Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

Smartphone Asus Rog II sau iPhone 11 Pro Max?

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

Poll: Asus Rog II vs iPhone 11 Pro Max (29 member(s) have cast votes)

Care smartphone e mai puternic si mai bun dintre Asus Rog II si iPhone 11 Pro Max?

  1. Asus Rog II (17 votes [58.62%] - View)

    Percentage of vote: 58.62%

  2. iPhone 11 Pro Max (12 votes [41.38%] - View)

    Percentage of vote: 41.38%

Vote Guests cannot vote

#19
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018

View PostMickeydutza, on 31 decembrie 2019 - 18:43, said:

Tu anticipezi sau esti chiar Nostradamus? Eu nu vreau sa cumpar smartphone in functie de pret. Pe mine ma intereseaza toate amanuntele ale acestor telefoane.

Cine a zis ceva de pret ?
Daca taceai, poate invatai ceva.
Pe cele 2 site-uri sint comparatii de specificatii si performanta.

#20
Mickeydutza

Mickeydutza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 608
  • Înscris: 08.02.2016
Nu prea stiu cum sa fac sa compar pe site-urile respective desi am ales cele doua smartphoane.

#21
calbog

calbog

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,175
  • Înscris: 22.01.2013
Nu prea merită gaming pe telefon pentru că nu ai ce jocuri să joci, adică ai micro tranzacții, să nu mai zic de calitate care praf dacă compari cu alternative adică dispozitiv special pentru gaming, a se citi laptop sau chiar Nintendo Switch de ce nu care sunt net superioare oricărui telefon.
La laptop ai placã video performanta, prețul e tot pe acolo cu un telefon.

#22
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018

View PostMickeydutza, on 02 ianuarie 2020 - 12:15, said:

Nu prea stiu cum sa fac sa compar pe site-urile respective desi am ales cele doua smartphoane.

Cauti un telefon, apoi vezi in pagina unde apare COMPARE (folosesti search daca nu gasesti din prima) > cauti al doielea telefon > aia e......

#23
Mickeydutza

Mickeydutza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 608
  • Înscris: 08.02.2016
Am reusit. Eu urmam alti pasi decat sa bag doua modele de telefoane in casetele cu compare, nu m-au lasat sa compar. Multumesc!

#24
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018
Ce pasi faceai ?
Si la ce concluzie ai ajuns ?

#25
Mickeydutza

Mickeydutza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 608
  • Înscris: 08.02.2016

View Postcalbog, on 02 ianuarie 2020 - 12:20, said:

Nu prea merită gaming pe telefon pentru că nu ai ce jocuri să joci, adică ai micro tranzacții, să nu mai zic de calitate care praf dacă compari cu alternative adică dispozitiv special pentru gaming, a se citi laptop sau chiar Nintendo Switch de ce nu care sunt net superioare oricărui telefon.
La laptop ai placã video performanta, prețul e tot pe acolo cu un telefon.
Am nevoie sa joc pe el doar un singur joc - Football Manager 2020 Touch. In rest o sa-l folosesc pentru poze, filmari, fast browsing internet (Facebook, Twitter, Messenger, WhatsApp, Forum Softpedia), apeluri, mesaje etc.

View Posttrollerul_de_serviciu, on 02 ianuarie 2020 - 17:10, said:

Ce pasi faceai ?
Si la ce concluzie ai ajuns ?
La GSMArena am ales firma ASUS, apoi am ales modelul Rog Phone 2, apoi in subsol dupa ce se termina specificatii am ales compare si apoi in prima casuta compare de sus am ales smartphone-ul iPhone 11 Pro Max si in felul asta apareau detaliile doar pentru iPhone.

Important e atunci cand comparam trebuie puse ambele modele de smartphone-uri in ambele casute compare.

Edited by Mickeydutza, 02 January 2020 - 17:21.


#26
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010
Alegi un telefon (Asus Rog 2), enter, apoi alegi compare, enter, apoi (apar 3 casute de cautare) alegi in alta casuta al doilea telefon (iphone 11).

Attached Files



#27
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,664
  • Înscris: 15.12.2009

View PostMickeydutza, on 02 ianuarie 2020 - 17:18, said:

Am nevoie sa joc pe el doar un singur joc - Football Manager 2020 Touch. In rest o sa-l folosesc pentru poze, filmari, fast browsing internet (Facebook, Twitter, Messenger, WhatsApp, Forum Softpedia), apeluri, mesaje etc.
In cazul asta iPhone este pentru tine, fara discutii ...

#28
TrafalgarLaw

TrafalgarLaw

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,461
  • Înscris: 30.10.2017
ROG Phone II. Instalezi Gcam și ai rezolvat și partea foto, economisești peste 2000 de lei față de un iPhone 11.

#29
miserupia

miserupia

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 11.01.2020

View Postcalbog, on 02 ianuarie 2020 - 12:20, said:

Nu prea merită gaming pe telefon pentru că nu ai ce jocuri să joci, adică ai micro tranzacții, să nu mai zic de calitate care praf dacă compari cu alternative adică dispozitiv special pentru gaming, a se citi laptop sau chiar Nintendo Switch de ce nu care sunt net superioare oricărui telefon.
La laptop ai placã video performanta, prețul e tot pe acolo cu un telefon.
De acord. Mai bine investesti intr-un laptop daca esti pasionat de gaming Posted Image

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate