Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over
 

Sampon cu miros de gaz?!?

* * - - - 4 votes
  • This topic is locked This topic is locked
72 replies to this topic

#1
Mickeydutza

Mickeydutza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 608
  • Înscris: 08.02.2016
La multi ani, dragi prieteni softpedisti! Nu e de gluma! Astazi am rugat-o pe maica mea sa-mi cumpere un sampon Nizoral ca stiam ca e cel mai bun impotriva matretii si imi vine acasa cu un alt sampon(cica mai bun?!?) dar cu miros de Posted Image GAZ...e vorba de Gerovital Tratament Expert Sampon Antimatreata Cu Ichtiol, Provitamina B5, Complex de Extracte Vegetale. Vanzatoarea de la cosmetica i-a spus mamei ca e cel mai bun si ca se spala cu asa ceva. Cum pana mea sa ma spal cu un sampon cu miros de GAZ?!? GAZPROM E AICI?!? Va rog sa ma ajutati! Ce fac in conditiile date? Il duc inapoi sau il folosesc? Posted Image

#2
3matrix

3matrix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,344
  • Înscris: 21.06.2019
Tu ai citit ce scrie pe el , sau doar te-ai uitat la poze ????

#3
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,334
  • Înscris: 14.06.2006
Cand faceam paduchi la scoala, ne tundea zero si ne dadea cu gaz pe cap. Ustura ca dracu dar scapam de paduchi imediat.

#4
scy

scy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,452
  • Înscris: 18.04.2019
Poate contine gaz :)

#5
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,295
  • Înscris: 13.01.2011
În trecut, bunica se dădea cu gaz, pe noi mai rar.
A tratat și un prieten" de al ei, și părul rar din față s-a îndesit.

#6
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

View PostDecember, on 08 ianuarie 2020 - 21:02, said:

Cand faceam paduchi la scoala, ne tundea zero si ne dadea cu gaz pe cap. Ustura ca dracu dar scapam de paduchi imediat.
Eee, ce vremuri ! Bunica mea se clatea cu gaz dupa fiecare spalare a parului.

#7
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,027
  • Înscris: 07.11.2006

View Postcrisstonne, on 08 ianuarie 2020 - 21:05, said:

În trecut, bunica se dădea cu gaz, pe noi mai rar.
A tratat și un prieten" de al ei, și părul rar din față s-a îndesit.

Nu le da idei,ca efeminatii astia de azi habar n-au ce-i ala gaz.Poate-si dau foc la casa,prostanii.

#8
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,334
  • Înscris: 14.06.2006

View Postpasilla, on 08 ianuarie 2020 - 21:07, said:

Eee, ce vremuri ! Bunica mea se clatea cu gaz dupa fiecare spalare a parului.
Nu imi mai aduc aminte daca bunica se dadea cu gaz, dar stiu 100% ca se spala doar cu apa de ploaie pe par.
In schimb la noi la oras, de obicei in octombie, dupa ce incepea scoala, toti baietii eram chelbosi si putea a PECO in clasa. Strigam unu la altul "paduchiosu', paduchiosu'!" :)

Mickey, e bun gazul la par, nu-ti mai bate capul.

#9
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,295
  • Înscris: 13.01.2011

View Postadisz, on 08 ianuarie 2020 - 21:07, said:



Nu le da idei,ca efeminatii astia de azi habar n-au ce-i ala gaz.Poate-si dau foc la casa,prostanii.

Păi nu se mai găsește.
Păcat.
Doar să nu se dea cu benzină :roflmao:

#10
bmortu

bmortu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,123
  • Înscris: 18.11.2017
Poti incerca cu electricitate.
Gazul e perimat, acum e la moda masina electrica

#11
ioppo

ioppo

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,428
  • Înscris: 20.02.2008

View PostMickeydutza, on 08 ianuarie 2020 - 20:57, said:

La multi ani, dragi prieteni softpedisti! Nu e de gluma! Astazi am rugat-o pe maica mea sa-mi cumpere un sampon Nizoral ca stiam ca e cel mai bun impotriva matretii si imi vine acasa cu un alt sampon(cica mai bun?!?) dar cu miros de Posted Image GAZ...e vorba de Gerovital Tratament Expert Sampon Antimatreata Cu Ichtiol, Provitamina B5, Complex de Extracte Vegetale. Vanzatoarea de la cosmetica i-a spus mamei ca e cel mai bun si ca se spala cu asa ceva. Cum pana mea sa ma spal cu un sampon cu miros de GAZ?!? GAZPROM E AICI?!? Va rog sa ma ajutati! Ce fac in conditiile date? Il duc inapoi sau il folosesc? Posted Image
Nu mai gasesti Nizoral pe piata... continea o substanta (tocmai aia ce te scapa de matreata) care s-a interzis in UE daca nu gresesc.

#12
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,617
  • Înscris: 07.02.2003

View PostMickeydutza, on 08 ianuarie 2020 - 20:57, said:

Cum pana mea sa ma spal cu un sampon cu miros de GAZ?!?
Asa simplu, daca vrei sa scapi de problema. Atentie cu flacarile deschise... Posted Image
Iar Gerovital este medicina romaneasca pura.

Edited by andreic, 08 January 2020 - 21:19.


#13
odastramosilor

odastramosilor

    resemnat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,725
  • Înscris: 29.02.2004
e ceva pe baza de petrol

din pacate si eu am luat 2 sticle care trebuiau sa-mi opreasca pierderea parului dar au avut efect contrar. Au probat si altii din cercul de prieteni si se pare ca e o chestie din proiectarea lor, nu depinde de tipul parului. Eu te sfatuiesc foarte serios sa nu-l folosesti! Sau daca te-avanti sa monitorizezi clar si daca ti se pare cumva ca iti cade mai mult par, sa stii ca nu e doar o parere, chiar se intampla. Asa am zis eu initial ,ca e coincidenta, cand am vazut ca se repeta... Gerovitalul e cam kix, din experienta mea. Sper sa fie mai de folos la altii, dar nu cred.

#14
Mickeydutza

Mickeydutza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 608
  • Înscris: 08.02.2016

View Post3matrix, on 08 ianuarie 2020 - 21:02, said:

Tu ai citit ce scrie pe el , sau doar te-ai uitat la poze ????
Nu m-am uitat la nici o poza. Ti-am scris ce apare pe sticla de sampon.

View PostDecember, on 08 ianuarie 2020 - 21:11, said:

Nu imi mai aduc aminte daca bunica se dadea cu gaz, dar stiu 100% ca se spala doar cu apa de ploaie pe par.
In schimb la noi la oras, de obicei in octombie, dupa ce incepea scoala, toti baietii eram chelbosi si putea a PECO in clasa. Strigam unu la altul "paduchiosu', paduchiosu'!" Posted Image

Mickey, e bun gazul la par, nu-ti mai bate capul.
Ce treaba am eu cu paduchii? Si pe parul meu s-a folosit gaz pana mi-a iritat pielea capului, dar cand eram mai mic si am luat paduchi la gradinita. Dar pana azi eu nu am mai intalnit un sampon antimatreata cu miros de gaz. :(

View Postioppo, on 08 ianuarie 2020 - 21:14, said:

Nu mai gasesti Nizoral pe piata... continea o substanta (tocmai aia ce te scapa de matreata) care s-a interzis in UE daca nu gresesc.
Mare pacat. :(

#15
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,334
  • Înscris: 14.06.2006

View PostMickeydutza, on 08 ianuarie 2020 - 21:28, said:

Ce treaba am eu cu paduchii? Si pe parul meu s-a folosit gaz pana mi-a iritat pielea capului, dar cand eram mai mic si am luat paduchi la gradinita. Dar pana azi eu nu am mai intalnit un sampon antimatreata cu miros de gaz. Posted Image
Doar spuneam ca gazul ala nu era rau. Adica na....acu is chel (nu total, cam ca Basescu) dar nu pot zice ca din cauza gazului :)

#16
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
@ Mickeydutza Incearca sa stai cat mai mult in arer liber, la soare, daca se poate, cu "chelia" goala.

Edited by pasilla, 08 January 2020 - 21:31.


#17
Mickeydutza

Mickeydutza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 608
  • Înscris: 08.02.2016

View Postodastramosilor, on 08 ianuarie 2020 - 21:21, said:

e ceva pe baza de petrol

din pacate si eu am luat 2 sticle care trebuiau sa-mi opreasca pierderea parului dar au avut efect contrar. Au probat si altii din cercul de prieteni si se pare ca e o chestie din proiectarea lor, nu depinde de tipul parului. Eu te sfatuiesc foarte serios sa nu-l folosesti! Sau daca te-avanti sa monitorizezi clar si daca ti se pare cumva ca iti cade mai mult par, sa stii ca nu e doar o parere, chiar se intampla. Asa am zis eu initial ,ca e coincidenta, cand am vazut ca se repeta... Gerovitalul e cam kix, din experienta mea. Sper sa fie mai de folos la altii, dar nu cred.
Multumesc ca m-ai avertizat. Maine il duc inapoi.

View Postpasilla, on 08 ianuarie 2020 - 21:30, said:

@ Mickeydutza Incearca sa stai cat mai mult in arer liber, la soare, daca se poate, cu "chelia" goala.
M-ai facut K.O. Nu am chelie ca-s prea tanar pentru varsta mea.

#18
odastramosilor

odastramosilor

    resemnat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,725
  • Înscris: 29.02.2004
daca ti-l ia inapoi e super

poti lua altceva la schimb

eu cu asta m-am dat https://www.farmec.r...546.html#opinii

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate