasculantaSexy, on 18 ianuarie 2020 - 18:38, said:


Am auzit ca daca nu platesti darile la biserica nu ajuungi dincolo, deci-...unde tine lumea banii?

Drumul spre Rai trece prin Iad. Darile nu-ti trebuiesc sa treci dincolo, ci sa treci din Iad in Rai.

#50
steviegriffin

steviegriffin

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 10.01.2020
Scuzati-ma, dar cand a fost biserica ortodoxa de partea noastra?

Fiindca din cate stiam, biserica ortodoxa  a servit doar ca avanpost bizantin  in Walahia de la 1359  si in Moldova de la 1381  unde mitropolitii erau supusi agendei patriarhiei de la Constantinopol   de cand bizantinii au creat aceste mitropolii si au creat cele doua state artificiale pentru a stopa expansiunea regatului ungar si diminua dominatia catolica in Europa de Est care ar mai fi adus civilizatie si progres.
Din secolul al XIV-lea am devenit condamnati ca popor sa devenim  saraci si subdezvoltati, vesnic supusi ai despotismului balcanico-oriental ortodox.

Aceeasi biserica ortodoxa a coexistat pasnic cu dominatia otomana dupa caderea Constantinopolului.  O mana de preoti care ne vindeau si ii mituiau pe stapanitorii otomani ca sa-si apere mosiile si proprietatile.  

Apoi au devenit supusi ai Rusiei si patriarhiei Moscovei unde si sub stapanire sovietica, preotii ortodocsi colaborau fructuos cu comunistii.

#51
BasculantaSexy

BasculantaSexy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,439
  • Înscris: 09.12.2019

 odastramosilor, on 18 ianuarie 2020 - 18:40, said:

tocmai! Strangeti comori acolo unde nici molima nu le roade nici furul nu le fura! Posted Image

De aia toti popii umbla cu smeltzuri din aur?

 Dorel666, on 18 ianuarie 2020 - 18:41, said:

Drumul spre Rai trece prin Iad. Darile nu-ti trebuiesc sa treci dincolo, ci sa treci din Iad in Rai.

Adica daca pacatuiesti dar marci banul., ajungi in rai...bun de stiut.

Edited by BasculantaSexy, 18 January 2020 - 18:44.


#52
odastramosilor

odastramosilor

    resemnat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,716
  • Înscris: 29.02.2004

 BasculantaSexy, on 18 ianuarie 2020 - 18:43, said:

De aia toti popii umbla cu smeltzuri din aur?

Adica daca pacatuiesti dar marci banul., ajungi in rai...bun de stiut.

i-ai vazut tu pe toti aia 15000 cat are tara?

 steviegriffin, on 18 ianuarie 2020 - 18:42, said:

Scuzati-ma, dar cand a fost biserica ortodoxa de partea noastra?

Fiindca din cate stiam, biserica ortodoxa  a servit doar ca avanpost bizantin  in Walahia de la 1359  si in Moldova de la 1381  unde mitropolitii erau supusi agendei patriarhiei de la Constantinopol   de cand bizantinii au creat aceste mitropolii si au creat cele doua state artificiale pentru a stopa expansiunea regatului ungar si diminua dominatia catolica in Europa de Est care ar mai fi adus civilizatie si progres.
Din secolul al XIV-lea am devenit condamnati ca popor sa devenim  saraci si subdezvoltati, vesnic supusi ai despotismului balcanico-oriental ortodox.

Aceeasi biserica ortodoxa a coexistat pasnic cu dominatia otomana dupa caderea Constantinopolului.  O mana de preoti care ne vindeau si ii mituiau pe stapanitorii otomani ca sa-si apere mosiile si proprietatile.  

Apoi au devenit supusi ai Rusiei si patriarhiei Moscovei unde si sub stapanire sovietica, preotii ortodocsi colaborau fructuos cu comunistii.
daca atata ai inteles tu din istorie n-am ce-ti face, ma mir ca ti-au dat alocatie astia cu atatea absente la istorie. Si alocatiile astea tot din bani publici se dau.

#53
DanyHiker

DanyHiker

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,192
  • Înscris: 06.07.2007

 odastramosilor, on 18 ianuarie 2020 - 18:28, said:


. Automat nu vei avea dreptul la proprietate, mancare, asistenta medicala, samd...
Aham, deci cipul e problema.
Fara buletin ai dreptul la proprietate si asistenta medicala? Tine cont ca in momentul de fata buletinele nu au cip.
Dar fara certificat de nastere?
Unde e pana la urma problema? In cip sau in buletin?


#54
BasculantaSexy

BasculantaSexy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,439
  • Înscris: 09.12.2019

 odastramosilor, on 18 ianuarie 2020 - 18:46, said:


i-ai vazut tu pe toti aia 15000 cat are tara?




L-am vazut pe tapul ala securist, danila.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate