Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?
 Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...
 Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa
 Stimulente AJOFM

Cumparare auto cu nr Germania afl...

[email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur
 

Olympus E-M1 mark III

- - - - -
  • Please log in to reply
93 replies to this topic

#91
edri

edri

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,691
  • Înscris: 26.02.2008

View Postbv01, on 02 iunie 2020 - 08:15, said:

Păi sunt pentru lucruri complet diferite. Eu nu am o problemă cu ISO, indiferent de cameră. Însă X100V îl văd foarte potrivit pentru chestii rapide, de familie când nu am chef să car un body mare cu obiective la fel de mari.

Nu mai ai Olympus EM 5 III? Nu e bun pentru chestii de astea rapide?

#92
bv01

bv01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,113
  • Înscris: 06.12.2012
Am am, doar că am doar 3 obiective momentan. Două macro și 12-40. Este el mic, dar în combinație cu 12-40 nu e chiar cum mi-aș dori.
Mă rog, X100V e doar așa un vis umed acum, îmi place foarte mult design-ul. Am Ricoh GR.3, care e un aparat superb, doar că, culmea... uneori simt lipsa VF-ului.

#93
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
Mircea Bezergheanu prezintă meniurile lui M1X și M1mkIII într-un mod absolut original și interesant, total diferit de ceea ce se regăsește pe youtube pentru că nu doar că prezintă meniul ci și explică fiecare funcție în parte și dă exemple, inclusiv cu fotografii, de ce să alegi o anumită funcție sau nu.
Este multă muncă în spatele acestei prezentări și este făcută foarte bine și pe înțelesul tuturor, atât pentru începători cât și pentru avansați.
Sunt mulți care l-au contestat pe Mircea și poate că are și el tarele lui, dar omul este super meseriaș și de necontestat.
Mircea nu pune prea des cadrele lui cu adevărat bune. Pot să vă spun însă că am vazut la el niște cadre care sunt cu mult peste cadrele de prezentare oficiale ale tuturor producătorilor mondiali. Îmi asum afirmația asta.
Sunt unii care cer bani pe cursuri de genul ăsta și nu se ridică la acest nivel. Asta că am văzut tot felul de comentarii răutăcioase că primește aparatură de la diverși producători, gratis. Așa, și? De ce să nu se întâmple asta? Iar Mircea a demonstrat că indiferent de sistem, ce scoate e de top.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/yZAv2E9kOr0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#94
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
Ehh, oare cum ar fi? Aș vrea să văd un firmware care reușește să folosească toată capacitatea procesorului sau procesoarelor de pe M1.3 și M1.X...
De apreciat faptul că Olympus nu a abandonat dezvoltarea software pentru, foarte probabil, cele mai bune aparate din istoria lor.

https://www.43rumors...1x-and-e-m1iii/

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate