Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

Succes in viata, boala, loterie genetica

* * - - - 7 votes
  • Please log in to reply
373 replies to this topic

#19
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,423
  • Înscris: 10.08.2005
Singuratatea nu este o boala decat atunci cand te apasa.

#20
Cristi_E

Cristi_E

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,036
  • Înscris: 31.03.2015

View PostOneTransistor, on 04 ianuarie 2020 - 19:56, said:


Nu prea cred. Nu exista o asociere statistic semnificativa intre aspectul fizic si IQ.
Exista o corelatie stransa intre sanatatea fizica si lipsa retardului intelectual. Altfel spus, sanatatea fizica sau atractivitatea fizica garanteaza un IQ cu care te poti descurca de unul singur in viata. Nu ai sa vezi om atractiv fizic cu retard intelectual. Ca sa intelegi mai bine; o anumita forma de retard profund vine la pachet cu o fizionomie prea lata. O alta forma de retard sever vine la pachet cu o fizionomie prea ingusta. Ideal ar fi ca fizionomia sa fie undeva la mijloc intre  aceste doua extreme. Cand fața ta arata ok, inseamna ca  nu ai nicio forma de retard intelectual, deci poti supravietui cu succes. Uita-te pe pozele de mai jos. Care din ăia ti se par mai atractivi? Cei mai putin atractivi au forme de retard moderat sau profund ( IQ 40-60). Am vazut persoane care arata cam ca ăia cu retard, dar foarte dezvoltati pe intelect; ăia mai slabi de inger au dezvoltat anxietate si/sau depresie. *Majoritatea oamenilor sanatosi sunt atractivi, mai ales la tinerete; drept dovada faptul ca cei mai multi oameni nu au probleme de socializare sau cu sexul opus.

Attached Files



#21
persona695

persona695

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,599
  • Înscris: 17.07.2014

View PostCristi_E, on 04 ianuarie 2020 - 19:37, said:

Nu exista femeie armonios dezvoltata, atractiva fizic,  cu fizionomie simetrica, care sa aiba retard intelectual. De asemenea, nu exista barbat bine proportionat, zvelt, simetric facial, care sa prezinte retard intelectual. Sanatatea fizica garanteaza un IQ decent (95-100), cu ajutorul caruia sa te poti descurca satisfactor in viata! Retardatii intelectual nu pot supravietui pe cont propriu, prin urmare sunt exclusi de la reproducere.  Uratii, adica cei care sufera de dismorfie faciala si/sau corporala sunt confundati instinctiv cu retardatii si vor fi tratati ca atare.
"retardatii intelectual" o duc foarte bine in compania altor "retardati intelectual", si se si inmultesc. nu stiu unde ai vazut tu ca sunt exclusi de la reproducere. am vazut chiar barbati cu handicap care si-au luat femei perfect sanatoase si au puit
IQ-ul de 100 este banal, nu-ti garanteaza nimic, EQ-ul in schimb, te inconjoara de oameni si daca esti un subiect cu dismorfie, dar priceput la vorba sigur iti gasesti o stramba cu care sa populezi
problema e la aia care-s urati cu draci, dar au pretentii la femei si se mai si gandesc ca merita mai mult, asa, pe degeaba

Edited by persona695, 04 January 2020 - 22:36.


#22
george_eu25

george_eu25

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 24.06.2008

View PostCristi_E, on 04 ianuarie 2020 - 19:37, said:

Nu exista femeie armonios dezvoltata, atractiva fizic,  cu fizionomie simetrica, care sa aiba retard intelectual.
Pot sa te contrazic aici???E plin show-bizul nostru de astfel de cazuri...Sanziana Buriana (sau cum dracu o cheama) e doar primul exemplu care imi vine in cap pentru ca a fost destul de mult mediatizata.Dar ca ea sunt cu miile in tara asta si in lume.Dezvoltata fizic foarte bine/frumos si natural in schimb cu un intelect de gaina!

#23
mihai_mc

mihai_mc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 331
  • Înscris: 31.12.2008
Mai conteaza si din cine te nasti  
Copii stapanilor nostri vor fi  stapanii copiilor nostri

#24
Cristi_E

Cristi_E

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,036
  • Înscris: 31.03.2015

View Postpersona695, on 04 ianuarie 2020 - 22:35, said:


"retardatii intelectual" o duc foarte bine in compania altor "retardati intelectual", si se si inmultesc. nu stiu unde ai vazut tu ca sunt exclusi de la reproducere. am vazut chiar barbati cu handicap care si-au luat femei perfect sanatoase si au puit
IQ-ul de 100 este banal, nu-ti garanteaza nimic, EQ-ul in schimb, te inconjoara de oameni si daca esti un subiect cu dismorfie, dar priceput la vorba sigur iti gasesti o stramba cu care sa populezi
problema e la aia care-s urati cu draci, dar au pretentii la femei si se mai si gandesc ca merita mai mult, asa, pe degeaba
Tu te-ai casatori cu o  stramba care arata ca una cu sindrom down? Cuplurile cu sindrom down se pot descurca fara ajutorul celorlalti? Sunt capabile sa isi creasca copiii fara ajutorul altor oameni? Cam ciudat ce zici tu acolo, dar na, fie...
EQ-ul reprezinta sanatatea psiho-emotionala; nu ai EQ, nu ai sanatate, deci nu ai succes in viata.

View Postgeorge_eu25, on 04 ianuarie 2020 - 22:38, said:


Pot sa te contrazic aici???E plin show-bizul nostru de astfel de cazuri...Sanziana Buriana (sau cum dracu o cheama) e doar primul exemplu care imi vine in cap pentru ca a fost destul de mult mediatizata.Dar ca ea sunt cu miile in tara asta si in lume.Dezvoltata fizic foarte bine/frumos si natural in schimb cu un intelect de gaina!
Uita-te la ea ce mecla lată are...
Compara cu varianta retardata. :lol:

Attached Files



#25
persona695

persona695

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,599
  • Înscris: 17.07.2014

View PostCristi_E, on 04 ianuarie 2020 - 23:02, said:

Tu te-ai casatori cu o  stramba care arata ca una cu sindrom down? Cuplurile cu sindrom down se pot descurca fara ajutorul celorlalti?
sindromul down este handicap grav si alea nu-s cupluri, o fi o forma de terapie, nu stiu
credeam ca discutam despre uratenia generala, despre niste urechi clapauge, un nas borcanat, despre statura mica, cocoasa samd

#26
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,495
  • Înscris: 16.03.2007

View PostCristi_E, on 04 ianuarie 2020 - 19:37, said:

Nu exista femeie armonios dezvoltata, atractiva fizic,  cu fizionomie simetrica, care sa aiba retard intelectual.

Cred ca am intalnit odata una.. sau mai multe.

View PostCristi_E, on 04 ianuarie 2020 - 23:02, said:

Uita-te la ea ce mecla lată are...
Compara cu varianta retardata. Posted Image

Bine ma, ai luat si tu cea mai nevaforabila poza pe care ai gasit-o pe net. Uita-te la asta, iar daca mai ai maini libere, zi-mi daca ai da acolo...

Attached Files


Edited by laffin, 04 January 2020 - 23:27.


#27
Cristi_E

Cristi_E

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,036
  • Înscris: 31.03.2015

View Postpersona695, on 04 ianuarie 2020 - 23:17, said:


sindromul down este handicap grav si alea nu-s cupluri, o fi o forma de terapie, nu stiu
credeam ca discutam despre uratenia generala, despre niste urechi clapauge, un nas borcanat, despre statura mica, cocoasa samd
Toate defectele enumerate de tine le gasesti la anumite sindroame. Uratenia este o boala, se cheama dismorfie faciala sau corporala si este destul de rara, mai dara decat diabetul, de exemplu.

View Postlaffin, on 04 ianuarie 2020 - 23:25, said:


Cred ca am intalnit odata una.. sau mai multe.

Bine ma, ai luat si tu cea mai nevaforabila poza pe care ai gasit-o pe net. Uita-te la asta, iar daca mai ai maini libere, zi-mi daca ai da acolo...

Ce sindrom aveau?

Pai bun, tipa stie sa citeasca, sa scrie? Se poate imbraca singura, isi poate gati singura, poate sa isi faca curat in casa, se poate plimba singura, poate sa isi castige singura existenta? Da la toate intrebarile. Deci nu e nici pe departe retarda.

Edited by Cristi_E, 04 January 2020 - 23:34.


#28
Kres

Kres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,314
  • Înscris: 21.03.2019
Topicul asta e din ciclul: "Decât sărac și bolnav, mai bine bogat și fericit"

#29
persona695

persona695

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,599
  • Înscris: 17.07.2014

View PostKres, on 04 ianuarie 2020 - 23:45, said:

mai bine bogat și fericit"
bogat si sanatos

#30
Kres

Kres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,314
  • Înscris: 21.03.2019
Teoria succesului în viață prin descurcăreală nu tine.
Am cunoscut oameni marginali, inteligenți, înzestrați cu toate cele, care considerau acest tip de societate in care banul contează mai mult că omul, un sistem de rahat, defect. Din acest motiv refuzau să intre in joc, trăiau oarecum obscur fara să pună botul la tot rahatul.

Descurcăreală in orice nu e neapărat o calitate. Dar e văzută că o calitate de aspiranții sistemului, aia care n-au avut bani de bomboane când erau ei mici

Edited by Kres, 05 January 2020 - 00:03.


#31
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,819
  • Înscris: 01.11.2005
Eu inca il astept de @on64 sa isi spuna parerea.

#32
cspot

cspot

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,855
  • Înscris: 22.07.2004
Eu abia astept sa se termine vacanta. Apar tot felul de topice exotice pe Softpedia.

#33
costeld69

costeld69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,721
  • Înscris: 07.02.2011

View Postradu889, on 04 ianuarie 2020 - 20:31, said:

... barbatii cuck si care reprezinta aprox 85% din barbatii albi (99% in Romania).
...si 100% din femei vor alege tot timpul pe acei 15% alfa (1% in Romania).
...
Attached File  what.gif   4.18MB   3 downloads
Esti foarte exact, cum explici asta?
Tu, esti in acel 1% care confirma regula,
sau in cei 99% si iti place sa crezi ca sunt asa multi?

Edited by costeld69, 05 January 2020 - 06:20.


#34
yagi

yagi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 181
  • Înscris: 08.01.2004

View Postlaffin, on 04 ianuarie 2020 - 23:25, said:

Cred ca am intalnit odata una.. sau mai multe.



Bine ma, ai luat si tu cea mai nevaforabila poza pe care ai gasit-o pe net. Uita-te la asta, iar daca mai ai maini libere, zi-mi daca ai da acolo...

Popicule, lasă-te bre de prostii și nu mai umbla cu cioara vopsită.
Mumiile din al Doilea Război Mondial nu mai trag la scorbură.
Mai bine ne-ai spune cinstit cât este WAR-ul la portocală.
S-a umplut țara de portocali și DNA clocotește, "Portocala" nu știe nimic.
Gigi-tv spune că englezii au făcut ceva foarte urât în cel de-al Doilea Război Mondial iar istoria confirmă.
Regele mai trăiește? Dar Hitler?
Casandrele nu sunt ceea-ce par a fi.
Părerea mea.

Edited by yagi, 05 January 2020 - 07:21.


#35
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017

View PostCristi_E, on 04 ianuarie 2020 - 20:46, said:

Exista doua extreme luate ca sistem de referinta; simetria sau proportiile ideale si deformarile faciale si corporale evidente, intalnite in cazul indivizilor cu retard intelectual. Unii medici, sa le zicem meseriasi, stiu bine despre ce e vorba in cazul urateniei. Chiar au anumiti termeni care denumesc unele deformari sau asimetrii faciale/corporale. De exemplu; hipotelorism, ptoza palpebrala, distrofie miotonica. Scrie cuvintele astea pe google si da la imagini; ai sa vezi cum arata fiecare in parte.


Esti constient ca vorbim de 1 caz la 1 milion, da? De obicei, geekșii mor frustrati, in anonimat, si aia e.

nu chiar.....sunt pline universitatile de top de persoane din astea inteligente insa incapabile social. de ce nu sunt toti la fel de bogati ca bill gates? pentru ca desi inteligenti ei nu au gasit o nisa sa o speculeze. si e din ce in ce mai greu de gasit o nisa pentru ca start-upuri apar peste tot.

View PostCristi_E, on 04 ianuarie 2020 - 20:53, said:

Asta e un caz la 100 de milioane! Posted Image
Nu crezi ca Hawking ar fi fost mai fericit daca n-ar fi suferit de boala aia nenorocita?
Am spus in postul introductiv ca uratii pot avea un intelect ok sau chiar dezvoltat. Apoi, daca uratenia extrema vine de obicei cu retard intelectual, de ce n-ar veni si cu genialitate? Daca Hawking s-ar fi nascut perfect sanatos, poate ca n-ar mai fi capatat acel creier genial. Genialitatea sa fiind de fapt un defect, intocmai ca retardul intelectual. Bine, imi dau cu presupusul aici.

in general inteligentii sunt oarecum inadaptati social.

ar mai fi o chestie.....daca apreciem atat de  mult frumusetea atunci pe lumea asta cum de se pot suporta animale urate ca naiba? spre exemplu liliecii....sunt urati ca dracul totusi ei sunt niste organisme subiective care simt atractie de partenere. deci e demonstrabil ca "iubirea" tine de felul in care suntem facuti.... exista un organism pentru orice fel de forme , care sa dea senzatia de "placut".

#36
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005

View PostCristi_E, on 04 ianuarie 2020 - 19:37, said:

succes in viata inseamna sa ai parte de cat mai multe placeri si relaxari.
Eu stiu ca:  succes = sa ai realizari.

E bine sa folosim toti definitia cuvintelor din dictionar, altfel devine halucinant daca fiecare schimba sensul cuvantului cum i se nazare.

View PostCristi_E, on 04 ianuarie 2020 - 19:37, said:

-toti oamenii sanatosi au succesul in viata asigurat.
-Nu exista femeie armonios dezvoltata, atractiva fizic,  cu fizionomie simetrica, care sa aiba retard intelectual.
-nu exista barbat bine proportionat, zvelt, simetric facial, care sa prezinte retard intelectual.
Aceste generalizari sunt tembele.

N-ar trebui legate: deficientele fizice/mentale, debilitatea, starea de boala  - de uratenie.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate