Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd
 Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 

Asta e o strategie bună la pariuri?

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#19
zile_san

zile_san

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,670
  • Înscris: 10.10.2011

View Postdannyetlv, on 03 ianuarie 2020 - 15:49, said:

Dar cum naiba pot reuși casele de pariuri să fie mereu conștiente de absolut tot și niciun parior să nu deducă astfel de lucruri?
Eu asta vreau să înțeleg..
pai pentru ca esti obligat sa joci dupa regulile lor. hai sa iti dau un exemplu.
Steaua-Dinamo meci de fotbal. conform softului pe care s-au dat zeci de milioane de euro ale agentilor de cote, acesta va genera cote de 1,5 pt castig steaua si 3 pt castig dinamo. casa de pariuri cumpara acea cota si ti-o vinde tie. casa de pariuri iti impune ce cota sa joci, nu poti sa joci tu ce cota te taie capul. smecheria e modul in care se calculeaza acele cote, pentru nicio echipa de fotbal nu e de 2x mai greu ( in cazul nostru, dinamo ) sa o bata pe cealalta ( in cazul nostru, steaua ). asta "spune" softul care da cotele. exact in ziua meciului e posibil ca ambele echipe de fapt sa aiba sanse reale egale dar nicio casa de pariui nu iti va afisa sansele reale conform predictiilor softului ci va afisa cotele pe care le vor ele. uite asa se joaca steaua dinamo si castiga dinamo si urla toti ca "hopa ma a castigat aia ce avea cota 3". ia exemplul meu si aplica-l la orice tip de sport si de pariu pe acel sport si vei inteleg de ce casa castiga intotdeauna

#20
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015

View Posttehnics, on 03 ianuarie 2020 - 14:50, said:

Asta cu pariurile sunt exact ca biserica.
Dai bani pentru mantuire.

Banii care merg la biserica sunt pentru costurile pe care le are biserica, iar la celelalte religii exista anumite departamente care se ocupa cu misiune si ajutor pentru cei nevoiasi.

Este o strategie buna. Intai sa stii bine echipele, sa vezi clasament, statistici, ce spun aia care pariasa, iar apoi joci la cota de 2 pe fiecare bilet. Practic iti dublezi suma pusa. Am jucat asa o perioada si a mers perfect...pana n-am mai rezistat si am zis ca pun unul sigur cu o cota mare si am pierdut toti banii Posted Image  Practic am inceput cu 2 lei si i-am tot dublat pana am ajuns la 50... si continui asa la nesfarsit... tot ii pariezi mai departe. Posted Image

#21
Lawnmower

Lawnmower

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 141
  • Înscris: 06.07.2009

View Postdannyetlv, on 03 ianuarie 2020 - 15:57, said:


Nici așa nu merge. Dar merge pe tor.
Însă... cum reușești să te folosești de site?


Nici așa nu merge. Dar merge pe tor.
Însă... cum reușești să te folosești de site?

Incerc sa gasesc meciuri care au de exemplu spread 2.9-3.1, si fac combo de Over 1.5 (de obicei cu cota 1.2). Un combo de 15 cu cota 1.2 fiecare selectie are profit de 15.4x (un pariu de 1 euro da 15 euro). Unele case de pariuri dau bonus 100% la 15 selectii (mai putin x% la mai putine selectii), deci profit 30.8x. Dar sunt mereu 2-3 meciuri in care se inscrie doar 1 gol sau niciunul. :)

Spread poate sa scada/creasca in functie de ce pariaza altii, daca intr-o zi e in jur de 3 si in alta zi e in jur de 2.7 inseamna ca multa lume crede in mai putin de 3 goluri, deci poti sa pariezi pe Under 2.5 sau Under 3.5.

O alta varianta e sa vezi cotele la Correct Score pe betfair.com. De exemplu daca cea mai mica cota o are 2-1 inseamna ca multi bani se pariaza acolo, deci poti sa deduci ca multa lume crede in 3 goluri, deci poti sa pariezi Over 2.5 sau Both teams to score.

#22
keta

keta

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,834
  • Înscris: 31.12.2007
Pariuri la over pauza
Cornere... merg bine.

Pariuri live.

Edited by keta, 03 January 2020 - 19:52.


#23
Kres

Kres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,314
  • Înscris: 21.03.2019
@Lawnmower,

Ești în iluzia gamblerului cu biletele carnat de 15 evenimente, la fel cum sunt mulți alții care cred că dacă baga 10 lei pe un astfel de carnat, nu e o problema daca îi pierd, apoi se bucura când scot și ei, odată la 6 luni, 300 lei.

Am pariat odată numai pe X-uri, selecții independente. Ieșea 1 meci din 5, deci nici acolo nu te scoți, că trebuie să ai bulan să ghicești 3 meciuri din 5 care se termina la egalitate.

Până la urmă am ajuns la concluzia că, mai bine îți alegi un singur meci sau doua și bagi sume ceva mai mari pe alea, dar foarte multi au magia milioanelor în cap, rețin doar ce scrie mare la sfârșitul biletului și nu mai vad altceva in fata ochilor.

Edited by Kres, 03 January 2020 - 22:15.


#24
stalker2142

stalker2142

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,697
  • Înscris: 29.10.2017

View PostKres, on 03 ianuarie 2020 - 22:10, said:

Până la urmă am ajuns la concluzia că, mai bine îți alegi un singur meci sau doua și bagi sume ceva mai mari pe alea, dar foarte multi au magia milioanelor în cap, rețin doar ce scrie mare la sfârșitul biletului și nu mai vad altceva in fata ochilor.

Depinde unde joci, daca joci pariuri single la casa cu bilet printabil taxa de pariere de 5% o sa scada din cota finala astfel incat pe termen lung o sa fii doar pe pierdere oricat de bun parior ai fi
pentru evenimente de tip A sau B (jucatorul de tenis a sau jucatorul de tenis b, 1 sau x2, sub sau peste 2.5) o sa ai cote sa zicem la superbet cam asa:

la supercota 2 cu 2
la ligi de top 1.90 cu 1.90
la ligi inferioare 1.85 cu 1.85

dupa aplicarea taxei de pariere de 5% ele or sa devina 1.90 cu 1.90,  1.80 cu 1.80,  1.76 cu 1.76

daca comasezi 2 meciuri pe acelasi bilet matematica spune ca marginea de castig a casei creste
adica avem 4 combinatii posibile dintre A si B de la fiecare din cele doua meciuri  din care doar una e castigatoare
AA AB BA BB ..sa presupunem ca A si B au 1.80 fiecare rezulta o combinatie castigatoare are 1.80 * 1.80 = 3.24  
doar un meci single are 1.80 impartit la 2 returnul procentual e 0.90 .... 3.24 impartit la 4 returnul procentual e 0.81
acelasi argument matematic se aplica si cand adaugi 3 sau mai multe meciuri pe bilet, rata procentuala de castig a casei e in crestere :)

#25
eagle_xl

eagle_xl

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,239
  • Înscris: 10.01.2019

View Postdannyetlv, on 03 ianuarie 2020 - 14:23, said:


Am pierdut consecutiv dar nu m-am putut opri,


Zic sa te lasi,parerea mea! Daca citesti cu atentie ceea ce ai scris,iti dai seama ca ai o problema! Din pariuri/pacanele,nu se imbogateste nimeni!

#26
Un-ZeU

Un-ZeU

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,791
  • Înscris: 23.09.2011
Strategie buna e aia care iti aduce profit, indiferend cat de mic  fie ca pariezi cote mari fie ca pariezi pe  cote de 1.10.  Te poti gandi la profit dar pe temen lung si de preferat sa pariezi pe
meciuri single.Poti paria de ex cum ai zis tu pe Liverpool la goluri peste sau la Handicap iar cand simti meciul pariezi under sau handicap asiatic ca bate la diferenta mica de 1-2 goluri., eu
asta o vad o strategie profitabila dar pe temen lung si anume un campionat intreg.

#27
varvea

varvea

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 31.10.2008
"Cea mai bună strategie la pariuri sportive" - o sintagmă care nu e universal valabilă.
Orice strategie, oricât de bine ar da pe hârtie dacă nu e dublată și de inspirație/hazard e 0.
Ca să ajungi să câștigi la pariuri sportive, trebuie să găsești un stil de joc(sau strategie cum ar spune "maestrii") care să ți se potrivească, dar cel mai important lucru despre care nimeni nu vorbește este MONEY MANAGEMENT-ul, de asta 99% sunt donatori, pentru că nu stiu ce înseamnă un money management sănătos.
În altă ordine de idei, indiferent ce alegi să joci, caută să fii disciplinat, urmărește profitul pe termen lung(nu te astepta ca după o săptămână/o lună să ajungi in revista TOP 300), încerca să minimizezi pierderile pe termen scurt.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate