Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...
 Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 

Din păcate, keyguardtestactvity, s-a oprit

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
Vasile12344321

Vasile12344321

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 03.11.2019
Salut, am o problema cu o tableta Allview VivaH8LTE, are vechime 4 ani și din greșeală am șters System UI, iar după ce i-am dat o resetare crezând ca o sa își revină nu mai avea simbolurile alea în ecran de Acasă, Inapoi și aplicații recente
Iar când am închis ecranul m-am trezit cu eroarea asta,, Din păcate, Keyguardtestactivity, s-a oprit,,
Ce e de facut
Are android 4.4.4 cu root prin King root
Am făcut resetare din fabrica prin Butoanele Volume Down și Power Button pt ca altfel nu aveam cum
Eroarea aia îmi arata sa apăs OK dar apare din nou
Are cineva o idee ce e de facut?
Rog seriozitate

#2
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,883
  • Înscris: 03.02.2005
Din pacate singura varianta e sa flash-uiesti firmware-ul original al tabletei.
Resetarea la setarile din fabrica nu-ti reinstaleaza aplicatiile sterse din greseala sau voit.
Nu stiu daca cei de la Allview sunt dispusi sa te ajute cu partea asta, eventual contracost, insa nu te doare mana sa-i intrebi intr-un email ce pasi sa urmezi pentru rescrierea firmware-ului.

#3
OneTransistor

OneTransistor

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 161
  • Înscris: 24.08.2018
Dacă tot ai root-at-o, trebuia să faci un backup full înainte să te apuci să ștergi aplicații de sistem. Cât de frecvent apare eroarea? Împiedică utilizarea?

#4
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018
Eu am tableta asta, inca mai functioneaza.
As putea sa-ti fac un backup, dar saptamina viitoare, acum sint si ocupat si trebuie sa studiez procedura.

#5
Vasile12344321

Vasile12344321

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 03.11.2019
Da, impiedica foarte tare utilizarea odata ce apas ok apare iar
Eu am deschis acest topic crezand ca poate voi afla alte solutii cum as putea sa repar tableta
Stiam deja ca trebuie reflash-uita pentru ca in alt topic deschis (tot de mine) mia raspuns trollerul de serviciu ca trebuie sa o reflashuiesc pe langa care mia lasat si un ROM pt tableta ca sa pot face flash si din cate mia spus m-am uitat la aplicatia cu care trebuie sa fac flash si am vazut ca trebuie un PC ,ceea ce nu am unul in momentul de fata
Eu am deschis acest topic crezand ca se poate rezolva si fara PC problema pe care o am eu
Oricum mersi pentru raspunsuri

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate