Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Primele supermaketuri, hypermarke...

Combinatie de conturi pentru tran...

Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...
 Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie
 CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri
 Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul
 

Asta e o strategie bună la pariuri?

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#1
dannyetlv

dannyetlv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 622
  • Înscris: 13.08.2016
Salut băieți!
Multă vreme am jucat diferite meciuri și bilete, toate în strategia (peste 1.5 sau peste 2.5goluri). Am pierdut consecutiv dar nu m-am putut opri, chiar daca știam că strategia cu jocuri la under, sub 2.5goluri era mult mai bănoasă.
Uitați-vă și la meciurile de ieri. Hai să zicem că Liverpool cu Sheffieled era meci de 3 goluri (eu am pus pe minim 2 la Liverpool și a fost bine) însă Swansea cu Charlton probabil era clar că e meci de under 2.5, sau under 3.5 mai sigur.
Însă nu mi-a plăcut niciodată să joc la sub număr de goluri fiindcă e riscant și stresat.
Însă...la meciuri mai cunoscute, nu la arabi sau egipteni, dacă s-a marcat maxim un gol sau nici atât, atunci sunt șanse uriașe de minim un gol sau mai mult.
Apoi cum a fost și meciul cu Swansea, după foarte multe goluri marcate era de așteptat și under.
Sau cum a fost meciul dintre Kobe și Kashima, meci în care s-au dat doar 2 goluri.
Însă la mine problema este că am jucat obsesiv la peste 1.5 goluri și m-a ruinat destul de mult.
Deci, un bilet chiar și unul lung cu multe meciuri, cu minim goluri unde se vede că ar fi evident și sub 2.5 goluri unde s-au dat mult prea multe are mult mai multe șanse de reușită, corect?

#2
MikeSpike

MikeSpike

    Cinic real

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,682
  • Înscris: 22.01.2015
Joaca pe 30 februarie.  Castigi sigur.  Pe termen lung pierzi nu numai bani.

#3
Celtic

Celtic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 820
  • Înscris: 24.12.2004
Exista strategie la pariuri?
Eu credeam ca niste smecheri cu vitrina la drum, si-au gasit o turma de credinciosi pe care sa-i stoarca, uneori zilnic, de lovele.

#4
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,827
  • Înscris: 01.11.2005
Asta cu pariurile sunt exact ca biserica.
Dai bani pentru mantuire.

#5
dannyetlv

dannyetlv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 622
  • Înscris: 13.08.2016

 Celtic, on 03 ianuarie 2020 - 14:44, said:

Exista strategie la pariuri?
Eu credeam ca niste smecheri cu vitrina la drum, si-au gasit o turma de credinciosi pe care sa-i stoarca, uneori zilnic, de lovele.
Trebuie să existe.

#6
Friskey

Friskey

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 11,500
  • Înscris: 11.01.2013
Cea mai buna strategie la pariuri e sa iti faci o casa de pariuri. Castigi inevitabil fara nici o strategie.

#7
Lawnmower

Lawnmower

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 141
  • Înscris: 06.07.2009
Pe sportingindex.com (exista si alte site-uri similare - nu recomand sa le folosesti pentru ca poti sa pierzi mai mult decat pariezi!!!) poti sa vezi cu cat ei vand si cumpara "Total Goals" la meciuri. Un pariu pe un site de genul asta (sports spread betting uk), daca castiga atunci castigi suma pariata inmultita cu diferenta de puncte fata de oferta initiala (pierderea este tot suma pariata inmultita cu diferenta de puncte).

Deci astfel de site-uri ar trebui sa aiba numarul de goluri cat mai precis, cel putin pe hartie (statistici). Desigur ca in viata reala se intampla alte chestii (cartonas rosu, accidentari la golgheter etc).

#8
Kres

Kres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,314
  • Înscris: 21.03.2019
Daca casa de pariuri constată că într-un campionat se dau goluri puține, atunci îți vor da cota mica la "sub 1,5", deci nu te scoți.

Nu exista case de pariuri care sa nu ciuntească cotele la evenimentele care au șanse să iasă.

La un bilet de tip carnat de 12 meciuri "sigure" cu cote mici, bușești negreșit 2 meciuri, pentru că se hotărăsc aia sa mai dea un gol, că sa fie siguri.

Edited by Kres, 03 January 2020 - 15:23.


#9
zile_san

zile_san

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,668
  • Înscris: 10.10.2011

 dannyetlv, on 03 ianuarie 2020 - 14:23, said:

Salut băieți!
Multă vreme am jucat diferite meciuri și bilete, toate în strategia (peste 1.5 sau peste 2.5goluri). Am pierdut consecutiv dar nu m-am putut opri, chiar daca știam că strategia cu jocuri la under, sub 2.5goluri era mult mai bănoasă.
Uitați-vă și la meciurile de ieri. Hai să zicem că Liverpool cu Sheffieled era meci de 3 goluri (eu am pus pe minim 2 la Liverpool și a fost bine) însă Swansea cu Charlton probabil era clar că e meci de under 2.5, sau under 3.5 mai sigur.
Însă nu mi-a plăcut niciodată să joc la sub număr de goluri fiindcă e riscant și stresat.
Însă...la meciuri mai cunoscute, nu la arabi sau egipteni, dacă s-a marcat maxim un gol sau nici atât, atunci sunt șanse uriașe de minim un gol sau mai mult.
Apoi cum a fost și meciul cu Swansea, după foarte multe goluri marcate era de așteptat și under.
Sau cum a fost meciul dintre Kobe și Kashima, meci în care s-au dat doar 2 goluri.
Însă la mine problema este că am jucat obsesiv la peste 1.5 goluri și m-a ruinat destul de mult.
Deci, un bilet chiar și unul lung cu multe meciuri, cu minim goluri unde se vede că ar fi evident și sub 2.5 goluri unde s-au dat mult prea multe are mult mai multe șanse de reușită, corect?
NU. orice strategie la pariuri e o duma. daca chiar te mananca sa joci, joci cate un meci pe bilet si atat. este de preferat sa pui cand ai pontul ca e blat sigur :)

#10
danvlas

danvlas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,118
  • Înscris: 04.06.2009

 Celtic, on 03 ianuarie 2020 - 14:44, said:

Exista strategie la pariuri?
Exista. Eu o aplic mereu si n-am pierdut niciodata.

#11
dannyetlv

dannyetlv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 622
  • Înscris: 13.08.2016

 Lawnmower, on 03 ianuarie 2020 - 15:14, said:

Pe sportingindex.com (exista si alte site-uri similare - nu recomand sa le folosesti pentru ca poti sa pierzi mai mult decat pariezi!!!) poti sa vezi cu cat ei vand si cumpara "Total Goals" la meciuri. Un pariu pe un site de genul asta (sports spread betting uk), daca castiga atunci castigi suma pariata inmultita cu diferenta de puncte fata de oferta initiala (pierderea este tot suma pariata inmultita cu diferenta de puncte).

Deci astfel de site-uri ar trebui sa aiba numarul de goluri cat mai precis, cel putin pe hartie (statistici). Desigur ca in viata reala se intampla alte chestii (cartonas rosu, accidentari la golgheter etc).
Nici nu merge site-ul http://sportingindex.com/
O să încerc de pe tor.

 zile_san, on 03 ianuarie 2020 - 15:30, said:


NU. orice strategie la pariuri e o duma. daca chiar te mananca sa joci, joci cate un meci pe bilet si atat. este de preferat sa pui cand ai pontul ca e blat sigur :)
De ponturi blat sigur nu ai cum face rost.
Numai o singură dată la un meci din Anglia tot comenta unul pe chatul de la fortuna că scorul va fi 4-1 și fix așa a fost.

 danvlas, on 03 ianuarie 2020 - 15:33, said:

Exista. Eu o aplic mereu si n-am pierdut niciodata.
Eu întreb serios..
După fiecare bilet ce l-am pus, când am văzut rezultatul îmi ziceam că trebuia să mă aștept la acel rezultat.
N-ai pierdut niciodată fiindcă n-ai jucat niciodată.

Edited by dannyetlv, 03 January 2020 - 15:40.


#12
Kres

Kres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,314
  • Înscris: 21.03.2019

 zile_san, on 03 ianuarie 2020 - 15:30, said:

NU. orice strategie la pariuri e o duma. daca chiar te mananca sa joci, joci cate un meci pe bilet si atat. este de preferat sa pui cand ai pontul ca e blat sigur Posted Image

Asta presupune sa faci parte din sherparie.. altfel cine iti da pontul?

#13
dannyetlv

dannyetlv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 622
  • Înscris: 13.08.2016

 Kres, on 03 ianuarie 2020 - 15:21, said:

Daca casa de pariuri constată că într-un campionat se dau goluri puține, atunci îți vor da cota mica la "sub 1,5", deci nu te scoți.

Nu exista case de pariuri care sa nu ciuntească cotele la evenimentele care au șanse să iasă.

La un bilet de tip carnat de 12 meciuri "sigure" cu cote mici, bușești negreșit 2 meciuri, pentru că se hotărăsc aia sa mai dea un gol, că sa fie siguri.
Dar cum naiba pot reuși casele de pariuri să fie mereu conștiente de absolut tot și niciun parior să nu deducă astfel de lucruri?
Eu asta vreau să înțeleg..

#14
Kres

Kres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,314
  • Înscris: 21.03.2019

 dannyetlv, on 03 ianuarie 2020 - 15:40, said:

După fiecare bilet ce l-am pus, când am văzut rezultatul îmi ziceam că trebuia să mă aștept la acel rezultat.

E pacaleala comuna a gamblerului obisnuit:  "Ia uite, bai nene, ce bou am fost ca n-am pariat pe adversar"... E doar o chestie mentala, nu are argumente in spate.
La intrebarea "De ce n-ai pariat invers?", nimeni nu stie sa raspunda.

#15
Lawnmower

Lawnmower

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 141
  • Înscris: 06.07.2009

 dannyetlv, on 03 ianuarie 2020 - 15:40, said:


Nici nu merge site-ul http://sportingindex.com/
O să încerc de pe tor.

https://mobile.sportingindex.com/

#16
dannyetlv

dannyetlv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 622
  • Înscris: 13.08.2016

 Lawnmower, on 03 ianuarie 2020 - 15:56, said:

Nici așa nu merge. Dar merge pe tor.
Însă... cum reușești să te folosești de site?

 Lawnmower, on 03 ianuarie 2020 - 15:56, said:

Nici așa nu merge. Dar merge pe tor.
Însă... cum reușești să te folosești de site?

#17
stalker2142

stalker2142

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,695
  • Înscris: 29.10.2017
Poti sa joci si numai under 2.5 si tot o sa pierzi :)

#18
DaculScoril0

DaculScoril0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,670
  • Înscris: 03.12.2014

 dannyetlv, on 03 ianuarie 2020 - 14:50, said:

Trebuie să existe.
există. pentru casa de pariuri.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate