Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Nebunia ceodoiului distruge economia europei

- - - - -
  • Please log in to reply
55 replies to this topic

#55
dan210

dan210

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,150
  • Înscris: 24.06.2006

View PostYOUR_GOD, on 19 ianuarie 2020 - 00:42, said:

Unii se gandeau de unde incarca atatea rezervoare, tot complicat era, dar daca ai problema, gasesti si solutia.
Motorul Diesel inca nu are egal pe segmentul sau, daca nu deranjeaza 70% consum benzina la suta.
eu sper sa sa se gaseasca repede ca daca-i ca-n exemplul tau, poate doar stranepotii nostri vor vedea minunea

#56
Turnatoriu_de_orza

Turnatoriu_de_orza

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,864
  • Înscris: 14.10.2010

View Posttiti_steel, on 17 ianuarie 2020 - 18:30, said:

In Europa industria automotive a intrat intr-o situatie destul de dificila provocata in mare parte de deciziile iresponsabile ale politicienilor.
Subscriu!

Putina lume stie ca poluarea(sursa, se zice, a incalzirii globale) NU este data doar de CO2. Metanul, la randul sau, este un poluator generat de oameni via....bovine!!!Am vazut
un documentar pe acest subiect.
Cu siguranta ca madame cancelar a vrut sa faca pe placul ecologistilor. Apoi, NU inteleg cum se admite/incurajeaza o concurenta neloiala: industria masinilor electrice
este subventionata.
Apoi, ce se va intampla daca, prin reducere la absurd, toata lumea s-ar decide sa cumpere electrice?! De unde se vor alimenta ele? Exista, vor exista in scurt timp, statii pentru reincarcare?! CATEGORIC, NU!
Problema statiilor de incarcare este o MARE problema: atat a amplasarii lor cat si a alimentarii lor cu energie electrica. Vor necesita mari investitii in infrastructura energeticii
(statii de transformare, linii electrice subterane, posturi de transformare)!!!
Am vazut pe aria auto cu ce probleme se confrunta cei care stau la casa. Costurile unei  statii de incarcare sunt destul de mari.
Apoi, in context: de ce sa platim cu totii certificatele verzi  la consumul de energie electrica?! Unde mai este economia real concurentiala?!?!?!

Apropo de fiabilitate( a scris cineva desprea asta): nu am convingerea ca o masina electrica e foarte fiabila(am in vedere si chletuieala de achizitie).  Iara durata limitata a bateriei este o alta mare bila neagra(si foarte scumpa)!!!

P.S. Sunt tare amuzat la concursurile auto cu electrice; nu ma intrebati de ce...

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate