Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

DIGI TV a lansat pachetul 4K alături de Eurosport 4K (U.H.D.) în data de 17.01.2020.

* * * * - 6 votes
  • Please log in to reply
482 replies to this topic

#55
violatimi

violatimi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 471
  • Înscris: 01.12.2011
Programul la Eurosport4k unde îl pot găsi.

#56
WoobyZ

WoobyZ

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 176
  • Înscris: 10.03.2006
Sincer, nu vreau sa intru in polemica pt ca nu ma pricep prea tare.dar,cei de la tehnic spun ca ar fi tv-uri mai vechi si fara si ca pe dansele se va vedea mai intunecat..Am citat exact.

#57
ovidiufgs

ovidiufgs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 689
  • Înscris: 17.04.2007
Am nevoie si de card de la digi pentru a receptiona 4K?
Cand a fost gratuit Digi 4K receptionat fara probleme.

#58
innesat

innesat

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 8,036
  • Înscris: 26.09.2010
Da, ai nevoie, pentru că va fi criptat, la fel cum e Digi 4K acum. Card, tv 4K și extraoptiunea activata.

#59
A-ONE

A-ONE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,926
  • Înscris: 28.09.2017
Del.

Edited by A-ONE, 16 January 2020 - 21:43.


#60
RFL

RFL

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,378
  • Înscris: 10.12.2018

View Postovidiufgs, on 16 ianuarie 2020 - 21:29, said:

Am nevoie si de card de la digi pentru a receptiona 4K?
Cand a fost gratuit Digi 4K receptionat fara probleme.
Da, acum ai nevoie de card, si automat in cazul asta vei trece la abonament digital daca cumva nu ai,  si apoi trebuie activata extraoptiunea 4K.

View PostWoobyZ, on 16 ianuarie 2020 - 21:02, said:

Sincer, nu vreau sa intru in polemica pt ca nu ma pricep prea tare.dar,cei de la tehnic spun ca ar fi tv-uri mai vechi si fara si ca pe dansele se va vedea mai intunecat..Am citat exact.
Da, cele 4K din anul 2016 fara HDR, HLG. Si Samsunguri 4K din 2016 care au HDR+ vad mai intunecat. Din 2017 incoace nu au problema asta.

#61
dic_star79

dic_star79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,600
  • Înscris: 09.01.2008
Nu vă gândiți acum că tot conținutul/content-ul transmis de Eurosport 4K este și 4K.

Edited by megafanro, 16 January 2020 - 22:33.
...actualizare...


#62
david1980

david1980

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,900
  • Înscris: 21.01.2014

View PostBCBLU, on 16 ianuarie 2020 - 18:58, said:

Premier League,Grand Slam,Snooker,ciclism  etc all 4K???-!!!Suna/se vede prea bine!!!
Mos Craciun a intarziat un pic  anul acesta dar pana la urma tot a venit!!!
Premier League nu va fi disponibil pe Eurosport 4K deoarece Premier League e disponibil pe Eurosport Ro.

#63
WoobyZ

WoobyZ

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 176
  • Înscris: 10.03.2006
E ca si cum ai spune ca ceva nu e disponibil pe digi4k pt ca e disponibil pe digisport1.E disponibil daca vor ei,numai sa vrea....

Edited by WoobyZ, 16 January 2020 - 22:38.


#64
Turnatoriu_de_orza

Turnatoriu_de_orza

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,872
  • Înscris: 14.10.2010

View PostDIGI_Helper, on 16 ianuarie 2020 - 18:08, said:

Grupul Digi | RCS & RDS lansează un pachet special pentru abonații Digi TV – Pachetul 4K, care va cuprinde canalul propriu, Digi 4K, și Eurosport 4K.

Despre Eurosport 4K. am auzit de cca  1..2 ani. Inca de atunci am gandit astfel: deci, eu am cotizat mai intai la Eurosport1, apoi la Eurosport2.  Daupa mai multi ani
a aparut E 4k. Foarte bine. Dar de ce ar trebui sa platesc si pentru acest canal?

Pentru o mai buna intelegere a subiectului deschis de mine voi face o paralela cu istoria dezvoltarii unor marketuri. In orasul meu sunt cateva marketuri care, in timp scurt, s-au inmultit ca ciupercile!!! La fel si farmaciile!!! Deci, preturile produselor acestora sunt atat de MARI incat acopera nu numai salariile, dividendele, recircularea marfurilor plus alte cheltuieli(chirii, utilitati, etc.) ci ramane suficient de mult si pentru reinvestire. Nu pot sa nu ma gandesc ca ar trebui, de la un moment dat, sa apara si scaderi(sau macar constanta) la preturi.
Asadar vechile canale TV vor ramane, DACA vor mai ramane, de umplutura.

P.S. UHD e pe bune?! Io NU cred.!!! Am un LED care permite HD si nu am obsevat diferente intre HD si SD. Schimbarea decorurilor si/sau a iluminarii nu inseamna HD. S-a vazut f. clar la cele mai mari canale de stiri.,
  Apoi, chiar din punct de vedere tehnic nu intrevad o imbunatatire sensibila pentru UHD. Nu vad ce s-ar mai putea adauga

Edited by Turnatoriu_de_orza, 16 January 2020 - 22:50.


#65
WoobyZ

WoobyZ

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 176
  • Înscris: 10.03.2006
„În 2019, vom continuă să ne dezvoltăm oferta prin noi produse, cum ar fi Eurosport 4K, un produs digital pentru canalele cu conținut factual, dar și ducând experiența Premier League pe Eurosport la nivelul următor. Avem în plan și să dezvoltăm conținutul pentru casă și grădinărit printr-un canal dedicat (HGTV), în timp ce ne pregătim intens pentru Jocurile Olimpice de Vară Tokyo 2020”, a spus acesta pentru

Edited by WoobyZ, 16 January 2020 - 22:40.


#66
david1980

david1980

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,900
  • Înscris: 21.01.2014
Eurosport transmite în România exclusiv prin intermediul postului Eurosport Ro Premier League. Ținând cont că postul Eurosport 1 International e retransmis,și în alte țări având program comun nu au cum să transmită Premier League pe Eurosport 4K ținând cont că va difuza programul ce e disponibil pe Eurosport 1 International.

#67
WoobyZ

WoobyZ

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 176
  • Înscris: 10.03.2006
Eu spun doar ce-au declarat stabii lor...

#68
innesat

innesat

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 8,036
  • Înscris: 26.09.2010

View PostTurnatoriu_de_orza, on 16 ianuarie 2020 - 22:36, said:


P.S. UHD e pe bune?! Io NU cred.!!! Am un LED care permite HD si nu am obsevat diferente intre HD si SD. Schimbarea decorurilor si/sau a iluminarii nu inseamna HD. S-a vazut f. clar la cele mai mari canale de stiri.


Consumul de Latrina 3 dăunează grav creierului. Asta in primis.

2) Daca ai tv led, ce te interesează de ESP4K sau Digi 4K? Te obligă cineva să plătești?

3) pana și cea mai panarama firma de televizoare pune paneluri bune, unde observi diferența între SD și HD. Nu mai da vina pe televizor, că utilizatorul e de vina daca nu observa diferența!

4) arunca led-ul și revino la CRT. Serios, nu e pentru tine.



#69
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,838
  • Înscris: 07.07.2009

View PostWoobyZ, on 16 ianuarie 2020 - 22:30, said:

E ca si cum ai spune ca ceva nu e disponibil pe digi4k pt ca e disponibil pe digisport1.E disponibil daca vor ei,numai sa vrea....
Tocmai că nu o să fie. E Eurosport 4K EMEA pe care nu se difuzează PL.

#70
WoobyZ

WoobyZ

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 176
  • Înscris: 10.03.2006
Atunci,cind a spus vicepresedintele lor ca "vor sa duca experienta premier league la nivelul urmator" inseamna ca se se referea la 3D....

#71
raduors

raduors

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,108
  • Înscris: 13.07.2008

View PostWoobyZ, on 16 ianuarie 2020 - 22:39, said:

„În 2019, vom continuă să ne dezvoltăm oferta prin noi produse, cum ar fi Eurosport 4K, un produs digital pentru canalele cu conținut factual, dar și ducĂąnd experiența Premier League pe Eurosport la nivelul următor.
Nivelul următor însemna pentru ei în HD, după ce ne-au chinuit cu SD

#72
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,838
  • Înscris: 07.07.2009
Discovery se laudă tot timpul cu orice. Asta nu înseamnă că totul e așa. Câți ani au urmărit românii PL în SD? :)

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate