Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Sampon cu miros de gaz?!?

* * - - - 4 votes
  • This topic is locked This topic is locked
72 replies to this topic

#37
Mickeydutza

Mickeydutza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 608
  • Înscris: 08.02.2016

View Post3matrix, on 08 ianuarie 2020 - 21:59, said:

Deci ?????
Deci???????

View Posttrestie-de-balta, on 08 ianuarie 2020 - 22:05, said:

Tie ti-a dat cu altceva, nu cu petrol lampant.

Asa am si eu un fost coleg care s-a tratat de paduchi boieresti, luati de la o cocoana, cu gaz de avion.
A ajuns la spital cu outele prajite si cu stromeleacul unflat. Basca ca si-a ars si piele de pe cur.
Posted Image Sunteti tare hazliu, domnule.

#38
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

View PostMickeydutza, on 08 ianuarie 2020 - 22:03, said:

Daca credeti ca e bun Gerovitaless, vi-l donez dumneavoastra. E intact. Nu i-am facut altceva in afara de a-l mirosi.
Multumesc. Nu am nevoie. Am preferinte ceva mai modeste, cred,

#39
Mickeydutza

Mickeydutza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 608
  • Înscris: 08.02.2016

View Postpasilla, on 08 ianuarie 2020 - 22:12, said:

Multumesc. Nu am nevoie. Am preferinte ceva mai modeste, cred,
"Chelia asta...cum ti-o cresti, asa o ai." PUBLICITATE! Posted Image

Edited by Mickeydutza, 08 January 2020 - 22:15.


#40
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

View PostMickeydutza, on 08 ianuarie 2020 - 22:15, said:

"Chelia asta...cum ti-o cresti, asa o ai." PUBLICITATE! Posted Image
Nu la asta ma refeream prin ...preferinte mai modeste, dar e OK.

#41
viceroy56

viceroy56

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,014
  • Înscris: 28.10.2006
Dragi colegi:
Acest thread este despre sampon antimatreata cu sau fara miros de gaz.
Ce am spus eu vis-a-vis de fi-miu se refera la scuamele scalpului rezultate din PSORIAZIS.
Nu are a face sula cu subprefectura!
Tratamentul a fost stabilt de un doctor dermatolog in urma unui set complex de analize. Si nu a tratat numai scuamele, ci intraga manifestare corporala a psoriazisului.
Nu este un remediu universal impotriva matretii. Si nici impotriva oricarei forme de psoriazis.
Nu dau aici solutii/retete pentru ca nu este normal sa "vindecam" prin corespondenta.
Remediul este personalizat, in functie de manifestari si de persona bolnava. Valabil pentru orice boala.

Edited by viceroy56, 08 January 2020 - 22:47.


#42
Mickeydutza

Mickeydutza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 608
  • Înscris: 08.02.2016

View Postviceroy56, on 08 ianuarie 2020 - 22:47, said:

Nu dau aici solutii/retete pentru ca nu este normal sa "vindecam" prin corespondenta.
Remediul este personalizat, in functie de manifestari si de persona bolnava. Valabil pentru orice boala.
Ete na. Matreata nu e o boala. ;) Era sa faceti si dumneavoastra un bine odata si ati tras colacul de sub pupaza. Bravo! Ne-ati fost de mare ajutor! Multumim pentru stilul dumneavoastra secretos!

Edited by Mickeydutza, 08 January 2020 - 22:53.


#43
bladhaund

bladhaund

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,049
  • Înscris: 20.07.2003

View PostMickeydutza, on 08 ianuarie 2020 - 20:57, said:

La multi ani, dragi prieteni softpedisti! Nu e de gluma! Astazi am rugat-o pe maica mea sa-mi cumpere un sampon Nizoral ca stiam ca e cel mai bun impotriva matretii si imi vine acasa cu un alt sampon(cica mai bun?!?) dar cu miros de Posted Image GAZ...e vorba de Gerovital Tratament Expert Sampon Antimatreata Cu Ichtiol, Provitamina B5, Complex de Extracte Vegetale. Vanzatoarea de la cosmetica i-a spus mamei ca e cel mai bun si ca se spala cu asa ceva.
Ichtiolul este un distilat de petrol, e normal ca produsul să miroasă a petrol. Restul de extracte vegetale sunt degeaba. In engleza se numeste Coal Tar și este într-adevar un tratament să-i spunem "naturist" contra mătreții.

Șamponul marca Nizoral nu se mai vinde în Romania, dar poți să cumperi un echivalent românesc, Seboderm. Farmacista fie nu avea Seboderm pe stoc, fie și-a râs puțin de maică-ta.

#44
ChemTeacher

ChemTeacher

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,936
  • Înscris: 26.05.2007

View PostMickeydutza, on 08 ianuarie 2020 - 20:57, said:

. Cum pana mea sa ma spal cu un sampon cu miros de GAZ?!?
Sărăciilor.........folositi Petrole Hahn !

Attached Files


Edited by ChemTeacher, 08 January 2020 - 23:04.


#45
viceroy56

viceroy56

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,014
  • Înscris: 28.10.2006
Iar ne ciocnim!
Repet: nu stii sa citesti!
Fi-miu este sub tratament de psoriazis, nu de matreata!
Matreata poate avea 1000 de cauze, tratabile sau nu!
Boala sau nu, necesita TRATAMENT SPECIFIC.
Google IT!

Asa cum pe vremuri batranii de la tara recomandau tratamentul cosurilor de pe fata prin spalarea cu pisat de fata mare, vrei sa recomand si eu ca remediu universal contra matretii sapunul cu gudron/sulf?
Eu o fac, dar o sa ma injurati ca va cade in continuare nisipul in supa!

#46
Mickeydutza

Mickeydutza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 608
  • Înscris: 08.02.2016

View Postbladhaund, on 08 ianuarie 2020 - 22:57, said:

Ichtiolul este un distilat de petrol, e normal ca produsul să miroasă a petrol. Restul de extracte vegetale sunt degeaba. In engleza se numeste Coal Tar și este într-adevar un tratament să-i spunem "naturist" contra mătreții.

Șamponul marca Nizoral nu se mai vinde în Romania, dar poți să cumperi un echivalent românesc, Seboderm.
O sa ma interesez bine inainte sa cumpar.

View Postbladhaund, on 08 ianuarie 2020 - 22:57, said:

Farmacista fie nu avea Seboderm pe stoc, fie și-a râs puțin de maică-ta.
Mai stii? E foarte probabil ca farmacista sa faca in asa fel incat sa vanda ce nu se cumpara, nu? Mi se pare logic.

View PostChemTeacher, on 08 ianuarie 2020 - 22:58, said:

Sărăciilor.........folositi Petrole Hahn !
Posted Image Saracilor, folositi Petrole Hahn daca va credeti rachete balistice!

#47
bladhaund

bladhaund

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,049
  • Înscris: 20.07.2003
Și Seboderm și cel cu Ichtiol sunt ieftine, poți să le folosești alternativ. Nu e exclus să te ajute cel "naturist", încearcă.

#48
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostMickeydutza, on 08 ianuarie 2020 - 20:57, said:

La multi ani, dragi prieteni softpedisti! Nu e de gluma! Astazi am rugat-o pe maica mea sa-mi cumpere un sampon Nizoral ca stiam ca e cel mai bun impotriva matretii si imi vine acasa cu un alt sampon(cica mai bun?!?) dar cu miros de Posted Image GAZ...e vorba de Gerovital Tratament Expert Sampon Antimatreata Cu Ichtiol, Provitamina B5, Complex de Extracte Vegetale. Vanzatoarea de la cosmetica i-a spus mamei ca e cel mai bun si ca se spala cu asa ceva. Cum pana mea sa ma spal cu un sampon cu miros de GAZ?!? GAZPROM E AICI?!? Va rog sa ma ajutati! Ce fac in conditiile date? Il duc inapoi sau il folosesc? Posted Image

Si eu am un sampon cu miros de petrol. O foarte ok.
Cu ce vrei sa te ajutam ?

#49
Mickeydutza

Mickeydutza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 608
  • Înscris: 08.02.2016

View Postviceroy56, on 08 ianuarie 2020 - 23:00, said:

Iar ne ciocnim!
Repet: nu stii sa citesti!
Nu stiu! Nu stiu! Nu stiu! Ok. Nu stiu!

View Postbladhaund, on 08 ianuarie 2020 - 23:04, said:

Și Seboderm și cel cu Ichtiol sunt ieftine, poți să le folosești alternativ. Nu e exclus să te ajute cel "naturist", încearcă.
Seboderm daca e pe baza de petrol, nu-l mai cumpar, iar Gerovitaless cu Ichtiol il duc maine inapoi la magazinul de cosmetice. Nu folosesc niciun sampon pe baza de petrol/gaz/bezina pentru ca e un pericol pentru caderea parului asa cum a spus un prieten de pe acest topic. Posted Image

Edited by Mickeydutza, 08 January 2020 - 23:11.


#50
bladhaund

bladhaund

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,049
  • Înscris: 20.07.2003
Seboderm este ca Nizoral și cel cu petrol nu-i rău nici acela pentru ce vrei tu. Faci cum crezi, desigur.

#51
Adi blondu

Adi blondu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,724
  • Înscris: 05.01.2007

View PostMickeydutza, on 08 ianuarie 2020 - 20:57, said:

Cum pana mea sa ma spal cu un sampon cu miros de GAZ?!? GAZPROM E AICI?!? Va rog sa ma ajutati! Ce fac in conditiile date? Il duc inapoi sau il folosesc? Posted Image
E bun de aprins gratarul cu el.Atat!  Posted Image

#52
Mickeydutza

Mickeydutza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 608
  • Înscris: 08.02.2016
Va rog din suflet sa nu cumparati un produs ca asta, sau asemanator ca e un pericol pentru pielea capului indiferent daca luptati cu matreata sau cu paduchi! Nu merita. Nu riscati nimic! Sunt remedii mult mai sanatoase decat samponul asta cu gaz/petrol/benzina! Am atasat poza cu samponul cu miros de GAZ...[ https://s12emagst.akamaized.net/products/20905/20904829/images/res_6b69c5ee2fc3a3e216867982e2e4638e_full.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#53
Kres

Kres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,314
  • Înscris: 21.03.2019

View PostMickeydutza, on 08 ianuarie 2020 - 20:57, said:

Cum pana mea sa ma spal cu un sampon cu miros de GAZ?!? GAZPROM E AICI?!? Va rog sa ma ajutati! Ce fac in conditiile date? Il duc inapoi sau il folosesc? Posted Image

Pai daca e pe baza de ihtiolat si petroleum.. a ce vrei sa miroasa.. a suc de mere?  Spala-te cu incredere, ca sunt produse bune.

#54
Mickeydutza

Mickeydutza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 608
  • Înscris: 08.02.2016

View PostKres, on 08 ianuarie 2020 - 23:27, said:

Pai daca e pe baza de ihtiolat si petroleum.. a ce vrei sa miroasa.. a suc de mere?  Spala-te cu incredere, ca sunt produse bune.
Never.
[ https://media1.tenor.com/images/2918af8fef5bd283157fb8ddbe6d6550/tenor.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Mickeydutza, 08 January 2020 - 23:32.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate