Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac
 Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim
 

DIGI TV a lansat pachetul 4K alături de Eurosport 4K (U.H.D.) în data de 17.01.2020.

* * * * - 6 votes
  • Please log in to reply
482 replies to this topic

#73
WoobyZ

WoobyZ

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 176
  • Înscris: 10.03.2006
Discutia era CLAR despre 4K.In fine,om trai si-om vedea....

https://www.prosport...sie-4k-18213000

Edited by WoobyZ, 16 January 2020 - 23:20.


#74
costeld69

costeld69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,721
  • Înscris: 07.02.2011

View PostTurnatoriu_de_orza, on 16 ianuarie 2020 - 22:36, said:

..
a aparut E 4k. Foarte bine. Dar de ce ar trebui sa platesc si pentru acest canal?
...
Corect.

View PostDIGI_Helper, on 16 ianuarie 2020 - 18:08, said:

Peste 140 de canale sunt disponibile abonaților la serviciile de televiziune prin cablu digital ...
Cand a fost lansat primul HD, si cate HD sunt acum?
Cate au sunet Dolby Digital?
...
E deja diferenta intre analogic/analog si digital,
de ce se cere plata in plus pentru facilitarea accesului la o tehnologie noua?
Ce se ofera in format 4K e considerat continut premium si este taxat ca extraoptiune si i-au spus "pachet"?

Edited by megafanro, 16 January 2020 - 23:43.
...actualizare...


#75
dic_star79

dic_star79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,600
  • Înscris: 09.01.2008
In mare parte din ce am urmărit eu,  Eurosport 4K , are aceiași grilă cu Eurosport 1HD varianta internațională.

#76
enrique24

enrique24

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 680
  • Înscris: 23.09.2010
Salut, pentru a viziona Digi4K si Eurosport4K este nevoie de extraoptiunea 4K de 5 lei.
Insa se va putea vedea 4K fara decodor sau card CI ?, doar direct in TV cu DVB-C ?
Pot comanda optiunea 4K daca am pachetul TV Analogic ?
Cand a fost Digi 4K gratuit a mers fara probleme asa pe direct. Multumesc.

Adaugarea unei extraoptiuni TV (4k sau HBO) implica si prelungirea perioadei abonamentului ?
Dar trecerea de la TV Analogic la TV Digital ?
Intreb pentru ca acum sunt in afara perioadei contractuale, si e posibil in cateva luni sa ma mut,
si as vrea sa am posibilitatea rezilierii.

Edited by enrique24, 16 January 2020 - 23:55.


#77
hariseldon01

hariseldon01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,385
  • Înscris: 07.10.2018

View PostBCBLU, on 16 ianuarie 2020 - 18:58, said:

Premier League,Grand Slam,Snooker,ciclism  etc all 4K???-!!!Suna/se vede prea bine!!!
Mos Craciun a intarziat un pic  anul acesta dar pana la urma tot a venit!!!



...asa cum ai spus,ar fi prea frumos,PL.,NU o sa avem in 4k...fiind versiunea intl...si nici moto gp,ele vor ramane in hd,deocamdata...premier league in 4k,e pe prime video,accesibil...

#78
hariseldon01

hariseldon01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,385
  • Înscris: 07.10.2018

View Posteiffel, on 16 ianuarie 2020 - 20:57, said:

Cam tarzior, UPC-ul au anuntat primii....

Da la mai multe. Si poate bagati si mai multe HD-uri, macar la posturile care sunt normal in HD si voi dati doar SD.


Pai e vre-un tv care stie HDR sa nu aiba ? Ca asta e cel mai vechi standard HDR.
Era problema daca cereau Dolby Vision, ca Samsung nu are.


...pai asta a fost problema la multi,cand a aparut digi 4k...mai sunt modele de tv-uri,din 2015-16,care au hdr,dar n-au hlg...

Edited by hariseldon01, 17 January 2020 - 00:37.


#79
santos81

santos81

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 232
  • Înscris: 15.09.2008

View Postenrique24, on 16 ianuarie 2020 - 23:53, said:

Salut, pentru a viziona Digi4K si Eurosport4K este nevoie de extraoptiunea 4K de 5 lei.
Insa se va putea vedea 4K fara decodor sau card CI ?, doar direct in TV cu DVB-C ?
Pot comanda optiunea 4K daca am pachetul TV Analogic ?
Cand a fost Digi 4K gratuit a mers fara probleme asa pe direct. Multumesc.

Adaugarea unei extraoptiuni TV (4k sau HBO) implica si prelungirea perioadei abonamentului ?
Dar trecerea de la TV Analogic la TV Digital ?
Intreb pentru ca acum sunt in afara perioadei contractuale, si e posibil in cateva luni sa ma mut,
si as vrea sa am posibilitatea rezilierii.

Da, pentru a viziona ES 4k si Digi 4K este nevoie de extraoptiunea 4k - 5lei.
Extraoptiunea poate fi activata din contul Digi doar daca beneficiezi de abonament Digital (pretul abonamentului ar urca de la 26 la 30 lei). Daca ai analogic, automat nu poti activa extraoptiunea.
Asta cred ca se poate face doar in magazin/reprezentanta/cum vrei sa ii spui. Si da, in cazul asta e posibil sa iti prelungeasca abonamentul pe o anumita perioada - nu sunt sigur de asta.
Odata trecut la abonament Digital, vei avea nevoie si de un Card CI - primul este gratuit (se ofera in custodie), urmatoarele (daca ai nevoie de mai multe, adica ai mai multe televizoare in casa) costa 3 lei/luna.
STB nu te ajuta pentru ca ei nu au in oferta STB-uri 4K. Cu alte cuvinte, trebuie sa ai un TV 4K si in el sa folosesti cardul CI de la Digi. Inteleg din postul tau ca atunci cand Digi 4K a fost la liber, l-ai receptionat fara probleme, deci TVul este 4K.

Sper ca te-am lamurit cu cat mai multe aspecte. :)

#80
marius_pepsi

marius_pepsi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 403
  • Înscris: 17.10.2011

View PostWoobyZ, on 16 ianuarie 2020 - 22:30, said:

E ca si cum ai spune ca ceva nu e disponibil pe digi4k pt ca e disponibil pe digisport1.E disponibil daca vor ei,numai sa vrea....

Aici nu e vorba doar de vrut, implică și drepturile de transmisie pentru diferite țări. Campionatul Angliei este cumpărat pentru teritoriul României nu și pentru Rusia. De aceea s-au localizat Eurosport-urile, rămânând Eurosport internațional (implicit E4K) cu drepturile cumpărate pentru întreaga Europă.

Edited by marius_pepsi, 17 January 2020 - 06:36.


#81
RFL

RFL

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,377
  • Înscris: 10.12.2018

View Postenrique24, on 16 ianuarie 2020 - 23:53, said:

Salut, pentru a viziona Digi4K si Eurosport4K este nevoie de extraoptiunea 4K de 5 lei.
Insa se va putea vedea 4K fara decodor sau card CI ?, doar direct in TV cu DVB-C ?
Pot comanda optiunea 4K daca am pachetul TV Analogic ?
Cand a fost Digi 4K gratuit a mers fara probleme asa pe direct. Multumesc.

Adaugarea unei extraoptiuni TV (4k sau HBO) implica si prelungirea perioadei abonamentului ?
Dar trecerea de la TV Analogic la TV Digital ?
Intreb pentru ca acum sunt in afara perioadei contractuale, si e posibil in cateva luni sa ma mut,
si as vrea sa am posibilitatea rezilierii.
Pentru vizionarea extraoptiunilor trebuie sa ai abonament digital. Abonamentul digital se activeaza in momentul in care folosesti un card CI sau decodor HD. Digi 4K/ESP 4K se vizualizeaza doar cu card CI. Activarea oricarei extraoptiuni nu duce la prelungirea contractului cu 2 ani. Extraoptiunile se pot activa pt minim 1 luna, putand renunta oricand la ele.

#82
stoshiba

stoshiba

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,839
  • Înscris: 22.02.2014
Bravo Digi si Eurosport!

#83
violatimi

violatimi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 471
  • Înscris: 01.12.2011
Hai Eurosport4k că nu mai am răbdare abia am dormit

#84
A-ONE

A-ONE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,925
  • Înscris: 28.09.2017
...după ora 15:30,cred că va fi disponibil în rețea :D

#85
mediasettv

mediasettv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,237
  • Înscris: 24.05.2014
Bravo! Felicitări Digi! Cat de mult ma bucur ca exista o evoluție pozitiva a acestei companii Digi. Daca nu au sfoara si sapun haterii o sa le cumparam noi :lol:

#86
gigi_4476

gigi_4476

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,386
  • Înscris: 28.02.2007

View Postronuquet, on 16 ianuarie 2020 - 20:02, said:

La UPC e in teste deja are bitrate-ul intre 21 si 25, limbile engleza, romana, rusa.
Deci, cu alte cuvinte...TEAPA !!! La nivelul ala e un bitrate de full HD smecher, nicidecum de 4K...

#87
editzastan

editzastan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 20.02.2008
https://gadget.ro/di...i-eurosport-4k/

#88
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,216
  • Înscris: 22.02.2017
Nu e nevoie de 40 mbps pt 4K stai linistit. ;)

#89
titishor

titishor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 149
  • Înscris: 27.09.2007
@DigiHelper:
1. Te rog confirmare ca se aplica reducerea de 2 Roni daca esti abonat la 3 extraobtiuni (Digifilm + Maxpack + PACHETUL 4K )
2. Te rog sa ceri colegilor sa modifice pe site si in aplicatie numele din "Digi4K" in "PACHETUL 4K"

Multumesc si Bravo Digi !!!

#90
mlaurp84

mlaurp84

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 23.11.2011
A intrat Eurosport 4k?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate