Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Camera supraveghere video PNI IP652W WiFi PTZ 1080p 2MP 5X Zoom optic - Suport, Testare, Pareri

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
45 replies to this topic

#19
MTAB

MTAB

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 29.10.2009
Va rog, ma poate ajuta cineva cu setarea adresei de mail la camera supraveghere video PNI IP652W WiFi PTZ 1080p ?
SMTP SERVER-----?
UTILIZATOR---?
PAROLA----?
Multumesc

#20
suport_PNI

suport_PNI

    Active Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 1,825
  • Înscris: 21.01.2013

 MTAB, on 30 octombrie 2020 - 15:52, said:

Va rog, ma poate ajuta cineva cu setarea adresei de mail la camera supraveghere video PNI IP652W WiFi PTZ 1080p ?
SMTP SERVER-----?
UTILIZATOR---?
PAROLA----?
Multumesc

  Acest meniu presupune sa introduceti parametrii dedicati ai serverului dumneavoastra de e-mail, cel care va ofera adresa de e-mail.
  Putem sa va oferim un exemplu de setare, dupa care va puteti ghida in configurarea dumneavoastra :
Atentie la setarile de securitate din conturile de e-mail care pot bloca accesul anumitor dispozitive electronice / sisteme de supraveghere / camere.

Attached Files



#21
MTAB

MTAB

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 29.10.2009
Multumesc, s-a rezolvat .

#22
MTAB

MTAB

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 29.10.2009
Buna seara
Am reusit sa montez camera comandata la PNI IP652W, trimisa in vederea testarii. Doresc sa multumesc pentru promtitudinea livrarii si acordarea discountului.
Camera se comporta bine, programul este destul de intuitiv si nu mi a facut deocamdata probleme in exploatare. Zoom ul optic 5x ,face toti banii.Pana in 20-30 m puteti avea recunoastere faciala, iar ca imagine clara, bate undeva spre 100m.
Celelalte functii nu sunt de neglijat : alarmare prin mesaj telefonic la miscare, trimiterea de foto in mail, urmarire inteligenta, o multitudine de preset uri,zoom digital, modulul dual de comunicare, etc

Sunt curios daca vor aparea probleme la temperaturi scazute si la caderi de ninsoare...Pana atunci recomand celor care doresc sa si securizeze curtea aceasta camera.

#23
maresliviu

maresliviu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 06.04.2006
Salut
Dupa o utilizare continua timp de 6luni camera a inceput sa devina zgomotoasa.
Daca este liniste noaptea o poti localiza dupa sunetele pe care le scoate.
Chiar nu inteleg de ce acel motoras trebuie sa functioneze in gol.
Sunt curios daca si ceilati utilizatori au aceasta problema.

#24
KTF

KTF

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 767
  • Înscris: 13.11.2003
Am uitat sa zic , ca am gasit relativ recent asta. Pe aplicatia pe telefon nu ai acces la toate setarile . Daca il accesezi din browser de pe PC si pui IP-ul camerei, ai mult mai multe setari, printre care si ... WDR !

PC View -> Settings -> Media -> Image. By default la mine WDR era off. L-am pus pe on si face o diferenta mare in timpul zilei.

#25
juannn

juannn

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,407
  • Înscris: 09.03.2006

 Cousteau, on 03 iunie 2020 - 19:36, said:

Pe pc insa, deoarece a trebuit sa instalez plug-in-ul Flash Player pe Chrome ca sa pot vedea imaginea, m-am ingrijorat deoarece m-a avertizat ca din decembrie 2020 nu va mai fi functional. Sa vedem atunci cum o sa rezolv, insa deoarece aplicatia de pe telefon e foarte buna, nu-mi fac griji.


Inca odata multumesc echipei PNI.ro pentru amabilitate.

Mai sunt putine zile si supportul in flash nu va mai fi disponibil. PNI eu daca am facut port forwarding  pe ip ca sa accesez camera de la distanata (ex: camera.go.ro) nu voi mai putea vedea imaginea deoacere flash va fi disable.

Va rog sa vorbiti cu chinezii de la care ati cumparat lotul de camere rebrenduite  sa vina rapid cu un update de soft ca sa functioneze pe html5. Urgent!!!!!!

Attached Files


Edited by juannn, 19 December 2020 - 01:08.


#26
KTF

KTF

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 767
  • Înscris: 13.11.2003

 juannn, on 19 decembrie 2020 - 00:55, said:

Mai sunt putine zile si supportul in flash nu va mai fi disponibil. PNI eu daca am facut port forwarding  pe ip ca sa accesez camera de la distanata (ex: camera.go.ro) nu voi mai putea vedea imaginea deoacere flash va fi disable.

Va rog sa vorbiti cu chinezii de la care ati cumparat lotul de camere rebrenduite  sa vina rapid cu un update de soft ca sa functioneze pe html5. Urgent!!!!!!

Merge foarte bine inca pe Internet Explorer, chiar si in Windows 10.

#27
juannn

juannn

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,407
  • Înscris: 09.03.2006
Eu am windows 10 x64 si microsoft edge iar rezultatul se poate vedea mai jos!
Am incercat in windows 7 si ie11 si intradevar merge ok. Trebuie update la camera ca sa fie compatibila integral si cu win 10

Attached Files


Edited by juannn, 19 December 2020 - 16:52.


#28
juannn

juannn

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,407
  • Înscris: 09.03.2006
Nu imi inregistreaza fluent. Imaginea se blocheaza cite o secunda apoi isi revine. Nu face tot timpul are momente. De la ce credeti ca se intimpla problema asta?

#29
KTF

KTF

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 767
  • Înscris: 13.11.2003

 juannn, on 19 decembrie 2020 - 16:51, said:

Eu am windows 10 x64 si microsoft edge iar rezultatul se poate vedea mai jos!
Am incercat in windows 7 si ie11 si intradevar merge ok. Trebuie update la camera ca sa fie compatibila integral si cu win 10

Edge nu suporta NPAPI. Daca deschideti URL-ul in Edge, in coltul dreapta sus apasati pe ... si apoi selectati optiunea "Open with Internet Explorer".
Sau direct Start -> Run -> iexplore.

 juannn, on 20 decembrie 2020 - 10:08, said:

Nu imi inregistreaza fluent. Imaginea se blocheaza cite o secunda apoi isi revine. Nu face tot timpul are momente. De la ce credeti ca se intimpla problema asta?

Mie mi se intampla asta din cauza semnalului prost la wifi in locatia respectiva. Urmeaza sa pun un repeater mai aproape de ea.

Edited by KTF, 20 December 2020 - 17:04.


#30
juannn

juannn

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,407
  • Înscris: 09.03.2006
@KTF
Camera asta merge daca pun un router wifi 5G gibabit? Am net de la digi 1000 dar semnalul wifi din routerul lor e varza!

Edited by juannn, 20 December 2020 - 18:54.


#31
KTF

KTF

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 767
  • Înscris: 13.11.2003
Teoretic poate transmite pana la 6MB/s, nu stiu ce performante are routerul ala de care ziceai. Cred ca merge doar pe 2.4Ghz, nu pe 5Ghz. Eu nu folosesc routerul celor de la Digi, dar e afara la poarta la vreo 30 de metri si nu e tocmai suficient in unele momente ale zilei, probabil in functie de incarcare / zgomot pe WiFi.

#32
juannn

juannn

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,407
  • Înscris: 09.03.2006

 KTF, on 20 decembrie 2020 - 17:04, said:

Edge nu suporta NPAPI. Daca deschideti URL-ul in Edge, in coltul dreapta sus apasati pe ... si apoi selectati optiunea "Open with Internet Explorer".
Sau direct Start -> Run -> iexplore.


Merci am reusit sa activez iexplorer 11 pe windows 10 si merge fara probleme. Din edge nu-mi apare  Open with Internet Explorer
Am sa incerc  sa trec routerul digi pe modul bridge si sa ma conectez cu cablu pina la alt router si revin sa va spun cum merge.

#33
Odo78

Odo78

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 14.01.2020
Salut,
Voi utilizati functia intelligent tracking?
Poate acesta functie in timp datorita miscarii camerei sa afecteze motorasul?

#34
aTenTie

aTenTie

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 25.05.2007
Salut pe toata lumea.
Sunt un nou posesor al unei camere PNI IP652W WiFi.

Sunt impresionat placut de aceasta camera, am reusit sa ma joc putin cu ea prin setari, nu este inca pusa pe casa.
Toate laudele de pe acest forum sunt adevarate, sunt foarte multumit de ea.

A luat pana acum cred ca 10 reseturi si nu a facut probleme, ii dau reset ca tot fac schimbari de ip-uri, setari si este mai rapid sa dau reset decat sa refac setarile.
In fiecare zi tot mai descopar cate ceva la ea, chiar este o camera super ok, ma gandesc sa mai iau inca una.

O sa revin cu imagini si pareri despe ea, zom si claritate dupa ce o montez pe casa cam la 10m inaltime.

Multumesc pentru promptitudinea livrarii, a doua zi dupa comanda am fost anuntat ca vine camera, insa am fost nevoit sa aman cu 1 zi livrarea ca nu ma asteptam sa vina asa repede si eram plecat.

#35
aTenTie

aTenTie

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 25.05.2007
Salut,

Am revenit cu poze facute dupa ce am montat camera pe casa.
Am setat sa-mi trimita poze pe email la detectia de miscare si alarma pe telefon, este super.

Ce-mi place este lumina pe timp de noapte care o face. Din locatia de unde este instalata, cam la 10 m inaltime, lumineaza foarte bine.

Urmeaza sa fac un server de ftp sa vad cum functioneaza.
Nu am descoperit inca sa o integrez 100% pe DVR- ul HIK care il am, sa faca inregistrarile acolo.

Eu folosesc softul CamHipro care din punctul meu de vedere este mai frumos si mai intuitiv.
Sunt foarte multumit de ea. Inca mai lucrez la setari sa vad tot ce poate.

Pot sa mai comand una la pretul de oferta?

Poza normala si poza cu zoom.
Ultima poza este trimisa pe email de camera.

Attached Files


Edited by aTenTie, 02 March 2021 - 19:01.


#36
KTF

KTF

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 767
  • Înscris: 13.11.2003
In Hikvision in Config -> Sistem -> Gestionare Camera -> Adauga -> trebuie pus IP-ul camerei, protocol ONVIF, port 8080, canal 1, utilizator si parola, transfer protocol auto . Merge f ok.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate