Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Cum fac un câine de trei luni să nu mă mai muște de degete?

- - - - -
  • Please log in to reply
31 replies to this topic

#19
Testosteron

Testosteron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,850
  • Înscris: 27.01.2016
De-aia s-a inventat zgarda cu țepi. Ori de câte ori musca acționezi zgarda. Restul sunt povești. Si dupa ce începe sa nu mai muște îl premiezi cu ceva bun. Dacă nu poți face tu treaba asta da-l la dresor.

Edited by Testosteron, 05 January 2020 - 20:54.


#20
geo_r

geo_r

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 19.01.2018
Nu, zgarda cu tepi s-a inventat din alte motive... pentru a compensa lipsa de implicare si informare in cresterea cainelui (sau incapacitatea de a-ti educa cainele de mic).
EXCLUS pentru cainii mici (sub 1-1.5 ani).

#21
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,718
  • Înscris: 12.01.2018
pe masura ce creste va disparea si acest obicei de catelus
este asemanator celui de-a roade papucii

#22
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,506
  • Înscris: 20.10.2015
Il iei de ceafa cu 2 degete si tipi la el. Altfel nu stie ca face prostii
Te gandesti ca esti ma-sa. Ea cum ar proceda? Crezi ca l-as lasa s-o muste?

El asta face in joaca si nu stie inca sa-si dozeze presiunea pana cand te raneste.
Dar, trebuie invatat.

Mai ai o luna si scapi de dintii de lapte, aialalti sunt mai okay, dar eu l-as educa sa nu ti-l educe vreun snautzer cand o fi cazul

#23
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

View PostTestosteron, on 05 ianuarie 2020 - 20:53, said:

De-aia s-a inventat zgarda cu țepi. Ori de câte ori musca acționezi zgarda. Restul sunt povești. Si dupa ce începe sa nu mai muște îl premiezi cu ceva bun. Dacă nu poți face tu treaba asta da-l la dresor.
tu ai caine?

#24
vastoica

vastoica

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 23.12.2019
Mulțumesc pentru răspunsuri.

#25
Testosteron

Testosteron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,850
  • Înscris: 27.01.2016

View PostMembruAnonim, on 06 ianuarie 2020 - 09:49, said:


tu ai caine?
Da am doi un beagle și un ciobănesc german.

#26
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Felicitari! Stau in curte?

Edited by MembruAnonim, 06 January 2020 - 11:17.


#27
Testosteron

Testosteron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,850
  • Înscris: 27.01.2016
Da.

#28
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Mi-am dat seama... Au grija unii de altii sa se educe

Edited by MembruAnonim, 06 January 2020 - 11:19.


#29
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,506
  • Înscris: 20.10.2015

View PostTestosteron, on 06 ianuarie 2020 - 11:14, said:

Da am doi un beagle și un ciobănesc german.

Imi pare rau pentru ei

#30
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,108
  • Înscris: 05.06.2002
Attached File  9A9AC0B8-6ACF-41D1-86D7-4166AECF7F9A.png   897.1K   20 downloads

#31
SorinGT

SorinGT

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,020
  • Înscris: 23.07.2014
Ii va trece cu varsta. Catelusa mea samoyed ne clompotzea incontinuu cand era mica (la 3-4 luni era dezastru cu acusoarele ei). Puteai sa-i dai jucariile lu' peste, mana si cateodata piciorul erau mult mai interesante. Am aplicat si scuturatul de ceafa de cateva ori,dar doar schelalaia si ramanea complet derutata, nu intelegea nicicum ce a facut gresit. Trebuie inteles ca ei de multe ori asa isi manifesta dragostea, faptul ca nu mai pot dupa tine. Cand ti-e drag animalul de nu mai poti, cateodata iti vine sa-l iei si sa-l smotocesti, sa-l ciufulesti, sa-l framanti, parca sa-l bagi in tine etc. El cand are aceeasi stare fata de tine, nu are maini sa faca asta, asa ca o face cu gura, fara sa-i dea seama ca acusoarele lui de colti provoaca disconfort. De multe ori cand ne musca inchidea ochii si gemea sau maraia usor.
De pe la 5 luni jumate chestiile astea s-au rarit mult si a capatat control, strangand mult mai grijuliu. Acum are azi-maine 8 luni si nu mai avem deloc problema asta. Fara tratamente sau nu stiu ce actiuni punitive. Acuma cand se mai jocaca asa cu mana,o face ca o mangaiere. Cateii invata cu varsta multe lucruri si de la sine. Eram de pilda aproape disperati cu facutul pipiului in casa, cu toate incercarile de convingere sa se ceara afara in gradina sau sa faca macar intr-un anume loc. Acum problema pur si simplu a disparut. Se cere, daca cumva catre dimineata trebuie sa se abtina un pic pentru ca nu suntem inca treji, o face....

Edited by SorinGT, 03 April 2020 - 11:04.


#32
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,506
  • Înscris: 20.10.2015

View PostSorinGT, on 03 aprilie 2020 - 11:00, said:

Ii va trece cu varsta. Catelusa mea samoyed ne clompotzea incontinuu cand era mica (la 3-4 luni era dezastru cu acusoarele ei). Puteai sa-i dai jucariile lu' peste, mana si cateodata piciorul erau mult mai interesante. Am aplicat si scuturatul de ceafa de cateva ori,dar doar schelalaia si ramanea complet derutata, nu intelegea nicicum ce a facut gresit. Trebuie inteles ca ei de multe ori asa isi manifesta dragostea, faptul ca nu mai pot dupa tine. Cand ti-e drag animalul de nu mai poti, cateodata iti vine sa-l iei si sa-l smotocesti, sa-l ciufulesti, sa-l framanti, parca sa-l bagi in tine etc. El cand are aceeasi stare fata de tine, nu are maini sa faca asta, asa ca o face cu gura, fara sa-i dea seama ca acusoarele lui de colti provoaca disconfort. De multe ori cand ne musca inchidea ochii si gemea sau maraia usor.
De pe la 5 luni jumate chestiile astea s-au rarit mult si a capatat control, strangand mult mai grijuliu. Acum are azi-maine 8 luni si nu mai avem deloc problema asta. Fara tratamente sau nu stiu ce actiuni punitive. Acuma cand se mai jocaca asa cu mana,o face ca o mangaiere. Cateii invata cu varsta multe lucruri si de la sine. Eram de pilda aproape disperati cu facutul pipiului in casa, cu toate incercarile de convingere sa se ceara afara in gradina sau sa faca macar intr-un anume loc. Acum problema pur si simplu a disparut. Se cere, daca cumva catre dimineata trebuie sa se abtina un pic pentru ca nu suntem inca treji, o face....

<3

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate